Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás árverésre került ház esetén fórum

Gyerektartás árverésre került ház esetén (beszélgetős fórum)


16. dad1f54482 (válaszként erre: 15. - Sütikee)
2023. márc. 20. 17:49
Nem tudom mi van ilyenkor, mert felnőttek közben, így lehet ők is elkölthetik. Majd egy jogász kiokosít minket :)
15. Sütikee (válaszként erre: 12. - Dad1f54482)
2023. márc. 20. 13:29
Nem! A pénz a gyerekeknek jár!!
2023. márc. 20. 08:56

Szerintem a gyerektartás bejegyzést nem kell töröltetni az árverezés miatt.


Azt hiszem át akarnak verni.


Amikor valamit elárvereznek, akkor ugye van egy sorrend ami alapján a befolyt összegből ki kell fizetni a bejegyzett tartozásokat, és bár lehet, hogy nem az első helyen van a gyerektartás miatti tartozás, de az is sorban áll.


Az új tulajnak tök mindegy, hogy az általa megfizetett összeget ki kapja, neki így is - úgy is ki kell fizetnie, és akkor neked is jár a gyerektartás.


Persze, lehet olyan, hogy nem tudják annyiért elárverezni, hogy minden bejegyzett tartozás kifizetésre kerüljön, de ez esetben nem történik meg a tranzakció és kész.


Szerintem mondjon le más az általa követelt tartozásról, te meg ne!


Mindig azt próbálják az ilyenre rábeszélni, akit a legegyszerűbbnek gondolnak. Ne hagyd magad!

13. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Tina44)
2023. márc. 20. 08:21

Ha aláírod, akkor lemondasz a követelésről.

Nem tudhatjuk, hogy az ingatlanra még milyen egyéb adósságok vannak ráterhelve.

Lehet, hogy összességében több, mint amennyit az érverezésen adnak érte.

Nem tudom a 91250 Ft és járulékai pontosan mekkora összeget tesznek ki, és ebből mikor, milyen összeghez fogsz hozzájutni.

12. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Tina44)
2023. márc. 20. 08:02

Nem szabad aláírni. Ez a pénz neked jár. Elég szomorú, hogy azóta felnőttek a gyerekek.


Csak akkor írd alá, ha nincs szükséged pénzre és segíteni szeretnél a férjeden. Ugyanis ennyivel is több marad neki az árverezés után az ingatlan árából.

11. Amaunet (válaszként erre: 6. - Tina44)
2023. márc. 20. 07:57

Nem szabad aláírni!


A férjed ebben az eljárásban a végrehajtóval kéne tárgyalnia nem közvetlenül téged zaklatni.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Anyagi)
2023. márc. 19. 20:46
Van az önkormányzatoknak ingyenes jogi tanácsadója is.
9. Anyagi (válaszként erre: 1. - Tina44)
2023. márc. 19. 20:28

Alá ne írd!!!

Amit eddig nem fizetett ki, az most lesz esedékes, hogy megkapd!!!

Lehet, még kamat is járna?....


Ha rá van terhelve a házra a gyerektartás ki nem fizetett összege és árvereznek, akkor az árverező ennek tudatában fogja eladni a házat és a vételárból a téged megillető részt neked fogja utalni!

Ha aláírod a lemondást, az a pénz a volt férjed pénztárcájába fog vándorolni!


Az önkormányzat gyámügyi osztályán érdeklődjél, mivel mi nem ismerhetjük a dolog idáig való menetét!

(Ez ingyenes!!! Az ügyvéd nem.)

2023. márc. 19. 19:44
Igen több évig nem fizette.
7. Sütikee (válaszként erre: 1. - Tina44)
2023. márc. 19. 19:41
Én biztos nem írnám alá! Lehet azzal védekezni, hogy nagyok a gyerekek. De gondolom régóta nem fizetett, ami megillette volna őket! Fizesse ki a tartozást, aztán el lehet adni a házát.
2023. márc. 19. 19:28
A volt férjem akarja aláíratni a papírt. Igen az állam fizette 1évig helyette. Kaptam egy papírt az árverésről miszerint a volt férjem 91250ft és járulékaival én vagyok a jogosultja.
5. kisj
2023. márc. 19. 19:21
Az állam fizette a gyerektartást a volt férjed helyett?
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tina44)
2023. márc. 19. 19:20
Ki akarja aláíratni veled?
2023. márc. 19. 19:18
Visszaolvastam, ki akarja Veled aláíratni, a gyerekeid apja, vagy a bank, vagy ki?
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Tina44)
2023. márc. 19. 19:14

Szerintem, ha az állam fizette helyette, az leveszi könyörtelenül.

Hiába lettek felnőttek a gyerekek, a tartozása gondolom nem évül el.

A Gyámhatóságot kérdezném meg, mi a teendő, abban az esetben is, ha már nagykorúak a gyerekek.

Vagy egy ügyvéddel beszéld meg mielőtt bármit is teszel.

Én nem mondanék le róla, az árverés így os, úgy is meg fog történni.

2023. márc. 19. 19:03
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A volt férjem házát árverezik, de rá van terhelve a gyerektartás. Alá szeretnének velem íratni egy lemondó nyilatkozatot hogy a gyerektartás levegyék a házról mert állítólag addig nem tudják eladni a házat. A gyermekek már nagyok. Annyi kérdésem lenne hogy a gyerekeknek akkor ebből már nem jár semmi? Alá írathatják velem ezt a lemondó nyilatkozatot? Azt mondta a volt férjem hogy hiába van ráterhelve a házra a gyerektartás mert a gyerekek felnőttek. Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook