Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Furcsa szavak és elszólások gyermkedtöll? fórum

Furcsa szavak és elszólások gyermkedtöll? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 31. 07:17

3 eves korul lehettem. A nyarakat mindig a nagyszuleimnel toltottem videken.

Egyik nap a konyhaban a nagyi ebedet keszit, en ott teblabolok korulotte.

- Nagyi mit eszunk? - kerdezem en

- Paprikas krumplit. - feleli a nagyi

En nagy mergesen kifakadok:

- Minidg csak humpi, humpi. Hapacsinta sohase!


Egy masik alkalommal az ocsemmel tortent meg a kovetkezo eset.

A bilire szoktatas idoszaka, de az ocsem csak nem akarja elfogadni, hogy ez az elet rendje. Pelenkat mar nem ker, de bilire se akar ulni. A nagyi kitalalta, hogy ha nem kell neki a bili, akkor menjen egyenesen a wc-re, mint a nagy fiuk, ezt szepen el is magyarazta az ocsemnek. A szuleim kicsit ketelkedtek a dolog sikereben, de adtak neki egy eselyt. A "pelenkanelkuliseg" masodik napjan az ocsem egyszercsak eltunik. Par perc mulva a wc-bol kiabal a nagyinak. Az en draga nagymamam, nagy buszken mondja a szuleimnek, hogy: -na latjatok! Az en modszeremmel maris szobatiszta a gyerek.

Az ocsem a wc-ben feloltozve a kagylo elott all. A nagyim kerdezi tole, hogy mi tortent. Az ocsem nagy buszken modja:

- Ugy csinaltam, mint a nagyfiuk. A wc-ben kakiltam.

- De hat hol a kaki? - kerdezi a nagyi.

- A nadragomban - ragyog fel az arca. :)

2010. ápr. 2. 21:31
A fiam középső csoportos volt és volt két gyönyörű kislány. Egyszer azt mondja otthon nekem: Anyucikám, ha megnövök, elveszem feleségül a ...t és az ....t. Azt válaszoltam, hogy "de két kislányt nem vehetsz el feleségül". Jó, akkor majd egymás után... :-))
2009. febr. 28. 06:40

Ez a fórum tetszene nekem, én is gondoltam rá, hogy gyerekszáj, vagy hasonló témában indítok egyet. Azt nem néztem meg, hogy van-e még hasonló fórum.


3éves lányomnak az oviban van hittanóra. Mentem érte,kérdeztem mit tanult. Jézusról tanultunk, válaszolta. Na, és mit tudsz róla? kérdem

Hát a Mikulás után jön.


Azt hiszem a "legfontosabbat" megjegyezte :P

2008. jún. 29. 11:14

Mai "elszólásai a 3 éves kislányomnak!

1. Halász Judit cd-t hallgattunk, amiben a testvérekről énekel. Az egyik számban van egy olyan szövegrész, hogy " ő szaladni tud, én fára mászni, de azt nem szabad, az a legjobb, ha a gyerek egy helyben marad"! Mire a lányom megszólalt:- Anya! Azért nem szabad fára mászni, mert akkor lelöknek a hangyák, és akkor az nagyon fáj!!!:))) Hogy ezt honnan szedte?

2. Játszottunk egy találós kérdéses játékkal. Amit neki ki kellett volna találni, az a fészek volt. Nem tudta a vers alapján, ezért több módon próbáltam rávezetni. Az utolsó rávezetésem a következő volt:- Hová rakják le a tojásaikat a madarak? Mire ő felcsillanó szemekkel:-Hát a tojástartóba! :) Na bumm! Pedig már szedett ki tyúkok alól tojást!

2008. ápr. 25. 14:39
Nálunk a legjobb mikor a gyerek kiabál a sötét szobábol : anya semmit látok , egy alkalommal ül valami furcsa pozban hirtelen felpattan anya cipzad-cipzad és a lába felé mutat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook