Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekelhelyezés apánál fórum

Gyermekelhelyezés apánál (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. máj. 22. 09:21

Sziasztok


Tegnap hivatalosan véglegesen jogerősen elváltunk.

Közös szülői felügyelet,heti váltásban. Gyerektartás nincs a családit és a gyerekkedvezményt én kapom.

Azt hiszem talán ez a legjobb döntés. Kértünk szünetet a Bírónőtől és ketten átbeszéltük 5 percben hogy mindketten a legjobbat szeretnénk a fiuknak és ha a bíró dönt az csak rossz lehet. Mindketten kompromisszumot kötöttünk, mert vannak dolgok amik nem tetszenek amikor a gyerekek a másik félnél vannak, de mérlegeltünk, hogy ezek nem akkora problémák, hogy szülessen egy nem kedvező bírói döntés.

Hát nagyjából ennyi.

Köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat.

127. gribedli*** (válaszként erre: 123. - Pancsiiiii)
2015. máj. 20. 09:35

Na, igen, ilyen kis apróságok vannak apuka részéről és még ő szeretné elperelni...


Szerintem ezeket kezeld diszkréten, mert a gyerekek arra ugranak, ha a szeretteiket valaki más a háta mögött nekik szapulja. Erre megsértődnek és innen lehet a dühkitörés. Akármennyire is viszket, hogy megmondd nekik, hogy lám, az apjuk ott hagyja a penészes uzsit, stb., ne előttük tedd! Mert ők mindkettőtöket szeretnek és bántja őket, ha szapuljátok egymást, mert ők úgy érzik, hogy kereszttűzben vannak.


Ki kellene hangsúlyozni, hogy sem te, sem az apjuk nem akar kizárólagos láthatást, hanem egyformán láthassátok őket továbbra is. Ha szapulod az apjukat, csak megutáltatod magad velük.


Még mindig nem írtad, hogy mi az, ami miatt a bíró és a szakértők téged alkalmatlannak tartanak? Mert 1 pofon miatt nem hiszem, de még ha van másik pasid, annak sincs köze váláskor a gyermek neveléséhez, vagyis ez nem úgy működik, hogy ha te csaltad meg a másikat, akkor "büntiből" elveszik tőled a gyerekeket. Sőt, nagyon nyomós ok kell ahhoz, hogy nevelésre alkalmatlan legyél, hiszen még sok drogos anyukának is meghagyják a gyerek elhelyezést, igaz, felügyelettel.


Elhiszem, hogy mindent megteszel, csak nem értem, hogy mibe kötöttek bele, ami miatt esélyes, hogy te nem láthatod őket annyit, mint eddig? Azt felejtsd el, hogy betanították a gyerekeket, mert a szakember az ilyet levágja, szóval valami más lehetett a gond.

2015. máj. 19. 22:34
Krémer kontra Krémer.
125. Pancsiiiii (válaszként erre: 124. - Zebracsikó)
2015. máj. 19. 21:28

Nem szapulom az apjukat. Sokak szerint még túl szépen is beszélek róla. A fiúk már tökéletesen ismerik az apjuk hiányosságait és szólnak is ha valamit nem tud megcsinálni.

A nagyobbik lábait is csak én maszírozom, mert csak nálam engedhető meg, hogy fájjon.

De mindegy is. Igazándiból tanácsért jöttem,meghallgatok minden véleményt.

124. zebracsikó (válaszként erre: 123. - Pancsiiiii)
2015. máj. 16. 21:53

körömvágással kezdesz....

hát, nem a legjobb felütés egy kiskamasszal szemben.....főleg, mert -gondolom- közben meg is jegyezted, hogy bezzeg az apád nem vág neked körmöt...

meg a penészes szendvics is.... a fiadnak ott is csak az jöhetett le, hogy Te meg az apját fúrod, és azt sugallod, hogy nem tudja rendesen ellátni őket.


Megcsaltad a férjed és elköltöztél. Nem nagyon csodálkozhatsz, hogy a gyerekek megorroltak Rád. Persze, ezt tetézi, hogy a férjed is húzza őket, de azt hiszem, Te sem jól kommunikálod ezt az egész helyzetet a gyerekekkel.


Plusz még fiúk, tehát méginkább érthető, hogy az apjukhoz húznak. Benned csalódtak egy nagyot, innen csak nagyon okosan "keverve a lapokat" tudsz kimászni.


A sárdobálásba ne menj bele, bármennyire is sz*r a helyzet.


A fiúkkal próbálj meg elbeszélgetni az egész probléma kialakulásáról, az indítékaidról, az érzelmeidről. Ne az apjukat savazd, kizárólag a saját érzelmeidről mesélj nekik.

Biztos megenyhülnek, de erre sok időt kell adj nekik.

123. Pancsiiiii (válaszként erre: 122. - Gribedli***)
2015. máj. 16. 21:35

Ez így van. Hidd el folyamatosan próbálkozok és igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni. Igen két nyaklevesről beszélünk, és számos olyan dühkitörésről amit a gyerek produkált irányomba. Nekemjött rugdosott stb., ilyenkor persze próbáltam nyugtatni lefogni.

Higgyétek el és kövezzetek meg, ha tényleg azt látnám, hogy nála jobb helye van a gyerekeknek akkor engedném. De pont amit egy hozzászóló megemlített, hiányos a lecke. Jönnek hozzám egy hét után és körömvágással kezdünk. Vasárnap este az uzsonnás dobozból szó szerint kimászott a penészes előző heti uzsonna. Igen szereti a gyerekeit, ezt elismerem, de sok olyan dologra nem tud kellő figyelmet szentelni amire kéne. Mindenképpen írok csütörtök este, hogy mi történt a tárgyaláson.

122. gribedli*** (válaszként erre: 119. - Pancsiiiii)
2015. máj. 16. 16:30

Ha már külön vagytok, teljesen mindegy, hány nője van.


De mondom, te járd körül, mindent tegyél meg azért, hogy alkalmas légy, ha még nem késő. Mert a szakértők azért is szakértők, hogy észrevegyék, hogy egy gyereknek be lett tanítva, hogy mivel vádolja az anyját, vagy tényleg az igazat mondja.


Van munkád, el tudod te is tartani őket amikor ott vannak nálad, van tiszta ágy, ruha, kaja, szerető légkör stb. Közös programok, házi feladat rendben, és így tovább, minden, ami egy szülői gondviselés kategóriában benne lehet. Ha ők sem érzik jól magukat nálad, nyilván valami oka van, gondolkozz egy kicsit!

121. gribedli*** (válaszként erre: 118. - Pancsiiiii)
2015. máj. 16. 16:21

Ha a gyerekem leqrváz és adok neki ezért egy taslit, az szerintem nem egészen a bántalmazás kategória, úgy értem, ha ez nem rendszeres és megvolt rá az okod, egyszeri alkalom, ezt a bíró sem fogja úgy venni, hogy ütöd-vered a gyereket.


Az exednek ezek szerint csődeljárása volt, hát azokra igencsak rá szoktak szállni a fináncok. Szar ügy, hogy nem tudsz erről többet, mert ha mégis van pénze és becsődöltetett 2 céget, az már elég nagy gáz (neki), és ez így megmagyarázza, hogy nincs igazolt jövedelem, de "igazolatlan" meg bőven. Ha a bíró ezt a pici részletet sem veszi észre és mégis úgy gondolja, hogy te csapnivaló anya lennél, sajnálom, de 2 eset van. Vagy nagyon igazságtalan és vak a bíró, vagy valahol annyira sok szól ellened, hogy elveszítheted őket. De mivel ezt csak te tudhatod, hogy mi szól ellened, te látod jobban.


Igazából nagyon sokszor igenis megmarad a közös felügyelet, nem úgy van az, hogy tönkre akar tenni az ex, és kész. Tegyél meg minél többet azért, hogy ne tudja ellened nevelni a gyerkőcöket! A tiszteletet nem lehet erőltetni, azt ki kell vívnod máshogy, több szeretettel és akkor hiába hazudnak nekik a hátad mögött, lepereg róluk. Te mivel próbáltad meggyőzni őket, hogy a rólad terjesztett dolgok hazugságok?

120. andi6020 (válaszként erre: 118. - Pancsiiiii)
2015. máj. 16. 12:07
Lehet tényleg jobb, vagy jó dolguk lenne az apánál. Miért tartod magad alkalmasabbnak a gyereknevelésre?
119. Pancsiiiii (válaszként erre: 117. - Moonlight13)
2015. máj. 16. 11:47
Sajnos jelen helyzetben csak erre tudok hivatkozni. Meg talán arra hogy jönnek mennek a nők az életében,mióta külön vagyunk már a harmadikat vagy negyediket mutatja be a gyerekeknek. A szakértőt a bíróság rendelte ki. Igérem este előkeresem és irok több részletet.
118. Pancsiiiii (válaszként erre: 116. - Gribedli***)
2015. máj. 16. 11:46

Nincs igazolható jövedelme mert két cégét becsödöltette és most az elmondása szerint a apjának segít a vállalkozásába és azért kap pénzt.

Hidd el ha tudtam volna hogy ez lesz akkor teljesen máshogy csinálom a dolgokat. Hozzáteszem sokak szerint neki volt kapcsolata a házasságunk alatt csak én vak voltam.

Ő megmondta amikor ez az egész elkezdődött, hogy tönkre fog tenni és elveszi tőlem a gyerekeket. Sajnos mivel én jöttem el az otthonunkból a fiuk is valamilyen szinten rám haragszanak. A nagyobbiknak elég sokat el is mesélt, olyanokat mondott nekik, hogy én már nem szeretem őket és ezért mentem el. Persze hogy ezek után a fiukkal romlott a kapcsolatom.Volt hogy közölte velem a 9 éves, hogy romlott utszéli micsoda vagyok és utál engem és azonnal megy az apjához, aztán felhívta mert persze kapott mobilt apától és el is ment vele.Sajnos és elismerem, volt hogy ilyenkor a szájára csaptam amit el is mondott apának aki fel is fújta a dolgokat. Tehát innentől szerintem nem kell soroljam, hogy a szakértőnek is csak azt mondták, hogy én ütöm verem a gyereket. Aki ezt be is kajálta, és erre nyilatkozta le azt, hogy apánál jobb helyük lenne. Én amióta ez az egész elkezdődött próbálom bebizonyítani, hogy nagyon sok minden rosszul lett előadva de nem tudom ilyenkor mennyire sikerül. Kértük a bíróságot nem egyszer, hogy keresse meg a nevelési tanácsadót ahova az én kezdeményezésemre jártunk el, hátha javítani tudok a gyerekkel való viszonyomon. Persze ők egyből levágták a szitut és tökéletesen látják milyen aljas dolgokat csinál a férjem. Valamiért a bíróság mégsem keresi meg őket. Mondd meg őszintén, nem úgy tűnik ez az egész mint egy összeesküvés elmélet???

117. moonlight13 (válaszként erre: 115. - Pancsiiiii)
2015. máj. 16. 11:22

Szerintem ha másba nem, abba próbálj kapaszkodni, hogy a férjednek nincs igazolható jövedelme.

A szakértői vélemény valószínűleg sokat nyom a latban. De ez a saját szakértője, vagy a bíróság kérte fel?

Milyen érveket hozott fel a szakértői vélemény ellened, és miket az apa mellett? Ezeket is kellene tudni.

116. gribedli*** (válaszként erre: 115. - Pancsiiiii)
2015. máj. 16. 08:21

Nincs igazolható jövedelme, de ott több a pénz és ezt a bíró ennyire figyelembe se veszi? Vagy nálad tényleg még annyi sincs? Ha ez tényleg így van, akkor honnan van neki pénze?


Sajnálom, hogy így alakult, de pl elválhattál volna, mielőtt megcsalod. Amúgy nem biztos, hogy akkor nem bántalmazott volna...


De mi az, ami miatt nálatok annyira rossz helye van a gyerekeknek? Hiszen ha mindkettőtök alkalmas a gyereknevelésre, akkor nem veszik el tőled őket, vagyis megmarad a közös. Valami miatt nem vagy alkalmas a bíró szerint? Kicsit kevés az info.

2015. máj. 15. 18:32
Segítsetek. Több mint 2 éve tart a bontó és gyerekelhelyezési perem 9 és 7 évesek a gyerekek. Apuka el akarja venni tőlem őket. Röviden a sztori: 4 évig hozzám sem nyúlt csak voltam mint egy bejárónő. Félreléptem, kitudódott,bántalmazás látlelet válóper. Én költöztem el mert az ingatlan az övé. Kirakott 10 zsák ruhával konkrétan. Albérletbe költöztem, van boldog párkapcsolatom. A gyerekek heti váltásban vannak ami nem jó. Nagyon komoly ellenem nevelés folyik apai részről és persze ott több a pénz is. Volt szakértői vélemény ami alapján a gyerekek jobb helyen vannak az apánál, jól megtanították őket arra mit kell mondani a szakértőnek és persze azt is mondták hogy apánál akarnak lenni. Volt tanú meghallgatás is de csak az én részemről, mert a férjemnek nem voltak tanúi. A tanuk mellettem beszéltek. Csütörtökön lesz a kövi tárgyalás és az ügyvédem szerint nem sok az esély. Mondja ez annak ellenére is hogy a férjemnek nincsen igazolható jövedelme, többszöri bírói felszólításra sem csatolta be. Teljes a kétségbeesésem. Szerintetek????
114. f8db0709b8 (válaszként erre: 111. - C817e994d5)
2015. ápr. 14. 05:36
Erre rá tudok cáfolni....tőlem sem vették el a kicsit,pedig apuka maradt a lakásban,harcolt is érte...ez nem így működik azért ahogy te azt leírtad.
113. moonlight13 (válaszként erre: 111. - C817e994d5)
2015. ápr. 13. 21:41
Két ilyen kicsi gyereket nem vesznek el az anyától nyomós ok nélkül.
112. moonlight13 (válaszként erre: 111. - C817e994d5)
2015. ápr. 13. 21:40
Én ilyet nem hallottam.
2015. ápr. 12. 21:59
Az a baj, hogy ma már nem úgy van, hogy csak akkor veszik el az anyától a gyerekeket, ha az drogos vagy alkesz. Ha harcba szállnak a férfiak, akkor 40%-ban nekik ítélik a felügyeleti jogot. Csak azt nem tudom, hogy mi alapján? Azt írták nekem egy másik hasonló oldalon, hogy pl. azért, mert az apa maradt abban a házban, amibe születtek a gyerekek. És ezért elvesznek egy anyától pici gyerekeket???
110. moonlight13 (válaszként erre: 107. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 08:35
Eszedbe se jusson lemondani a fél ingatlanról, már csak a gyerekeid miatt se!!!
109. moonlight13 (válaszként erre: 107. - C817e994d5)
2015. ápr. 12. 08:34

Ha anyagilag is tudod biztosítani a gyerekek nevelését, akkor semmi esélye arra, hogy el tudja perelni tőled a gyerekeidet! Anyától csak akkor veszik el a gyereket, ha alkoholista, drogos vagy prostituált, tehát a gyerekeit veszélyezteti, ill. ha nem tudja őket eltartani. Ahogy olvasom, itt egyikről sincs szó.

Ha ő nekiáll hazudozni rólad, vihetsz tanúkat, pl. védőnő, szomszédok, stb.

2015. ápr. 11. 21:25
Hopp, elírtam ... tavaly szeptemberben, mikor elhagyott minket a gyerekek apja, akkor még csak 4 és fél hetes volt a kisebbik lányom. Erre sok tanúm van egyébként: védőnő, háziorvos, stb.
2015. ápr. 11. 21:24
Segítsetek! A gyermekeim apja a napokban megfenyegetett, hogy elpereli tőlem a kislányaimat, a nagyobbik 2 éves, a kisebbik 8 hónapos. A történetünk a következő. Tavaly szeptemberben 5 hétre elhagyott minket, akkor 4 és fél hónapos volt a kisebbik lányom. Haza könyörögtem szó szerint, mert mindenképpen rendbe akartam tenni a kapcsolatunkat. Haza költözött, de ő már nem nagyon tett meg semmit a családért, csak a külvilág felé tartotta a látszatot. Januárban végleg lezártam a kapcsolatunkat. Ekkor ő megint elköltözött, ismerős meg is vette extra gyorsan a házunkat, de sajnos nem kapták meg a hitelt, így még sem tudtuk eladni. Ezután márciusban haza költözött, azzal a címszóval, hogy amíg el nem adjuk a házat, addig ő mégis itt él. Kétszer utalt nekem gyerektartást: februárban és márciusban. Ezidáig szóba sem került, hogy akarja a lányokat. Amikor haza költözött, én kértem, hogy közösen lássuk el őket, mivel ha itt él, akkor legyen az apjuk is. Így minden másnap ő is fürdet, illetve hétvégén egyik nap az ővé a gyerekekkel. Ő dolgozik, így egyébként reggeltől délutánig én nevelem őket. Én szültem, szoptattam őket, én vittem orvoshoz mindkettőt, én ápoltam őket betegen, én keltem hozzájuk éjszaka, minden klasszikus feladatot én láttam el mindig is! Márciusban rájött arra, hogy mégsem akarja eladni a házat, hanem azt szeretné, ha én magamtól lemondanék a feléről, és ezt azzal akarja elérni, hogy elpereli a gyerekeket tőlem! Nem is értem az egészet, huszonéves fiatal srác, sokat járt-jár bulizni, nem hinném, hogy tényleg fel akarná nevelni őket. Ezt azért teszi, hogy idegileg tönkretegyen, és lemondjak minden közös tulajdonról. Azért félek, mert nagyon jól hazudik, folyton a látszatra figyel, míg én egy indulatosabb ember vagyok, nem foglalkoztatnak annyira a külsőségek. Még egy kis adalék: tavaly szeptemberben egy másik lányért hagyott el minket, amire sok-sok tanúm van. Azóta újra együtt van ezzel a fiatal lánnyal. Gyed-et és gyes-t kapok, családi pótlékot, családi adókedvezményt, ez így összesen 140 ezer körül van, illetve a családom van annyira jómódú, hogy ha ezen múlik, még egy lakást is vesznek nekem. Egyelőre egy fedél alatt lakunk a közös házunkban, aminek a fele az enyém, szóval nem állok rosszul anyagilag. Jól fizető, vezető beosztású munkakörből mentem gyes-re, ahova visszavárnak. Milyen esélyeim vannak? Nagyon félek!!! Inkább mondjak le a közös házról???
106. moonlight13 (válaszként erre: 104. - Cicus2011)
2014. ápr. 15. 10:02
Valami nagyon jó ismerős vállalhatja, bár anyagi vonzata van számára.
105. f8db0709b8 (válaszként erre: 94. - Blackbaby)
2014. ápr. 15. 08:52
A bíróságot nem fogja érdekelni,hogy nem dolgozik....be van jelentve 4 órába?igen..akkor?
104. Cicus2011 (válaszként erre: 94. - Blackbaby)
2014. ápr. 13. 22:09

Csak úgy szivességből játszásiból bejelentette?

Itt valami nem stimmel.

Ki az aki vállalja ennek a járulékrészét?

2014. ápr. 13. 21:26
Magyarorszagon lakunk! Itt is dolgozik!
102. moonlight13 (válaszként erre: 101. - Cicus2011)
2014. ápr. 13. 17:02
Ha jól értettem, most nem külföldön dolgozik a pasi.
2014. ápr. 13. 16:44

Szia!

A leírtak alapján 0% esély a per megnyerésére.

Gondolom ha odakerülne a gyerek a párod akkor is külföldön dolgozna ,igaz?

Olyan mintha magadnak szeretnéd elperelni.

Tudod a gyerek örökre gyereke marad valakinek de a párkapcsolat nem ilyen.

Mit szólnál ha az ex-ed minden barátnője megpróbálná elvenni a gyerekedet?

100. moonlight13 (válaszként erre: 97. - Blackbaby)
2014. ápr. 13. 15:54
Mindenből legyen másolatotok. Nem tudom, az eredetit kell- bemutatni az aláírt iratokból, de mindenképp egy példányotok maradjon belőle!
2014. ápr. 13. 10:55
Mediaciora is gondoltunk. Csak ahhoz az anyanak is akarnia kell. Es azt nem tudom h ha meg sikerulne is ravenni a mediaciora akkor vissza tudja mondani a birosagon a bejelenteset? Vagy a 2 parhuzamosan menne akkor? Mert akkor viszont nem sok ertelmet latom a mediacionak..
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook