Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bp-i Heim Pál gyermekkórház gasztroenterológiája. Tapasztalatok, vélemények... fórum

Bp-i Heim Pál gyermekkórház gasztroenterológiája. Tapasztalatok, vélemények... (beszélgetős fórum)


17. kinte
2011. ápr. 14. 09:27
Nekem sajnos nincs jó véleményem a kórházról!És az ott dolgozókról.És ezt csalódásként élem meg,mert eddig sok pozitív dolgot hallottunk! Nem tartozunk területileg oda, de több hónapon át fent álló probléma volt a gyerkőccel,és gondoltuk ott majd megtalálják,kivizsgálják a problémát.Felhívtuk őket,hogy mennénk.Azt mondták nyugodtan!Mire odaértünk nem akartak minket fogadni. A doktornő nagyon nem törődöm volt, azt mondta oda kéne menni ahova tartozunk.MOndtam:több hónapig oda jártunk,de sajnos semmi eredményre nem vezetett!Ezért kötöttünk ki itt.Mert már szeretnénk pontot tenni a dolog végére. Aztán nehezen szájhúzva felvettek minket.A főnővér olyan stílusban beszélt velem amikor az adatokat vette fel, az volt az érzésem,mintha bűnöző lennék,és kihallgatáson lennék!Nagyon katonás volt.Aztán az esti nővérről már nem is beszélek.Mondom neki pisilni kell a gyerkőcnek,de be volt kötve az infúzió.Kérhetek-e neki kacsát.(több darab sorakozott a polcon)Azt mondta nem, menjen ki vécére. Mondtam neki,ja okés,csak azt hittem,hogy néznek majd vmi eredményt a vizeletből. Azt mondja nagyon b.nkón: nem vagyunk mi koncentrációs tábor!Háát apám,ha ez a színvonal és stílus jellemzi a híres H.P.kórházat...!!!Arról nem beszélve,hogy 5órán át vártunk L. dr-nőre,hogy majd megvizsgálja a gyerkőcöt.De oda sem bagózott jönni!A főorvos azt mondta megnézte a papírokat,és az alapján a gyerek rendben van. Nagyon kiakadtam.Mit meg nem engednek "ezek"maguknak!Ennyi erővel az ember beküldhetné a leleteket,papírokat,nem is kéne bemenni,és az alapján felállítanák a diagnózist! Á,minek a vizsgálat!Felfújtam a képem,és megkerestem.Mondtam,hogy szeretném,ha kivizsgálná a gyerkőcöt. Azt mondta nem! Mondtam magán úton is szóba jöhetne a dolog.Azt mondja menjünk oda,ahova tartozunk,nem számít,hogy ott semmit sem csináltak! Nagyon gondolkodom,hogy tovább lépek jogi útra! Nagyon nagy Urak "ezek" csak egy a bibi: a mi bőrünkön ÉS ők azok,akik felesküdtek anno a beteg gyerekek gyógyítására.... Nekem sajnos ilyen tapasztalatom volt.Remélem másoknak azért akad jó is.
2011. jan. 4. 21:38

én csak jót mondhatok...

a kezdeti félelmek ellenére sokat köszönhetek az ott lévő doktornőnek, aki mindenáron rá akart jönni mi baja a gyerekemnek :)

igaz...

sokat jártam ki addig..., mire hozzá kerültem...

15. anaterra (válaszként erre: 14. - Gyebitimi)
2011. jan. 3. 19:47

Szia!


Korábbi hsz-ben láthatod a tapasztalatot. De mi már túl vagyunk a tejfehérje allergián, tojásallergián és a fruktózallergián.:)


Ha bebizonyosodik nálatok, akkor sok türelemmel, kitartással és áldozattal, leküzdhető.

Heim Pált nem ajánlanám, de biztos vannak pozitív tapasztalatok is. A Madarász utcát inkább ajánlanám, ott alaposak és korrektek voltak.

2010. okt. 16. 15:09

Sziasztok.

Látom,már rég nem írt senki.

Hétfőn kell befeküdnöm 7 hónapos kislányommal tejcukor és tejfehérje allergia vizsgálatra.

Mire számítsak?Valaki tud segíteni?


Hát azért most jól megijedtem,ahogy elolvastam az előző hozzászólásokat.

3-4 napot írrtak a levélben.

Köszi.

13. anaterra (válaszként erre: 11. - Bebekriszti)
2009. jún. 2. 19:11
2006 júniusában elkapta őt egy heveny vírus és onnantól kezdve ment a hasa, váltakozva felsőlégúti problémával. Augusztusban gasztroenteritis (gyomor-bélhurut) miatt kiszáradt és kórházba került. Már akkor megemlítettem az ott dolgozóknak, hogy valami nem stimmel. Onnantól kezdve napi 3-5 X hasmenése volt. De nem nyugodtam bele, mivel magam is bélbeteg voltam, nem hagytam magunkat lerázni. Folyamatosan mondtam a gyerekorvosnak, hogy megy a gyerek hasa stb. Ő eleinte nem akart komolyan venni, de csak nem hagytam a dolgot. Beszélt a Heim Pál-lal ahonnan kértek parazitológiai vizsgálatot és sima székletminta eredményt. Vérvizsgálat (specifikus IGE) alapján derült ki a tejfehérjeallergia. Ami azt jelentette, hogy semmilyen formában nem kaphatott tejet. Nutrilon tápszert adtam, bioboltban vettem szójatejet, szójapudingot. Készülj fel, hogy a bio dolgok nem két fillérbe kerülnek. Nyitottam most egy topicot: receptek allergiásoknak címmel, nézd meg! A H2 kilégzéses tesztet nem is csináltak a Heim Pálba, minr ahogy Uh-t sem. A Madarász utcában ez a péntekivel már a második volt. Ez azt jelenti, hogy a vizsgálat előtti napon nem szabad puffasztó ételeket ennie. Előtte lévő 10 napban nem lehet hurutos, felsőlégúti, hasmenéses, hányós betegsége és nem szedhet antibiotikumot, mert az befolyásolhatja a vizsgálat eredményét. 7. 20-kor kezdődik ott a vizsgálat, mert az 3 1/2 órás vizsgálat, kívétel ha nem egyértelmű a vizsgálat és nem tudják eldönteni, hogy negatív vagy pozitív az eredmény. Éhgyomorra kell menni, inni sem ihat és fogat sem szabad mosnia. Amikor bementek, akkor fújnia kell a kis műszerbe. Ezzel megnézik, hogy mennyi a laktóz, fruktóz vagy az éppen vizsgálni kívánt dolog éhgyomros értéke, majd meg kell inni egy kontrasztanyagos vizet (ha tejcukrot néznek, akkor tejcukor van nagyobb dózisban, ezzel is irritálják a belet, hogy kimutassa problémát okoz-e). 2x-er negyedóránként kell fújni, majd 4x-szer fél óránként. Addig nem ehet, ihat, csak a vizsgálat végeztével. A fruktóz vizsgálat ugyanolyan mint a laktóz, vagy glükóz vizsgálat. Gyümölcscukrot jelent, és ha az embernek veleszületett fruktóz intoleranciája van, akkor az eléggé alattomos betegség, ha szerzett, akkor kinőhető.
2009. jún. 2. 19:10

gyümölcscukor vizsgálat olyan mint a lactose vizsgálat

csak is gyümölcscukrot néznek

11. bebekriszti (válaszként erre: 10. - Anaterra)
2009. jún. 2. 18:18

Hát,szép kis történet....! Miből és hogyan vették észre a tejfehérje allergiát a középső fiadnál ?

Pontosabban hogyan vizsgálták ki ? És mit kapott akkoriban a reggeli tej helyett ? Létezik valamilyen tejfehérje mentes speckó tápszer ilyen gyerekeknek ?


És mi az hogy H2 kilégzéses fruktóz vizsgálat ??

Életemben nem hallottam róla...

2009. jún. 2. 17:22

Menekülj a Heim Pálból, még egy olyan bunkó kórházat még nem pipáltam, kiváltképp a gasztrósok! 1 évig jártunk oda, de soha többet. Most átmentünk a Madarász utcába és mérföldekkel sokkal aranyosabbak és gyerekbarátiak. 2 éve tejfehérjeallergiája volt a középső fiamnak. Lőrincz Margit főorvosasszonyhoz jártunk. Kb 3-4 X voltunk nála az egy év alatt, többször nem volt kiváncsi a gyerekre. Mikor controllon voltunk, levették a vérét, megvizsgálta azt jó napot. Inkább levelet küldözgettek, ne hogy a gyerekkel találkozni kelljen. 2007. november elején tüszős mandulagyulladása lett a gyereknek, lázgörccsel egyetemben. Alighogy felgyógyult, elkapta őt egy hányós vírus. 2 napig sugárban hányt, aminek azt lett a következménye, hogy borzalmas lett a laborja. Pl a vas 2,6; süllyedés, CRP magas és stb. A házi orvos azt mondta, hogy azonnal jutassam kórházba, de ő nem tudott intézkedni, mert Erdélyben volt. Felhívtam a Heim Pált, lévén hogy odajártunk, ahol eleve nem is akartam foglalkozni velem, mert egy szülő csak úgy nem telefonálhat be. Csak a gyerekorvos. MOndtam hogy mi történt, mi a baja a gyereknek. Nem akarták adni a főorvosnőt, de addig erősködtem míg csak beszélhettem vele. Elmondtam neki hogy mi a helyzet, ő meg csak annyit kérdezett: és? Lezárta a dolgot annyival, hogy ha annyira beteg vigyem a Szent LÁszlóba. Utána köni nyelni nem tudtam. Másnap elmentem a gyerekorvoshoz és rázúdítottam a bajomat. Ő betelefonált és 2 héten belül kaptunk időpontot a kórházba befekvésre. Mikor bementünk, egyszer nem beszéltem vele, pedig szerettem volna, elvégre mégis csak a gyerek orvosa volt. Egy fiatal vörös hajú doktornő "foglalkozott" velünk. HumetR-nek köszönhetően feljavítottam a vérképét, így az tökéletes lett neki. Végülis az öt nap ott tartózkodás alatt annyit csináltak, hogy megállapították, hogy már elmúlt a tejallergiája. Közben folyamatosan mindennap megkérdezetem a doktornőt, hogy mi lesz akkor a vashiánnyal, milyen gyógyszert adjak majd neki, ha megint előjön. Az utolsó nap már annyira hülyének nézett, hogy ordítani tudtam volna. A zárójelentés átadásakor közölte velem, hogy a gyerek teljesen rendben van és többet ne is menjünk hozzájuk gasztróra, mert indokolatlan. Szót fogadtam. A legkisebb fiam szintén hasmenéses, de ezek után nem vizsgáltattam ki. A 2 év eltelte után folyamatosan vashiányos és hasfájós. Ezért elkeseredésemben az interneten felkerestem egy gyerekimmunológust, akihez személyesen is elmentünk. Ő tovább küldött a Madarász utcába. Ő is ismeri az ott dolgozókat, és ráadásul évfolyamtársa is van ott, ő se mondott sok jót. Madarász utcában POlgár Marianne-hoz mentünk. És végre azt kell mondanom, hogy jó kezekben vagyunk. A középső gyereknél azonnal kimutatta a tojásallergiát. A kicsinél egészen mostanáig nem talált semmit és már le is akarta zárni a vizygálatokat, de még biztos ami biztos alapon elküldte őt H2 kilégzéses fruktóz vizsgálatra. Azonnal meglett a baj forrása. Ő arra allergiás. Nagyon lelkiismeretes és alapos, és neki lehet E-mailt küldeni, telefonálni és nem autokrata. Kétszer is meggondolnám, hogy a Heim Pálba vigyem-e a gyerekemet. Már a bejelentkezésnél bunkók, hát még a labornál. Utoljára már azt mondtam a páromnak, hogy még egyszer nem megyek be a gyerekkel, mert olyat mondok amit magam is megbánok.

A Madarász utcában havonta hívnak vissza, és még felvilágosítást is kapok, ha emelt családira vagyok jogosult, Heim Pálba ezt is valahogyan kifelejtették.

2009. jún. 2. 16:29

A II gyerekklinika és ott két jó gastroent is van a csoszánszky noémi vagy a tomsits erika

mind a kettö jó

azt hogy mikorra kapsz idöpontot nem tudni én megpróbálnám a helyedben.

figyi az uh tájékódásképpen kell,szerintem nem kell megilyedni.

val táplálékalllergia lesz,szerintem.

a tej is okozhat problémát,és szerintem azt eszik vagy nem???

de ne ilyedj meg mert nincs miért!!!

a klinika száma 215-13-80

kérni kell a mi osztályunkat és kell beutaló is háziorvostól.

de ö mit mond mi lehet ez??

8. bebekriszti (válaszként erre: 7. - Zsanetta)
2009. jún. 2. 16:13

Bocsánat,nem akartalak zavarni és tényleg csak akkor válaszolj ha tudsz.Ha este akkor este,de nagyon be vagyok szarva,féltem a kicsimet.A kérdéseim:-melyik klinikára kérjek időpontot ?hisz most járunk a Heim Pálba,oda is 3 hónapot kellett várni mire bejutottam...

-kaptunk beutalót hasi ulthangra és ott mit szoktak nézni ? Teljesen rám ilyesztettek.

-És végül tudsz e nekem mondani olyan gyógytápszer nevet,ami nem tartalmaz tejfehérjét és recept nélkül kapható a patikába ??

Valamilyen úton el kell indulnom,nem ülhetek tétlenűl...

Ami már tuti,hogy a tejcukorra nem érzékeny (laktózra),mert a laktózmentes tápszertől is fosik.Ha jól értettem arra céloztál,hogy attól még a tejfehérjére lehet még allergiás ,ugye?

De azért nem értem,mert sokáig szopott és 2 éves koráig semmi baja nem volt....

Mi jöhet még számításba ?? Borzalom,hogy semmiről nem tájékoztatják a szülőket !!


Bocs,hogy zargatlak és előre is köszi a válaszaidat! bebekriszti

2009. jún. 2. 15:57

szia ne haragudj de közben dolgozom és az orvosok nem szeretik ha gép elött ülünk.

itt nálunk ugy tudom általános vérképet néznek és a doktor kérhet speciális vért kiküldöst központba amit mi nem tudunk.

hasi uh szokott lenni,de én nem merek álláspontot irni.

a tejcukor és a tejfehérje nem ugyan az .

ácsi a tejcujkor az a laktóz a tejfehérje pedig a tej!!

tehát tejre lehet érzékeny még.

vizsgáltasd ki!!

mindenképpen!!!

szerintem ha felhivod a klinikát akkor kapsz idöpontot egy kivzsgálásra!!

6. bebekriszti (válaszként erre: 5. - Zsanetta)
2009. jún. 2. 15:21

Nem,egy nap csak egyszer kakil reggel,de az csurog...Jelenleg laktózmentes tápszert kap tej helyett,de ez sem használ...A doki azt mondta,hogy ez a tápadás felfogható egy diagnózisnak is ,annak hogy nem a tejcukorra érzékeny.De akkor mire?,Ha egyáltalán vmi ételallergiáról van szó,mert ugye ez sem biztos...Miket szoktak nézni vérből ha egy gyereknek állandóan megy a hasa??

Jajj de jó hogy Rád találtam....!

2009. jún. 2. 15:15

igen nálunk is itt rögtön a tejallergia gyanuja lép fel.

én azt mondom hogy volnd meg töle a tejet aztán nézd meg hogy reagál rá.

minden nap többszöri hasmenése van??

4. bebekriszti (válaszként erre: 2. - Zsanetta)
2009. jún. 2. 15:11
Igen köszi.Régóta tartó hasmenés miatt vittem oda a fiamat,ÁNTSZ leletek mind negatív.Levették a vért és annyit mondtak csupán,hogy kiküldik póstán az eredményeket és legyek kedves továbbítani a gyerekorvosának.OK.De semmi egyebet nem mondtak,azt se hogy milyen vizsgálatokat végeznek el és azt se,hogy mire lehet esetleg gyanakodni és azt se hogy mi a további teendőm....Csak levettek 4 kémcső vért és hazaküldtek.Ezt nem értem...Előzőleg kitöltettek velem egy ált.kérdőívet:mióta kap tejet,mióta eszik lisztes cuccokat,de semmi egyéb.
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. jún. 2. 15:03
Én csak annyit tudok, hogy országosan nagy hírű, legjobb gyerek gastros orvos ott is dolgozik.
2009. jún. 2. 15:01

ébn voltam ott gyakorlaton ott vizsgáztam

hát nekem nem tetszett.

de te tudod

én a II .gyereken dolgozom gastron én segithetek vmiben???

2009. jún. 2. 14:59
Vizsgálták már ott valamelyikőtök babáját ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook