Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mamik és az óvodakezdés fórum

Mamik és az óvodakezdés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
162. Csilla008 (válaszként erre: 161. - Lagnes86)
2018. okt. 9. 06:29
Igen már a második hét közepétől ottalszik. Nekünk is mindennap ugyanez van mint nálatok tegnap... de beszoktatós anyukákat kérdeztem akik bent voltak a gyermekükkel a teremben, ők mondták hogy elvan és kb nálunk is 2percig tartott a sírás míg ott voltam, míg érezte az elválást.. nagyon nehezen megy ez nekünk is.. bár tegnap megpuszilt és berohant sírás nélkül. Majdcsak... szerintem ehhez több idő is kell míg alakul.Lehet hogy ez az év így fog telni... kitartás.Látod mostmár azért szokják mindig jobban majd. Csakhát még anya hiányzik, mert még oly kicsik...🙄 Jó hogy van segítséged!! Hiszen nem egyszerű a te helyzetedben. Vigyázz magadra. És ne aggódj. Látod nem sír sokáig és elvan.😉😊
161. lagnes86 (válaszként erre: 160. - Csilla008)
2018. okt. 8. 15:41

mint később kiderült, az oviban már nem volt baj.

nekem olyan hisztit rendezett, nem is evett semmit, alig bírtam felöltöztetni, ma volt segítségem, apum rakta be nagy nehezen a kocsiba. végig üvöltött, sírt, rugdalózott.

az oviban már csak pityergett, óvónéni biztatott, hagyjam csak rá, nem lesz baj. és tényleg... állítólag még 2 percig sírt, aztán nem volt semmi gond vele. kirakózott.

amikor mentem érte, az udvaron épp bújócskázott két kislánnyal! :D szóval már az óvónéni mellől is elmerészkedett.


csak szerdán kell egyedül vinnem oviba, kedd-csütörtök dédi visz minket. pénteken meg nst-re megyek, aznap nem megy oviba, jön velem, mert másképp nem tudjuk megoldani (max ha anyumék itthon lesznek, amire nem sok esély van, akkor majd ők elmennek érte).


kisfiad már ott alszik?

160. Csilla008 (válaszként erre: 159. - Lagnes86)
2018. okt. 8. 12:47
Jajj... sajnálom!😦
159. lagnes86 (válaszként erre: 158. - Csilla008)
2018. okt. 8. 08:47
Egy hét itthon lét után...a mai reggel maga volt a pokol! :'(
158. Csilla008 (válaszként erre: 157. - Lagnes86)
2018. okt. 6. 14:25

Szia. Lehet, hogy jobb is neked most otthon.. csak majd lehet megint lesznek sírások jövő héten.Igen, most szinte mindenki meg van fázva erre,4.napot itthon volt a kisfiam is. De én jobban megfáztam és valanelyik este még a fülemre is ráhúzódott, nekem is. De orrspray és kövirózsa cseppek segítettek.😊 Mi ugyanugy nem akarunk menni reggel...😂 aztán meg jól érzi magát a fiatalúr.😊 Majdcsak túllesztek már mindenen.😊 csak aztan a picivel is nehéz lesz, meg mindent összeegyeztetni.. + jönnek a hidegek.Remélem lesz segítséged!! A végén

már tudom semmi se jo. Kitartás drága! A kicsinek pedig jobbulást!!

2018. okt. 5. 15:13

szia!


köszi, most jól vagyunk. a hétfő éjjel érkezett front nagyon megviselt, egész éjjel összehúzódásaim voltak, másnap is cefetül voltam (magas vérnyomás, légszomj, fáradtság). mégis, egyben vagyunk továbbra is :)


kisfiam egész héten itthon van, mert középfülgyulladása van - hála istennek, nem fáj neki, és láza sincs - ami elég érdekes, de örülök neki. antibiotikum-kúra, jövő héten megyünk oviba. csak így, hogy kiesett egy egész hét, biztos megint nehéz lesz. óh, és most esik le - ezen a héten apa vitte volna, de jövő héten megint reggeles! :S húúúhhh...kemény menet lesz! :D


veletek mi újság? kisfiad megszerette az ovit, beszokott már? beteg nem lett még? csak mert sokan mondják, hogy az első fél év az oviban úgy zajlik - egy hét ovi, egy hét otthon, mert folyton elkapnak vmit.

156. Csilla008 (válaszként erre: 154. - Lagnes86)
2018. okt. 4. 19:50
Szia. Hogy vagytok? Miújság? Van már baba?😊
155. Csilla008 (válaszként erre: 154. - Lagnes86)
2018. szept. 19. 18:04
Gratulálok nektek! Szép nevet választottatok.😊 Csak óvatosan! Ügyesen. Minden rendben lesz, meglátod. Kitartás.😉😊
154. lagnes86 (válaszként erre: 153. - Csilla008)
2018. szept. 19. 17:59

Nagyon köszönjük! 😊

Kisfiú lesz, Csanád.

153. Csilla008 (válaszként erre: 152. - Lagnes86)
2018. szept. 19. 16:29
Szia! Örülök hogy alakultok az oviban!😊Hát azért ez így nem egyszerű neked.. egymagadnak.Azért pihengess is, ha bírsz! Mert így majd hamarabb érkezik a babácska..valószínű igen hogy készen állhat a világrajövetelre.. azért is vagy fáradt. De hidd el minden úgy fog alakulni hogy jó legyen neked, én ezt kívánom. Kisfiú vagy kislány lesz? Persze ha nem akarod ne mondd el csak azért kérdezem mert az én kisfiam 2 héttel hamarabb jött..😊 és én is éreztem valami furcsaságot a végefelé amikor befordult a szülőcsatornába. Meg kellett állnom éreztem hogy valami történik odabent. Érdekes volt.Alakulgat az az ovi.😉 ügyesek vagytok! És kitartás!😘
2018. szept. 19. 15:51

Ma még ügyesebbek voltunk!

Nem mentem be kisfiammal a csoportba, az ajtóban elköszöntünk. Sírás nélkül bement, és nem sírt egész nap! 😊

Hulla fáradt vagyok, nem tudom, meddig leszünk még egyben... Jobb lenne, ha már kibújna a legkisebb ugrifüles, de még korai lenne neki. Végre fejvégű fekvésben van (eddig medencevégű volt, vagy haránt). Hazafelé olyan érzésem volt, mintha kb már a szülőcsatornában lenne a feje... 😁

151. lagnes86 (válaszként erre: 149. - Csilla008)
2018. szept. 18. 16:09

Szia!

Köszi, jol vagyunk. 😊

Tegnap nagyon nehezen vált el tőlem, kapaszkodott a nadrágomba és hasonlók. Anyumék itthon voltak, úgyhogy apum taxizott minket.

Ma is sírt, de kértem, nézzen rám - amikor figyelt, mondtam, hogy tegnap is jól érezte magát...erre abbahagyta a sírást, az óvónője emlékeztette rá, hogy tegnap megbeszélték, könyvet néznek - és már ment is hozzá 😊 úgy jöttem el, hogy nem sírt, és később sem volt semmi baj 😊

Ma hármasban voltunk délelőtt, jó kis reggeli edzés volt a tesókocsit tolni 2 gyerekkel 😌 a babakocsival együtt 40kg körül vannak össz., Oké hogy gurul, de azért magától nem megy...

Hazafelé, holt fáradtan, azt hittem, megszülök - dombtetőn lakunk. Pihiztem, jól vagyunk 😊 most megyünk a dokimhoz.

150. Piroska52 (válaszként erre: 149. - Csilla008)
2018. szept. 18. 13:38
Annyira kicsik még.
149. Csilla008 (válaszként erre: 145. - Lagnes86)
2018. szept. 18. 13:33
Szia! Mizu veletek? Hogy vagytok? Hogy telnek a napok? Eltüntél.. Nem is mondtad hogy babát vársz.😮 háát le a kalappal előtted.. nálunk is vannak sírások.. ma is.. mikor eszébe jutok a gyermeknek.Azt mondta reggel ne hagyjam ott mert nagyon hiányozni fogok neki.. egyem meg a pici szívét...😍Meg hogy ne menjek messzire mert akkor nem talál meg.🙄Hát.. nem egyszerű még mindig. Persze vannak jobb napok is.
148. Csilla008 (válaszként erre: 146. - Piroska52)
2018. szept. 15. 20:34
Bizony..😉
147. Csilla008 (válaszként erre: 145. - Lagnes86)
2018. szept. 15. 20:33
Kitartás! Ügyes vagy! Meg tudod csinálni!😉😊😘
146. Piroska52 (válaszként erre: 145. - Lagnes86)
2018. szept. 15. 14:01

mi lányok mindent kibirunk,tapasztalatból mondom,

az én férjem mozdonyvezető volt,

vagy még nem volt itthon,

vagy már nem volt itthon,

vagy éppen aludt,

kemények vagyunk ,

2018. szept. 15. 13:42

Tegnap sajnos sírt a kisfiam, amikor elváltunk. Aztán a sírás átcsapott hisztibe, óvónő elmondása szerint. 😞

Bábelőadás volt a tornateremben, azt az óvónő öléből nézte. Amikor apa ment érte, akkor is épp pityergett az udvaron... Szóval, nem telt vmi jól a péntek.

Sejtésem szerint, Szila szuper érzékeny gyerek, úgyhogy nagyon csodálkoztam volna, ha könnyen beszokik. Nem baj, van időnk, nem fogunk kapkodni, mert úgy alakult, hogy majd csak pár hét múlva fog ott ebédelni és aludni. Október végére várom a 3.babánkat, még kb.5 hetünk van addig. A nyári szülőin úgy töltötték ki velem a kajaigénylős papírt, hogy írjam csak be, nagycsaládosok vagyunk... Most meg már késő variálni, addig nem kap ebédet. De nem is bánom, szerintem neki jobb lesz, ha szép lassan haladunk. Csak nekem lesz kissé kellemetlen, férjem 3 műszakozik, én nem vezetek - pl. jövő héten napi 4x fél óra séta lesz az ovi, testvér babakocsit tolva... Huhh. Kemény hetünk lesz. 😬

144. Piroska52 (válaszként erre: 143. - Csilla008)
2018. szept. 14. 19:05
nagyo jó,
143. Csilla008 (válaszként erre: 142. - Piroska52)
2018. szept. 14. 19:02
Minden rendben volt.😊
2018. szept. 14. 14:58
hogy telt a mai nap,
141. lapbarna (válaszként erre: 140. - Csilla008)
2018. szept. 13. 14:24

Szerintem először négyszemközt beszélj az óvónővel, ne szülőin.

Egyetértek, ez gáz, hogy a gyereket a legelején megbélyegzi, hogy rossz gyerek! Igazából neki, az óvónőnek sem hiszem, hogy volt ideje már minden gyereket annyira megismerni, hogy bármiféle következtetést tudna levonni a gyerek időnkénti viselkedéséből.

Mert mi van, ha mondjuk elkezdeni pedzegetni, hogy nem-e van valami baj a gyerekkel, hogy el kell vinni nevelési tanácsadóba, akkor végképp csodálkoznék, mert még szinte semmit nem volt a gyerekkel.

Nehéz helyzet, mert nyilván nem vagy ott, amikor ezek történnek, a gyerek meg még nem tudja úgy elmondani, marad a pedagógus, aki szintén ember, aztán van olyan, hogy rossz napja van, feszült, ingerült, stb. Ááá, gáz. És ugyanez megy majd alsó tagozatban, stbstb.

140. Csilla008 (válaszként erre: 139. - Piroska52)
2018. szept. 13. 13:54
Rendben.
139. Piroska52 (válaszként erre: 137. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:50

csak mindig mindent nyugodtan,

ha nem megy lehet szólni a vezető ovónéninek,

138. Csilla008 (válaszként erre: 135. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 13:44
Bizony nagyon így van ez.
137. Csilla008 (válaszként erre: 136. - Piroska52)
2018. szept. 13. 13:43
Így lesz. Köszönöm. Bajt nem akarok.
136. Piroska52 (válaszként erre: 130. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:36

attól óvnálak,hogy jelenetet rendezz,mert a gyerek issza meg a levét,

beszélj vele nyugodt hangon ,de határozottan,

mond el,hogy milyen ha fáradt,figyeljenek rá jobban,

vonják ki a játékból ,ültessék le rajzolni,vagy asztali játék mellé,

de ez a sarokba állitás nálam kiverte a biztositékot,

a mi csopotunkban,annó,38-gyerek volt még sem volt sarokba állitás,az eszem megáll,

135. Anyucikóni (válaszként erre: 134. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:34
így van. az ovi egy bulis dolog kell legyen. nem egy olyan hely, ahova anya berak és tök rossz. mert akkor hozzád is köti, hogy te mindennap odaviszed és ott is hagyod.
134. Csilla008 (válaszként erre: 133. - Anyucikóni)
2018. szept. 13. 13:33
Igen. Biztos.Szólni fogok! Ugysem birom ki.. Délutan pont az a hölgy lesz...mert lelkileg ez nem ok. Nem is érti hogy mi van.. csak azt, hogy valamiért ő.. nem jo.. ez baj!
133. Anyucikóni (válaszként erre: 130. - Csilla008)
2018. szept. 13. 13:29
nyugodtan rendezz egy kis jelenetet. nyilván nem fogod hozzávágni a fogmosópoharat, csak mondd el neki, hogy ez így nem járja. pfff..ráadásul 4 év..ez már biztos?
1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook