Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Görbe a lányom lába. Van valakinek hasonló tapasztalata? fórum

Görbe a lányom lába. Van valakinek hasonló tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
62. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 60. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 16:01

De jó ilyet látni.:)

Nekem otthon már semmi teendőm nem volt a lányommal, elégnek bizonyult a heti 50 perces torna. És tökéletesen rendbejött! (Megjegyzem a gyerekdoki azóta egyszer sem hozta szóba.)

Az első alkalom bevallom nekem kész rémálom volt. Szerencsére velünk jött anyu is, ő is azt tanácsolta, hogy inkább akkor essen át rajta a gyerkőc, mint hogy később súlyosabb legyen a helyzet és már későn kerüljön szakemberhez.

Több 26 hétre született baba is részt vesz ilyen tornákon, a mozgásuk alapján senki nem mondaná, hogy koraszülöttek...csak kisebbek.

Egyszerűen nem értem azokat a szülőket, akik feladják az első alkalom után...szándékosan akarnak rosszat a gyereküknek? Nem is próbálok rábeszélni senkit a tornára, mert ahogy tapasztaltam, sok embernél teljesen hiábavaló.

A saját tapasztalataim alapján viszont mindenkinek merem ajánlani...ott a lehetőség, csak élni kell vele!

61. Mariann7533 (válaszként erre: 59. - Lully)
2009. szept. 13. 15:52
Igen én is kaptam házifeladatot.A fiamnál különböző gyakorlatokat,a lányomnál pedig minden este mind a két lábát átmasszíroztam az ő általuk megtanított módon.Mostmár csak heti kétszer masszírozom,és két három hetente járunk tornára.
60. Mariann7533 (válaszként erre: 58. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 15:49
Köszönöm,de te is azon szülők táborába tartozol,akik igenis mindent megtesznek a gyerekért.Persze,hogy nagyon rossz nézni,ahogy sír a gyerek,de könyörgöm érte csinálják a tornászok,és ha a legjobbat akarjuk a gyerekünknek,akkor az eredményt kell néznünk,és nem azt,hogy mennyire rossz látni.Mert annál rosszabb nem lehet,mint amikor egy baba akinek már forognia kellene,vagy másznia,csak fekszik mozdulatlanul,és a plafont nézi.Sajnos valóban vannak olyan szülők akik ezt csinálják.És amikor már nagy baj van,akkor kapkodnak,és az a vége amit írtál,hogy nagyon nehéz már őket helyrehozni.Én nagyon gyógytorna párti vagyok,mert az ember ott megtapasztalja azokat a kis hétköznapi csodákat,amikor látja egy gyerek fejlődését jó irányba.Amikor egy szülő úgy tud örülni egy mozdulatnak,amit a babája addig nem tett meg,hogy könny szökik a szemébe.Tudod mit mondott a mi gyógytornászunk?Egy anyuka bejött és köszönésképpen hogy rendbehozta a gyerekét ajándékcsomagot adott neki.Mire Ibi/a gyógytornászunk/ azt mondta,hogy nem fogad el semmit,sőt meg sem mondja pl. nekem sem mikor kell menni utoljára,nem kér senkitől semmit,mert ő nem azért csinálja.Neki az a legnagyobb ajándék,hogy rendbe jön a kisgyerek.És annak sokkal jobban örül,ha valaki visszamegy fél év mulva,hogy Ibi néni itt vagyok látod?És ő látja,hogy milyen ügyes az a kis gyerek.Neki ez a köszönet.Hogy így renbe tudta hozni.
59. lully
2009. szept. 13. 15:44

Hát nem kellemes élmény egy pici gyermeknek az biztos, hiszen úgy kell elképzelni, hogy a csontról próbálod meg kézzel elmozdítani a húst. Nekem ezt annak idején D. Anna mondta, mert én is hozzá jártam a lányommal, igaz ez 20 évvel ezelőtt volt.Akkor még igazán nem is akarták hivatalosan elfogadni, inkább csak megtűrték ezt a módszert.

Mivel akkor még nem volt ennyi szakembere, és én nem tudtam rendszeresen vinni a lányomat, megtanította nekem is. Masszőrként dolgozom és bizony én is alkalmazom a fogásokat, gyakorlatokat a kis pácienseknél, de még sok esetben a felnőtteknél is. Nagyon sajnálatos, hogy a mai világban még mindig így állnak az orvosok és védőnők is ehhez a kérdéshez. Az én lányomnak is meg akarták műteni a lábát, de nem hagytam. Viszont ezzel a módszerrel /meg egy kis reflex talpmasszázzsal/ bizony helyrehoztam a dolgot! Az orvosok nem is akarták elhinni, hogy hogyan, csak legyintettek és azt mondták, hát persze.... Így jártak. Én tudom amit tudok, a többi nem számít. Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett!

58. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 57. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 15:34

Ritka az olyan szülő is, mint te...aki belátja, mennyire hasznos a gyermekének a gyógytorna.

Amíg Lilivel jártunk gyógytornászhoz, számomra érthetetlen módon, több szülő az első alkalom után lemondta a további kezeléseket, mert nem bírta végignézni, ahogy sír a pici. Hiába magyarázta a gyógytornász, hogy nem fáj a babának, inkább visszaviszik később, mondták.

Viszont láttam 2-3 éves babákat is, akik már rúgtak, haraptak, le kellett fogni őket (a nagymama is jött + a szülők), hogy a szakember tudjon dolgozni. Nem beszélve arról, hogy amit korábban pár alkalommal meg lehetett volna oldani, egy nagyobb babánál akár egy évet is igénybe vehet.

57. Mariann7533 (válaszként erre: 56. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 15:28
Amikor a fiamat először elvittem ezelőtt 4 évvel,végigbőgtem az egészet.Akkor a lányok elmagyarázták,hogy azért sírnak,mert olyan helyzetbe kényszerítik őket,amit ők akkor pont nem akarnak.A kicsi lányomnál már tudtam,hogy mire számítsak.Nincs olyan baba,aki a gyógytornásznál nem sír.Békéscsabán a korházban van két tündér gyógytornász,ők látják el az egész megyét.Hát van munkájuk.Rengeteg.Lelki trauma?Az milyen lelki trauma lenne a gyereknek,ha már nagyobb,és mondjuk nem tudja fordítani a fejét rendesen?Vagy nem tud rendesen járni?Hány olyan baba van,akinek feszesek az izmai,meg sem tud mozdulni,pedig mennyire szeretne.És ezeken a gyógytorna segít,és nem az idő.
56. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 54. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 15:22

Az orvosok azt állítják, hogy ez fáj a gyereknek, és lelki sérülést okoz neki.

A nagyobbik lányom 3,5 hónaposan tényleg végigordította a tornát...de egy pici gyerek egy idegen kezében bárhol sírt volna. (Utána viszont 4 órát aludt egyfolytában:)) Amikor a hugát vittük, ő nyugtatgatta Zsófit, hogy ne sírjon.:) És olyan jól érezte magát, hogy kergetni kellett, hogy rá tudjam adni a cipőt. (Ennyit a lelki sérülésről.)

55. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 53. - Nkriszti)
2009. szept. 13. 15:19

Egerben 50-60 perces egy alkalom. Tényleg nem olcsó, viszont használ!:)))))

Itt még a védőnő jobban elfogadta a tornát és ajánlja másoknak is...az orvosok ellenzik.

Az orvos azt ajánlotta, hogy sportkrémmel masszírozzam a lányom nyakát...a gyógytornász jót nevetett rajta. Torna vagy műtét nélkül soha nem jött volna rendbe.

Egy 40 év körüli doktornő is járt kezelésre ugyanezzel a ferde nyak problémával, neki már nem tudtak segíteni.

54. Mariann7533 (válaszként erre: 52. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 15:18
Bizony.És annyi ilyen gyerek van,ezért érthetetlen bizonyos orvosok hozzáállása.A tényekkel nem lehet vitatkozni.
53. Nkriszti (válaszként erre: 42. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 15:11
Jó drága nálatok! Itt 1000Ft/alkalom volt tavaly évben, kb. 20-25 percig csinálta. Különben a gy.tornász is azt mondta, hogy minden újszülött babát meg kellene vizsgáltatni ilyen szempontból. Nálunk a védőnő legyintett amikor megmutattuk neki, hogy mindig egyoldalra csapja a lányom a fejét, és azt mondta, hogy forgassam! Dehát hiába forgattam, utána mutattam az orvosnak, és ő küldött fel minket. Később mikor mondtam a védőnőnek, hogy gyógytornára járunk, csak nézett nagyokat!
52. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 50. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 15:09

Nyitott gerinccel született gyerekek szobatiszták lettek, járnak, igaz kicsit lemaradva a korosztályukban, de mozgásilag megfelelőek.

Down-szindrómás babák értelmi fejlődésében pedig tényleg a csodával határos, amit elérnek.

51. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 48. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 15:08

Nekem ugyanezt mondta több gyerekorvos is, hogy majd kinövi...és örüljek, hogy nincs elszakadva a nyakizma,mert nem tartaná a fejét...erre varrjatok gombot! Ezután mentünk a Bethesdába.

A lányom a karját az izomletapadás miatt fel sem tudta emelni.

A kisebbik lányomnak is kicsit görbe a lába (a bal), enyhén befelé fordítja a lábfejét. Őt is vittem gyógytornára, de az izmok teljesen épek, vagy a csontja ilyen, vagy tényleg kinövi idővel.

2009. szept. 13. 15:04
Én láttam olyan kisfiút,aki most 3 éves.Amikor megszületett oxigénhiányos lett nagyon.Azt mondták az orvosok,hogy soha nem fog járni,mozdulatlanul fog feküdni.Ma ez a kisfiú úgy kergeti a labdát,mint bármilyen másik 3 éves.Hát ennyire jók ezek a gyógytornászok.Képesek a csodára.
49. Nkriszti (válaszként erre: 44. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 15:03
Ja, akkor ez a válasz, hogy nem támogatja a TB! :(( Pedig tényleg hatásos!
48. Mariann7533 (válaszként erre: 42. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 15:00
Teljesen le vagyok döbbenve.Egyszerüen nem értem.Miért csinálják ezt az orvosok?Hihetetlen.Egyébbként nálunk is látta a férjem 3 hetes korába a fiamnak,hogy nem úgy fordul a feje ahogy kellene.Én rákérdeztem a doktornőnél,azt mondta,hogy á majd kinövi,egy kicsit elfeküdte a fejét.A védőnő szintén ezt mondta.Ma már tudom,hogy egy baba nem fekszi el a fejét ,ilyen nincs.Olyan van,hogy nem tudja elfordítani a fejét szegény,ezért deformálódik a fejecske.A fiam 4 éves,és gyönyörü kerek feje van.A nagylányomnál érdekes semmi nem volt.A kicsi lányom pedig szépen lépeget.
2009. szept. 13. 15:00
Én is furcsállom ezt a fizetős dolgot, lehet a Dévényes módszert nem támogatja a TB? Mert szerintem sok baba jár úgy, hogy le van tapadva pl. a nyakizma, vagy rossz a lábtartása, stb. és ne támogatná a TB? Ja és persze munkaidőben csinálja... De akkor nem igazán gondolkoztam, csak hogy hozza rendbe a lányom nyakát, mert tényleg kicsit már deformált volt a fejecskéje. 10 kezelés volt, és teljesen rendbejött, semmi nem látszik rajta. Mi 2 hónaposan mentünk hozzá akkor.
46. adel07 (válaszként erre: 38. - Nkriszti)
2009. szept. 13. 14:59
Nálunk is akkor kezdödött a görbülés mikor elkezdett menni.7hósan felállt 8-9 hósan körbejárta a lakást kapaszkodva,11hós kora óta megy.Talán ha akkor erélyesebb vagyok és nem halgatok a gyerek orvosra jobb lenne.
45. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 38. - Nkriszti)
2009. szept. 13. 14:58

Az a gond, hogy a legtöbb orvos (kevés kivétel van) nem ismeri/ nem ismeri el a DGSM gyógytorna hatékonyságát. Ezért nincsennek tisztában vele, ezért nem ajánlják.

A lányomat 2007. márciusában kezdtem hordani gyógytornára, akkor kértem tájékoztatót, amit a védőnőnek és a gyerekorvosnak is elvittem. Azóta ajánlják a hasonló helyzetben lévő gyerkőcök szüleinek, hogy van ilyen módszer is.

Pedig nem csak az izom és izületi panaszokon segít. Eredményes a Down-szindrómánál, a nyitott gerinccel született babáknál is (és még biztos másban is, amiről nem tudok).

44. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 39. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 14:54

Igazad van! Jár a gyógytorna, viszont csak a kórházi.

A DGSM gyógytorna alapítványi, ezért nem támogatja a TB, és ezért kell érte fizetni. Sajnos!:(

43. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 41. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 14:52
Igen, vittem!:)
42. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 35. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 14:52

A DGSM gyógytornászok Egerben felajánlották a kórháznak, hogy díjmentesen megvizsgálnak minden újszülöttet, szükséges-e a gyógytorna számukra. Ugyanis, a legtöbb baba oxigénhiánnyal születik (hacsak pár mp-sel is, így bárhol izomletapadás következik be) és ez már azonnal kiszűrhető lenne.

A kórház visszautasította őket.:( Ezt végképp nem értem!

Mire értesültem erről a módszerről, a lányom már 3,5 hónapos volt, holott 6 hetes korában észrevettük a ferde nyaktartást. Ha akkor viszem, 4 kezelés elég lett volna, így 15-re volt szükség. (3500 ft/alkalom). Nem mindegy!

41. Mariann7533 (válaszként erre: 40. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 13. 14:49
Te végül elvitted gyógytornára?
40. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - Adel07)
2009. szept. 13. 14:47

Amikor a lányomnak izomletapadása volt, a gyerekorvos és a védőnő kifejezetten nem javasolta a DGSM módszert. Sőt! A Bethesda Kórház gyerekneurológiáján is azt tanácsoták, hogy csak akkor vigyem, ha a gyerek megszokja. Nem fogja megszokni, max. eltűri, ha nagyobb. Ha valaki már feküdte el a nyakát és próbálta masszírozni...olyasmi ez a torna is, az izmokat stimulálják. Nem kellemes.

Viszont ha józan ésszel akarunk gondolkodni: mi a jobb a gyereknek? Ha segítenek rajta műtét nélkül, időben, vagy megműtik fiatalon, de benne van a pakliban, hogy a műtét kimenetele nem biztos, hogy kedvező lesz a gyerekre nézve. Illetve a 3. variáció: a szülő túlzott aggódása miatt későn kerül szakemberhez és egy életre tartós marad a helyzet.

39. Mariann7533 (válaszként erre: 37. - Nkriszti)
2009. szept. 13. 14:45
Ne haragudj,de én teljesen fel vagyok háborodva.Igenis jár nektek a gyógytorna.Az én fiamnak is le volt tapadva a nyakizma.Amikor csípőficam szürésre vittem,akkor az orhopéd orvos utalt be minket.Én akkor ismertem meg a két gyógytornász lányt.Gondolom akkor nektek is el van feküdve picit a feje a babának,ugyanis a nyakizom letapadás miatt fekszi el a baba a fejét,mivel nem tudja szegény fordítani.Gyönyörüen rendbehozták három hónap alatt.Azt mondták,hogyha hamarabb viszem,/3 hónapos volt amikor elkültek tornára/egy hónap alatt rendbehozták volna.A kicsi lányonak pedig befele állt a két kis lábfeje.Most egy éves,és gyönyörüen megy,csak lesünk úgy kavar a járássegítővel.Az orthopéd orvosunk mondta,hogy teljesen rendbe jött.De ehhez össze kellett dolgoznia az orthopéd orvosnak,és a gyógytornászoknak.Bocsi nekem is kicsit hosszú lett.
38. Nkriszti (válaszként erre: 34. - Adel07)
2009. szept. 13. 14:40
Holnap ha összejön, akkor elviszem a gyerekorvoshoz, aztán meglátom, hogy mit mond. Ha csak legyint, megyek a gyógytornász csajhoz, hogy mikor tudná megnézni. Én azóta látom, hogy milyen görbe, mióta jár, majdnem 15 hónapos volt, amikor elkezdett járni rendszeresen, ez kb. 2 hónapja, addig mászott ezerrel, meg a bútorok mellett lépegetett, úgyhogy még az sincs, hogy túl korán kezdte.
37. Nkriszti (válaszként erre: 33. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 14:31
Hát én tényleg nem tudom, hogy pontosan nálunk ez hogy működik, de a lányomnak az egyik oldalán le volt tapadva a nyakizma, és emiatt felküldött minket a gyógytornászhoz, hogy mutassuk meg neki. Ő azt mondta, hogy ezt a kezelést nem támogatja a TB, és ezért magánúton végzi a babákon (fizetős). Akkoriban járt hozzá egy ismerősünk is, neki a babája eleve befelé álló lábbal született, és mintha úgy emlékeznék, hogy neki is fizetni kellett a kezelésekért. Igazából csak a gyógytornásznak akarom megmutatni, hogy tényleg gond van-e egyáltalán, vagy csak én parázom túl. Azt mondják, hogy először "O" majd "X" lesz a lábuk, majd utána egyenesedik ki nekik. De ennyire "O"??? Bocsi, kicsit hosszú lett.
36. adel07 (válaszként erre: 35. - Mariann7533)
2009. szept. 13. 13:46

Hát sajnos én is tapasztaltam a dokik részéről.

Pl. nekem a homeopátiás bogyók segitettek a tejtermelésben,de mikor a doktornőt kérdeztem milyen homeopátiás szer van megfázásra azt mondta ő nem hisz benne,én se foglalkozzak vele!Szerencsére a védőnök támogatják.

2009. szept. 13. 07:53
Az az igazság,hogy a Dévény Anna féle gyógytornáról,ill. masszírozásról minden orvosnak tudnia kell.De valamilyen nagyon buta okból sok doki nem támogatja.Hogy miért,az előttem se,és a gyógytornászok előtt sem tiszta.Pedig nagyon nagyon jó.Azok a lányok csodákra képesek,és ezt szó szerint értsétek.Láttam.
34. adel07 (válaszként erre: 32. - Nkriszti)
2009. szept. 13. 07:13
Sajnos nálunk a gyerekorvos nem igazán foglalkozott vele.Lehet amikor szóltunk,hogy úgy látjuk görbül a lába(11hós)és akkor kezdjük a tornát gyorsabban rendbe jön.Azért az furcsa,hogy itt sem a doki sem a védőnök semmit nem tudnak a Dévény terepiáról.
33. Mariann7533 (válaszként erre: 32. - Nkriszti)
2009. szept. 13. 06:51
Szia.Ne haragudj,hogy beleszólok,de ezért nem kellene fizetnetek.A háziorvosoddal ha jóba vagy ő tud neked beutalót írni gyógytornára.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook