Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gátmetszés vagy gátvédelem?! fórum

Gátmetszés vagy gátvédelem?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. okt. 27. 14:48
Nekem gátmetszésem volt, igaz 25 éve. És semmi, de semmi problémám nem volt utána. Kivánom Neked és Mindenkinek NE IS LEGYEN. Igaz, nem is figyeltem, mert a BABÁM volt a lényeg, hogy megszületett végre. :)
2008. okt. 27. 14:48

Ha csak a szülésznőkön múlna: gátvédelem, de mivel a dokik nem szeretnek kockáztatni ezért vágnak. Ezt a szülésznőm mondta! Nekem először kapásból gátmetszés volt, a másodiknál sokat segített a szülésznő (gátmasszázs), de mégis csak gátmetszéslett belőle. :(

Részemről meglettem volna nélküle, de hát így alakult...

89. ájrin
2008. okt. 27. 14:47

nekem volt gátmetszésem, és szültem gátvédelemmel.

a gátmetszésből nagyon hamar felgyógyultam, semmi volt az egész. viszont amikor nem vágtak, a gyerek szakított. jó, nem tudhatták előre, de a keze a feje mellett volt, úgy bújt ki.

nagyon sok varratom volt. na azt soha többet.

2008. okt. 27. 14:47

Én 11hónapja szültem nagyobb gátmetszéssel. 3 varratom volt,felszívódóak voltak. Az első két hét meg se kottyant. Na persze kellemetlen volt rendesen,de tudtam mindent csinálni mint előtte. Aztán jött az 5. hét. Na akkor nagyon begyulladt mind a három. Iszonyatosan fájt,csípett egyszerre. Se állni,se ülni,se feküdni nem volt jó. Ez ment 2napig. jött a védőnőnk megnézi az újszülöttt gyönyörű kisfiam,és szóltam neki erről. Ő akkor ajánlotta nekem Pelsano krémet,ami nagyon sok mindenre jó. Másfél nap után semmi bajom nem volt. 6hétre nekem is teljesen begyógyult.

A gátvédelmnek meg nem tartom értelmét...

87. 127f14054c (válaszként erre: 85. - Cyntia)
2008. okt. 27. 14:44

szia..nekem gatmetszesem volt..eszre se vettem amugy.juli 6-an szultem...es mondhatom, hogy "esetleg" mostanra kezd jo lenni....

Sokaig fajt es erzekeny volt.....arrol ne is beszeljunk, hogy napokig nuku ules.

2008. okt. 27. 14:44
Nekem volt gátmetszésem a felépülés 6 hét volt mire egyáltalán semmilyen fájdalmat nem éreztem.
85. Cyntia
2008. okt. 27. 14:41
Kinek mi a tapasztalata? Gátmetszés után mennyi a felépülés? És minden olyan, mint előtte?
84. Nikice
2008. febr. 15. 13:48

is-is

Én gáttornát csináltam a 3. hónaptól a szülésig. Szerintem sokat segített, bár nem tudom, milyen lett volna, ha nem csinálom. Viszont nagy babóm volt, inkább vágjanak, mint szanaszét repedjek. És ha reped, nem biztos, hogy jó irányba. Én nem bántam meg, hogy vágtak inkább.

2008. febr. 14. 14:04

Nálunk szóba se jött a gátvédelem, mert olyan nagy volt a babám. Annyira nem viselt meg a dolog. Igaz utánna 5 napig gátvédő párnán tudtam csak ülni, de ez volt a legkevesebb problémám. A lénye gaz volt, hogy a fiam a kezemben tartottam, és épp, egészséges baba volt.

A következőnél sem eröltetem a gátvédelmet, ha ő is ilyen nagy lesz. Én egy kicsit úgy érzem, hogy túl nagy port kavarnak e körül a téma körül, és más fontos dolgok meg elsikkadnak a szülésselkapcsolatban. (De ez csak az én véleményem, nem akarok senkit megbántani.)

2008. febr. 2. 22:27
Most nem rég szültem.Az én dokim nem javasolta a gátvédelmet.Monván, ha a gyermek feje nagy akkor szakad minden és később ebből szoktak lenni a problémák.Nem gátvédelemmel szültem így is egy óráig vart össze.Nagy volt a baba.
2008. jan. 25. 22:54

Hát ha már úton van csak megszülöm:D



( de azért este gyakorom a légzést, nyomást stb:)))

80. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 79. - Szabotimi)
2008. jan. 25. 22:42
miért ne lenne az...bizti az lesz...nehogymár elvegyem a kedved tőle:)
79. szabotimi (válaszként erre: 78. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 25. 22:41

Akkor még összeszedhetek néhány kellemetlenséget a másik szülésnél.

Pedig úgy terveztem,hogy séta galopp lessz:))

78. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 77. - Szabotimi)
2008. jan. 25. 22:38

én nagyon éreztem és kapkodtam a hátsó felem...azt mondta a doki hogy hamarabb befejezi mintha várná hogy hasson a következő fájdalomcsillapító,másrészt a felesleges gyógyszerezést nem szeretem.Amúgy is rám jött egy reszketés-remegés,úgyhogy betakargattak hogy ne fázzak és stoppolt tovább....sz...r volt,na.....

az első is,de az nem ennyire...bennem ez a varrásdolog maradt meg negativumkéni az egész szülés+kórház dologbol...jobban tartok tőle mint a szülési fájdalmaktol....

77. szabotimi (válaszként erre: 76. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 25. 22:34
Olyan kanibál tűvel nyomtak belém fájdalomcsillapítokat szülés után, hogy nem is igazán éreztem - meg olyan jót beszélgettünk anyuval:)
76. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 74. - Szabotimi)
2008. jan. 25. 22:30
a varrás gyerekjáték?nekem az nagyon rossz élményként maradt meg,főleg a második
75. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 57. - 80ASIQ)
2008. jan. 25. 22:29
a vágást én sem éreztem,no de nekem a varrás nem volt "osztegykalap":)a doki nem győzött szólongatno hogy ne húzzam úgy el a fenekem....szóval a varrást én piszok nehezen viseltem.Viszont én is hamar felkelltem zuhizni,stb,tehát nagy gondjaim nem voltak vele...fájt mint bárki másnak,de lehet egyébként is fájt volna....szóval nem tudom...kétszer vágtak....
2008. jan. 25. 22:27

Engem jobbról vágtak balra repedtem magamtól. Nagyon féltem a vágástól szülés elött mikor olvastam róla. De mikor szültem nem is foglalkoztam vele. hallottam mikor vágott, de fel sem fogtam. A varrás már gyerekjáték volt, a varatszedést meg sem éreztem.


Remélem a másodiknál is minden simán megy:)

73. josey
2008. jan. 25. 22:22

Sziasztok.

Rákérdeztem én is szülés előtt,lekiabált az akkor épp ott levő szülésznő,hogy hogyan képzelem,hogy első szüléskor ne vágnának??

Vágtak,de nem bánom.Borzasztóan szenvedtem a gátsebbel 5 hétig,de elmúlt.

Iszonyatosan nehéz lehet nem nyomni,amikor kell!Minden elismerésem azoké,akiknek ott olyan lélekjelenlétük van!!!

2008. jan. 24. 19:41

Sziasztok!

Én olyan kórházban fogok szülni (Makón), ahol már a nagymamám is ugyanilyen körülmények között szülte meg az Anyukámat, az Anyukám engem, és a nővérem az ő gyerekeit. Semmilyen vajúdást segítő eszköz (labda, szülőszék, fürdőkád, félhomály)nincs, hanyatt fekve, láb felszíjazva, és kötelező mindenkinek a gátmetszés.A babát pedig azonnal elviszik ahogy kibújt és teszik az inkubátorba. Az Alföldön ilyenek a kórházak sajnos. Azért más is túlélte, remélem nekem is szerencsés, könnyű szülésem lesz.

2008. jan. 2. 21:42

Én is gátvédelemmel szültem. Nem készültem rá előre, sőt, amikor megszületett a bébim, és már elvitték lemosdatni, furcsa volt, hogy elment a doki. Kérdeztem a szülésznőt, hogy nem varrnak össze? Akkor mondta, hogy nem kellett vágni. A párom azt mondta, hogy fehér, olajos anyaggal kenegetett a szülésznő, miközben jött ki a bébi feje. Hál'istennek, semmi változás a méreteimben!

Bár, szülés után, sokkal jobban fájt a hátsó felem, mint az elsőnél, amikor vágtak.

2007. nov. 8. 14:34
Vágni kellett nálam, nem működött a gátvédelem, olajjal lazított a szülésznő, nem nyújtott vele, csak bemaszírozta. Hallottam ilyet is, olyat is, aki egyedül vajúdott és hirtelen jött a baba, nem ért oda az orvos meg a szülésznő és magától combig repedt, bár most nincs baja, csak kicsit "laza" a hüvelye, olyat is, akit vágtak, de ideget értek és azóta a szex és a menzi is gyarkan csípős-fájdalmas érzés neki, az előttem szülő lánynak meg olyan iramban jött a bébije, hogy bár ott álltak fölötte, egyszerűen megelőzött mindenkit a kisfiú és megrepesztette anyut. Persze kicsit továbbvágták, hogy irányított legyen inkább a dolog...ha lehet kérni érdemes megpróbálni, de csak ha működik a dolog. Készülni lehet rá, de hogy ott hogy tud ellazulni az ember és mennyire engedik a szövetei a nyúlást, azt senki nem tudja megmondani előre.
69. Mágika75 (válaszként erre: 68. - Sz.Csirke)
2007. okt. 18. 08:14

A gátmasszázst már otthon is lehet végezni, hetekkel a szülés előtt. Persze ez inkább olajos simogatás; nem masszázs.

Ha Apa csinálja, akkor pedig nemcsak hasznos, de naggggyon kellemes is... :-))))

68. Sz.Csirke (válaszként erre: 67. - Egypt)
2007. okt. 18. 03:31

A gatmasszazst a szulesznonek kell vegeznie szules kozben, es mikor a fej szuletik, tartania kell a gatat, es ha meg segit is a bebinek kibujni alatamasztassal, akkor nem fog szakadni. Egy tapasztalt szuleszno, akinek fontos a gatvedelem, az aszerint iranyithat hogy mikor nyomj, de en is azt mondom, hogy ha latszik hogy mindenkepp szakadna, akkor inkabb vagjanak.

A nyujtasnak en sem vagyok a hive, nekem megfelel a mostani meretem:))

67. egypt (válaszként erre: 65. - Komikati)
2007. okt. 17. 08:47
Én azt olvastam, hogy tilos az az erős, U-alakú nyújtás, amit gátmasszázs néven javasolnak, mert iszonyatosan kitágulhatnak a szövetek, aminek maradandó következményei lehetnek. Csak sima olajos masszírozást javasolnak mindenféle nyújtás-húzogatás nélkül.
66. Mágika75 (válaszként erre: 65. - Komikati)
2007. okt. 17. 08:40

Szia Komikati!


Ez közvéleménykutatás?

Én tudatosan készültem a gátvédelemre. Augusztusban született KisCsengénk, én már előtte februárban megbeszéltem az orvosommal és a bábával, hogy mit szeretnék.

Végül nem vágtak és nem is repedt vagy szakadt.

2007. okt. 17. 07:27
Nehéz kérdés a legyen, vagy ne legyen. Vajon az károsabb később,ha egy jó időben végzett egyenes metszést összevarrva gyorsan meggyógyul, vagy az, ha hónapokig nyújtjuk a gátat masszírozással? Vajon az nem veszti jobban el a rugalmasságát? Ja tényleg! Szerintetek hányan készülnek ilyen tudatosan otthon hónapokkal előre a gátvédelemre, mert ugye annak ezek szerint nem a szülőszobán kell eldőlnie.
64. Mágika75 (válaszként erre: 54. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 16. 08:57

Sziasztok!


Szia Antea!

A "szanaszét repedés" sem törvényszerű dolog. Van, aki nem szakad, reped... Én pl ilyen voltam, remélem leszek is.

Az orvosom szerint pedig ugyan neki nehezebb varrnia a repedt, szakadt gátat, de ilyenkor legalább a leggyengébb helyen reped, szakad a szövet, nem pedig úgy vágja az orvos, ahogy neki a leginkább kézre áll (akár combtól combig).


Vannak eljárások, technikák, amik segíthetnek, hogy ne kelljen vágni és ne is repedjen...(ld. lentebb)


Részemről elsősorban gátvédelem. Tudatosan erre készülve már a terhesség alatt is.

63. 80ASIQ
2007. okt. 10. 23:21

Értettem!

Minden tiszteletem a szülő nőké és kívánom, hogy a lehető legkevesebb komplikácóval egészséges gyermeket szüljenek!

(Kicsit poénkodtam, de szerintem ezzel senkinek nem rontom az esélyeit.)

62. 075e427b08 (válaszként erre: 57. - 80ASIQ)
2007. okt. 10. 23:03

Termeszetesen nem azoknak irtam akiket nem erdekel, hogy vagnak-e vagy sem.

Azoknak, akik szeretnek megelozni.

Ha kicsit beleolvastok ebbe a forumba, lathatjatok, hogy sokaknak igen nagy problemakat okozott a gatmetszes, fajdalmas volt, es nehezen gyogyult.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook