Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekelhelyezés apánál fórum

Gyermekelhelyezés apánál (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 13:51
igazából szerintem nagyon kiütközik, hogy csak fél éve vagytok együtt, és neked, mint korábban egyedülálló anyának talán mindkét felet tisztábban kéne látnod :) mert nem biztos, hogy a párod mindenben igazat mond, válás után gyakran fújnak egymásra a felek. mert ugye az sem egy logikus és hihető történet, hogy a párod exe bíróságra ment az elmaradt gyerektartás miatt, miközben azt kérte a párodtól, hogy mondjon le a gyerekről...
37. kriszta773 (válaszként erre: 34. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 13:37
de egyrészt ezt nem tudhatod, mert attól, hogy elvétve mikor beugrott a párod vagy a nagypapa, koszos ruhában látta a gyereket, még nem jelenti azt, hogy a gyerek a hét minden napján reggeltől estig a mocsokban fürdik :) másrészt meg vannak trehányabb anyák, de ha egészséges és rendben van a gyerek, akkor attól még normális ember lesz belőle :)
2014. ápr. 12. 13:32

Koszos gyerek. ...


A fiamek ovijaban van egy kislany....olyan budos es koszos, mint a kuka... Ezen sajnos semmi meglepő, mert a szülei, a tesoi es ő maga is nyakig vannak a kukában. ...mert kukaznak.


Tisztaban van vele mindenki...az ovi, a védőnő. ..


Kiragadhatna a gyamugy azzal az indokkal, hogy koszos....de azt kislanyt szeretik...tisztább lenne pl.neveloszuloknel, , valószínű jobb nevelésben es egzisztenciban élne. ...de a lelke...tehat nincs veszelyztetve...


Ismet mondom ez egy szelsoseges példa. ..egy szomoru szelsoseges példa. ..de csak azett mert koszos egy gyerek nem fogják az anyukajatol elvenni....


Értem én, hogy te tisztán tartanad, , es lehet anyagilag is több jutna rá. ...de boldogtalan az a kisgyerek, szorong, , fél?

Boldog lesz ha nem az anyukajaval fog élni, hanem mondhatni idegenekkel?



A gyerektartas...persze a gyerek nevelesehez kapja, de ha épp villanSzamlat kell fizetni akkor azt fog....ha pl.kap 30ezrte gyerek tartas címen, akkor minden hónapban vegyen belőle a gyereknek ruhát, játékot? Minek?

35. Mazsinka (válaszként erre: 34. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 13:30
Elhiszem neked, hogy ez megtörténik, s nem is kötekedni akarok, de tényleg sok családban nem alap a picpic, de attól még gyereket nem vesznek el senkitől. A cukros tea miatt se, a tv miatt se... ok, hogy ez egy elfogadhatatlan, rossz nevelési módszer, s hanyagság, de akkor fél Magyarországnak még csak nem is lenne szabad szülnie.
2014. ápr. 12. 13:22
De amikor reggel olyan koszos a gyerek ebredesnel mint mi voltunk anno nap vegen.. az nem ugyan az! Mert az esti tisztalkodas az napi rutin kellene legyen! Nalunk legalabbis ez igy van! Nem csak hetente egyszer furdunk es veszunk fel tiszta ruhat!
2014. ápr. 12. 13:18
Én is falun nőttem fel, és ovi, suli után, ha jó idő volt, mindig kinn játszottunk, homokoztunk, szaladgáltunk, a nap végére fűfoltok, kosz, homok még a fünk mögött is, és anyám nem szaladt átöltöztetgetni minket. Ha mentünk iskolába, óvodába, vendégségbe, az oké, de emígy nem.
32. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 13:17

nekem furcsább lenne, ha egy kisgyerek folyton tiszta lenne :) szerintem amiket leírtál, abból egyáltalán nem következik, hogy a gyereknek rossz dolga lenne, vagy rosszul bánnának vele, nem ártana erről valóban meggyőződni, mielőtt ügyvédekre szórjátok a pénzt

valószínűleg az sem véletlen, ha egy nő úgy dönt egy 3 hónapos pici babával, hogy inkább egyedül neveli... és azt, hogy még ilyen kisgyerek mellett is munkát vállal, nem arról tanúskodik, hogy tesz rá nagy ívben, és a párod pénzéből akar élni. ésszerűbb lenne inkább több láthatást megbeszélni

31. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 13:11
Unokatesóm kislányának kirohadtak az első fogai, pedig nagyon igényes család, minden picpic, vitték a fogorvoshoz, de nem tudott vele semmit sem kezdeni.
2014. ápr. 12. 13:10
Mazsinka! En is falun nottem fel! Ok varosban laknak! De ez nalunk nem volt trendi!! A tejfogak meg igenis fontosak, mertmeghatarozzak a csontfogak allapotat is! Es ezt a fogorvosok tudjak a legjobban.. igy nem hinnem h nem foglalkoznak vele attol fuggetlenul h falu v varos!
2014. ápr. 12. 13:06
Koszonom a jokivansagokat! Kedves Vivvv! Mi sem a keves jovedelmen akadtunk ki.. hanem azon, hogy a pehetosegei adottak lennenek, hogy felnevelje es tisztantartsa foglalkozzon a kicsivel.. megsem teszi! Nem ra forditja azt a kis gyermektartast sem teljesen!
2014. ápr. 12. 13:06
Ó, hát nem egy falusi családban ez a "normális": a gyerek piszkos lesz az udvaron, bent sincs nagy rend, mert a jószág előbbre való, a cukros tea nagyon beválik évtizedek óta, most divat csak a nagy egészségtudatos életmód, a Tv előtt lóg a gyerek, ja a nagyobb meg a kompi előtt néha a legjobb családokban is, kirohad a foga, na bumm, aki hajlamos rá, cukor nélkül is kirohad, majd nő csontfog. A fogorvos nem mindenhol foglalkozik a tejfog tákolgatásával. Szóval... a sztorit más végről is meg lehet ragadni.
2014. ápr. 12. 13:03
Az h mi fel eve vagyunk egyutt, igazabol az ugyhoz nem sok koze van.. de tobb mindenen atmentunk mar ennyi ido alatt mint mas evek alatt.. erzem annyira biztosnak a kapcsolatunkat, hogy belevagjunk..
2014. ápr. 12. 13:02

Probalok mindenkinek valszolni!

10es hozzaszolo! Mert amikor sikerult bejutnia paromnak akkor ezt latta, a nagypapa is szokta latogatni.. o is igy latta. Nem a legelejetol van ez igy! Tehat latta parom es a csaladja is. 12es hozzaszolo: en azert nevelem a kisfiam mert igy egyeztunk meg valaskor. Az apuka fizeti a gyerektartast.. de nem erdekli a gyerek.. egyszer sem jon latogatni nem telefonal semmi. Pedig megtehetne.. senki nem tiltja! Vegiggondoltam azokat a dolgokat amiket leirtal! A kisfiam imadja a gyerekeket, nem irigy, feltekeny! Sot! Ezzel biztos nem lenne gondd! Tudom h ezek a gondok az en nyakamba zudulnanak.. de nem megoldhatatlanok! Azok az anyukak is felnevelik a gyerekeiket akiknek 5-6 van! A megvasarolt dolgokrol azert rakta el parom a blokkokat, mert az exe nem mindig beszamithato.. nagyon hangulatember es felt attol ami most be is kovetkezett. Ennek ennyi az oka. Felreertes ne essek.. egyaltalan nem a penz miatt akarja h velunk legyen.. mert mondjuk meg oszinten az a gyes es csaladipotlek amit adnak szinte semmire nem eleg! A gyereknek szeretne jot!

18-as hozzaszolo: mi nagyon sokszor probaltunk ertelmes emberi modon kommunikalni vele! De erre keptelen sajnos. Nem hajlando a sajat gyereke erdekeit nezni. Gondolok itt arra h szuksege van a gyereknek arra hogy tarsa az apjaval a kapcsolatot.



Tisztaban vagyok vele hogy nem lesz egyszerű! Nem az a baj h egyszer egyszer latjak h a gyerek piszkos.. hanem az h akarmikor mennek rokonok megnezni a kicsit koszos a ruhaja es o is.

25. Vivvv
2014. ápr. 12. 12:55

Szia!


Sajnos a bíróságok nagy része anyapárti. Azért mondom hogy sajnos, mert emiatt sokszor a vélyeztetett kicsin sem lehet segíteni. :(


Amit leírtál, abból nem is a kevés jövedelem a felháborító, hanem a körülmények. Törődni a gyerekkel és tisztán tartani a környezetet nem pénz kérdése...


Én azt javaslom, hogy igyekezzetek BOMBABIZTOS bizonyítékokat gyűjteni, azzal TALÁN van esélyetek. Itt Magyarországon sokszor még a kézzel fogható bizonyíték is kevés.


Remélem sikerül valamit elérnetek... :(

2014. ápr. 12. 12:36
MAgyarországon a bíróság 99% ban anya párti csak akkor veszik el a gyereket ha anya iszik drogozik nincs ho lélni nincs jövedelem,nem egyszerű ez.
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Monilla)
2014. ápr. 12. 12:35

Ezt így látatlanban nehéz megítélni. Egy környezettanulmány, szomszédok kikérdezése, stb., pszichológus, szakértői vélemény..

Ha tényleg veszélyeztetve van a gyerek, akkor szépen sorban érdemes elindítani legalább az alább említettek intézését.

Mindenesetre biztos, hogy nem egy egyszerű menet!


Bár hallottam én már olyat is, hogy a nevelőanyukát szidták a háta mögött, hogy a gyerek koszosan jött haza az iskolából délután... (Én ismerem az anyukát, nála jobb szülőt nem is tudok elképzeni.) Hát melyik gyereknél nem fordult ez még elő?


Szóval nem egy egyszerű menet, bármi is lesz a végeredmény!

22. monilla (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 12:29
Teljesen igazad van. Én nem akarom a fórum elindítóját elkeseríteni, de ha nincs komoly veszélyeztetés az anya részéről 5% esélyük sincs a pert megnyerni.
21. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. ápr. 12. 12:28

Ezért az igazságügyi pszichológus....

Talán első körben láthatási végzést kéne szerezni,aztán 1-2 év múlva gyermek elhelyezést kérni..

20. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Monilla)
2014. ápr. 12. 12:26
Sajnos az a tapasztalatom, hogy egyes emberek nem hajlandóak normálisan kommunikálni egy válás, szakítás után az ex párjukkal.
2014. ápr. 12. 12:25

Egyébként én is úgy gondolom, nem olyan könnyen vesznek el az anyjától egy kisgyereket! Azt nem tudjuk, hogy a gyermek mennyire ragaszkodik pl. az anyukájához, ill. milyen lelki sérüléseket okozna neki, ha most hirtelen kiszakítanák a megszokott környezetéből.

Szóval nem ilyen egyszerű a dolog...

18. monilla (válaszként erre: 1. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 12:24
Ez egy bizonytalan végkimenetelű nagyon hosszú per lesz!! Érdemes lenne az anyával kommunikálni, vagy mediátort bevonni. Ha másért nem a kicsi miatt mindenképpen. Érthetetlen számomra, hogy felnőtt emberek miért nem képesek értelmesen beszélni egymással???? Ez rátok és az anyára is vonatkozik. Miért gondoljátok, hogy a gyámügy, vagy a bíróság majd igazságot tesz? Az ügyvédeitek fognak jól meggazdagodni a történet végén.
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 12:23
Védőnőtől kérjetek véleményt,azt díjazzák a bíróságon!
16. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 12:20

Én először is bejelenteném a gyámhivatalnál, hogy akadályozza a nő a láthatást. Kérném, hogy végezzen a védőnő környezettanulmányt, és kérnék egy írásos választ a levelemre, hogy mi a környezettanulmány eredménye. Mindent leínék, amit Te leírtál. Nem annyira az anyagiakra tenném a hangsúlyt, hanem arrak, hogy nem megfelelő körülmények között neveli a gyereket (piszkos, a fejlődése nem megfelelő).

Minden beadott dokumentumot tértivevényes ajánlott levéllel adjatok fel, és kérjetek rá választ. Amikor az összes válaszotok megvan, az egész paksamétával szerintem megindíthatjátok a gyermekelhelyezési pert, amihez nem ártana egy jó ügyvéd.

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - 18f139611b)
2014. ápr. 12. 12:20
Botrány :(
2014. ápr. 12. 12:15
nem tartom valószínűnek, hogy a felsoroltak miatt elvennék az anyától a gyereket. Nálunk pár évvel ezelőtt anyuka eltűnt, a gyereket lerakta a dédnagymamánál és ezek után kb két évvel ítélték az apának a gyereket. Mert a bíróság úgy gondolta, hogy ha anyuci előkerül, akkor nevelheti tovább, de két év után úgy döntöttek, hogy mégsem kell neki a gyerek...
13. kriszta773 (válaszként erre: 12. - 408020f45e)
2014. ápr. 12. 11:50
én is egyetértek ezzel, plusz egy féléves kapcsolatot még nem tartanék olyan erősnek és tutinak, hogy ilyen harcokba szálljak...
12. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 11:46

Azt nem írtad, hogy te miért neveled egyedül a kisfiad. Mert gondolom azt természetesnek tartod, hogy mint anyának, neked van a legnagyobb jogod a gyermeked nevelésére. Biztos a párod gyerekének az anyja, ugyanígy gondolkodik. Elég sok dolgot felsoroltál, amik miatt nem tartod megfelelően jó anyának a párod exét. De mindezeket honnan tudjátok, ha a "Lehetetleníti párom számára a láthatást és a kapcsolattartást az anya. Nem veszi fel a telefont, nincsenek otthon amikor menne megnézni a kicsit." Ha ez is igaz, akkor mikor látta, hogy úgy van, ahogy leírtad? Bocsi, nem kötözködök. Ahogy írod, az anya a lehetőségeit kihasználva dolgozik is. Próbál megélni és gondoskodni a gyerekéről és az idős anyjáról. Még azt is hozzáteszem, hogy nem albérletben. Azt, hogy a gyerekek mikor kezdenek beszélni, nagyon változó, ez nem bizonyítja a foglalkozás hiányát. De ha nézzük a ti oldalatokat, hát kicsit meglepődtem, hogy a gyereknek vásárolt holmikról számla van. Mint aki előre tudta, hogy majd egyszer szükség lehet rá. Ti albérletben laktok és ha hozzátok kerülne a párod kisfia, már 2 gyerekről kellene gondoskodni. Arra is gondolni kell, hogy el tud-e téged fogadni a párod fia hiszen kiszakítják a korábbi megszokott környezetéből és nem lesz vele az anyukája sem. Egy gyerek nem egy zsák krumpli, amit egyik kamrából áttesznek egy másikba. Lehet, hogy nektek most anyagilag is sokkal jobb lenne, ha veletek lenne az a kicsi is, de ez nem ilyen egyszerű. Az sem biztos, hogy a te fiad könnyen viselné, hogy hipp-hopp lett egy kistesó, aki ráadásul ugyanolyan jogokkal bír, mint ő és mindenen osztozkodnia kell. Még sokszor a vér-szerinti testvéreknél is gond lehet a testvér-féltékenység, gondoltál erre?

Szóval, mielőtt perre viszitek a dolgot gondold át ezeket. Neked lesz sokkal nehezebb, mert a párod dolgozni megy, te leszel velük. A két kicsivel rengeteg olyan váratlan helyzet adódhat, amire nem lehet felkészülni. (betegségtől a dacosságig minden) Nem tudom, hogy igazából kinek az ötlete volt, hogy "jobb" lenne magatokhoz venni a másik kicsit, mert neked aztán tuti, hogy nem lenne jobb. Akármennyire megértő a párod, neked kell majd helytállnod napi 24 órában.

Szóval nagyon át kell gondolnod, mire akarsz vállalkozni.

2014. ápr. 12. 11:45

A védőnőtol be fogják kérni a tamulmanyokat amiket családlatogataskor tett...na már most ha nem engedte be az anyuka akkor nincs hivatalos feljegyzes a védőnőtol, ami több gondot felvet majd, , többek közt azt, hogy ezek szerint a védőnő nem teljesített jól feladatat es miután nem engedték többször be, azt nem jelentette fentebbvalo hivatalos szervnek....



Amúgy ahogy már írtak előttem, csak nagyon extrém esetben vesznek el gyereket az anyától, drog gyogyszerfuggoseg alkohol.....


Extrém kontra példa de ép családban is nevelnek így gyereket. .. koszosan, cukros teával es tv előtt. .. elég érdekes helyzeteket produkalna ha ezek miatt pl a gyámhatóság minden gyereket kiragadna a családból. ...

Ez extrém felvetes persze. ..de.....

10. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Blackbaby)
2014. ápr. 12. 11:40

de ezeket honnan tudjátok ilyen biztosra, hiszen mint írtad, már a gyerek 3 hónapos kora óta nem élnek együtt. mégis honnan tudja a párod vagy te, hogy milyenek a mindennapos körülmények?

szerintem abból, amit leírtál, nincs esély arra, hogy a párodnál helyezzék el a gyereket, a gyerektartás és a láthatás szabályozására viszont mindenképp

2014. ápr. 12. 11:38
Hat igen sajnos.. visszaforditani mar nem lehet! Ezt a hibat mar elkovette.. szeretne a legjobbat kihozni belole! Hogy a gyereknek a legjobb legyen!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook