Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol érdemes lakást venni, Gazdagréten vagy Kaszásdűlőn? fórum

Hol érdemes lakást venni, Gazdagréten vagy Kaszásdűlőn? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 22. 15:41
Tulajdonképpen a helyben nem nagyon lehet tanácsot adni, hiszen egyik embernek Ó-, másiknak pedig Újbuda és környezete a menő. Amire viszont bármikor nagyon oda kell figyelni az az, hogy az illetőnek ne legyen mínusza sem a lakóközösségben, sem a közműveknél. Ez legyen az első. A szomszédokba pedig sajnos mindenütt "bele lehet nyúlni". Az úgysem első nap derül ki, hogy milyenek.
18. megryan (válaszként erre: 1. - Ata06)
2013. júl. 21. 21:49
Kaszás előnye hogy a hévvel hamar bent lehet a belvárosban. Egyébként Óbuda is nagyon jó a 3. kerületben, van sok palenprogramos egyedi mérős lakás.
2013. júl. 21. 20:27
Közbiztonság: azt hiszem, semmivel nem rosszabb és jobb, mint másutt a fővárosban. Betörés sajnos mindig akad, lopják az autókat is. Egyébként Kaszásdűlő annyival jobb, hogy a hév tényleg közel viszi a városhoz a jónépet. Gazdagrét szerintem nyugisabb, viszont a nyári forgalom miatt iszonyatos hétfőn reggel munkába jönni, pénteken pedig hazajutni. A Kaszásdűlő utcai házakat most újították fel, de tapasztalatom nincs róla. Elég sok negatív van viszont úgy általában, mert elég ha két szomszéd nem fűt, bizony meg tudja dobni a költséget. Ez mindkét lakótelepre vonatkozik, sőt az összesre. Ismerős lakik a Szőlő utcai Faluházban, ahol még napkollektorok is felszerelésre kerültek, tehát a melegvíz egy részét az biztosítja, mégsem számottevő a különbség, sőt van olyan, aki többet fizet, mint előtte.
16. Ata06 (válaszként erre: 14. - Ceb31d2718)
2013. júl. 21. 15:04

Igen lakótelepi lakás.

Több helyet nézett, de fontos lenne a panelprogram, meg a mérhető fűtés, így már nem is olyan nagy a választék. Azért van más variáció is, de azokat a területeket ismerjük.

Ezt a kettőt viszont nem. :/

15. ceb31d2718 (válaszként erre: 12. - Ata06)
2013. júl. 21. 13:18

Lakótelepi lakásokról van szó?

Ha igen, akkor nagyon érdemes megnézni a lakóközösséget.

2013. júl. 21. 13:17
Harmadik variáció nincs?
13. emagdi (válaszként erre: 11. - Ata06)
2013. júl. 20. 10:20
12. Ata06
2013. júl. 20. 09:29
A negatívumok érdekelnek főként, mert a pozitív tényeket hamar elmondják, de a negatív dolgok nagyon könnyen rejtve maradnak.
11. Ata06
2013. júl. 20. 09:13
Ja, és a közbiztonságról is ha tudtok valami érdemlegeset mondani örülnék neki.
10. Ata06 (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2013. júl. 20. 09:08
Őrmezőt ismerjük, ott is van olyan lakás, ami érdekes lehet számunkra.
9. Ata06 (válaszként erre: 6. - N-drew)
2013. júl. 20. 09:07

Elment megnézni mindkettőt! , de.... lehetnek olyan dolgok amire esetleg, nem gondolunk!

Mondjuk a hangyák, csótányok.. mert ugye ezt csak ott lakással tapasztalja meg az ember.

Érdekelne milyen a közvetlen környezete. Milyen vélemények vannak az óvodáról ,iskoláról vagy esetleg közlekedésről,vagy bármi, amire csak ott éléssel derülhet fény.

2013. júl. 20. 09:03

Valóban érdemes tájékozódni a konkrét helyszínen, hogy mennyire zajos, hogy lehet közlekedni, stb.

Látatlanban, a saját eddigi tapasztalataim miatt inkább a XI. kerület, de én elfogult vagyok, sok jó emlék köt a XI. kerülethez és szinte egyáltalán nem ismerem a III.-at.

2013. júl. 20. 09:01
Hát én Gazdagréten dolgozom és Kaszásdülő közelébe laktam azaz Békásmegyeren, szerintem mindkettő elég zajos, de míg Gazdagrét jobban kivan fejlődve addig Kaszásdülő viszont barátságosabb
2013. júl. 20. 08:51

Az attól is függ, hogy pl. Kaszásdűlőnek melyik része... Mert pl. a Szenetendrei úton lehetetlen megmaradni, akkora a zaj, és a forgalom. (Bár én azt javaslom, hogy ha III., akkor Óbuda, de annak se minden része).


Egyébként szerintem az ismerősöd menjen el mindkét helyre, nézzen meg lakást/lakásokat, aztán ő döntse el, melyik tetszik neki, melyik nem, és hol tudná elképzelni az életét.

5. kobri29 (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2013. júl. 20. 08:09
Én pont fordítva vagyok, az utóbbi a szívem csücske, 17 évig éltem ott és én is mennék vissza, bár nem Kaszásra, hanem Békásmegyerre. Kaszásdűlőnek előnye, hogy csendes, nyugis, de ott a HÉV, ami elég jó kapcsolatot biztosít a belvárossal.
2013. júl. 20. 07:24
A XI. és III. kerület összehasonlíthatatlan. Szívem csücske az előbbi, oda születtem és ott éltem 36 évig és ha tehetném visszaköltöznék, igaz nem Gazdagrétre, hanem Őrmezőre. Kaszásdűlő más, és az elmúlt két évtizedben sem lett az "enyém".
2013. júl. 20. 07:14
Akár pozitív, akár negatív a vélemény ,kérlek írjátok le nekem!
2013. júl. 20. 07:13
Véletlenül egy L betűvel írtam az ál szócskát JAVÍTVA ÁLL-ra :P
2013. júl. 20. 07:12
Ismerősöm lakás vásárlás előtt ál. Kinézett kettőt egyik Gazdagréten a másik Kaszásdűlőn van. Szeretném a véleményeteket kérni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook