Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gazdálkodás főállásban fórum

Gazdálkodás főállásban (beszélgetős fórum)


2014. máj. 5. 10:07
Váltsd ki az őstermelőit,az 6millióig adómentes!
2014. máj. 5. 09:55

Teljesen zöld vagyok a témához, de örülnék, ha mégis tudnék segíteni valamit, ha már más nem jelentkezik. Szerintem próbáljatok "családi gazdaság" címen utánanézni a dolgoknak, lehet, hogy munkaviszonynak is számít a dolog. Itt a hoxán is vannak szerintem olyanok, akik ebből élnek, valami ügyes keresőszavakkal próbáljátok megtalálni őket. Egyvalakiről tudtam, de az sajnos kilépett innen.


Sok sikert!

2014. márc. 26. 09:52

Sziasztok! Én is inkább érdeklődő lennék a témában, nem rendelkezem tapasztalattal.

Azt viszont tudom, hogy ha olyasmit adsz el, ami a földről kikerül (kerti termény), és még nem dolgoztad fel, akkor viszonylag könnyű dolgod van. Ha viszont már feldolgoztad (szeletelted, megfőzted, állatnál levágtad, vagy ha tejet adsz el egy dolog, de a sajt az feldolgozott termék), akkor teljesen más szabályok alá esel, és az bizony sokkal bonyolultabb. Nagyon sok szabálynak kell megfelelni, és jópár engedélyt be kell szerezni hozzá.

Rá kellene keresni a neten, hogy őstermelőként mit és hogyan adhatsz el, és miféle szabályok vonatkoznak rád.

Sajnos egyelőre idő hiányában nem tudok ezzel foglalkozni, de ha megtudtokvalamit, akkor én is szivesenveszem az infót! :)

2014. márc. 21. 11:12
Szia! Igazándiból konkrét példával nem tudok neked szolgálni, de a kérdésed témája foglalkoztat egy ideje. Én úgymond keresetkiegészítésként gondolkodtam valamely őstermeléi tevékenységen. Háztól eladott tojás, friss, konyhakész csirke stb. Az a baj, hogy a környezetemben nem is látok ilyet, a munka részét meg tudnám oldani, csak a hogyan tovább nem igazán tiszta. Viszont most ott tartok, hogy látok benne fantáziát :) Talán lesz olyan hozzászóló, aki otthon van a témában! :)
2014. márc. 19. 08:57

A tanácsotokat kérném, esetleg olyanokat várok, akik hasonló cipőben járnak, de már tovább tudtak lépni...

Egy kis faluban élek a férjemmel és két gyermekemmel. Munkalehetőség szinte a nullával egyenlő, nekem még van, de nagyon sok a gondom vele. Egy szociális otthonban dolgozom nővérként 3 műszakban. A férjem is dolgozik, van két gyermekünk. A munka mellett egy családi vállalkozást is működtetünk, állatokkal foglalkozunk (kecskék, juhok, nyulak vannak).

A gondom, hogy a gyerekek felügyeletét igazából nem tudom megoldani, mert a mamák is dolgoznak és vannak időszakok, amelyek kiesnek... a munkahelyemen most még toleránsak a vezetők (később megyek reggel, hogy tudjam indítani a gyerkőcöket oviba, suliba), de a munkatársak nem igazán... :(

A lényeg, amit kérdeznék... van e köztetek olyan, aki főállásban anyukaként (a főállást nem úgy gondoltam, hogy három gyerek mellett) otthon gazdálkodik... megy e, lehet e vele mit kezdeni... nem is tudom, tanácsot kérek, mit gondoltok, mi lehetne kezdeni ezzel a helyzettel. Tudom, hogy sokan nagyon hátrányos helyzetben vagytok, vagyunk.... tudom, hogy szerencsés vagyok, hogy van munkám egyáltalán. Én mégis többet szeretnék foglalkozni a gyerekekkel, rohan az életem, úgy érzem, ők is hátrányban vannak a munkám miatt.

Ami fontos a számomra... olyanok írjatok, legyetek szívesek, akik lelkesek vagytok, pozitívak. Van annyi gond az életemben, hogy nem szeretnék itt is szembesülni negatívumokkal. Ha van tanács, jószándékú, azt nagyon várom... és legjobban azokat, akik esetleg úgy élnek, mint az az én "álmom" lenne... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook