Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondolataim... fórum

Gondolataim... (beszélgetős fórum)


2015. jún. 27. 12:18
Akkora trágya van a világban hogy kezd embereket megtalálni a szellemiség. Olyanokat is, akik eddig nem biztos hogy éltek vele.
37. Mutáns Jane (válaszként erre: 36. - Mutáns Jane)
2015. jún. 13. 20:38
Azért érzem ellentmondásosnak, mert ez a jelző kifejezetten degradáló.
36. Mutáns Jane (válaszként erre: 35. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 13. 20:36

Bocs, de kissé ellentmondásosnak érzem az össz mondandóddal (amivel egyébként nagyjából egyetértek) a "b*zis" jelzőt.

Egyébként, ha már itt tartunk, csak úgy, nem neked, hanem általában véve fölvetném azt a költői kérdést, hogy ezeket a "nőiesnek" / "femininnek" titulált megjelenést (urambocsá' viselkedést) miért hívják így ebben az országban?

Angliában az ilyenre azt mondják, hogy "androgynous" (kétnemű). Mármint külső megjelenés. Gondolok például erre az "őskövületre" a 70-es évekből:


[link]

2015. jún. 13. 12:21

Ezt olvastam:


"Évszázadok óta a nő az mindig is nő volt..."


Hát ekkora butaságot ritkán olvasok.


A nő évszázadok óta el van nyomva, és soha nem engedtek teret neki a nőiség kibontakozására. Még most is látni a jeleit. A túlzott emancipáció, valójában nem a nőiség, hanem még mindig a férfi dominanciája egy nőben. Mert a nőnek is van féfi/női oldala. Azzal hogy megtagadja női mivoltát, és úgy próbál érvényesülni, mint egy "férfi", még mindig egy beteges szimptómája társadalmunknak.


Az anya sem anya, aki ráncigálja a gyerekét, üvöltözik vele, terrorizálja, csicskáztatja, mert ő a tekintélyes "édesanya".


Nagyon el vagyunk tévedve! A nőiség évszázadok óta (főleg MOST) haldoklik.


Furán hangik, de a nőiség útját elsősorban a szexualitáson keresztül látom.


Ott fedezi fel, milyen "nőnek" lenni. Ez az, amire a társadalom rányomja a bélyeget hogy "QRVA", pedig csak önmagát próbálja felfedezni. Még a házasság is tartósabb lenne, de ez már kényes téma. Az ilyet a társadalom súlyosan elítéli.


A nőiség magasabb minősége az együttérzés. De ahhoz magunkkal kell jobban EGY-ségbe kerülni, együttérezni.


Mégegy érdekesség: Vannak férfiak, akikben sokkal több a "nőiség", mint egy nőben.


Fura, hogy még a nők is a nőiességhez vonzódnak. Valójában mindahoz, ami a nőiességet képviseli. Mert óriási hiánycikk.


Mára divatossá vált hogy a férfi nőiesebb ruhát hordjon, de ettől még nem lesz "nőies" csak b*zis...


Mégis megfigyelhető hogy nagy a sikere ezeknek a stílusú férfiaknak a nők körében. Mert a nők is erősen megtéveszthetők, azaz nem ismerik sem önmagukat, sem a másikat...


Félelmetes kórkép.

34. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 33. - D7ba7bf7ff)
2015. jún. 11. 03:54
Először nézz szembe a halállal, akkor sem leszel báró, max. egy alázatos, hittel rendelkező ember. Önbizalom szintjén persze "király".
2015. jún. 11. 03:52

Kiraknám őket egy vizes kulaccsal és pár szendviccsel a 66-os útra, kiváncsi vagyok mekkora bárók lennének ezek. Nagyképű majmok. Ezek a majmok.


[link]

2015. jún. 11. 03:47
Aki a privát dolgait kényszeresen (nem természetesen) kirakja az ablakba, az sír az önbizalomhiánytól. Kábé ezt mondja: "Ide szeressetek!"
2015. jún. 3. 02:24

Ha én magamban nem bízom, kiben fogok bízni?


(Érted, vágod hogy TE VAGY A FŐNÖK!)

2015. máj. 8. 00:33

Nézem a cseppet sem alázatos fejeket. Azt hiszi, ha van egy okostelefonja, férje-felesége, állása, akkor már a "nyertes" oldalon áll. És fogalma sincs arról, hogy milyen a reakciója, amikor megkap egy "pozitív" orvosi leletet, vagy hogy az első kereszteződésben, bármelyik pillanatban meghalhat. Alszanak, és nagyon sok életből kimarad az ébresztő "sokk". Ingerszegény, tudatilag kényelmes élet, minden kiszolgál, ellustul és terebélyesedik az egó.


A félelem valahol ébresztő jellegű, ha félek, ott valami kinyílt, ott ébernek kell lennem, ott oda kell figyelnem a pillanatra. Több "sokk" kéne és kevesebb "játszma".

2015. ápr. 25. 12:54
2015. ápr. 22. 03:16

MANTRA:


1. MAN (elme, gondolat)


2. TRA (tisztulás, megszabadulás, megváltás)

2015. márc. 4. 23:47
Ki dönti el hogy hibáztam? Milyen alapon? Megtettem, amit a lelkem diktált, de nem fogadták szívélyesen. Ütközik az elvárásokkal. A döntésem, ami önmagamhoz a legközelebb áll, lehet konfliktus mély forrása. Mit éreztem magaménak? Mi az, ami igazán elégedettséggel töltött el? És mi az, amihez semmi kedvem nem lett volna? Mely döntés áll legközelebb szívemhez-lelkemhez, ami mégsem megerőltető? Kérdések és válaszok, amelyek újabb kérdéseket és válaszokat vetnek fel, amíg a lehető legbiztosabbak nem leszünk döntéseink helyességében.
26. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 25. - D1e807c461)
2015. febr. 12. 19:38
Ez egy paktum. Punktum.
25. d1e807c461 (válaszként erre: 24. - D7ba7bf7ff)
2015. febr. 12. 19:20
nem olyan körökben forog.. :p
2015. febr. 12. 19:15

"Érdekes,hogy nem egy nyugdíjas melósba szeretett bele!"


[link]

2015. febr. 7. 01:22

Nincs pokolibb, mint felnőni egy olyan világba, ahol nem közvetítenek értékeket, ahol folyamatosan csak a harc folyik a hatalomért, a presztizsért, és nem kapcsol vissza a forrásodhoz.


[link]

2015. jan. 24. 22:45
Ezt is a tévében láttam. Egy dokomentumfilmben próbálták egy csúnya lányból kihozni a "világ szépét". Volt két stílustervezője, akik totál hülyét csináltak belőle. Kaján megjegyzéseket tettek rá, folyamatosan hülyítették és számára előnytelen, a személyiségével ellentétes frizurát csináltattak neki, bugyuta ruhába öltöztették, majd a végén megdicsérték és jól kinevették. Ez a lány a csúnyasága ellenére egy abszolút kedves, finom, szerethető karakter volt. Mégis nyilvánosan megalázták, amiből talán nem sokat érzékelt, de azért valamennyire láttam hogy igen. És akkor ilyen példát mutat nekünk Amerika. Hogy legyél önmagad, miközben tönkreteszünk és a személyiségeddel ellentétes dolgokba paszírozunk bele, majd közszemlére teszünk és jól kiröhögünk. Szánalmas műsorok. Sokaknak ez a szórakozás, ha egy műsor kapcsán megalázhatnak másokat. Lehetőleg az áldozat ebből semmit ne érzékeljen. Persze ők a "megmondóemberek", a segítő "jóbarátok", a "szakemberek". Mielőtt "megcsinosították" volna ezt a szegény lányt, teljesen normális ruhákban járt, passzolt az egyéniségéhez. Volt egy stílusa. Mégis leszedték róla és ócsárolták hogy milyen ruhákban jár. Jobb ha az ember nem hallgat másokra, mert sokakban a bosszú, a gúny és a rosszindulat munkál. És ennek még médiafelületet is adnak.
2015. jan. 24. 22:33

A tévében Csaba testvért láttam. Ő az az ember, aki a papságból talán hiteles, eredeti "jótét lélek". Karizmatikus, nyugodt, szeretetteljes, bölcs, megértő, erős. Ott ül az az ember és körülötte egy páran. Mindenkit megért, mindenkihez van egy jó szava, a többiekből meg árad az irigy, keserű, elégedetlenség. Baromira zavarja őket ez az együttérzés, mert nem tudnak azonosulni azzal a széppel, amit ez az ember képvisel. Túl kicsik hozzá. És látom a kaján, gyáva, megrökönyödött, zavarba hozható fintorokat az arcokon, a feszült testtartást, a megjátszott kedvességet amit felé intéznek. Persze úgy látom ő ezt abszolút érzékeli, mégis hatalmas türelemmel és alázattal viseli. Mondhatjuk hogy ő már egy legenda. Érdekes volt látni.


[link]

20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 19. - Ca43169457)
2015. jan. 24. 22:26
Nem megy az csak úgy. Meg kell érni a dolgoknak. De szívesen leírom.
19. ca43169457 (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 19. 07:49
Várom a további gondolatokat, Zolicska!
18. ca43169457 (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 18. 07:38
Miért rúgnának ki Zolicska? Semmi rosszat nem írtál, azért mert én nem értek vele egyet. Új gondolat? :-)
17. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 16. - Ca43169457)
2015. jan. 17. 18:34
Mért ne lehetne? Itt mindent szabad, ameddig ki nem rúgnak. :))
16. ca43169457 (válaszként erre: 15. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 17. 08:16
Ezzel viszont nem értek egyet Zolicska. Szabad néha ellent modnani?
15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 14. - Ca43169457)
2015. jan. 16. 21:14

"Prédikálni akkor is kell, ha az ember tudja: kicsi az esélye annak, hogy hatással lehet a történésekre."


/Hankiss Elemér/


:)

14. ca43169457 (válaszként erre: 12. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 16. 07:48
Igazad van, ne is add fel. :-)
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2015. jan. 15. 20:43

Az utolsó mondatod egy kicsit átfogalmazva:


Ha én úgy döntök hogy hű, őszinte és következetes maradok önmagamhoz, az konfliktusok sorozatát indíthatja el. És ez maga a szomorúság. Mert ha összhangban vagyok önmagammal, már bölcsebb is vagyok. De ez a világ nem nyitott a bölcsességre és egy cseppet sem toleráns. Sokkal inkább haragos, tudatlan és bosszúálló. Már ha egy kicsivel is többet "birtoklok", féltékenység tárgya lehetek.


"Aki nem nyal, az szív."


(Aki nem hiteltelen, az pórul jár.)


Vagy másképp megfogalmazva:


"Minden jó elnyeri méltó büntetését!"


Ezért nem bírnak az emberek normálisak lenni. Mert az komoly teljesítményt igényel. Ugyanis "árral szemben" kell haladni.

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Laszti)
2015. jan. 15. 20:34
Aki él vele, az inkább ilyet olvasson ezerszer, mint a sok hülyeséget. Mert abból van dögivel.
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - Dinkaanyu)
2015. jan. 15. 20:32
A naplóbeli gondolatok, amelyek igazán nem publikusak, azokat nem ide írom. Ettől napló. Magánügy.
2015. jan. 14. 09:43

a kedvencem.... bárcsak mindenki felismerné a szépségét és a nagyszerüen egyszerü mondanivalóját


Embernek lenni!

Csak embernek lenni, semmi egyébnek,

De annak egésznek, épnek,

Föld-szülte földnek

És Isten-lehelte szépnek.


(Sík Sándor)

2015. jan. 14. 07:51

[link]


"Oly korban éltem én e földön

mikor az ember úgy elaljasult

hogy önként kéjjel ölt, nemcsak parancsra

s míg balhitekben hitt, s tajtékolt téveteg

befonták életét vad kényszerképzetek"

(Radnóti: Töredék)


Bezárkózás = önvédelem = ha nem nyitok kaput, nem adok támadási felületet. Szomorú, de ez van!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook