Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekelhelyezés apánál fórum

Gyermekelhelyezés apánál (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
68. moonlight13 (válaszként erre: 67. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 21:26
te nem így érted?
67. babszibobó (válaszként erre: 66. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 21:26
Nem hiszem. ....
66. moonlight13 (válaszként erre: 63. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 21:25

ja, értem.

régebbi időpontot mond az anyuka, mert arra az időszakra is be akarja hajtani a gyerektartást, amikor elvileg még velük volt a pasi. rájött a nő, hogy a jó jövedelemből szeretne még valamennyit kapni.

65. babszibobó (válaszként erre: 64. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 21:23

Bevallom, nekem nagyon:$

Mármint értem amit leir... csak egy csomó minden osszeferhetetlen.... zavaros. ...es nagyon egyoldalú. ..


Ettől persze a joszandekot sem szeretném elvitatani, de nekem ez így nagyon nem stimmel...

64. moonlight13 (válaszként erre: 63. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 21:20
igen, kicsit zavaros.
63. babszibobó (válaszként erre: 62. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 21:17
Azt írja hogy most ment a bíróságra hogy apuka meg születés előtt otthagyta őket, na meg a pénz. ..na már most ha lenne hivatalos végzés, akkor az első részével nem igazán mehet a bíróságra es a masodikban is van egy olyan bibi, hogyha nincs gyerektartas megitelve, akkor arra csak igényt nyujthat be az elhelyezessel együtt és max.utolag a nirosag x hónapot kifizettethet...bar ha van alairt papir azt a birosag elfogadja....sokminden nem stimmel nekem a történetben. ..
62. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 21:12
Ja, én azt hittem, csak gyerektartás ügyben ment a nő a bíróságra.
61. babszibobó (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 21:03
Igen. ...de NEM volt válás és gyerekelhelyezes....az anyuka most ment a birosagra... Első hozzaszolasban van írva! !!!
60. moonlight13 (válaszként erre: 58. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 20:26
Válás esetén kell, hogy legyen valami a gyerekelhelyezésről és gyerektartásról.
2014. ápr. 12. 18:40

Akinek több gyereke van tudja, hogy általában a második gyerek születése a legnehezebb időszak. Más az egy, és más az, amikor már meg kell osztani a figyelmet. Nekem 4 gyerekem van, de a második születése után ez évekig elképzelhetetlennek tűnt.

Sokszot olyan féltékenységek voltak, hogy ihaj, hiába szerette a nagyobb "egyébként a babákat". Istenem.

De mennyire más az a baba, aki az ő kis szférájába kerül és ilyen hirtelen.


Ráadásul az a másik gyerek nem az ő vére, ráadásul elkerülne az anyukájától.


A hisztikorszak meg majd ilyenkor kezdődik igazán mindkét gyereknél, és még tart jó darabig.


És mindezt egy féléves kapcsolatra alapozni..


Nem bántom a fórumindítót, abból indulok ki, hogy tényleg jólelkű és sajnálja a kisgyereket. Mert miért ne így lenne.


Viszont hihetetlen naív és tapasztalatlan szerintem.

Kicsi az esélye annak, hogy ez jól süljön el.


Ha tényleg gáz körülmények között van a gyerek, akkor amit tenni kéne szerintem az, hogy erre szakember is hívja föl az anya figyelmét, kicsit jobban figyeljenek a családra. Szóval a védőnővel kellene beszélni. Meg persze legyen láthatás, legyen a kicsi az apjával is. Ez persze nyilván ok.


De először tényleg a helyzetet kellene tisztázni.

58. babszibobó (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 15:16

Igen. .. tudom. ....


És igen. .... tudom. ...


Engem az érdekelne, hogy az anyukaban ezek miért merültek fel .

Esetleg van más? ... ami persze miért ne. ...

De konkrétan. ...vajon miért választotta hogy egyedül neveli inkább a kicsit? ...es vajon ebből az okból nem engedi a lathatast? (Amiről tudom, hogy nem jogszerű. Amúgy van jogerős ítélet lathatasrol és a gyerektartas összegéről? )

57. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 15:12
Igen, azt még mindig nem tudjuk, hogy anyuka miért vált meg apukától, ill. apukáról tulajdonképpen nem sokat tudunk.
56. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 15:11

Épp ezt mondtam, hogy apuka nem mondhat le a gyerekről, csak ha van egy másik apuka, aki a nevére veszi.

És ha esetleg apuka nem fizetné a gyerektartást, anyuka akkor sem tilthatná meg a láthatást!

55. babszibobó (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 15:05

Én tudom, hogy ez nem olyan egyszerű. ....de kíváncsi lennék, hogy egyáltalán mi motiválta az anyukát, hogy egyáltalán egy ilyet felvessen mint lehetőséget. ... ha ez tényleg megtortent. A gyerektartasrol persze hogy nem mondhat le, de ha apuka lemond a jogairól, anyuka nem támaszt követelés es ebbe a biro belemegy akkor már mas a szitu....de ez olyan ritka mint a feherz holló.


A bíróságon sokmindenre fény derülhet, de tényleg biztosnak kell lenniük benne, hogy minden vád sziklaszilardan áll. ....es megeri e, tényleg megeri e kitenni mindennek ami a per során ezzel jár egy kisgyereket. ...


Persze, hogy rossz ilyet látni. .... de tényleg láttak?

Mármint lehet csak egy szimpla hétköznapi koszos volt a lurko...vagy este kidokt a nagy jatekban és anyukának nem volt szíve felebreszteni.....tényleg tutira tudni kell.... bar ettől függetlenül ha tényleg null higiénia van, csak emiatt nem fogjak a gyereket elvenni....de ezt már többször írtuk.

2014. ápr. 12. 15:05

Ha elmentek a birosagra ilyen vadakkal az anya ellen, nem fogjak nektek itelni. Mi nem voltunk birosagon, de 2 nagyon jo ugyveddel tobbszor is beszeltunk, hogy Parom lanya nalunk lehessen. Igaz itt anyunal patika tisztasag van, de a kislany lelkileg szegeny. Tobbszor jelentette ki, hogy nem kivancsi az anyjara, mert anyu ot nem szereti, nalunk akar lakni. Anya tobbszor kert tobb gyerektartast, mert a kislany kulonorait nem tudja fizetni. Viszont mikor parom szova tette, az volt a valasz, ha nem ad penzt, szerez mashonnan, neki barmennyit meger, hogy a gyerek iskola utan ne rajta logjon. Attol szabalyosan rosszul van, ha hetvegen nala van a gyerek. Panelban lakik, ahol a max szorakozas a tv nezes, mi kertes hazban, hatalmas udvarral, kutyakkal, 4,5 m-es trambulinnal, nagy medencevel, CSALADI HANGULATTAL varnank a kislanyt. Anyagilag is sokkal jobban allunk, mint anya.

Szoval amikor ezt az ugyvedeknek elmondtuk, az volt a legelso kifogasuk, hogy nem vagyunk meg legalabb 3 eve hazasok. Innentol mar bukott is az egesz ugy, hiaba vagyunk egyutt 6 eve, es hiaba lenne mindenkinek jo, ha a kislany nalunk lenne.


Az, hogy a kisfiad nem irigy es szereti a gyerekeket, nem jelenti azt, hogy a tesora nem lenne feltekeny. Parom kislanya mar lassan egy eve mondogatta, hogy o mar egy kistesot uuuugy szeretne. Most vagyok 33 hetes terhes a Hugival, egy hete olyan feltekeny a kicsire, hogy mar kezdek attol felni, mi lesz, ha megszuletik. PEDIG VARJA A HUGIT!!!!


Szerintem is max a lathatas bejelentese lenne nalatok is jo a hatosagok fele, esetleg a kozos felugyelet. Nalunk szeptember ota a kislany dont, hol akar eppen lenni. Anyaval gyakran beszelunk, hogy se o se mi ne neveljuk nagyon mas iranyba a gyereket, itt is es ott is megvan a maga kis vilaga, hol anyaval, hol apaval es velem. Nem lelki serult, igyekszunk mindannyian mindent megadni neki. Szerintem egy gyereknek ez lehet a legjobb, nem az, hogy csak anyanal vagy csak apanal van.

53. moonlight13 (válaszként erre: 50. - Babszibobó)
2014. ápr. 12. 14:54

Amúgy meg ez a "mondjon le a gyerekről" egy hülyeség! Nem lehet lemondani csak úgy egy gyerekről! Legfeljebb, ha egy másik ember a nevére akarja venni! És a gyerektartásról sem mondhat le az anya, merthogy azt nem ő kapja, hanem az a gyereknek jár!


Tény, csak az egyik oldalt halljuk, a másikaat nem!Ha igazak az itt leírtak, nyilván nehéz azt lelkileg elviselni, hogy úgy látja valaki a gyerekét, ahogy nem szeretné, és úgy gondolja, hogy nála jobb helyen lenne.

Az is tény, hogy sajnos vannak olyan anyák, akik nem megfelelően törődnek a gyerekükkel, és nem úgy látják el, ahogy kellene, de sajnos egy válás után többnyire mindkét fél ferdít a saját javára.


Mindenesetre, ha bíróság elé kerül az ügy, gondolom, minden körülményt mérlegelni fognak!

52. f6390e6b9b (válaszként erre: 51. - Kriszta773)
2014. ápr. 12. 14:48
Krisztának igaza van,ez nem nekiesés a fórumindítónak.De a fórumindítónak is van gyereke,hogy feküdne le minden este ha a gyereket ilyen okkal elvennék Tőle,és idegenekhez cibálnák.Ő is jól tudná,hogy a gyereknek ez nem lenne jó,hisz csak az a fontos,hogy szeretik,nem bántják,és mivel az anya dolgozik is feltételezem mindent megtesz azért a csöppségért.Az én lányom 3 éves és zománchiba miatt kopnak el a fogai,látta fogorvos nem tud vele mit csinálni.És ha a kicsinek is ilyenek a fogai?Nem biztos hogy a cukor!!!!Nálunk a védőnő sem vendég,évente egyszer én viszem a helyébe,ezt sem tudhatja,hogy nem viszi,hiszen ha nem jelennek meg a státusz vizsgálaton azonnal intézkednek.De mint mondtam a fórumindítónak van gyereke,ezt tudnia KELL!!!
51. kriszta773 (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 14:40

szerintem ez nem nekiesés, de ő, ők is okosabban átgondolhatják, mit tudnak vagy akarnak tenni. egy bíróság sem fogja elvenni a gyereket az anyjától pusztán azért, mert mariska és döncike kétszer is koszos ruhában meg szőnyegen látták a gyereket. az is fura, hogy a védőnő nem látta, ezt mégis honnan tudják, ezt is mondta valaki? mert az megint más, ha a védőnővel beszéltek, és akkor valószínűleg nem állna meg itt a dolog

a bírósági pereskedés is pénz, akkor van értelme elindítani, ha valóban veszélyeztetve, hanyagolva van a gyerek, de azt nem mendemondákra meg expárok közötti cívódásra kell alapozni :) ha nincs veszélyeztetve, akkor pedig sokkal okosabb lenne arra rámenni, hogy minél többet lehessen az apjával is a gyerek, ne csak elvétve, persze ehhez az apának is meg kell találnia a hangot az expárjával, mert nem éppen ideális alap ehhez az, hogy el akarja venni tőle

50. babszibobó (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 14:39

Persze. .. de akkor is mindkét oldalt nézni kell.


Soj dolog nekem sem szimpatikus, de nem ismerjük a másik verziót.

Azért kíváncsi lennék hogy egy anyuka pici gyerekkel miért marad inkább egyedül es választja ezt. ..es inkább hamarabb visszamegy dolgozni....mi van ha ami miatt kirakta az apukát ugyanabbol az okból nem engedi a lathatast.

Miert kérne hogy mondjob le a gyerekről, h hisz ha eut mrgtenne apuka onnantól már fizetni sem lenne koteles, , mármint ha total lemond az apai jogairól.

Miért választja valaki inkább ezekez a lehetőségeket?

49. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2014. ápr. 12. 14:39
Ja, ez is. Erdekes, hogy egy valas utan minden ex egybol koszos, igenytelen, ribi, anyasagra keptelen, stb stb....
48. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 14:37

Csak tudod, Vannak gyerekek, akiket vernek, nem engedik iskolaba jarni, nem kap enni, esetleg molesztaljak is es Ezek mellett eltorpul az, hogy azt a gyereket heti 1x furdetik, emiatt nem fogjak elvenni anyutol. Akkor sem, ha ez titeket erzekenyen erint, o az anyja es a maga modjan gondoskodik rola. Az én picurom 2 eves mult, es ha osszehasonlitanam mas gyerekekkel, biztos van, aki jobban beszel. Mert ezt is hibakent irtad le, pedig ebben sincs 2 egyforma gyerek.


Kivanom, hogy azert a lathatasok ujra legyenek rendben, hagyja eljonni hozzatok, ahogy Eddig!

2014. ápr. 12. 14:30

Azért ne essetek neki a fórum indítójának! Lehet, hogy tényleg úgy van, ahogy írja, és kétségbe vannak esve a körülmények miatt!

Ha igaz, ha nem igaz, mindenesetre nem egy egyszerű ügy a gyermekelhelyezés. Mindenképp a gyerek lelkével is kell törődni! Lehet, hogy ő koszosan is az édesanyját választaná, aki eddig minden nap vele volt, és nem azt az embert, aki az apja, de akivel (lehet, hogy az anya hibájából) csak ritkán találkozott.

2014. ápr. 12. 14:30
Ja, az elég fura, hogy egy igénytelen, koszos, büdös nő, aki azért kb. ilyen volt akkor is, amikor a páraddal feküdt össze, akkor nem zavarta a párodat mindez?
45. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2014. ápr. 12. 14:29
Oh, igen, sot, ahol telik gyumolcslevekre, ott rohad ki hamarabb, mert aki spórol, vizet itat a gyerekkel... A gyumile savasabb mint a coca cola:)
44. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 14:22

Te amugy dolgozol? Amikor a gyereked masfel evesnel kisebb volt, akkor is dolgoztal? Mert ez egyeni dontes, én pl amellett ervelek, hogy nyugodtan, menjen csak dolgozni az anyuka, vagy maradjon otthon, de nem er beszolni olyanert, amit te sem tettel meg annak idejen.


Nyilvan a tetovalogepet munkaeszkoznek vette.


Ettol fuggetlenul nem ertek egyet azzal, hogy cigizik a gyerek elött (mert mar tudjuk, milyen karokat okoz), azzal sem, hogy koszosan tartja de ez nagyon szubjektiv, szoval ne menjunk bele. Az, hogy rinyal kifizetetlen gyerektartas miatt, ami egyebkent ki lett fizetve, szinten nem szimpi.


De feltunt, hogy te kiemelted ezt a bevetel dolgot, vegulis egy csomoan inkabb akkor szoktak visszamenni dolgozni, amikor a gyerek 3 eves, ennek ellenere most neki van bejelentett meloja. Neked is volt 1-1,5 eves gyerek mellett?

43. babszibobó (válaszként erre: 39. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 14:09

Azt vesz amit csak aka...mindaddig míg a gyerek is mrgkapja a normál élethez való alapokat. ...elég gáz a penztarcajaban turkalni....nem tudom neked hogy esne ha pl egy telefon miatt számon kernenek es gondolom a tetovaligeppel nem csak magát varrja össze vissza. ..gondolom penzt keres vele!


Nem válaszoltál egy fontos kérdésre:

Boldogtalan, lelki sérült a gyermek?

És nálatok, ,két idegennel milyen lenne a kis lelke?


És neked hogy esne, ha a gyereked apjának friss párja ilyeneket állítana es koszos ruha, cukros tea miatt a birosaghoz futna.. .meg meggondolhatja magat a te gyereked apja is....

Mi van ha te épp a jatszorol jössz haza a gyerekkel aki netán valamiért meg be is hisztizik es ezt mondjuk a gyereked apja vagy rokona látja. ...


Nem bántani akarlak...de amit leirsz az semmi. ...Olyan felinfos es nincs benne semmi extra....

Es mindenképp két oldalról kell nézni a dolgot!

42. kriszta773 (válaszként erre: 40. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 14:01

hát ezért is lenne jobb, ha kicsit fenntartásokkal fogadnád a dolgokat, és nem adnád nagyon a lovat a párod alá :)

nem tudom, mennyi gyerektartást fizet, de feltételezem, hogy nem annyit, amennyiből drága mobiltelefont és tetoválógépet lehetne vásárolni, az pedig a nő magánügye, hogy mire költi a pénzét, valószínűleg nem a gyerek szájától vonja el az ételt.

a legtöbb páros válás után fúj egymásra, és a legkisebb dolgokat is úgy állítják be, mintha a másik életveszélyben tartaná a gyereket, vagy le akarná húzni a másikat az utolsó fillérig :)


azt is írtad, hogy a nő nem volt mindig ilyen, nem valószínű, hogy most hirtelen rossz anya lett, inkább csak attól, hogy a párod szeretné, ha veletek élne a gyerek, és ettől most hirtelen minden rosszá válik, ami előtte nem számított, nem? ami persze érthető bizonyos szempontból, csak a bíróságon nem mérvadó a néha koszos ruci és kieső tejfogak :)

2014. ápr. 12. 13:56
Minden valas kulonbozo! A mienk nagyon egyszeru volt! Kozos megallapodas volt mindenben.. elvaltunk.. fizeti a gyerektartast.. de nem tartjuk a kapcsolatot.. nem latogatja s gyereket.. nem erdeklodik.. nem fujunk egymasra.. pedig lenne miert..
2014. ápr. 12. 13:54
Hat az az igazsag hogy nem csak a paromtol informalodtam.. nem csak o allitja ihy. Es igen eleg logikatlan h egyszer leakarja h mondjon az apasagrol utana meg azt allitja h nem fizet gyerektartast.. holott sajatkezuleg alairjs mindig a papirt h atvette!
2014. ápr. 12. 13:52
En nem is azt mondom h az rgesz gyerektartast ruhara pelenkara jatekra koltse.. de ne tetovalogepet vegyen maganak meg draga mobilzelefont!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook