Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás hiánya fórum

Gyerektartás hiánya (beszélgetős fórum)

2014. júl. 29. 16:43

Tök mindegy minek nevezik, de ellátás jár a gyerek után. Ez a krumpli és burgonya, kerékpár-bicikli esete, mindegy melyik szót használjuk, mindenki tudja, aki magyar, mit jelent.


A valasinfo.hu oldalon is még, gyerektartás néven szerepel.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Kattyus)
2014. júl. 29. 16:31

Sajnos, már lehet, a végrehajtó és kész. Ez 100%

Hülye világot élünk. Pl látom, hogy valaki elmegy hosszabb időre, tudom van pénze a számláján, én írok neki felszólító levelet, hogy tartozik x forinttal, persze a szerencsétlen nem tudja átvenni, visszamegy, hogy nem tudták kézbesíteni, azt a levelet a törvény kézbesítettnek fogja venni, amit nem volt hajlandó átvenni a címzett. Bemegyek a végrehajtóhoz, hogy felszólítottam, hogy fizesse ki a tartozását, de nem tette meg, mint a szél úgy levonják a bankszámlájáról.

Mielőtt azt írnád, ilyen nem lehet, DE lehet, a családban történt meg. Most a szerencsétlen a bíróságra járhat az igazát bizonygatni. Ennyit a jogról.

17. kattyus (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 29. 15:59
Nem jól tudod! betöltött 18 után már nem gyermektartást hanem rokontartást fizet a tartásra köteles fél! Az más mint a gyerektartás.
16. kattyus (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2014. júl. 29. 15:52
De a végrehajtás előtt mindkét peres felet bevonják.... nem csak egyszerűen a végrehajtó és kész.
15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Fodorandi83)
2014. júl. 28. 21:09
Azért annyira nem sajnálnám apukát sem! Átpasszolta a nagymamának ő is a gyereket!Valószínű, ha normális családban nőtt volna fel, nem lennének viselkedési zavarai! Egyébként egy gyerek felnevelése nem 100.000- Ft, úgyhogy akár a jogsiját is nyugodtan kifizetheti az apuka a gyerekének!
2014. júl. 28. 16:19
Jesszus kár volt írni én nem mentegetem.magam nincs mér majd megoldják ahigy tudják...
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Fodorandi83)
2014. júl. 28. 15:07

Majd megoldják a barátnődék. Amikor egy gyermekes pasival jön össze az emberlánya, a pakliban benne van biza, hogy a gyerekkel problémák is adódhatnak. És nagyon valószínű, hogy éppen a két szülő közös hülyeségét, a gyerek issza meg.

Ha ott voltál, és a 2 szemeddel láttad,miért hagytad, hogy megégesse a másik gyerek kezét, a pasi kislánya?

Sokat elmond egyébként, ahogy egyesszám első személyben írsz.

Nem szégyen ez, hogy Téged érint, csak kell önkritikát is gyakorolni, a mi lenne fordított helyzetben, ha a te férjed nem fizetne gyerektartást.

Még hozzáteszem, egy szülő, ha következetes, és látja a gyereke nem jó úton jár, és akarja a gyerekét felügyelni, sosem fogja megkérdezni. -Édes gyerekem akarsz-e nálam lakni?....hanem megteszi a lépéseket, hogy a felügyelete alá helyezzék. Ahhoz, hogy a gyereknél 13 évesen fogamzásgátló legyen mindkét szülőt felelősség terhel. Egyik sem jobb a deákné vásznánál.

Bár lehet az anyuka kidolgozza a belét Olaszországban.míg a férje itthon munkanélküli.

2014. júl. 28. 14:52
nekem az apuka új feleségének vagyok a barátnője,persze nekm is megvan mindkét félről a véleményem ...a gyereket azért nem vették maagukhoz a barátnőm akarta az apuka nem mivel a kislány magatartás problémás volt és nem akart menni hozzájuk mivel ott lett volna szabály ott a nangyymamánál mindent meglehetett csinálni...13 évesen a BARÁTNŐM FOGAMZÁSGÁTLÓT talált a lánynál az ő gyerekét terorizálta mikor hétvégén ott volt a szememmel láttam hogy égette meg kályhával a kezét a barátnőm lányának jah és amikor baj volt pl öngyilkos akart lenni a lány korházba vitték be az anyuka olaszországa vol tapukánál volt egy dbig a gyerek csak nálunk nincs nagy szabadsága erről ennyit...
2014. júl. 28. 14:14

igen am, de ha apukanal van a kiskoru, akkor az mar az o minden napi gondja, es nem elhet szabadon, mint elotte!

tulsagonsan nem torte magat, nem aggodott csak most, amikor fizetni kene

10. manó2000 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 28. 13:49
Jó kérdés! Hmm
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fodorandi83)
2014. júl. 28. 13:44
Azért, ha van a gyereknek apja is, aki állítólag szerei a gyereket, hogy engedhette meg, hogy az utca nevelje fel a lányát?? Léphetett volna ám, hogy nála helyezzék el.
2014. júl. 28. 13:33

Valóban visszamenőleg 6 hónap! Amíg nappali tagozaton tanul, addig kell fizetni! A végrehajtást úgy intézhette el, hogy bement a bíróságra, hogy mióta nem fizet az apuka ez jelen esetben akkor 5 hónap, és onnan továbbították a végrehajtóhoz!

Barátnőm is nagyon sokat rohangál a gyerektartás miatt, ezért tudom.

Én a helyébe befizetném az elmaradást, majd kérném az igazolást arról, hogy a lány iskolába jár még.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fodorandi83)
2014. júl. 28. 13:21

Amíg a gyerek tanul muszáj fizetni a gyerektartást, attól függetlenül, azt élelemre, tankönyvre, vagy szórakozásra költi a gyerek.

Ha a szülő nem tudja fizetni, az állam megelőlegezi, majd behatják az apán, amikor tudják.


Ismeretlenül, egyik fél beszámolója alapján nincs róla véleményem. Van amikor egyik, van amikor a másik félnek van igaza, DE, ha törik, ha szakad, a törvény, az törvény, ha tetszik, ha nem, ha igazságos, ha nem.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2014. júl. 28. 13:18
az új feleség, élettárs biztos. Akkor szoktak ilyen fórumok születni.
5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Fodorandi83)
2014. júl. 28. 13:16
Az apuka új családja vagy? VAgy miért érdekel ennyire?
4. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fodorandi83)
2014. júl. 28. 13:04
Hááááááááát nem tudom , de a jogsira pl a lányom összekuporgatta magának a pénzt , + sokmindenre , dolgozott , strapálta magát , és lett , nem kéne mindent a szülőtől várni !
2014. júl. 28. 12:51
Ki adta az ügyet végrehajtónak?A bíróság?Mert más nem adhatja.
2014. júl. 28. 12:50
nem artanam bele magamat mas penzugyeibe; intezzek el ugy, ahogy tudjak; vagy ugyved es birosag; az ilyesmibol jobb kimaradni;
2014. júl. 28. 12:28
A történet a következő!ismerősömnek 18 éves elmúlt a lánya a lányt a nagymama nevelte 8 éves korától de inkább mondhatni az utca,mert anyuka kiment olaszországba dolgozni...apuka új családott aLapitott és gyerektartást fizette rendesen.a lány csak apukához akkor látogatott mikor a pénz kellett mert odaadta a lánynak ebből nem lesz baj gondolta az apuka,a lány nagy igényű lett apuka nem vett neki meg egy telefon ekkor kezdődtek a viták,nem ment az apjához stb.ideén ezért a gyerektrtást postán adták fel januárba februárba a márciustol nem mert betöltötte a lány 18 évét és várták a reakciórt mikor jelentkezik anyuka illetve a lány,a lány nappalitagozatos de még10es...na a reakció a múlt héten jött meg hogy végrehatjtónak adták az ügyet követelnek 240ezer forintot mert u gye a kislányank pénz kell jogsira stb.és apukának csak a jan.febr.csekk van meg mert eddig nem volt ilyen probléma...na most ilyenkor tényleg követelhetnek ennyit mert én úgy tudom hogy a végrehajtástól számított hat hónapra vissza ménöeég kérhetik de ugye abból az időből nem csúszott ki az apuka mert az idei január februári hónapot igazolni tudja,na azt hozzá teszem apuka jelenleg munkanélküli és semmi nincs a nevén....szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook