Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondolataim... fórum

Gondolataim... (beszélgetős fórum)


128. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 118. - 563b626108)
2016. márc. 15. 14:29

Mert a homeopátia a nehézség leküzdésére gyúr.


"Homeopátia" jelentése: hasonló (homoios) szenvedés (pathos, pathein)

127. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 118. - 563b626108)
2016. márc. 15. 14:18
Megállapítják az alkatodat és a hozzá rendelt problémát. Majd ezután az alkatodnak és a problémádnak megfelelő szert adják, a megfelelő hígításban. Ezt követően a szervezetnek az a feladata, hogy egy adott ponton megerősödjön a szer hatására. Ha csak bicepszre gyúrsz, akkor bicepszre fogsz erősödni. Ez esetben a "szer" az 5-10 kilós súlyzó.
126. 563b626108 (válaszként erre: 114. - D7ba7bf7ff)
2016. márc. 15. 14:05
Nahát azért kellett egy kb##### bukfenc nekem is, egy naiv benyalás, már elnézést a kifejezésért, de a tapasztalat csak mindig arra mutat rá, amiben fejlődni kell. Hálistennek, csak mikor már a fél kínlódáson túl vagy, akkor jön a fény, hogy hát én lennék az, a szöges utat kellett eléd borítani, mert vakságban töltöttem eddigi éveidet, de olyan jó, hogy végre látsz egy kicsit engem, igaz, még csak sugarakat adok, itt-ott, de már tudod, hogy vagyok,és felém van az egyetlen járható út.
125. MZsanett (válaszként erre: 120. - D7ba7bf7ff)
2016. márc. 15. 14:04
Ez a videó beleillene a Röhejbe:D
124. 563b626108 (válaszként erre: 121. - D7ba7bf7ff)
2016. márc. 15. 14:00
Jaaaa :DDDD
123. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 118. - 563b626108)
2016. márc. 15. 13:57
122. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 121. - D7ba7bf7ff)
2016. márc. 15. 13:55
"Kutyaharapást szőrével!"
121. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 118. - 563b626108)
2016. márc. 15. 13:53

Nem ismered a jelszavát?


"Kutyaharapás szőrével!"

2016. márc. 15. 13:52

Annyira ostobák. Kimennek, miközben a lényeget szem elől vesztik. Ez lenne a "magyarság".


[link]

119. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 118. - 563b626108)
2016. márc. 15. 13:51
Sőt, még a pók, a varangy, a kígyó, a tengeri csillag és a csokoládé is... :)
2016. márc. 15. 13:09
Arzén mint homeopátiás szer..?...és a salétromsav is?...most ezt nem vágom
2016. márc. 15. 12:41

Az "agyhalottak" köztünk járnak, és jó dolgukban nem tudják mit csináljanak. Egy újabb kísérlet arra, hogy az egó valamilyen "nem hétköznapi" dologgal kitűnjön és kárt okozzon.


[link]


Ha valamire, az ilyenre mindig mérges tudok lenni. Aztán majd sipákolnak, ha véletlenül hülyén akasztják fel magukat az őket követő fiatalok.


Már első ránézésre látszik, hogy ez a fajta extremitás nem a természetességből ered.

2016. febr. 7. 06:00
Sebaj Tóbiás!
2016. febr. 7. 05:59

"Imádom" amikor az emberek saját meggondolatlanságukból, érzelmi és gondolati zűrzavaraik miatt kaotizálják, szabotálják a saját életüket. A probléma az, hogy ez másokra is hatással van.


Az éretlenség kora.

114. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 113. - 563b626108)
2016. febr. 3. 01:14

Amikor már elég józan vagy ahhoz, hogy lásd kiből beszél a fény és kiből a sötét, az már egy NAGYON JÓ szint! Azt én már haladó szintnek tekintem. A többség nem érzékeli hogy kiben lehet megbízni, kit mi motivál, ki hazudik, stb...


Hihetetlen hogy mi mindent bekajálnak az emberek egymásról. Csak bólogatnak. Bólogató Jánosok.


Persze megfigyelés az 0.


Pedig itt kezdődik minden. Ebből alakul ki a lelki érzékenység, amivel differenciálod a dolgokat.


Ha ez nincs meg, akkor sok mindent benyalsz.


Ha megvan, akkor meg csak csendben figyelsz, és azokra a dolgokra reagálsz, amire felettébb érdemes.

113. 563b626108 (válaszként erre: 111. - D7ba7bf7ff)
2016. jan. 31. 14:07

De.

Tudattalan elmékkel nem vitatkozom többet, nem is szólok semmit, csöndben figyelek mindent,mert már tudom hogy mikor az ego, és mikor az ember beszél.

2016. jan. 31. 02:39
Amikor 90%-ban (szerény voltam?) tudod hogy mi után mi következik (egyeseknél), akkor jobb inkább csendbe maradni, nemde?
2016. jan. 31. 02:37
Néha azt érzem, hogy még a számat is hiába lenne kinyitni. Úgyis mindenki megy a saját hülye feje (hitrendszere) után. Nemde?
110. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 109. - D7ba7bf7ff)
2016. jan. 16. 22:57
Évtizedek teltek el és még csak most kezdenek rájönni (persze a technika és az orvostudomány fejlődésével) hogy milyen idegrendszeri zavarokat képesek okozni. Oké hogy menekül az egyén, de mibe? A teljes összeomlásba? A pszichiátriai kórképet csak erősítik ezek a ****... Ez itt a baj. NEM MEGOLDÁS! És erre elrettentő példákkal kell nevelni. Vagy maga az egyén lesz az elrettentő példa.
2016. jan. 16. 22:46

Az egyik legrohadtabb dolog a világon. És "ártatlan" fiatalok nyomorodnak le egy olcsó buli kedvéért! NEM ÉRI MEG!!!


[link]

2016. jan. 16. 22:39
Életem első pirított tésztája, de úgy néz ki lepipálja az összeset amit "odakint" ettem...
2015. dec. 24. 08:25

Ja igen! A gyógyszeres kezelésnél elég bekapkodni a bogyókat, a gyógyszer nélküli terápiánál pedig testi-lelki gyógyulást elősegítő gyakorlatokat alkalmaznak. Ebből is látszik, hogy valójában NEKED VAN melód a saját problémáddal, a doki vagy terapeuta csak egy mankó, akire lehet támaszkodni ha baj van. Ő mondja meg a "tutit"!


Vannak kivételes esetek, amikor az egyéni meló mellé gyógyszeres kezelést is alkalmaznak, de ott elég nagy a baj, főleg ha az illető a megküzdést választotta. Ott nem csak a terapeuta de a bogyó is mankó, mert valamit nagyon helyre kell hozni. De itt ez azt jelenti, hogy a gyógyszer mellett az illető magán is dolgozik.


A baj ott van, ha csak a bogyókra támaszkodunk és tőlük várjuk a "MEGVÁLTÁST"!! Hát, ez a lehető legostobább, leggyávább út. Nem tudom érzékelhető -e!


Mondom! Kivételes esetekben jó a gyógyszer, de...!

106. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 105. - 563b626108)
2015. dec. 24. 08:15

Hát igen. Igazából a homeopátia (elve) is erről szól:


"Kutyaharapás szőrével!"


A homeopátiás vagy Bach-virágos szer olyan állapotba hozza a testet, lelket, hogy meg tudjon küzdeni a tudatalatti problémáival. Tehát részint olyan állapotot idéz elő, amiben a saját szellemünk, lelkünk megedzi saját magát. Például ha egy kis koszt benyelsz, máris arra van késztetve az immunrendszer hogy legyőzze. Tehát hozzáerősödni lehet a problémákhoz. És amikor túlnövünk rajta, már MI vagyunk az "ő" urai, nem "ő" a mienk.


Na most agresszív kemikáliákkal, gyógyszerekkel elnyomhatjuk a problémát, ez pont nem a felszínre hozásról szól és a megküzdésről, hanem a bagatellizálásról, eltusolásról, megfutamodásról. Helyébe még olyan cukiságokat is kaphatunk, mint "mellékhatás" (valahol egy egész papír) netán egyensúly felborulása, a problematikus helyzet súlyosbodása.


Egy jó pszichiáter megkérdezi hogy magad küzdöd meg a bajodat, vagy gyógyszeresen?


Ez lenne az alap kérdés, az első alkalommal.


És akkor inkább válaszd a megküzdést!


Bitang nehéz lesz, valóban nehéz lesz, mert elvonási (gyógyulási) tünetekkel jár, ki fogsz borulni, tudatosulni fognak a bajok itt-ott-amott, de ez még mindig jobb, mint leszedálni, félrekezelni, totálisan elnyomni (gyógyszerekkel) a traumát, konfliktust.


Persze hogy nem jelentkeznek a bajok, mert olyan mélyre tolják, de ezzel zombivá is teszik az embert!


Ez az én véleményem, kérek mindenkit járjon utána, nem muszáj elfogadni amit írok.

105. 563b626108 (válaszként erre: 104. - D7ba7bf7ff)
2015. dec. 23. 14:01
A kérdések még vannak nyugi, csak már nem a saját kérdéeimnek tekintem, persze ahhoz, hogy teljesen függetleníten tudjam magam a kérdésektől, stb. az egy hosszú folyamat, mert az eegó és az elme folyton harcol, nehéz őket kezelni :) De szerintem ezt Te is így tapasztaltad. Egyébként ez a fejlődési folyamat sokkal nehezebb mintha csak gyógyszert szednék stb, de merőben más eredményt lehet elérni agyműködés szempontjából. Pont néztem egy kis videót, egy amerikai orvos fel volt háborodva, h a pszichiátriai betegek agyát nem vizsgálják, csak gyógyszerekkel tömik, holott egy scan megmutatja mely része/ei az agynak túlaktívak, és azok aktivitását célzó terápiával teljesen megszüntetni és nem kellenek ehhez éveken tartó gyógyszeres kezelés.
104. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 103. - 563b626108)
2015. dec. 22. 23:15
A poén az, hogy tele voltál kérdésekkel, most meg úgy írsz, mintha megvilágosodtál volna. Öröm olvasni. :)
103. 563b626108 (válaszként erre: 101. - D7ba7bf7ff)
2015. dec. 22. 22:34

Igen, de már a puszta rájövetel óriási lépés, mert emberek képesek leélni egy életet tudattalanságban és szenvedések közepette, és nem veszik észre, hogy a szenvedés teljesen fölösleges, ha rájönnének, hogy a tudattalan kondícionált emberi elme hoz létre minden szart, amiről azt hiszi, hogy az élete.

Nem tudunk kilépni a saját elménk okozta csapdából, és benne élünk, az elménk a világunk, a külvilág, az élethelyzetek, az emberek stb. Minden tudattalan mintát, berögzült dolgot felül lehet írni,ha képesek vagyunk az elménk mögé tekinteni, és megtalálni a tudatos létet, létezést.

2015. dec. 17. 23:54

E heti kép. Nagyon találó. (Épp szembejött velem.)


[link]

101. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 99. - 563b626108)
2015. dec. 17. 22:40
Jól beszélsz. Az más kérdés, hogy erre rájönni és megvalósítani iszonyatos meló.
2015. dec. 17. 22:31

Egy másik téma:


Advent azon hetén, amikor az ember teljesen magába fordul, nincs hova mennie, sehová sem hajthatja le a fejét, mert nyugtalan a lelke. Hova is mehetne? Most a saját lelkével találkozik ebben a gyötrően kozmikus magányban.


SZERETET, BÉKE sehol nincs, itt döbben rá. Mélyponton van. Sötétségben. Fénytelen éjszakában.


Amikor már elég erős a tudat, mindent sötétnek lát, mielőtt minden fénybe borul.


Olyan mint a "lélek sötét éjszakája"!


Ha nem kapcsolod fel a lámpát, nem látod meg a pókot a falon. Ilyen értelemben a "csúnyaságok" érzékelése is fény-állapot.


Rájössz arra, hogy a szar az szar, a jó meg jó!


Nincs kecmec. Arra is rájössz, hogy a szar több mint a jó és nagyon nehéz a jóra figyelni, mert olyan manapság, mint tű a szénakazalban.


Megvádolhatnak hogy sötéten látom a világot, de az én "sötétségem" maga a REALITÁS!


Ja, hogy nem kéne túldramatizálni...


De hát a legnagyobb drámában MOST élünk.


Mindent EGY lapra tettünk fel, és ennyire nem érzékeljük a b*zi okostelefontól, mert annyira elhülyít?


Sajnálom. Én ettől még látok és láttam is, amit kellett. Mert merek látni! Mert akarok látni! Mert nem vagyok piskóta tömegmassza.


Tom Hanks vagyok egy lakatlan szigeten, nagyon kemény a pálya, de igazából jól érzem magam benne. Nehéz lenne másként élni. Mert egyszerűen nem lehet. Nincs alternatíva.


Ha más lenne az alternatíva, az azt jelentené hogy nyálas a tükör, mert leköptem.


Mindenkinek a saját belsője mondja meg, hogy mit igényel, mit lépjen. Kérdés hogy hű -e hozzá?


És valóban a jó oldal szólal -e meg? Ez a kérdés...

2015. dec. 17. 22:27
Amikor rájöttem, hogy semmi közöm a múltamhoz, mer egy, a tudattalan énem, és az egóm vitt bele helyzetekbe, kettő a múlt ugyanúgy mint a jövő illúzió. A tudatosságom és az igazi énem megszerzése, Ez a szabadság érzése.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook