Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
2012. nov. 12. 11:46
Én terepen futok, ami általában füves földút. Sajnos van benne egy kb 500m-es vasúti töltés kövekkel, ott elég gáz futni, de ez van. Ha zuhog az eső, akkor van tőlem nem messze egy iskolának gumi futópályája, ott szoktam futni, de bevallom másfél óra alatt azt érzem, becsavarodok ... szó szerint. :) Mindegy hogy hol futsz, csak fuss (Csak ne betonon)
526. Indra79 (válaszként erre: 525. - Futinger)
2012. nov. 12. 11:25

Ez igen, Te már nagyon ügyes vagy!!!

Hol futod ezeket a távokat? Én a focipályán nagyon szerettem, mert a falu szélén van csendes helyen nyírfák alatt, de elég nagy a fű és ha esett, akkor a cipőm nagyon elázik. De hétvégén délelőtt gondoltam, hogy kimegyek kocsival és megpróbálom. Télen, ha már fagy van, lehet futni focipályán?

2012. nov. 12. 10:46

Szép teljesítmény Indra79, gratulálok! :)


Én igazából a kezdőknek javaslom a "kifulladásig" futást, amikor még sem távolságban sem időben nem "ölik" meg magukat, én így kezdtem. Ma már szigorúan csak minden 2. nap futok, ha esik - ha fúj, és mindig 16km-t. 2 hónapon belül a félmaratont szeretném edzéstávnak beiktatni, szintén minden másnap. Ma rekordot futottam, 1:34:30. :) Mondjuk nem kapkodok, kényelmesen futok, olyan 5:50 körüli kilométereket.

524. Indra79
2012. nov. 12. 10:35

Sziasztok. Kb. 1 hónap küzdelem a torokgyulladással után végre tudtam a napokban futni. Szerintem megvolt az 5 km, 12 kör a nagy focipályán kb. 32 perc alatt. Sajnos nehezen jutok ki a pályára, mert nincs kivilágítva, én meg 17.00-re érek minden nap haza. Most úgy futok hogy otthon kezdem és a betonút melletti füves útszélen futkosok a faluban keresztbe-kasul. Próblok kivilágított, de csendesebb utcákat keresni és van rajtam láthatósági mellény is.

Most jutottam el oda, amit futinger többeknek is javasolt, hogy fussanak amíg csak bírják!!! Eddig 40 perc a rekord, kövid távon 1 órára szeretnék felmenni.

NAGYON élvezem a futást, hihetetlen hogy 40 percet futok megállás nélkül, én aki 500 m-t sem bírtam!!!

2012. nov. 11. 21:32

Nekem tegnap végre sikerült azt amit már egy ideje tervezgetek.


Egy évvel ezelőtt kezdtem futni, és ez alatt az idő alatt a legtöbb amit egy huzamban teljesítettem 10 km volt.


Sokszor gondoltam rá, hogy ezt egy kicsit fokozni kellene, de mindig megálltam 8 km-nél.


Tegnap összeszedtem magam és végre teljesítettem 14 km-t. Ami az egészben jó, hogy igazán nem éreztem még fáradtságot, csak a térdeim fájtak. Feltehetőleg a betonon való futás miatt.

522. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 514. - Lucamami78)
2012. nov. 11. 21:26
Én egy elég kis terembe járok le,(sajnos külön van a pasirészleg:) de sokkal jobb ha más csajok is vannak ott és versenyzek velük hogy én tovább maradok a futógépen :D
521. Panda37
2012. nov. 11. 18:58
Nekem ma csak 4,4km volt, pedig szép idő volt (csak valaki nagyon befüstölt, alig kaptam levegőt....), örültem neki, mert bevallom őszintén hétközben ha haza érek, sötétben már nincs kedvem menni futni:-(
520. andi.sz
2012. nov. 11. 16:59

Nekem ma 6,8km volt.

Az idő jó lett volna, csak a szél akart néha levinni a töltésről :))

2012. nov. 11. 10:22
Végre ki tudtam menni futni. 6 km a váci dunaparton, napsütésben, szuper volt. Jó futni.
518. f1e23b97ee (válaszként erre: 514. - Lucamami78)
2012. nov. 10. 22:37

Egy idő után a futásnál is fejben dőlnek el a dolgok.

Néha én is úgy érzem pár km után meghalok, viszont, ha ki tudom kapcsolni teljesen az agyam, és csak ,,ész nélkül" megyek előre akkor viszonylag sokat le tudok húzni egy huzamban.

2012. nov. 10. 22:19
Ma spinningen voltam, bírtam végig. 488 kalórát égettem, a pulzusom olyasmi volt,mint kocogáskor.
2012. nov. 9. 19:31

köszi Andi! Hűű hát most már szinte 4 után kezd is sötétedni :( Vigyázz a sötétben futással, főleg ha egyedül futsz!! (vagy gyere mellém futni ebédidőben :))


Csináltam már 'előtte' fotókat is, a mostani lötyiségekről, és a narancsbőrön is javitani, remélem fogok is :) no, előveszem a centit, és körbemérem magam :)

515. andi.sz
2012. nov. 9. 18:52

Gratula lucamami a fogyáshoz!

Feltétlenül mérjél centiket, mert ha izmosodsz, lehet, hogy a centik jobban fogynak, mint a kilók.

Lehet, hogy én is futópadra kényszerülök, bár mint ha a fogam húznák, 1000ft/alkalom:(

a másik meg, hogy még soha nem futottam padon.

A Duna parti töltésen szoktam futni, a héten mire a végére értem, szinte teljesen besötétedett. Nem mondhatnám, hogy nem volt a félsz a fenekemben :DD

2012. nov. 9. 18:17

:) ma mellettem futott a másik gépen egy kis pasi :) szerintem nem is tudja, hogy milyen jó ösztönző volt, mert igy azért nem lógott a nyelvem (annyira) és tovább birtam a futás részeket (mert ugye nehogymááá lássa, hogy ilyen kis puhány vagyok :)) szóval birtam, és jó lenne, ha legközelebb is lenne majd valaki mellettem :)

a másik csudajó hirem pedig, hogy mikor elkezdtem kb két hete ezt az ebédidős konditermet, akkor 64,7kg körül voltam, most meg a mérleg 62,6-ot mutatott!!! WOOOOWWW na ettől aztán fel vagyok dobva!!! :)

513. helena66 (válaszként erre: 512. - Futinger)
2012. nov. 8. 23:28
sajna nekem este jöhet az edzés hétköznapokon, mert akkor pedig marad már a terem. Ma 40 percet elipsziseztem.Tavaszig megpróbálok szinten maradni, az őszi szintemen.
2012. nov. 8. 13:17
Gratula Mindenkinek, aki még ezekben az időkben is nyúlcipőt köt! :) Ma olyan szép idő van, remélem sokan mentek szaladgálni. Ma 16-ot toltam le 1:34:50 alatt. Nyomjátok, nyomjátok! :)
2012. nov. 7. 17:06
A futás tényleg megadja mindenhez a kezdő lökést.. tavaly kb 10 percet nem bírtam ki az elliptikus tréneren.. tegnap meg úgy nyomtam le a fél órát hogy alig izzadtam meg!:)
2012. nov. 7. 16:46
Tegnap 5,54 kilométert gyalogoltam 54 perc alatt.előző napon spinningen voltam. 100 fölé ment újra súlyom, úgyhogy addig míg nem megyek alá nem merek futni, féltem a térdeimet.
2012. nov. 7. 15:14
ma kimaradt a napi futásom, mert ebédidőben sajnos az apehnél kellett ücsörögnöm (hogy lepecsételjenek egy papirt amit beadtam...) ezzel elment az idő....viszont: HIÁNYZOTT!!! olyan rossz érzés volt, és olyan 'futhatnékom' volt, hogy én magam csodálkoztam :) máskor ki se mozdultam ebédidőben, inkább himeztem egy órát :)most meg inkább mentem volna a futógépre!!!
508. andi.sz
2012. nov. 4. 17:18

Sziasztok,

nekem ma 7km futás volt.

Lucamami, nagyon gyorsan fejlődsz, ha már megy az 5 km egyben!Szerintem se fuss minden nap, a köztes napokon inkább valami más mozgás kellene. Januárig meg fog látszani a sok mozgás, csak fogd vissza kicsit a szénhidrátot. A fogyás 70%-ban a kaján, 30%-ban a mozgáson múlik.(Nem én találtam ki, nálam sokkal hozzáértőbbek :))


Helena, 1 hét kihagyás után szerintem azért nem kell előlről kezdened. Jól kipihented magad, szénhidrát feltöltést csináltál, most csapj a lovak közé :D

2012. nov. 4. 15:56

Egy hete semmit se futottam, egyrészt sokat dolgoztam, másrészt pedig haza látogatott Németországból a barátnőm és családja, az estéket velük töltöttük. Sajna nem sporttal, hanem dőzsivel.

Nekik hiányoztak a magyar ízek, nekem pedig a süti,amit október 23 óta nem nagyon ettem. Tehát kezdhetek mindent elölről.Annyira szeretnék már 100 alatt lenni.

2012. nov. 4. 10:29
ki akarok menni a manóval a szigetre...visszük a futóbicajt, hátha sikerül körbemennünk, és nem jön az : ana ejfájadtam, ana, ezt hozod?(a futóbicajt), ana fejveszej? :) mert akkor csak vergődés lesz :) de tényleg szép az idő, és jó lenne kimenni!
2012. nov. 4. 06:27

Sziasztok! Lucamami78. hát le a kalappal!!

Nagyon ügyes vagy, hogy már egyben megy az 5 km. Nejem az elmúlt 2 edzés során sem sikerült javítanom a távon, sőőt, a végén már csak gyors-gyaloglás volt...

Hülye voltam, nem melegítettem be, és fájt a lábam, ha futottam, meg nem is esett jól, pedig tök jó idő volt:(

Fut ma valaki?? Mert nekem ma futós napom van. Megpróbálom, ma, hátha jobban megy:)

2012. nov. 3. 23:37
akkor közte ha evezek, az jó? vagy akkor a gépeken csináljak láb, meg has stb dolgokat?
503. Castia (válaszként erre: 500. - Lucamami78)
2012. nov. 3. 23:11
Kezdőként sok lesz minden napra 5 km. Legalábbis saját tapasztalat, hogy ha egymás utáni napokon próbáltam futni, sokkal rosszabbul ment, mint amikor hagytam 1-1 nap pihenőt. Kell az izmoknak a regenerálódás, a sérülésveszélyt is csökkented így.
2012. nov. 3. 22:29
Óóó köszi Dasha a biztatást!!!! most 64kg, vagyok, (és már jó ideje ennyi a súlyom +-, és a szülés utáni (3,5éves) lötyiséggel megspékelve a 164centimhez) szóval szeretném, ha most látna egy jó(bb) csajt :) és az önbizalmamnak is nagy lökést adna. Most, hogy nincs itthon, kevesebb itthon a kaja is, meg jobban oda tudok figyelni, és nem veszek hülyeségeket sem. (nem tudja, hogy futok, meglepinek szánom :))
501. Dasha (válaszként erre: 500. - Lucamami78)
2012. nov. 3. 22:03
Szia, szerintem sikerülnie kell, bár én nem igazán tudok diétázni a futás mellett, mert éhes vagyok tőle, de mivel te csak most kezded el, így a testednek egy új behatás lesz, biztos sokat fogsz csinosodni és már 2-3 hét alatt látszik az eredmény
2012. nov. 3. 21:25

jan. 11-én jön haza párom külföldről...úgy szeretnék addigra átformálódni egy kicsit...hogy legyen a futásoknak látszatja...szerintetek összejön, ha minden hétköznap 5km, mellette odafigyelelve evéssel (éhezés nem, de ésszerűen, és liszt,cukor minimalizálással) csinálom?

(szeretném, ha újra belémszeretne...)

499. andi.sz
2012. nov. 2. 17:27

Nekem megvolt ma 40 perc futás, 5,71km.

Itt nálunk nagyon kellemes futóidő volt, se eső, se szél, ez is ritka errefelé :)

498. 880331b0ba (válaszként erre: 497. - Andi.sz)
2012. nov. 2. 17:19

szia Tudom, fontos az edzésterv, és a fokozatos terhelés, de magamtól csinálom:) őszintén megvallva, nem vagyok eltunyulva, munkámból adódóan elég sokat megyek, és rendszeresen (napi szinten) bicajozok is... Tehát, van némi kis alapom.

Én is tervezem mára a futást, bár, az idő elromlott, viszont legalább nem esik az eső:)

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook