Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeket születése után és a papírok beadását követően, nektek mennyi idő után küldték a gyest és az anyaságit? fórum

Gyermeket születése után és a papírok beadását követően, nektek mennyi idő után küldték a gyest és az anyaságit? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 23. 19:26
a 70-es években nem voltak ilyen gondjaim és a 80-as években sem. rendszeresen hónapok kihagyása nélkül jött a mani.
24. Adry1986 (válaszként erre: 23. - Vikasz)
2008. márc. 6. 16:50

Szia!


Egy hetet kellett várnod az anyaságira?

Én 4 éve amikor az első gyerekemet szültem miután a papír a kezemben volt azonnal +kaptam a pénzt nem tudom most hogy van.

23. vikasz
2008. márc. 4. 12:55
Jan.1-jén szültem. Taj kártyát jan.31-én állították ki. Február elején adtam be az anyaságira és családi pótlékra az igényünket. Az anyaságira még kb. 1 hetet kell várni, ezt tegnap tudtam meg. A családi pótlékot pedig most továbbítják CSAK!!! Pestről Ceglédre, és ott még 1,5 hónap mire megkapjuk. Ennyit a gyorsaságról.
22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 20. - K.tünde78)
2008. febr. 12. 15:32
Tudom, a fiammal is így voltam annak idején, először kaptam gyást aztán gyedet és végül gyest. és most újra gyáson lennék, aztán gyeden és utánna szándékozom vissza menni a munkahelyemre. Csak ezek a papírok.... :(
2008. febr. 12. 11:03
Bocsi elírtam,2 évenbelül nem volt meg a 180 nap biztosított idő.
20. k.tünde78 (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2008. febr. 12. 11:00

Na igen!Drága állam bácsi elfelejtette közölni,hgy 2008.jan.1-vel a családtámogatási ellátások iránti kérelmeket az Államkincstárhoz kell benyújtani/még annak is aki munkaviszony alatt szült/.Én is csak véletlen hallottam meg az orvosunktól.

Viszont ha szülés előtt szülési szabadságon voltál akkor neked most a gyás/terhességi-gyermekágyi segély/járna a szülési szabadság első napjától számított elkövetkezendő kb:168-170 nap,majd ha ez letelik jön a gyed/gyermekgondozási díj/ami a gyermek két éves koráig jár,két éves kortól pedig a gyes/gyermekgondozási segély/.

csak abban az esetben van 3 évig a gyes ha szülés előtt nem volt munkaviszonyod ill. az elmult 2 évben/pontosítok,mert előzőleg 3 évet írtam,de megnéztem/180 nap biztosított voltál.

Szval ha sz.szabadságot kaptál akkor a gyás-gyed-gyes vonatkozik rád.Nehogy átvágjanak mert nekik mindeggy neked viszont nem,hisz több pénz kapsz a gyással és gyeddel mint a gyessel.

19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2008. febr. 12. 09:13

Szia!


Nagyon köszi! Jó lett volna ilyen leírást kb. 2 hónappal ezelőtt látni! :(


Az a 13 000 ft amit idén kaptam az még a decembei gyesnek a fele kb, mert dec. 16tól kértem, hogy szülési szabadságra mehessek, és onnantól ugye megszüntették a gyest és dec. 1 és dec 16 közötti időszakra küldték ki a gyest, aminek ennyi az összege. Szóval még családi pótlékot se kaptam idén!!


Amúgy ha minden igaz akkor már csak az orvosi igazolást kell vissza kérnem a Meptől, mert nekem azt mondták hogy oda kell küldeni, és közben írtak a MÁktól hogy nekik kellene, úgyhogy még ezt kell elinzéznem, hát remélem sikerül.

18. vikasz
2008. febr. 12. 09:00
Most az Államkincstárban intézik ezeket, családi pótlék,anyasági. A honlapjukon mindent leírnak, hogy mit kell csatolni.
17. fb3d790ac9 (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2008. febr. 11. 19:53
Nekem az államkincstárban adták ide a papirokat.Viszont ha ugy lesz ahogy mondod,az ciki,mert állandóan változik minden.Majd érdeklödöm.Az a baj,hogy sok mindent a hivatalokban sem tudnak,akkor mi honnan tudjuk????NEKEM IS TELE VAN MÁR....
16. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. febr. 11. 18:08

Kedves krucifix!Teljes mértékben igazad van a papír ügyes rendeszerrel kapcsolatos kétkedésedben!Bár furcsának találom,hisz az Államkincstárnak a gyes és családipótlék kérelmi nyomtatványok mellé tájékoztatót kellett volna adni a szükséges kisérő iratok listájáról.Ahogy látom a családipótlékot megkaptad,a gyessel van gond amihez a szükséges nyomtatványok a köv:Igénybejelentő családtámogatási ellátásokra,Gyermekgondozási támogatások igénybejelentésének melléklete,Gyermekgondozási segély igényléséhez/2.számú pótlap/ + az igényléshez szükséges okmányok:-az igénylő érvényes személyi igazolványa vagy személyi azonosságát igazoló egyéb okmány/eredetik/,-állandó lakhelyet tartózkodási helyet igazoló eredeti hatósági bizonyitvány,-az igénylő és a gyermek/ek TAJ/kártya/hatósági igazolványa,-a gyermek/ek eredeti születési anyakönyvi kivonata,-az igénylő adóazonosító jelet tartalmazó irat,-magánnyugdij pénztári tagság esetén a belépési nyilatkozat záradékolt példányának másolata,-az igénylő bankszámlaszáma feletti rendelkezési jogáról szóló pénzintézeti igazolás ha az ellátást bankszámlára kéri,-az igénylő nyilatkozata a biztosítási jogvisonyáról,-gyám esetén a gyámságot nevelőszülői minőséget igazoló gyámhivatali jogerős határozat vagy annak másolata,-nyugdíjas igénylő esetén a nyugdíjmegállapító határozat másolata,.nyugdíjas igénylő esetén nyilatkozat arról hogy a nyugdíjjárulék levonását igényli e vagy nem,-tartósan beteg gyermek esetén az 5/2003.(II.19.)ESzCsM rendelet szerinti szabályszerűen kitöltött érvényes orvosi igazolás,-örökbefogadószülő esetén az örökbefogadás engedélyezéséről szóló jogerős határozat vagy annak másolata.

Hát,ha ezeket mind beadtad és lehetőleg személyesen az Államkincstárhoz/így azonnal jelzi ha nincs meg minden okirat/, akkor nincs már mitől félned és bizhatsz benne,hogy egyszercsak pénz áll a házhoz.Sajnos állambácsi nem sieti el a dolgot.Azért csak kitartás.

15. ALLICS
2008. febr. 11. 12:47
A papírok beadása után 1-2 héttel utána küldték az 1x-es anyaságit.a gyest meg következő hónaptól küldték.
2008. febr. 11. 09:57
Nekünk is kb. egy hónap volt mire minden megérkezett. Az anyaságit a papír leadása után egy héttel már utalták is
13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Fb3d790ac9)
2008. febr. 10. 22:08

én is beszereztem a terhesség alatt a papírokat amit ide haza a tb-be mondtak hogy kell, aztán mire megszültem megszüntették nálunk a tb-t és a megyeszékhelyre kell beküldeni, be is küldtem miután megszültem és most meg folyton küldözgetik vissza a papírokat, hogy még ez hiányzik, meg az hiányzik!!!


most akkor jó felvilágosítást adtak nem?

és most erről ki tehet? és kinek nincs pénze? teli a hócipőm a rendszerrel úgy ahogy van,

12. Piczur
2008. febr. 10. 14:30
2008. febr. 10. 14:24
Sziasztok!Én az elsö gyermekemnél is beszereztem minden papirt,csk az ö adatai hiányoztak.hazajöttünk,beadtam,2hét múlva utalták.Most is igy csinálom.Júliusra vagyok kiírva,de már minden papír kész van.
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - 17b4718bd7)
2008. febr. 10. 13:56
nagyon remélem hogy kifizessék visszamenőleg is! Nem az én hibám hogy szar a rendszer és senki nem tudja megmondani hogy milyen papírokat hova kinek kell küldeni.
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - K.tünde78)
2008. febr. 10. 13:54

AhA!! Hát kíváncsi leszek!! Január 10-én szültem, 14én jöttünk haza a kórházból, még azon a héten elkezdtem intézni a papaírokat, tegnap még mindig kaptam levelet, hogy ez a papír nincs, meg az a papír nincs még beküldve, de egy normális tájékoztatást, vagy leírást hogy kinek milyen papaírokat kell beküldeni egyszer se tudott még senki se mondani.

Ma egy hónapos a lánykám és idnén még csak egyszer januárba kaptam 13 000 ftot!!!!

Baromi kíváncsi leszek, hogy mikor lesz nekem ebből pénzem!!! Ennyit a hülye papír ügyes magyar rendszerről!! :@

2008. febr. 10. 13:51
Én november 21-én szültem, és egy hét múlva adtam be a papírokat, december 18-án kaptam meg a pénzt.
7. k.tünde78 (válaszként erre: 5. - Vikasz)
2008. febr. 10. 12:59
Igazad van a sorrendel ha szülés előtt volt munkahelyed vagy 3 éven belül ledolgozott 180 munkanap/ha jól emlékszem/.Ha ennek hiányában vagy csak gyes jár.
2008. febr. 10. 12:53
Eggyet értek az előttem szólóval,ha beadtad a kérelmeket 2-3 hét alatt elbírálják és folyósítják,de legkésőbb 1 hónap és kifizetik az első járandóságot,ill. visszamenőleg is/pl:2008.jan.10. szültél,a papírokat 2008.feb.08. adtad be, nagyvalószinüséggel a hónap végére megkapod egy összegben a januári és februári gyest,ha mégsem akkor márc.elején 3 havit küldenek/.Az anyasági támogatást hamarabb szokták elbírálni és küldeni/mivel egyszeri támogatás/mint a gyest.Agyorsaság a kérelmek számától és az ügyintézők gyorsaságától függ.Légy türelemmel mostmár sinen vagy ha a papírjaid beadtad,bár tudom ha baba van a háznál a pénzből sosem elég./Ezek személyes tapasztalataim 2 gyerek után/
2008. febr. 10. 12:45

Gyes csak a szülési szabadság után indul. Most tgyás van. Nekem a munkahelyem intézte.

Mivel taj-számot 1 hónap után kaptunk, az egyszeri anyaságit csak most tudjuk beadni. Pesten állítólag nagyon lassan intézik.

2008. febr. 10. 12:43
1 hónap után utalták az anyaságit ,gyes-t ,családit.
2008. febr. 10. 11:50
Az ( anyasági) te arra gondolsz mikor meg szülsz és jár szülési támogatás? Mert hogy ha igen akkor már azt rég fel vehetted volna.
2008. febr. 10. 11:47
Attól függ mikor adtad be a papírt.ha már most be adtad akkor már jövő hónapban már kapnod kell.de én úgy tudom vissza fízetik az előző hónapokat.Nem biztos de én így tudom.
2008. febr. 10. 11:43
Gyermeket születése után és a papírok beadását követően, nektek mennyi idő után küldték a gyest és az anyaságit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook