Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki tudna segíteni? Német nyelv és dass-os mondatokat kellene kiegésziteni, egyszerű mondatok kellenének. fórum

Valaki tudna segíteni? Német nyelv és dass-os mondatokat kellene kiegésziteni, egyszerű mondatok kellenének. (tudásbázis kérdés)

1 2
2017. okt. 21. 19:08

Sziasztok. Tud valaki német tanárt skypeon..?

Megköszönném.

49. edwina (válaszként erre: 47. - K_nm)
2011. júl. 21. 08:03
ezer köszönet neked is csillagom, napokig állt a szó a fejemben mert nem mostani a nyelvvizsgám és amióta már nem tanulási szinten foglalkozom itt a dolgokkal meg 3-4 évig nem is tudtam foglalkozni vele egyáltalán, persze, hogy jöhettek be ennyi idő alatt új szavak is, de ha ez nem is az, persze, hogy egykori tanáraink se tudtak minden ilyesmire odafigyelni... köszönöm szépen!!!!
48. k_nm
2011. júl. 17. 10:06
47. k_nm (válaszként erre: 43. - Edwina)
2011. júl. 17. 10:06
politikai szlogen, jelszó...
46. k_nm (válaszként erre: 20. - 1eb84e4bad)
2011. júl. 17. 10:01
szerintem ...du mich am morgen besucht hast
45. edwina (válaszként erre: 44. - Zebracsikó)
2011. júl. 17. 09:39
tyű, nagyon szépen köszönöm, már mindenfélére gondoltam, még német újságok honlapján is szétkukkoltam, ez az irány valahogy lemaradt... nagyon szépen köszönöm!!! (már azt hittem, hogy kicsit az olaszt is meg kell ismernem...)
44. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Edwina)
2011. júl. 13. 20:39
rendőrbecsület? "betyárbecsület?"
43. edwina
2011. júl. 13. 20:22
viszont én is segítségre szorulok... egy tanítványom themen-könyve adott nekem ma egy feladatot: ismeri-e valaki közöttetek azt a szót, német a szó állítólag: politparole..... mi ez? nekem csak sejtésem van... köszönet mindenkinek
42. edwina (válaszként erre: 41. - Susanne 87)
2011. júl. 13. 20:20
szivesen segítek - budapesti vagyok, ferencváros
2010. ápr. 11. 12:20

Sziasztok!

Szeretnék olyan emberrel megismerkedni, találni aki szívesen foglalkozna velem, interneten keresztül, német nyelvet tanulni.

Alap dolgok megvannak, szavak is, csak kis fejlesztés kéne.

Szeretnék jobban megtanulni németül és akár kint használni megtanult, megszerzett tudásomat.

Ha lenne egy kedves ember, aki szívesen foglalkozna velem, szabad idejéből rám áldozna kis időt, azt nagyon szépen megköszönném.

e-mail címem: susanne087@gmail. com

40. MelisUK (válaszként erre: 39. - Punkvirág)
2009. márc. 7. 10:19

Én is szakközépbe jártam, de nekünk az utolsó két évben kellett tanulni másik nyelvet is. Aztán az egyetemen élő nyelvet nem oktattak, de kötelező volt vmi holt nyelvet választani, az ógörögöt választottam.

Németül én se a suliban tanultam meg, hanem egy kedves német nyugdíjazott tanártól, aki magyarul nem tud, németül és angolul annál inkább.

Angolul szintén nem a suliban tanlutam meg beszélni, hanem a munkahelyemen, az életben és egy brit nyelviskolában. A szókincsem leginkább egy kedves indiai barátom miatt bővült.

2009. márc. 6. 23:35
nem, én nem gimis vagyok csak szakközepes, ugyh egy nyelvet tanulok, németet. én régen szerettem, sváb faluban laktunk nem volt sok választásunk elég rendesen nyomatták ott de elköltöztünk és városban ez már... eléggé gyenge lett a sváb faluhoz képest. angolt is majd szeretnék egyszer tanulni, érettségi után. :) az szerintem fontosabb. Köszönöm, szavadon foglak majd :P :)
38. MelisUK (válaszként erre: 37. - Punkvirág)
2009. márc. 6. 20:32
Szívesen segítettem, ha bármi kérdésed van, szólj nyugodtan. Amúgy sose szerettem a németet, de van belőle nyelvvizsgám. Használni semmire se használom, így én is felejtek, de ha elolvasok valamit, azért még simán értem. A beszéd megy már kissé lassabban (pedig 98%-os lett a szóbelim). Gyakorolni kéne újra. :P Angolban is szívesen segítek, ha azt is tanulsz esetleg.
2009. márc. 6. 19:57
Szia MelisUK! Köszönöm szépen, így már érthető, és ez télleg nem nehéz! Csak eddig olyan nehéznek tűnt :D Sokat gyakorlok majd és akkor okés lesz :) köszönöm szépen mégegyszer! Ezt így le is írom a füzetembe :)
2009. márc. 6. 10:52

Punkvirág, az lenne az egésznek az értelme, hogy te is tudd, hogy miről van szó, nem? És úgy tűnik, hogy nagyon nem vagy képben a némettel.


A lényeg, hogy a dass azt jelenti, hogy: HOGY.

A dass után mindig KATI/KATÁ szórendet kell használni, ami a következőket jelenti:

K=kötőszó

A=alany

T=többi mondatrész

I=ige vagy állítmány.


Nézzünk meg tipikus mondatot, elemezzük!


"Ich glaube, dass meine Katze faul ist."

(Úgy vélem, hogy a macskám lusta.)


K=dass, ez a kötőszó, jelentése: hogy

A=meine Katze, ez az alany, jelentése: az én macskám

T=faul, ez a többi mondatrész, ide bármi jöhet, jelentése: lusta

I=ist, ez az ige, jelentése: van.


Először egyébként az egyenes szórendet kéne megtanulnod, azután könnyen fog menni a KATI is. Pl. amit a kötőszó, a dass után írtam, az így néz ki egyenes szórendben:


"Meine Katze ist faul." (Az én macskám 'lenni' lusta.)


A szórend a következő a példamondatban: Alany (meine Katze), Ige/Állítmány (ist), Többi mondatrész(faul) (ez jelen esetben melléknév). Pusztán ezt a szórendet kell megváltoztatni és betenni a dass mögé. Tehát a dass, a kötőszó után először az alanyt kell betenni (meine Katze), majd a többi mondatrészt (faul), végül pedig az igét (ist).


Remélem, hogy érthetővé tettem számodra a dass-os mondatok szerkesztését.


Ez a KATI szórend nagyon egyszerű, csak egy kicsit oda kell figyelned és menni fog.

És nem árt jól leírni, amit a suliban feladnak házinak, a "Da hast du" nem azt jelenti, hogy igazad van, az igazad van, az "Du hast Recht".

2009. márc. 5. 22:44
köszii joéjt igen köszönöm.
2009. márc. 5. 22:43

Du hast Recht, dass ich zu klein bin.


hogy túl kicsi vagyok.

most mennem kell, jó éjt, remélem segítettem.

2009. márc. 5. 22:37
Da hast du(igazad van) Igazad van abban, hogy...
2009. márc. 5. 22:32

Ich glaube, dass meine Mutter dich morgen überrascht.

hogy az anyám gholnap meglep téged

2009. márc. 5. 22:30
Ich glaube, dass... úgy gondolom, hogy...
2009. márc. 5. 22:29

Davon bin ich fest überzeugt, dass Ungarn ein schönes Land ist.


Hogy Mo egy szép osrzág.

29. 1eb84e4bad (válaszként erre: 28. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 5. 22:28
hogy a macskám szomorú.
2009. márc. 5. 22:28
Davon bin ich fest überzeugt, dass meine Katze traurig ist.
2009. márc. 5. 22:27
pl az h helytelen ez a viselkedés v nem tudom bármit oda lehet irni csak majd lécci magyarul is h tudjam mit jelent :D
2009. márc. 5. 22:25

Nekem meggyőződésem az, hogy...

Ich bin fest davon überzeugt, dass...

25. 1eb84e4bad (válaszként erre: 24. - Punkvirág)
2009. márc. 5. 22:24
próbálok, nyomd:-)
2009. márc. 5. 22:22
köszii tudtok még nekem segiteni? mert akkor leirok még pár mondatot ha nem baj.
2009. márc. 5. 22:22
Ich finde es richtig, dass du jetz nichts sagst.
2009. márc. 5. 22:22
aham huu figyelek nem árt egy kis ismétlés
2009. márc. 5. 22:22
értem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook