Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekek, akik most kezdik az első osztályt fórum

Gyerekek, akik most kezdik az első osztályt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
346. 8cc24eb355 (válaszként erre: 345. - Youlcsi)
2017. nov. 3. 08:51

Sajnos decemberre megtanulnak olvasni.

Ez annyira nem is zavarna-vagy mégis-ha nem nyomtatott nagybetűvel tanulnák!

Mikor így végeznek az ABC-vel akkor kezdik el a rendes írott betűket.

Ezt nagy baromságnak tartom.

Meg az hogy 2 hónapja járnak suliba és már most 37 oldal.Mi lesz karácsonykor?

Bár engem meg kell mondjam nem fog érdekelni!Az ünnepek alatt biztos nem fog tanulni!

345. youlcsi (válaszként erre: 335. - 8cc24eb355)
2017. nov. 2. 21:55
hááát, nálunk azt mondta az egyik tanítónéni, hogy majd a nyárra fognak tudni olvasni. Nem nekünk, a gyerekeknek mondta. Egyébként talán az én fiam az egyetlen, aki úgy került az osztályba, hogy fogalma sem volt a betűkről... vagyis betűzött, de rendesen, "hangzókkal", vagy hogy mondjam. és még most sem rakja össze. tudja, hogy mi a nevem, de pl tegnap a temetőbe simán lebetűzte a dédi sírkáról, hogy káieses és nem értette, hogy mi van odaírva.
344. youlcsi (válaszként erre: 332. - 8cc24eb355)
2017. nov. 2. 21:52

Áronom nagyon jó matekos, azt hittem szeretni is fogja. utálja. unalmas neki.

A betűkkel nem tudom, hol tartanak. nem dicsekszik vele. Haladgatnak, rövidebb szavakat elolvas, de még nem feltétlen érti.

Egyenlőre azzal küzdünk, hogy nem akar gyakorolni. Ami nem házi feladat, hanem csak szorgalmi, v gyakorlás, azaz nem kötelező, azt nem hajlandó csinálni. Vagy csak nagy veszekedések árán.

2017. nov. 2. 20:21
342. 4c1a787e8f (válaszként erre: 341. - Jozsi.38)
2017. nov. 2. 20:05

Ja, mi is diszfázia voltunk, illetve vagyunk is, bár már a Beszédvizsgáló le akarta róla venni, mert mindenütt negatív volt..

A memória érdekes, mert látszólag car volt neki, most meg mindent iszonyat hamar megjegyez, megtanul..

De az biztos, hogy összetett probléma ez, ezért nem hagyom én sem elbagatellizálni, és inkább most fejlesztjük, meg foglalkozunk vele, minthogy későbbre maradjon belőle valami.

2017. nov. 2. 18:02
megkésett beszédfejlődés. Nem kicsit megkésett, határeset volt az első vizsgálatán a beszédfogyatékossággal, de sokat fejlődött.Viszont a beszéd és a memória szorosan összefügg, lassabban tanul. Ezt nem csak nála látom, szomszédlány ugyanígy kezdte, ekkora gonddal, ő most nyolcadikos, a mai napig kap fejlesztést, nem igazán szeret olvasni, de elég jó tanuló
340. 4c1a787e8f (válaszként erre: 339. - Jozsi.38)
2017. nov. 2. 09:35

Fecó fiamék tanulnak a játékházasból, nekem is tetszik.

Hát hajrá..

Megkérdezhetem miért SNI-s?

2017. nov. 2. 09:16
normál tantervűben vannak. Annyi a könnyítés, hogy egyrészt oviban nagyon erős alapokat kapott, másrészt az egyik legjobb olvasókönyvük van, a játékházas, illetve szorgalmas, és azzal sokat lehet pótolni
338. 4c1a787e8f (válaszként erre: 337. - Jozsi.38)
2017. nov. 2. 09:08

Normál tantervűbe vagytok? Van valami könnyítés?


Nálunk az a jó, hogy nyújtott tanterv, az első év anyaga két év alatt megy le, utána már normálban haladnak.


Én nagyon élvezem. Sok házijuk van, dolgoznak, de nincs ez a kapkodás, ráérnek tényleg akkor belehúzni, ha megvannak hozzá az alapok.

337. jozsi.38 (válaszként erre: 336. - 4c1a787e8f)
2017. nov. 1. 17:38
Jé, nálunk is ugyanez van normál suliban. Plusz mivel ő is SNI-s, neki is szinte ugyanez van fejlesztésben. Logopédia, mozgásfejlesztés, és egy kognitív, illetve azon felül járatom TSMT tornára a suliban. Ez a legutóbbi fizetős, mert az előírtakon felül van suliidőn kívül
2017. nov. 1. 10:20

Mi nem vagyunk semmin túl. Matekból 3-ig írják a számokat. A fiammal meg egy másik gyerekkel a normál tananyag mellett csináltatják a versenyfeladatokat is, ők 1000-es számkörben számolnak... De attól még az alapok is kellenek.


Írni még nem írnak, csak betűelemeket néhányat, szünet után fogják elkezdeni. Vers, meg ének, meg ritmustapsolás sok van. A rajzok alapján fogalmazniuk kell sokat.


Közben meg a logoépdia, meg az alapozó torna, meg a művészetterápia (a suliban, nem a külön, azt végül nem kezdtük el).


Közben voltunk két hetet kórházban, nem autizmust kapott, hanem diszruptív zavart, és kaptunk gyógyszert, ez segít kicsit a hisztikitörések szörnyűségének csökkentésében.


Valami nagyon örülök, hogy nem csábultam el a normál suli felé..

335. 8cc24eb355 (válaszként erre: 333. - Zsanci79)
2017. nov. 1. 09:04

Baj az nincs,mert ugyan makogva de elolvassa a hosszúakat is!

Csak szerintem ez iszonyú gyors!Sajnálom szegény gyereket,mert bizony egy-egy olvasás alatt vannak krokodil könnyek...Most az őszi szünetre van 37 oldal olvasni valója az olvasókönyvben...

334. jozsi.38 (válaszként erre: 332. - 8cc24eb355)
2017. okt. 31. 16:59

Úristen. Én meg azon görcsölök, hogy az osztály csopijába kiírta a gyerek tanárnénije, hogy szünet után már a lovak közé csapnak olvasás terén. Az enyém még az e,i,ó,ú,a magánhangzókon vannak túl"csak", és az m,l,v,t hangzókon továbbá két betűt olvasnak össze.

Matekból pedig még a hármast gyakorolják, meg a több kevesebbhez relációs jelekkel csinálják.

Én is aggódom, mert lánykám lassú kifejezetten, de úgy vagyok vele, hogy maximum osztályt ismétel, na bumm, és akkor mi van, ez még csak az első osztály, nem marad nyoma

333. zsanci79 (válaszként erre: 332. - 8cc24eb355)
2017. okt. 31. 16:12

Ne aggodj, en is teljesen kibuktam, h nem fog tudni olvasni a fiam.

Mi a baj? Nalunk az volt, hogy ugye a hangokat tanultak, es allandoan ugy mondta peldaul, higy löó (ez a ló).

De belerazodott, semmi problema nincs az olvasasaval, ev vegere mar igen szepen, folyekonyan olvasott.

2017. okt. 31. 14:03

Sziasztok!

Hogy megy a suli?

Nekünk nehezen!

A matek oké,azzal nem haladnak gyorsan,eddig 5-el összeadnak,kivonnak,de az olvasás...

Az összes magánhangzón túl vannak és a mássalhangzókból a H,L,T,S,M.

És ezekkel már mondatokat olvasnak.

Iszonyú nehéz.

331. youlcsi
2017. szept. 25. 14:47

Beindult az ISK is. Múlt héten sajnos nem úgy alakult, ahogy a gyerek szerette volna, de jeleztük, hogy a héten már menne ő is focira.

Bár reggel sírdogált, hogy nem akar, mert ő nem tud focizni... édes szívem.

Kíváncsi vagyok, hogy végül ment-e.

330. youlcsi
2017. szept. 21. 08:50

Csináltam a gyereknek néhány lunch note-ot. nem tudom, hogy kellene ezt hívni magyarul. Uzsi mellé csomagolt kis üzenet...

Nagyon tetszett neki :) Visszaadta a kártyát, hogy majd máskor is tegyem be a dobozba :D

329. youlcsi (válaszként erre: 328. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 21. 08:02

:)

akart menni a Muki focizni. heti 2x van az elsősöknek, és tök szomorúan mondta, hétfőn, hogy ő nem mehetett, pedig sokan mentek (vasárnap akorát esett, hogy még hétfő reggel is vérzett a térde, még abban sem voltam biztos, hogy iskolába megy és nem kórházba... tanítónéni nyilván ezért nem engedte el isk-ra).

Szóval mondtam neki, hogy nyugodtan szóljon, ha menni akar, de ha elmegy, akkor haza kell majd hozni a házit és otthon megcsinálni este, mert napközi ideje alatt vagy focizik, vagy házit csinál, a kettő együtt nem megy.

ő akkor inkább nem megy focizni... és most nekem van lelkifurdalásom, hogy a házival befolyásoltam, pedig annyira készült már tavasz óta, hogy ő majd a suliban focizni fog :o

328. 4c1a787e8f (válaszként erre: 327. - Youlcsi)
2017. szept. 21. 07:23

Hát akkor azért Te is értesz hozzá, hogy problémát csinálj magadnak :-))

Persze ezeknek mind oka van, tudom..


Én most azon örlődök, hogy menjen-e a gyerek művészetoktatásra, vagy ne, vagy csak jövőre. Beírattam idén, ciki lesz lemondani, de úgy néz ki, kell neki a délutáni napközi, elég lesz a heti egy sakk egyelőre, ami ott lesz bent a suliban..

Lehet, elég lesz jövőre a művészeti suli...

327. youlcsi (válaszként erre: 326. - Csikil4ny)
2017. szept. 19. 21:02

már idő előtt én lettem a problémás anyuka, mert kértem, hogy a fiamat tegyék át a másik osztályba, ahol az összes pajtása, ovis csoporttársa van (oké, 1 kislányt kivéve, aki most osztálytárs). Még másik gyereket egy szó nélkül áthúztak (igazgatónő saját bevallása szerint is "apukája nagyon kedves tanítványom volt"... nem gondoltam, hogy ez érv, párom is ugyanoda járt, ugyanakkor, csak én nem dobtam ezt be akkor), az enyémet mindenféle mondvacsinált okkal lényegében büntették, nem lehet, jó lesz ott neki, blablabla.

volt kemény 4 hónapunk, amikor a gyerek ebbe belebetegedett... én meg már másnap a másik suli igazgatójánál voltam, hogy mi lenne, ha inkább oda...

na, mindegy, végül maradtunk, és kizárólag Szilvi miatt, de _azt_ a nőt, ha csak meglátom, felrúgnám... és néha nem vagyok abban biztos, hogy jól tettem, h nem álltam ki jobban a gyerekért. de nem akartam ezt a hatalmas hendikepet a hátára pakolni már iskolakezdés előtt.

326. csikil4ny (válaszként erre: 325. - Youlcsi)
2017. szept. 19. 20:11

Tényleg nem!


Miért bizonytalanodtál el?

325. youlcsi (válaszként erre: 324. - Csikil4ny)
2017. szept. 19. 20:02

nem az bennem a kérdés, hogy a gyerek megfelel-e, hanem hogy rendben van-e. nem feltétlen ugyanazt a halmazt takarja a kettő.


az iskola alapból megfelel, hiszen ide irattam, még ha elbizonytalanodtam is.

324. csikil4ny (válaszként erre: 323. - Youlcsi)
2017. szept. 19. 19:03

A félelmeidről beszéltem: vajon a gyerek megfelel-e az elvárásoknak... Az iskola vajon megfelel a ti elvárásaitoknak? Mert oda-vissza kell müködjön a dolog.


Nem kötekedek, csak megjegyeztem.

323. youlcsi (válaszként erre: 322. - Csikil4ny)
2017. szept. 19. 18:45

nem értem egészen :o


a Muki nem beszél sem az iskoláról, sem Szilvi néniről, így muszáj volt informálódnom...

és igen, sokat nyom a latban a véleménye, mert jelenleg úgy tűnik, többet van a gyerekemmel, mint én :'( és ez még egy darabig így is marad :'(

Szóval annyit tudok a gyerektől, hogy az iskola jó, Szilvi néni aranyos... de hogy mit csinálnak, mit tanulnak, mi történik órán, azt nekem kell kinyomoznom :D

322. csikil4ny (válaszként erre: 321. - Youlcsi)
2017. szept. 19. 18:32
Azért mennyire érdekes, hogy Szilvi néni véleménye sokkal többet nyom a latban, mint a kicsi véleménye Szilvi néniről és az iskoláról. Pedig az utóbbi a szolgáltató, írom én a rendszeren belülről.
321. youlcsi (válaszként erre: 319. - Csikil4ny)
2017. szept. 19. 17:45

jajj, ilyen nálunk is van :o


ma sikerült beszélnem Szilvi nénivel. Teljesen rendben van a gyerek, ügyes, azt is megcsinálja, amihez nincs kedve, szót fogad, jelentkezik... olyan jó volt hallani ezeket :D

mondjuk megemlítette, hogy hát azért ők még nem iskolások, hanem óvodások inkább... de abszolút jogos :D

320. youlcsi (válaszként erre: 318. - 4c1a787e8f)
2017. szept. 19. 17:43
45 körül
319. csikil4ny (válaszként erre: 317. - Youlcsi)
2017. szept. 19. 17:31
:) Én akkor szoktam frászt kapni, amikor a nagyszülőktől hazajön és mamának szólít s ha még nem jutna el a tudatomig rámnéz nagy bociszemekkel s hozzáteszi, hogy "hiányzik mama".
318. 4c1a787e8f (válaszként erre: 317. - Youlcsi)
2017. szept. 19. 17:26
Hány éves Szilvi néni ?:-DDD
317. youlcsi
2017. szept. 19. 10:43
Az érzés, amikor a gyerek este az ágyban Szilvi néninek szólít...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook