Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyakorló anyukákat kérdezek tejpéppel kapcsolatban! fórum

Gyakorló anyukákat kérdezek tejpéppel kapcsolatban! (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 3. 15:00

Szia Kriszti!

Ha estére laktatóbbá szeretnéd tenni a tápszert, rakhatsz bele 2 tápszeres kanál Sinlac-ot. Az én fiam így issza. (Cukormentes és teljesen feloldódik, a sima tápszeres cumival is tudja inni.)

2010. jan. 6. 18:27
o.k.,köszi:)
2010. jan. 6. 18:12
hát amit én vettem, az banános-rizses. de nem tudom. szerintem a bébirizs más.
2010. jan. 6. 18:02
Szia!Bocsi,ne haragudj,hogy itt kérdezek,ráadásul ilyen hülyeséget..... A tejpép az a bébirizs? :) Én meg azt nem tudom,hogy ha nincs már elég lefejt tejem,akkor készíthetem-e felforralt lehütött vízzel? - 5.hónapos baba anyukája vagyok,még mindig szopizunk,csak közben kóstolgatunk is - bocsibocsibocsi
2010. jan. 6. 17:39
Igazából kimondottan éjszakára szeretném neki adni, mert észrevettem, hogy nem lakik jól az esti adag tápszerrel. 150ml-nél nem fogyaszt többet. Próbáltam, de meghagyta. Remélem a tejpép beválik.
2010. jan. 6. 17:37
Igen. Semmiképpen ne add cumisüvegből, mert ezek elég édesek. Majd a babád eldönti, hogy a sűrűbb, vagy a hígabb pépet szereti. Lehet, hogy elsőre fura lesz neki, bár szerintem a babák többsége szereti ezeket.
2010. jan. 6. 17:37

Miért legyen gluténmentes? Az első időszakban 6 hós volt a lányom amikor először adtam neki, hígabb volt és cumisüvegből itta meg. A későbbiekben csináltam sűrűbbre és kanalaztunk.

Én a tápszert helyettesítettem vele, mert unta a lányom.

2010. jan. 6. 17:37

Köszönöm szépen.

Kanalazással szerencsére nem lesz semmi gondunk :) Már nagyon megy :) Napi 3szor eszik már pépeset. Akkor ezzel is elleszünk :)

2010. jan. 6. 17:36

nem szabad hígra csinálni,és cumisüvegből adni,mert árt a fogcsíráknak.

Az első nap csak 1 ek pépet keverj ki forralt,visszahűtött vízzel.úgyis csak ismerkedni fog elősször a kanállal,és az evéssel.Az én lányom nagyon szereti őket.:)

5. v.kler (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2010. jan. 6. 17:35

Szia!


Én egy kicsit hígabbra szoktam csinálni, mint ahogy a dobozra van írva, úgy jobban szereti a kisfiam!

Mivel a tejpép jóval sűrűbb, mint a tápszer így nem cumisüvegből, hanem kiskanállal add neki!

2010. jan. 6. 17:35
Igen, sűrűre kell csinálni. Én szoktam banánt vagy almát reszelni bele a picinek úgy szerintem jobb.
2010. jan. 6. 17:33
Sűrűbbre kell csinálni a pépet és kanállal adni. Figyelj arra, hogy gluténmentes legyen.
2010. jan. 6. 17:32
Ma vettem először tejpépet a kisfiamnak. Rá van írva, hogyan kell adagolni, de engem az érdekelne, hogy itt, akik már adtak ilyet a kisbabájuknak, azok hogyan? Ugyanúgy, mintha rendesen tápszert adnék neki? Segítségeket köszi!
2010. jan. 6. 17:32
Gyakorló anyukákat kérdezek tejpéppel kapcsolatban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook