Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gazdagréti óvodák fórum

Gazdagréti óvodák (beszélgetős fórum)


6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Nut Ella)
2013. okt. 7. 13:51

Érdeklődj!


Nem vagyok már teljesen naprakész, de még azért hallom a híreket.

2013. okt. 6. 17:23

Sziasztok!

Él még ez a fórum? :) Érdeklődnék én is ovi-ügyben! :)

2010. ápr. 27. 09:16

Szia!

Történeti áttekintés: 1984-ben költöztünk ide, akkor még a csak a Törökugrató ovi (ma Aranykapu) volt félig kész. Állítólag eredetileg felvonulási épület volt, ezért könnyűszerkezetesnek építették. 85 elején tudtunk ebbe beköltözni, addig busszal hordták a már ittlakó gyerekeket egy másik óviba. Én akkor szerettem ezt az ovit. 5 évvel később járt oda az öcsém, ők már az első kísérleti vegyescsoport voltak... Aztán felépült a lakótelep felső fele is, meg a Csikihegyek utcai intézmények is. (Pitypang ovi). Egy pár évvel később a legfelső, mai Szivárvány. Ezek mind szép külön intézmények voltak, igazán rosszat nem lehetett sehonnan hallani. Aztán már úgy 10 évvel ezelőtt felröppent, hogy a Törökugratót bezárják, mert nincs gyerek. Valójában eladta, vagy eligérte az önkormányzat a telket egy befektetőnek. Aztán arra hivatkoztak, hogy az épület életveszélyes. Nos, ( építészmérnök vagyok) azt mondom, hogy ez egy 25 éves vázas épület, amelyik izeg mozog, mert az a dolga, ha nem tenné, akkor eltörne. Lehetne jobb is, de azért ez most inkább ürügy. Mivel ezek a fránya gyerekek nem akarnak itt Gazdagréten kihalni, sokan 2őt, hármat vállalnak, ezért nem tudták bezárni, mert egyszerűen nem volt hova tenni a gyerekeket, viszont egy fillért sem fejlesztettek. Közben a régi, 20 éve ott levő vezetőnő "Vera néni", aki a mai napig megsímogatja a fejemet (és mindenkiét) az utcán (hiszen az "ő gyereke vagyok") nyugdíjba ment. Ekkor lett összevonva a legfelső (Szivárvány) ovival. Az ottani vezetőnőnek ez 2x-es munkát jelentett, nemigen örült neki. A fizikai erózió így indult meg, de a szakmai munka töretlen maradt. Kicsit más - hagyományosabb - stílusú a Törökugrató utcai ovi, mint a Szivárvány. Mi jobban szeretjük ezutóbbit. A lányom járt a szivárványba is fél évig - utána ment át a Törökbe a német csoport miatt. Viszont én a Szivárványban se tapasztaltam semmi rosszat, szépen fel van újítva, mások is szeretik. Marika vezetőnő kicsit túlterheltebb, határozottabb hölgy, de fontos dolgokat - ha valaki normálisan áll hozzá, és nem úgy gondolja, hogy csak az ő gyereke van a világon - le lehet ülni vele megbeszélni.

Viszont a Törökugrató utcai épületből már 4 csoportnak a 7-ből ki kell költözni, úgyhogy oda már testvérgyereket se vehet fel. Nekem is most ment volna a kisfiam a nővére után... Ettől függetlenül egy kérdést megér, de ne számíts rá, hogy oda felveszik... Még ők se tudják, azt a 4 csoportot hova teszik... Jó mi?

A csikihegyek utcai ovit annyira nem ismerem, ott asszem nem vegyes csoportok vannak, a vezetőnője kissé túlhatározott hölgy, de rendbe van az épület, és személyesen ismerek onnan óvónőket, akik emberileg teljesen rendben vannak. Barátaim is járnak oda, semmi panaszt nem hallottam. Kisebb torzsalkodásokra meg ne adj, mert ma azért sok szülő azt hiszi, hogy ő tojta a spanyolviaszt. A jogaikat nagyon tudják, de ha egy szalmaszálat keresztbe kell tenni a közösségért, azt már sajna ők nem tudják vállalni... És egyre több az ilyen. Ők meg szídnak mindenkit, mert nekik senki nem jó... Egyébként a szivárványba bármikor be lehet menni, szívesen fogadnak, és beszélnek Veletek, meg megismerhetitek az óvónéniket.

Bocs, egy kicsit sokat pofáztam, mazsolázz belőle. Ez persze egy elfogult, szubjektív vélemény, de hát tőlem ez telik..

Üdv

3. szokriszti (válaszként erre: 2. - 4c1a787e8f)
2010. ápr. 27. 07:36

Szia!

A Törökugrató utcai ovira gondoltam. Arról még rosszat nem hallottam. :-)

2. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Szokriszti)
2010. ápr. 25. 20:40

Szia!

Én ide jártam óvodába 25 évvel ezelőtt, és a lányom is ide jár.. Holnap írok bővebben... Most asszem lövik a pizsimet!!! Elöljáróban csak annyit, hogy nagyon rossz helye tuti nem lesz, apróbb hüleségek vannak... Jók a bölcsik, és a sulik is, még valami maradt a régi ánti világból... a jó részéből. Azt megkérdezhetem, hogy melyikbe íratod?

Üdv

2010. ápr. 25. 11:00

Sziasztok!

Kisfiamat most íratom be oviba. Gazdagréti óvodákról várok tapasztalatokat, véleményeket, pozitívakat és negatívakat is. Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook