Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bántalmazás, válás, gyermekelhelyezés fórum

Bántalmazás, válás, gyermekelhelyezés (beszélgetős fórum)


1 2
2022. júl. 29. 08:43

Kedves Mind!


Mészáros Gréta vagyok, az ELTE Társadalomtudományi Karának mesterszakos hallgatója. Szakdolgozatomhoz kutatást készítek bántalmazott nők anyasággal kapcsolatos tapasztalatairól. Ehhez a kutatáshoz keresek olyan interjúalanyokat, akik már legalább 1 éve kiléptek a bántalmazó párkapcsolatból, van a bántalmazó partnerrel közös gyerekük, és szívesen mesélnének saját anyaságukról. Az interjúk várhatóan kb. 1,5 órát vesznek igénybe, helyszíntől függően személyesen vagy online is történhetnek augusztus elejétől szeptember közepéig, előre egyeztetett időpontban.



Az interjúalanyok bármely személyes adatát, személyes történetét a résztvevők biztonságára ügyelve a dolgozathoz kizárólag anonimizálva használom fel.



Ha van olyan olvasó a fórumon, aki szívesen vállalná a beszélgetést, kérem, vegye fel velem a kapcsolatot augusztus 10-ig az anyakutatas.elte@gmail.com email címen.


Segítségüket előre is nagyon köszönöm!


Üdvözlettel,

Mészáros Gréta

49. Karolina4 (válaszként erre: 48. - Sz123)
2020. aug. 27. 14:42
Megoldom valahogy köszönöm.
48. Sz123 (válaszként erre: 11. - Karolina4)
2020. aug. 27. 11:26
Az enyém is, így nem tudok ruhákat küldeni...
2020. aug. 27. 10:52
Elértem a Mosonmagyaróvári hölgyet azt mondta törvényesen kell a beleegyező nyilatkozat adjam be a bíróságra a papírt a gyermekelhelyezés miatt de közben kimehetünk és ha esetleg az apa feljelent akkor hivatkozzak arra hogy a megélhetés miatt kellet kiutaznunk.
2020. aug. 27. 10:43
Sziasztok, hivtam ma a Krizis ambulanciát a tegnapi hölgy tanácsára és ő is azt mondta hogy azonnal pakoljunk és menjünk ki ne szoljunk senkinek innen is kaptam egy Mosonmagyaróvári elerhetőséget és elmeletileg ők tudnak segíteni abban, hogy most akkor, hogy legyen.
2020. aug. 26. 23:11

[link]



Olvasd el végig, de kiemelek belőle egy részt, ezért nem értem, aki ezt a tanácsot adta neked, hogy vidd el a gyereket, milyen tv-re hivatkozhat?


Huzamosabb ideig a másik szülő hozzájárulása nélkül külföldre vinni a gyermeket – akkor is, ha az adott szülőnél van elhelyezve – jogellenes cselekedetnek minősül, adott esetben bűncselekményt is megvalósíthat. Függetlenül attól, hogy a szülők együtt élnek-e, vagy elváltak, ilyen esetben célszerű és indokolt a gyermek külföldre viteléhez írásban beleegyeznie a szülőtársnak.

2020. aug. 26. 22:58

[link]



Amennyiben a másik szülő nem járul hozzá, hogy a gyermeket egy másik államba vigyék, bár erre szükség van, hogyan vihető a gyermek jogszerűen egy másik államba?

Ha a másik szülő nem adta hozzájárulását a gyermek külföldre távozásához, a szülő a gyámhivatal döntését kérheti e kérdésben. A gyámhivatalnak a gyermek külföldre vitelét engedélyező határozata ebben az esetben pótolja a másik szülő hozzájárulását.


A külföldi tartózkodási hely kijelölését kérő szülőnek a kérelméhez csatolni kell azokat az okiratokat, amelyekből megállapítható, hogy a gyermek nevelése, tartása, ellátása és tanulmányainak folytatása külföldön biztosítva van (így különösen a külföldi hatóság által kiállított környezettanulmányt, iskolalátogatási igazolást, a szülő jövedelemigazolását, befogadó nyilatkozatot). A környezettanulmány beszerzéséről a szülő kérelmére a gyámhivatal gondoskodik. Ha a szülő még nem kezdte meg külföldön a munkavégzést, a gyámhivatal a jövedelemigazolás helyett elfogadhatja a szülő nyilatkozatát a várható jövedelméről.


A vita elbírálása során a gyámhivatal mérlegeli, hogy a gyermeknek a különélő szülőjével való kapcsolattartását rendező bírósági vagy gyámhivatali határozat végrehajtása nemzetközi szerződés vagy viszonosság hiányában biztosítható-e.

43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. aug. 26. 22:27

Jogilag mindegy, hogy földrajzilag hova megy, ha elhagyja az országot.


Persze, hogy jó ötletnek tűnik, de azért alaposabban körbe kell ezt járni, ha börtönviselt az apa, ha nem. Jogai neki is vannak ebben az esetben is, amíg a törvény ki nem mondja azt, hogy nem élhet vele, mert olyan, amilyen.

2020. aug. 26. 22:19

Én tuti vállalnám a külföldre szöktetést is. Nem Amerikába mennek, csak Bécsbe...

Ott van segítsége, azaz anyuka, stb. A legjobb helyre megy. Nincs egyedül, most már el is mondhatja, hogy mi történt, stb.

A bántalmazás miatt, illetve azért mert jelenleg is börtönben van és már volt is szerintem másnak kellene lennie az elbírálásnak. Ha egy messzi anyaotthonba megy, amiről szintén nem tud a férj, akkor az majdnem olyan, mintha külföldön lenne...

41. Channa* (válaszként erre: 24. - Karolina4)
2020. aug. 26. 22:14
Ez jó!!!!
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:39
Ne legyen gyerekszöktetést javítom: Ne minősüljön jogilag szöktetésnek
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Karolina4)
2020. aug. 26. 21:37
Akkor végképp nem értem, hogy merte ezt tanácsolni?
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Karolina4)
2020. aug. 26. 21:37
Holnap hívd vissza, hogy biztos nem lesz belőle bajod, ha a gyereket kiviszed külföldre, milyen törvény, paragrafus vonatkozik rá, hogy ne legyen külföldre szöktetés?
37. Karolina4 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:33
Ő is mondta, hogy kellene a beleegyező nyilatkozat de még is ezt tanácsolta nem értem. Megköszönöm ha többet sikerül megtudnod.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Karolina4)
2020. aug. 26. 21:30

Ez így jó is, csak akkor a másik szülő beleegyezése kellene szerintem, még akkor is, ha rab, mert gondolom az ügyvédje beviheti a papírt, hogy járuljon hozzá kivihesd a kislányt.

Ehhez tényleg nem értek, de holnapra próbálok utánakérdezni.

35. Karolina4 (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:29
Igen, azert is mondtam, keresztanyámnak hogy ő érdeklődje meg ott kint hogy ilyen esetben mi történik.
34. Karolina4 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:28
Most így egy kicsit megtorpantam, hogy ezt a külföldi utat tanácsolta megzavart egy kicsit.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Karolina4)
2020. aug. 26. 21:27
Ezt nagyon járd körbe, nehogy emiatt legyen gondod!
32. Karolina4 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:26
Azt mondta kell munkahely, járjon oda ovódába és legyen bejelentett lakhelyünk.
31. Karolina4 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:24
Igen ezért is nem merek ebbe még belevágni holnap keresztanyám utánanéz a dolgoknak.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Karolina4)
2020. aug. 26. 21:24

Őszintén sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Ha van pénzed, akkor egy jó családjogászhoz menj el, nehogy visszafelé süljön el a fegyver.

29. Karolina4 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:23
Keresztanyámék is ott elnek 20 akárhány éve ő perfekt beszél németűl ő tudna segíteni elintézni a dolgokat.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:22
Ez utóbbira mit mondott a jogász, hogy lenne kivitelezhető?
27. Karolina4 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:21
Igazából ha bármikor erdeklődtek mindig kitaláltam valamit az igazat soha nem mondtam meg azt mutattam, hogy rendben van minden és boldog vagyok.
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 21:21

Még az jutott eszembe, hogy törvényileg az apa beleegyezése is kell a közösgyermek külföldre utazásának engedélyezéséhez.

Oké, nem igazoltatnak a határon, de nagyon vigyázz, mert egy peres ügyben, még ellened is lehet a törvény, hogy 'külföldre szöktetted a gyereket' Pengeélen táncolsz ezzel.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Karolina4)
2020. aug. 26. 21:17

Ebben nincs tapasztalatom, beszélsz németül?


Ha nem, akkor nagyon nehézkes lenne, hiszen tolmácsot kellene fogadnod. Biztos azonnal rájönne édesanyád is. De nem az a gond. Mindketten magyarállampolgárok vagytok, még jelenleg nincs munkaviszonyod, gondolom, ha lesz, ott is van próbaidő.

A helyedben rákérdeznék még mástól is, mert néha a jogisegítők sincsenek tisztában a paragrafusokkal.

Nagyon erősnek kell lenned.

Drukkolok nektek!

2020. aug. 26. 21:10

Sziasztok, annyit meg hozzátennék, hogy jelenleg a nagyszüleimnél vagyunk édesanyám Bécsben lakik azt tervezem, hogy hozzá mennénk munka is van azonnal tudok kezdeni ott ahol ő dolgozik, a családom nem tud arról hogy bántalmazott a férjem és miket csinál nem szeretném ha barmi bajuk esne mert képes mindent megtenni a férjem a Bécsi címet nem tudja hogy hol lakik délután beszéltem egy jogi segélyvonallal és ő azt a tanácsot adta, hogy minnél elöbb menjünk ki és ott inditsam el a válópert, stb. Mert az a tapasztalata, hogy ott ki van épülve ez a rendszer mint itt magyarországon.

Szerintetek is jobb lenne ez a fajta megoldás?

23. Idhikai (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 20:34

Anyaotthon, szerintem is. Akár az ország másik végére is elviszik, és soha nem tudja meg a férje, hol van. Bár, meg kell hagyni, sokszor van, amikor az asszonyka nem bírja ki, és bizony felhívja a férjet, mert hát "mégis csak a gyerekem apja", aztán onnan is hazapofozzák, ő meg nagy bűnbánón vissza is megy. .

Mindenesetre vannak nagyon jó anyaotthonok, néhányban jártam. Tényleg minden segítséget megadnak.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Channa*)
2020. aug. 26. 20:04

Azért nem gondolkodtam a szülőkben, családban, mert akkor sem tudtak segíteni, amikor bezárta, verte.


Sőt nem is lenne szabad megmondani nekik sem hova lett az anyuka a kislánnyal, el ne szólják magukat.

Amilyen áldott jó ember a férj, azon sem csodálkoznék, ha bozótvágóval tenne rendet, és tuszkolná kocsiba a feleségét. Azért gondoltam én, hogy anyaotthon a megfelelő, ahol tényleges védelmet kaphat.

2020. aug. 26. 18:45

És mi van a szüleiddel?

Most hol laktok?


Enissával teljesen egyetértek. Szerintem rendőri jelenlétet simán kérhetsz az összepakoláshoz és addig csináld meg, amíg csak anyós van ott.


Én a helyedben semmihez nem ragaszkodnék, egy kicsit sem számít, hogy a gyereknek hiányzik, te dolgoztál meg az pénzért, stb. A lényeg, hogy jobb körülmények között éljetek.


A szülőket ezért is kérdeztem. Nem tudom milyen távolságban élnek a férjedtől és anyóstól, de hátha messze és akkor náluk is lehetnél.


Akármit mondanak ne foglalkozz velük! Nem fog megváltozni egyik sem! Jó messzire menjetek el tőlük!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook