Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekelhelyezés működhet közös megegyezés alapján? fórum

A gyermekelhelyezés működhet közös megegyezés alapján? (tudásbázis kérdés)


20. Zsani91 (válaszként erre: 16. - Cicamica3)
2022. jún. 29. 16:02
Szó nem volt a láthatási jog el vételéről. 😊
19. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 09:10

Tartásdíjról szólt a kérdés.

2013. évi melyik törvény, amire hivatkozol?

Hol van benne, hogy a bruttó jövedelem után százalékos mértékben állapítják meg a tartásdíjat? (a 9. sz. hozzászólásban erről írsz)

18. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2022. jún. 27. 09:04

A 2013. évi törvény.

Csak a hülye nem tudja kiolvasni belőle, hogy mikor, mit, mennyit...


Én eddig semmiféle 30-40 évvel ezelőtti törvényre nem hivatkoztam.

Hányszor idézzem már nektek szó szerint, amit írtam?


" Lehet ezt is, de a válóper során az ülést vezető bíró ingyen és bérmentve tájékoztatja a feleket, milyen törvényes lehetőségek vannak e téren, amelyektől ő, mint a határozatot meghozó bíró, nem térhet el. Azok alapján ott eldönthetik a szülők, hogy milyen választási lehetőség mellett döntenek."


Egyetlenegy konkrét tv-t, §-t nem írtam. Ezzel jelezve, hogy az éppen hatályos törvény szerint fog a bíró eljárni, ezért felesleges külön ügyvédet fogadni!


Mégis csak úgy néz ki, hogy nem én vagyok a hülye, nektek van értelmezési problémátok.

17. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. jún. 27. 08:27

Melyik törvény, melyik paragrafusa határozza meg a fizetendő tartásdíjat?

Javaslom nézz utána a PTK és a családjogi törvény változásainak.

Írod a hülyeségeidet, mint sokszor.

A tartásdíjat mindig a nettó jövedelemből határozzák meg.

A jelenlegi gyakorlat szerint fix összegben határozzák meg, figyelembe véve a gyerek szükségleteit, és mindkét szülő jövedelmi helyzetét.

A 40 évvel ezelőtt tapasztalatodat a kukába dobhatod.

2022. jún. 27. 08:08
Az apa véleményed szerint nem foglalkozik a gyerekkel? A láthatási jogot csak súlyos esetben veszik el.
15. aszparagusz (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 27. 08:05
Nem rád gondoltam.
2022. jún. 26. 15:55
igen
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 26. 12:59

Nem értem mi a gondod, a hozzászólásaimmal:


"4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Enissa)

ma 07:37


Lehet ezt is, de a válóper során az ülést vezető bíró ingyen és bérmentve tájékoztatja a feleket, milyen törvényes lehetőségek vannak e téren, amelyektől ő, mint a határozatot meghozó bíró, nem térhet el. Azok alapján ott eldönthetik a szülők, hogy milyen választási lehetőség mellett döntenek.


Persze ez nem zárja ki, hogy mellette még egyéb helyen is tájékozódjanak, és annak megfelelően döntsenek már előre."


Valamit igen-igen benézett. Hiszen csak azt írtam, hogy a "törvényes lehetőségek" alapján. Az éppen jogerős törvény szövegéről egy szót sem. Akkor most mi a baj??? :))

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. jún. 26. 12:35

Utolsó bejegyzésem ide, mert FI, nem tud eligazodni, meg nem is akarok én vitatkozni, főleg nincs szándékom kötekedni.

Attól, hogy 30 éve nem változik bizonyos dolog, máshol változnak a törvények, jogszabályok, hogy én miről tudnék írni?...de mindegy.

Nem a te bosszantásodra vagyok itt, csak néha olyat írsz, ami nem állja meg a helyét.

Biztos vagyok benne, hogy a jószándék vezérel, de akkor is néha fogom a fejem, ha nem is szólok hozzá. De most egy édesanya és gyermeke/i sorsáról van szó. Nem írtam, hogy dobjon ki pénzt, ingyenes jogi segítségeket említettem. Gondolom pl. egy családsegítőnél, jobban képben vannak ezen a téren.

Van 2 ülnök ismerősöm, nem minősítve más ülnököket, de az a 2 ember kritikán aluli. A joghoz sincs semmi közük.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 26. 11:53

Adótörvények igen, szinte hetente változnak! Gyermek elhelyezés, gyerektartás kapcsán? Ahogy a csp, gyed, gyes, és hasonló témákban sem volt semmi változás már minimum egy évtizede...


De felesleges kötözködnöd, mert én is írtam, hogy nézzen utána, ingyenes jogi tanácsadásnál, mielőtt bemennek a tárgyalásra.

De ha ez téged megnyugtat, tőlem fizethet is magának 50-80 ezerért egy ügyvédet is. Engem nem zavar. Csak feleslegesnek tartom. Részemről a téma lezárva!

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. jún. 26. 11:18
Mivel úgy tudom könyveltél valamikor, tudnod kell, hogy mennyi változás történik. Én dolgozom, havonta változnak dolgok, nem lehet kiindulni 30 éve tapasztaltakból.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 26. 09:55

Én csak annyit tudok, amit a rendszerváltás előtt népi ülnökként válóperes ügyekben 10 év alatt erről "tanultam" az éppen ülést vezető bírótól, bírónőtől.

Igaz, hogy azóta eltelt már elég sok idő, de a gyermektartás, gyermek elhelyezés, látogatási jog, kötelezettség terén jelentős törvényi változás nem történt.

Egyébként a fizetendő tartásdíj összegét is törvény határozza meg: az igazolt bruttó jövedelem x %-a. Egyéb kitételekkel, de ezt is elmondja majd a bíró.

Persze nem tilos ügyvédet vinni, de ha a válóperen más egyéb témában nincs vita, meggondolnám ügyvédre költeni.

2022. jún. 26. 09:48

Ha nem foglalkozik a gyerekkel nyilván olyan megállapodás aláírására törekszel, amiben a törvényes minimumot kell az apával kapcsolatban lennetek.


Itt a kérdés az, h hajlandó e a közös aláírására? Nyilván partnernek kéne lennie a saját érdekében is....


Kérd ügyvéd segítségét és a pénzt nyomjátok ki belőle.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2022. jún. 26. 09:23
Már ne haragudj, semmi rosszat, félrevezetőt nem írtam!
6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jún. 26. 08:39

Miután a laikusok megint írják az okosságaikat, ezért válaszolok a kérdésedre.

Amennyiben közösen megegyeztek a gyerekről (láthatás, tartásdíj, közös felügyelet, stb.) és az nem sérti a gyerek érdekeit, a bíróság jóváhagyja azt.

Jól gondold át, ha az apa nem igazán foglalkozik a gyerekkel, hogy milyen megállapodást írsz alá.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. jún. 26. 08:26

Nem tudok ehhez mit szólni. Így se megcáfolni, se ráerősíteni nem tudok. Csak a logikámra tudok hagyatkozni.

Nem hiába kell az ügyvéd a tárgyalásokra, a bíró már a tények alapján hoz döntést.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 26. 07:37

Lehet ezt is, de a válóper során az ülést vezető bíró ingyen és bérmentve tájékoztatja a feleket, milyen törvényes lehetőségek vannak e téren, amelyektől ő, mint a határozatot meghozó bíró, nem térhet el. Azok alapján ott eldönthetik a szülők, hogy milyen választási lehetőség mellett döntenek.

Persze ez nem zárja ki, hogy mellette még egyéb helyen is tájékozódjanak, és annak megfelelően döntsenek már előre.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jún. 26. 07:25

Vannak ingyenes jogi fórumok a neten, csak regisztrálni kell, ingyenes jogi tanácsok a területi önkormányzatoknál.

Sokat segít, ha közös a megegyezés, de jobb, ha ügyvéd segítségét kéred, mert nagyon sok buktató lehet, amit jó, ha az elején rövidrezártok. Lehet olyanra hívja fel a figyelmed, amire nem is gondolnál most.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jún. 26. 07:10

A bíróság nem hozhat olyan határozatot, amelyben valamelyik szülőt kizárja a láthatásból, mert az a gyermek kárára megy, hiszen a gyermek egyformán szereti mindkét szülőjét.

Ha a gyakorlatban másként működik: nincs még olyan törvény, amely büntetné, ha az egyik fél nem tartja a kapcsolatot a gyermekkel.


A tartásdíj fizetési kötelezettség nem kapcsolódik a láthatási joghoz! Azon a téren lehet a bíróság előtt többet vállalni, mint amit a jog kötelezően előír.

2022. jún. 25. 23:09
Sziasztok! Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan működik az, hogy közösen megegyezünk apával a gyerekről és azt adjuk be a bíróságra? Apa nem igazán foglalkozik a gyerekkel de egyszerűbbnek látnám így a dolgokat. Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook