Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyermekelhelyezési kereset fórum

Gyermekelhelyezési kereset (beszélgetős fórum)


1 2
37. syria (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2014. jan. 9. 18:15

Akkor nem értem, miért augusztusra akarták kitűzni az első tárgyalást.

Különben is: mi a fenét csinálnak abban a két hónapban? Ha olyan sok az ügy, ez nem luxus?

36. gkreka (válaszként erre: 33. - C114183a1c)
2014. jan. 9. 10:44
Én is pont ezt írtam. Csak a szememben ez nem egyenlő a nyári több hetes ítélkezési szünettel.
35. Muraja
2014. jan. 9. 09:48

Gyereknek joga van a mind ket szulöhöz egyforman .

Egynehany ora vagy het vege keves arra hogy normalis edesapa - gyerek relacio epuljön kösztuk.

34. 2870fed37f (válaszként erre: 21. - *Aja*)
2014. jan. 9. 08:59
Igen..:(
33. c114183a1c (válaszként erre: 32. - Gkreka)
2014. jan. 9. 08:35
December 30 és 31. ítélkezési szünet volt. :)
32. gkreka (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2014. jan. 9. 00:08
Decemberben nincs ítélkezési szünet. (a munkaszüneti napokon kívül csak dec. 30-án és 31-én van a bíráknak extra "szabadsága".
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Syria)
2014. jan. 8. 21:31
A bíróságokon augusztusban és decemberben ítélkezési szünet van...
2014. jan. 8. 13:48
Ja, és az ilyen perek elvileg sürgősséggel mennek. A keresetlevél beadásától azért eltelik egy-két hónap, mire kitűzik. A per meg húzódhat évekig, alperes hozzáállásától függően. Lehet kérni ideiglenes intézkedésként, hogy a per lezárultáig is legyen döntés az elhelyezésről, tartásról. A tartást még mindig visszamenőleg 6 hónapra lehet kérni. Asszem nem hagytam ki semmit :)
29. nefaria (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2014. jan. 8. 13:45
Ez mindig "esetfüggő". Pici babáknál, gyerekeknél szokás az, hogy a láthatási időt az anya lakhelyén, felügyelete mellett rendeli el a bíróság, pl. ha addig is ritkán látogatta, vagy mondjuk nem is tudja, hogy kell ellátni (pelenkázás, etetés, altatás, napirend stb. apukáknak nem mindig megy :) ) De ha az apa alkalmas rá (ez kiderül az igü. szakértői meghallgatáson pl) akkor úgy is ítélhet a bíró, hogy elviheti. A szokványos láthatási rend (nagyobbaknál) ugye a kéthetente hétvége, párosunnepek, szünidők fele. Piciknél ez inkább úgy szokott lenni, hogy kéthetente pl. szombaton reggel 10-től valameddig. Az biztos, hogy amikor a keresetet beadod, akkor te írj valamit, hogy hogy szeretnéd, mert nem a bíró találja ki, a kereseti kérelmet mindig a felperes terjeszti elő. És ha javasolhatom, próbálj meg ügyvédet fogadni! A magánember gyakran elvész a perjog útvesztőiben... hidd el, tudom miről beszélek, szerencsére nem érintettként, hanem ügyvédként volt közöm jó pár ilyen ügyhöz...Ha nincs pénzed ügyvédre, keresd meg a helyi jogi segítségnyújtó szolgálatot.
28. syria (válaszként erre: 5. - Szeszi22)
2014. jan. 8. 13:38

Mert a bíróság nem kapkod el semmit, még a legsimább ügyeket sem. Gyalázat, amit művelnek.


1995 januárjában adtam be gyermekelhelyezés iránti kérelmet úgy, hogy nem volt válóper, csak különélés. A férjem fizetett valami minimális gyerektartást; azt elfogadtam a békesség kedvéért; meg hogy ne tegyem anyagilag lehetetlenné az új életét.

Közölték, hogy az első tárgyalás majd augusztusban lesz. MI VAN??? (Nekem kellett a határozat, hogy mint két kiskorút egyedül nevelő szülő, magasabb családi pótlékot kaphassak.) Felhívtam a bírónőt, hogy ezt mégis hogyan gondolja?

– Rengeteg az ügy. – volt a válasz.

– A mienk sima, fél óra alatt le fog zajlani, kérem, vegye előbbre.

Nagy kegyesen kitűzte a tárgyalást június elejére.

Úgy is volt, ahogy mondtam. Az ülnökök csavargatták a fejüket, hogy mi az a nagy egyetértés a férjem és köztem. A kereseti kimutatásainkat látva (az alapján a férjemnek sokkal több gyerektartást kellett volna fizetnie) azt hitték, a Bokros-csomag miatti kamu az egész. De nem az volt. Tényleg nem kértem több gyerektartást, mert a férjem rendszeresen vitt minket, vagy csak a fiúkat nyaralni, s költött is rájuk: zsebpénz, ruházkodás, szórakozás egyebek.


Szóval nem könnyű a menet akkor sem, ha a felek meg tudnak egyezni.

27. *Aja* (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2014. jan. 8. 09:39

Sajnálom :(


Én már túl vagyok rajta, de azt hittem soha nem lesz vége, 17 hónapig húzódott ez alatt volt 7 tárgyalásunk.


Fontos, hogy jó ügyvéde legyen az embernek.

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - *Aja*)
2014. jan. 8. 08:29
Nekem meg másfél éve húzódik....és nem az apa jóvoltából,mert ö alkalmatlan a gyereknevelésre...a szülei eröltetik....
25. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Szeszi22)
2014. jan. 8. 08:28

Ez nem igaz..nekem az 5 évesem is megnézi.

lehet egy 12 hónapost még nem,de a szülőket megnézi!

24. gkreka (válaszként erre: 18. - Szeszi22)
2014. jan. 8. 08:21
Kűr volt mosolyognod, ugyanis keversz két dolgot. Igazságügyi szakértőt bármilyen korú gyermek elhelyezésének vitájánál igénybe vehet a bíróság. Amire te gondoltál, az arra vonatkozik, hogy 14 évnél idősebb gyerekre vonatkozó elhelyezési döntést a bíróság csak a gyermek beleegyezésével hozhat meg, persze ez alól is van kivétel.
2014. jan. 8. 08:17
Szerintem ezt egy jó ügyvéd megoldja, mármint, hogy a láthatás alatt nem viheti el a Gyereket. Ha Egerben élnél, tudnék kit javasolni... Azt hiszem, még vesztett ügye sem volt. Nagyon durva, nagy jó ügyvédnő. De szerintem ilyenek minden nagyobb városban vannak.
22. gkreka (válaszként erre: 21. - *Aja*)
2014. jan. 8. 08:12
Tudtommal nem változott. De csak hat hónapra visszamenőleg lehet követelni az elmaradt tartást. Ezért kell időben lépni, különben elúszik a pénzed - jobban mondva a gyereked pénze.
21. *Aja* (válaszként erre: 17. - 2870fed37f)
2014. jan. 8. 06:45
Tavaly májusban volt még visszamenőleges tartásdíj azóta megváltozott volna?
20. *Aja* (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2014. jan. 8. 06:44
Én a saját bőrömön tapasztaltam ;) és még nincs egy éves a dolog.
2014. jan. 7. 21:40
ott már komoly gondok lehetnek ha egy ilyen kicsit igazságügyi szakértő elé visznek.
2014. jan. 7. 21:36
Ezen igazából én is elmosolyodtam visszatérve hogy igazságügyi szakértő egy kisbabával még nem igazán tud mit kezdeni mert ő cselekvőképtelen. igazságügyi szakértő 14 év felett vizsgál
2014. jan. 7. 21:35

Nincs már visszamenőleges tartásdíj...

Egy gyermekelhelyezés pedig ..ha az apa kekec évekig is eltart..Kitartás..ennyi:)

Különben mikor szültél...azt magadnak tetted..

sajnos a nőknek ezzel számolnia kell...manapság.:(

elnézést ha kicsit erős voltam...:)

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - *Aja*)
2014. jan. 7. 21:28
Fórumon voltam sokat ahol ezzel foglalkoznak,ott olvastam.De már priviben beszéltünk :)
15. *Aja* (válaszként erre: 11. - Szeszi22)
2014. jan. 7. 21:27

Érdemes utalással vagy postai csekken kérned a gyermek tartást.

A per végén ugyanis nálunk visszamenőlegesen is elszámolták - bocs nem jut jobb szó eszembe a gyermektartást.

Pl. most ad havi 10 ezer forintot, de júniusban elváltok és neked ítélnek gyermektartás gyanánt 20ezer forintot akkor neki a januártól-júniusig járó különbözetet azaz 60ezer forintot meg kell fizetnie részedre.


A gyermektartás megállapításához meg keresetkimutatást kérnek. abból meg kiderül, mennyi a tényleges fizetése.

14. *Aja* (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2014. jan. 7. 21:21
Egy ekkora gyereket - 12hóst - sőt az én gyerkőcömet sem vizsgálta meg igazságügyi szakértő mert nem lehet vizsgálni! 18hónapos volt mikor elkezdődött a per és 17hónapig tartott!
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Szeszi22)
2014. jan. 7. 20:48
Hát nem tudom!Esetleg priviben értekezhetnénk :)
12. szeszi22 (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2014. jan. 7. 20:48
akkor is vannak ezek ha abban ő is benne van hogy nálam lakjon a pici?
2014. jan. 7. 20:47

gyerektartást fizeti de folyamatosan egyre kevesebb arra hivatkozva hogy neki is megkell élni valamiből, pedig a lakása törlesztőjét 2 éve nem fizeti.

Azt mondja nem tud jönni mert állandóan dolgozik, és majd nem fog ennyit melózni ha viheti a gyereket. De nem fér össze mert elvileg nincs pénze miközben állandóan dolgozik

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Szeszi22)
2014. jan. 7. 20:46
Asszem egyébként 4 órára hétvégén.de nem biztos.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Szeszi22)
2014. jan. 7. 20:45

Havi 2 óra..a bírónak sem fog tetszeni..nem érdeklődik a gyerek iránt.nlunk ugyanez van,ö is vinné de soha nem foglalkozott vele,láthatás van,gyerektartást is a szülei fizetik,meg egyebek.kemény dió...

Környezet tanulmány is van,megnézik hol a megfelelő a gyereknek.

8. szeszi22 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2014. jan. 7. 20:43

s mennyi időre vihet el egy ilyen picit? ha pl kikötötte hogy ő nem jön ha nem viheti el, s mióta lelépett csak havi 2 órát tölt a gyerekkel.

Szeptemberben ment el, most adom be a keresetet, mert most kezdett el fenyegetőzni hogy elfogja vinni magával

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook