Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekednek hány éves korától veszel inkább több új ruhát, mint használtat? fórum

Gyermekednek hány éves korától veszel inkább több új ruhát, mint használtat? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 13. 21:35
Majd ha már inkább lesz saját igénye, észrevétele, preferenciája, ha azt mondja, hogy szeretne újat. Nem is tudom, ez mikor alakul ki általában, 11-13 évesen?
17. Ryu
2023. jan. 12. 17:16

Nekünk vegyesen, használtan és újonnan vannak a ruhák újszülött kortól. A használtat vagy kaptuk, vagy vettem.


Nem a kort nézem a gyerekeimnek, hanem milyen jó állapotú az a használt ruha, ami megtetszett.

16. fildus
2023. jan. 12. 13:21

14/12/6 évesek és 16 hónapos


Rengeteg ruhájuk használt. Van, amit veszek újat, boltból, de ritkán.

15. Soufflet (válaszként erre: 13. - Kamira)
2023. jan. 12. 12:25

En is odivatu voltam, de


Rn nem fogom azt mondani, hogy 9*3 az 40

2023. jan. 12. 12:06

Es arrol erdemes tobb (neki) uj ruhat venni, ha kb. elerte a vegleges mereteit.

kB 14-15 eves korom ota 39-es cipot hordok. Egy szinhazba valo volt. Az anyam, a noverem, en egy mereteit hordtunk. Es egy cipot.

13. Kamira (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2023. jan. 12. 12:00
Nem volt használhatatlan, csak látszott, hogy nem új divatú. Otthoni játszósnak jó volt az. Oviba, iskolába ráadtam a szépet. Kaptunk szépeket is és mi is vettünk újakat.
12. Soufflet (válaszként erre: 10. - Kamira)
2023. jan. 12. 11:58

Hasznalhatatlant kapni nem kedves.

Mi kuka-minosegut nem szoktunk kapni vagy adni. Az volt, hogy meretben mi jo, mi tetszik.

11. Soufflet (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2023. jan. 12. 11:55

Akkoriban nem volt, vagy nem ilyen turkalok.

Nekem a szuleim szepen nemet mondtak volna, ha nekem csak ez meg az kellett volna.

Mondjuk en kaptam festekeket batikolni, pingalni, es elvoltam. Vagy masnak csinaltam hasonlot.

10. Kamira
2023. jan. 12. 11:52
Nagy fiam van már, de amíg kicsi volt sok használt ruhát hordott. Vettünk is használtat és kaptunk is munkatársaktól, rokonoktól. Csak olyat adtam rá közösségbe ami szép állapotban volt, nem lehetett megmondani, hogy használtan kaptuk.
9. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 11:50

En masodik lany voltam, a cipokon kivul szinte mindenem hordott volt gyerekkoromban. Ha nem a tesoktol, akkor a baratoktol. Anyam pedagogus, az oregamyaim is azok voltak, a nagynenem is az, masoknal is igy volt. Csere-bere fogadom.

14 evesen voltak igazan nekem vett nadragjaim, mert 174 cm voltam egy gyerek sulyaval. Szerencsere akkor a darkos korszakom eletem. Bakancs, bo polo.

A kicsi lany tesommal mikor kb. 10 eves volt mentunk egyutt shoppingolni, es vettem neki ruhakat, mert mar kerestem. Most mar 26 eves, elozo evben lattam legutobb, es vettem neki par ruhat amig egyutt logtunk meg valami hulye szajfenyeket, amit maganak nem vett volna meg.

A ruhaim nagyon nagy resze most is "hasznalt", de mindig jol oltozottnek tartanak.

2023. jan. 12. 11:34
Mi pár éve járunk turiba,nagyon klassz dolgokat lehet kifogni potom áron. Cipőt azt boltban,de egyéb ruhát turiban vesszük. Szeretjük.
2023. jan. 12. 11:18
Iskolás kortól mindenképp.Bár az enyémeknek csak megörökölt volt nem vettem.
6. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 11:05
Szerintem iskolás kortól érdemes
2023. jan. 12. 10:45

'85-ös a gyerekem, akkor még nem ismertük a turikat. Vagy csak itt nem volt? De már 13 évesen azt mondta; vagy nike, adidas, budmill, stb, vagy semmi. Voltunk vele bajban, az igaz. Mikor megjelent a Levis nem kell vasalni ing, nadrág, csak azokat vette fel. Most is tartja, bár már olyan márkák vannak, amiket én nem is ismerek.

A legidősebb a családban, ugyanúgy mit én, soha nem tudtunk örökölni.

4. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 10:31
7 éves korig vettem javarészt használtat neki. Aztán szerencsére változott az anyagi hátterem és ma már nem veszek. De egy kiskamasznak nagyobb is az igénye a "trendire". Viszont nem vagyok hajlandó minden szirszart megvenni, csak mert az lenne a menőbb. (Pl nem veszek 20 ezres Nike cipőt, tornaórára,hogy ősszel már kicsi legyen..)
2023. jan. 12. 10:15
8-10 éves korukig több volt a használtruha, mivel sokat jártunk játszótérre és az iskolában is sokat játszottak kinn. Onnantól kezdve már másak voltak az igények, most 15 és 18 évesek, a fiam csak új ruhákban jár, a lányom szereti a használtakat is. De az új sem kinaiból van, de nem is mind márkás. Viszont turiban is találunk márkás, minőségi darabokat.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 09:51

Gondolom, ha az az alapfelállás, hogy használtat veszel, akkor az egészen addig tart, míg a gyereknek nem lesznek más igényei. Az, hogy ez melyiknél mikor van, az meg teljesen egyedi.

Meg persze az is kérdés, hogy mit nevezel használtnak, mert turiban is van rengeteg még címkés darab is...

2023. jan. 12. 09:42
Nyilván használt ruha pártiaktól kérdezem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook