Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekekkel egész napos foglalkozás keretében több fajta díszt kell készítenem. Segítenétek? fórum

Gyerekekkel egész napos foglalkozás keretében több fajta díszt kell készítenem. Segítenétek? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 13. 09:27
13. mreich
2008. dec. 13. 09:18

harmonika-alakra hajtogatott papírból csengősor, angyalkák, fenyőfa kivágása


fénymásolt karácsonyi minták kiszinezése, kivágása


üvegmatrica ablakdíszek

2008. dec. 9. 20:11
ping-pong labdát bekenitek ragasztóval és konfettit szórtok rá.Abból is szép fenyőfa dísz.
2008. dec. 9. 19:30
kisanyalkák papírból asztaldísznek, dióhéjba Jézuska(fagolyó+anyag takarójának, esetleg kis cérna hajnak)
10. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Kende)
2008. dec. 9. 19:02

Szia.

Mit szólnál a tésztából készíthető karácsonyfadíszekhez? Tészták, ragasztó, festék spray, fagolyó és már készülhet is.

Vagy asztaldísz is készíthető: alma, gyertya, egy két masni, toboz...(vagy ki mit szeretne) kellene hozzá és máris alkothatnak a gyerekek. "Gyorsmasnival" a legegyszerűbb és azt önállóan is készíthetik.

2008. dec. 9. 18:55

Tobozfigura készítés?Színes papírból palástot ragasztani a tobozbábú hátára,hungarocellgolyót a csúcsára fejnek,erre arcot készíteni,papírból manósapkát tenni rá.Aranyos karácsonyfadísz lehet.

angyalka formában is el lehet készíteni.

2008. dec. 9. 18:54

nem tudom milyen könnyű ötletre gondolsz...


én pont tegnap csináltam a fiaimmal só-liszt gyurmából formákat ( én a mézeskalácsos formáimat használtam hozzá ) vettem többféle apró gyöngyöket, ecset végével kilyukasztottuk, és lefújtuk csillámos spray-el, ezt hagyni kell száradni ( a miénk még szárad ) szalagot fűzünk a lyukba, és kész is a csodálatos karácsonyfa dísz. mikor én ovis voltam, akkor csináltam hasonlót, és a mai napig feltesszük a fára dísznek.


próbáld ki, lehet bonyolultnak hangzik, de szerintem egyáltalán nem az. megjegyzem én sem vagyok valami profi ebben a témában, de nagyon tetszik a végeredmény....

2008. dec. 9. 18:52

A naplóm(Életünk, napjaink)254. bejegyzésénél,a Karácsony képre kattintva találsz papírból kivágható ablak díszeket.

Készíthettek nagyobb hosszúkás dobozt bevonva nagy szaloncukrot, kinti fenyőfa díszítéshez.

2008. dec. 9. 18:48

Gyufas dobozka becsomagolasa szines-csillogos papirba, atkotve masnival.


Ablakra valo disz esetleg? Hopehely kivagas (osszehajtogatott kor alaku papirbol)

2008. dec. 9. 18:48

ha öntesz egy csomo gipszformát lehet öket festegetni azt élvezi mindenki....nem kell hozzá sok minden, pár forma amibe öntöd és pár kilo gipsz...


lehet fűzni pattogatott kukoricát is...azt is megehetik közbe :)


képeslapokat is lehetne készíteni

2008. dec. 9. 18:45

Mi ilyenkor csinaltunk pl. karacsonyi teritest is szep karacsonyi szalvetaval, teritovel. Esetleg megehetik a tizorait is az "unnepi asztalnal" .


Szines papircsikokbol karikakat ragasztani es fuzert kesziteni beloluk. (ugy ertem egymasba fuzott karikak)

2008. dec. 9. 18:40
Mutatos es illatos a narancsba tuzdelt szegfuszeg. Konnyu megcsinalni.
2008. dec. 9. 18:31

csináljunk a gyerekekkel.

Lassan be kéne szerezni a hozzá való anyagokat, de igazából könnyű de kreatív ötletem nincs.

Mivel-milyen manuális tevékenységekkel köthetném le a különböző korcsoportú gyerkőcök figyelmét?

Nagyon örülnék az ötleteknek, melyek könnyen megvalósíthatók,s mindemellett még kratívak is.

Köszönöm:)

2008. dec. 9. 18:27
Alsó osztályban én kaptam a feladatot, hogy karácsony előtt egész napos foglalkozás keretében több fajta díszt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook