Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Garázdaság. Valaki elmagyarázná, hogy működik ez? fórum

Garázdaság. Valaki elmagyarázná, hogy működik ez? (beszélgetős fórum)

1 2
31. povery
2014. jún. 12. 01:02
Hogy oldottátok meg végül?
2014. máj. 28. 22:42
Van lehetőség ingyenes jogi segítségre!Helyi önkormányzaton,keress rá a neten.Jogos önvédelem esetén nem is jöhetne szóba ilyen.Biztos,hogy pont így volt?Ismerősöm nő egy koncerten beverte egy fiú orrát ami csúnyán eltört,semmi nem lett belőle.50000 ft volt a kezdeti bünti,de felebezés után elengedték.
29. Fiúsmami (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 22:37
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ez nagyon nagyon gáz.szegényke.Jó bunkók voltak
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 21:34
Ja, ügyvédet nem fogadnék, mert valószínű, hogy többe kerülni a pénzbüntetésnél....
27. e35096da9d (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2014. máj. 28. 21:30

Nézd meg a Btk ide vonatkozó passzusát.

A párod védekezése jogos önvédelem lehet.Azt is olvasd el.

2014. máj. 28. 21:26

Az ilyen "tyúkper"-ekből az állam nagyon jól tud kaszálni, ezt be fogják hajtani, mert betudják, ha nem fizetsz, akkor megy és leüli a párod. Én ha fellebbeznék ebben az esetben, akkor az lenne a célom, hogy a pénzbüntetést változtassák közmunkára, ha lehet még, mert azt bármikor, bármennyi idő alatt teljesítheti, ha viszont nem fizeted ezt ki, akkor megy a sittre. Érdemes megnézni, hogy a napi díjat mennyiben határozták meg, az irreális szokott lenni.


És az én történetem: apukámat leütötték és kirabolták munából hazafelé az Élessaroknál. Ez már régen volt, még a 80-as években. Este történt, bedobták egy bokorba, ahol órákat eszméletlenül feküd, mire magáhoztért nem volt busz, pénze azért nem volt, mert kirabolták, így elgylogolt az Őrsvezér térre és a BKV pénztárnál kért segítséget. Akkor még mobil sem létezett. Véres volt, koszos volt, illetve csupa zúzódás. A BKV pénztáros megijed és rendőrt hívott. Garázdaság lett a vége és 12 ezerre büntették az apukám. senkit nem érdekelt, hogy összeverték, elvették a pénzét az óráját.... Ez a Magyar jog....

25. *MysticMyra* (válaszként erre: 24. - Kubiak)
2014. máj. 28. 15:13
Ugyanennyit. Tehát ugyanazt a büntetést kapták. Ő elfogadta. Mi 3 nap gondolkodási időt kértünk.
24. Kubiak (válaszként erre: 23. - *MysticMyra*)
2014. máj. 28. 15:01
A kötekedő férfi mennyit kapott? Mi lett a büntetése?
23. *MysticMyra* (válaszként erre: 22. - *MysticMyra*)
2014. máj. 28. 14:59
Csak az bosszant hogy nem verekedett, jóformán magát védte és azért mert az eladót elkapta a pánik, akkor ez nekünk 96.000 Ft-ba kerül...
22. *MysticMyra* (válaszként erre: 19. - Gkreka)
2014. máj. 28. 14:57
Mi nem kerek rajta? Nem tudok olyat írni ami nem történt, ezért állok értetlenül ez előtt az egész helyzet előtt. Itt nem a büntetéssel van a gond, hanem azzal hogy nem tartom jogosnak. Nem értem miért született mikor a vallomások is azonosak voltak, a másik fél is elismerte, a felvétel is igazolta és a félelemkeltés miatt állították elő, amiben azonnal részt vett, mivel megakadályozta hogy megüsse.
21. *MysticMyra* (válaszként erre: 13. - Kubiak)
2014. máj. 28. 14:54
Élelmiszer boltban történt.
20. *MysticMyra* (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2014. máj. 28. 14:53
Ennyi történt. Kamera felvétel van az esetről, be is kérték, még is ez az ítélet született, arra hivatkozva amit lent leírtam.
19. gkreka
2014. máj. 28. 13:35
Valahogy nem kerek a történet...
2014. máj. 28. 12:35

Ha úgy történt, és semmi más, csak amit leírtál, akkor szerintem nem garázdaság a párod részéről. Tehát ha MÁS meg akarja ütni, erre ő félrelöki, majd ki akar menni és ebben a másik visszatartja, akkor az első - azaz az ellökés - az jogos védelmi helyzet a párod részéről, a második mozzanat pedig a párod sérelmére elkövetett személyes szabadság megsértése az én véleményem szerint, de nem vagyok sem bíró, sem jogász.

A jogos védelmet nem tudom fejből megmondani, hogy hol találod a Btk-ban, a személyes szabadság megsértése az az új Btk-ban a 194. §.

Ha dulakodás volt, a párod verekedett, akkor meg lehet állapítani az ő részéről is garázdaságot - ami kihívóan közösségellenes erőszakos magatartás, mely alkalmas arra, hogy másban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen.

Ha csak annyi és bizonyíthatóan annyi történt, amit leírtál, akkor én fellebbeznék.

2014. máj. 28. 11:57
Ha fellebezhetsz akkor nincs még jogerőre emelve.Én személy szerint nem fellebbeznék,mert másodfokon sokkal rosszabb is lehet az ítélet!!
16. povery
2014. máj. 28. 11:53

MIndenképpen fellebezz,mert nem biztos,hogy elsőfokon a bíró jó ítéletet hozott.Azért van 2.fok.

Írjátok le,hogy úgy látjátok,h nem vették figyelembe a kamera felvételét(nem tudom abból kiderül-e normálisan h mi történt),emellett a párod csak egy jogtalan támadást igyekezett elháratani,amihez joga van.

15. Kubiak
2014. máj. 28. 11:48

Szerintem kérdezd meg itt.


[link]

2014. máj. 28. 11:46
Egy fellebbezés megírásához nem kell ügyvéd. Ha nem értetek egyet a végzéssel, akkor annak adjatok hangot írásban!
13. Kubiak
2014. máj. 28. 11:44
Akkor én csak unalamas helyekre járok ,én még sehol nem láttam ilyet sőt még nem is hallottam max. a kocsmában tudok ilyen szituációt elképzelni de oda meg nem megyek :)
12. *MysticMyra* (válaszként erre: 10. - Povery)
2014. máj. 28. 11:18

Ha hagyta volna hogy megüsse, ellene nem indult volna semmi. Nha de könyörgöm, bemegy az ember a boltba az előtte lévőnek olyan napja van és akkor leüthet bárkit? Ki az aki hagyja hogy bemossanak neki a semmiért? A felvétel sem érdekelt senkit ami bizonyítaná az esetet, mert hogy a félelem keltés a bűn, amiben azzal hogy arrébb lökte részt vett.


Párom próbálta kinyitni az ajtót, a másik férfi elé állt és tolta. Kívülről annyit láttam hogy nyílik, csukódik. Utána Párom határozottan kinyitotta, hiába tolta volna a másik tovább és kijött. A férfi meg a boltból is követte. De ott már csak ordibált és ekkor megérkeztek a rendőrök. A férfit bilincsben vitték el.

11. povery
2014. máj. 28. 11:06

Írd meg már a dolog végét is!"A férfi nem akarta engedni" hogy kimenjen a boltból.Mit csinált és erre mit tett a férjed?Th. az ellökés után mi játszódott le?A ffi elállta az ajtót?Mennyi ideig tartott ez?Hamar jöhetett a rendőrség,nem?


Ezt csak kiváncsiságból kérdezem,mert tényleg érdekel,hogy hogy zárult a dolog?

10. povery (válaszként erre: 8. - *MysticMyra*)
2014. máj. 28. 11:01

Az ügyvédek sokszor csodákra képesek:))Mert más megvilágításba helyezik,meg erre-arra hivatkoznak,..mit tudom én.

Csak ámulok a bíró magyarázatán,de lehet hogy így van,bár nekik sincs mindig igazuk!De ha a férjed hagyta volna hogy leüssék,akkor rendben lett volna?Rémes ha ez így van!Akkor viszont megtanultuk,hogy nem szabad ellenkezni:(((

9. *MysticMyra* (válaszként erre: 6. - C4851bb5de)
2014. máj. 28. 10:52
Így van.
8. *MysticMyra* (válaszként erre: 5. - Povery)
2014. máj. 28. 10:51
Nem tudom érdemes-e fogadni, ugyanis a bíróságon végig azt mondták akkor is megbüntetik, mert hiába vallotta a másik férfi is hogy ő provokált, az eladó vallomása a mérvadó. Mivel megrémült. Az ügyvéd is kerülne ennyibe, csak ez,nekem abszurd.
2014. máj. 28. 10:41
Ilyen a jog.....de azért írjátok meg azt a fellebbezést!
6. c4851bb5de (válaszként erre: 4. - *MysticMyra*)
2014. máj. 28. 10:40
Nem is ismeritek? Egy vadidegen?
2014. máj. 28. 10:36

Ez így tényleg nagyon durvának hangzik:(((


Fellebezni mindig érdemes.Van ügyvédetek?

4. *MysticMyra* (válaszként erre: 3. - C4851bb5de)
2014. máj. 28. 10:34
Nem nem volt.
3. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2014. máj. 28. 10:30
Semmi előzménye nem volt? :O
2014. máj. 28. 10:29
Ez a való világ.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook