Fülzúgás (beszélgetős fórum)


11. Cetrin
2016. ápr. 21. 16:49
Én a fülzúgásomra fokhagymát lereszeltem azt átszűrtem és abból csepegtettem a fülembe mivel már nagyon zúgott a fülem mivel 21 éve keringési problémám van, és az óta van fülzúgásom, amire nincs gyógymód ezek után azt tapasztaltam, hogy csökkent az erős fülzúgásom érdemes ezt a módszert kipróbálni ártani nem árt.
2015. márc. 13. 12:04
Terhesség alatt nekem is volt fülzúgásom.Utána néztem akkor és lehet a terhesség miatt.Kellemetlen nagyon.Nekem többször volt,aztán a terhesség vége felé megszünt.
2015. márc. 13. 09:46
Nekem is nagyon sokáig volt fülzúgásom. Majd ajánlották a hiperbár oxigénterápiát, azóta nincsen rá panaszom! Nekem bevált, teljesen megszűnt a zúgás és sípolás. Ez segít abban, hogy az oxigén eljusson a belsőfül hajszálereibe! Ajánlom mindenkinek!
8. angeel (válaszként erre: 7. - 6ecd2acc52)
2013. nov. 5. 09:55
Szívből örülök,hogy leküzdötted! :) Sajnos nekem már 4.-ik éve zúg,és csak 23évrs vagyok:S Én arra gyanakszom,hogy lelki oka van,de még nem sikerült feloldanom :( De neked nagyon örülök!Reményt ad :)
2013. nov. 2. 16:35

Elmúlt a fülzúgásom :) kb két hete teljesen megszűnt, pedig másfél évig szinte non stop kínzott. A gyógyszerek: Nootropil 3 naponta, reggel 2, délután 2 óra körül 1 db, illetve Betaserc, Bilobil forte 2 naponta. Ez önmagában csak enyhítette, majd elkezdtem másfél órás edzésekre járni, aerobikra, zumbára, heti minimum 3 szor. És elmúlt.


Szedek még hozzá C vitamint és Q10 koenzimet.


Évek óta küszködök a problémával, voltam Sonoterápián, de jelentős javulás nem történt. Anno megállapította a doki, hogy a belső fülemben egy vírus következtében elhalhattak a sejtek, mert a mély hangokat nagyon nem hallottam. Hónapokig szédültem is, de abból a Bilobil forte kihozott, viszont jött a zúgás és a többi gyógyszer. Azt mondták, éljek együtt vele. Infúziót nem kaptam, csak ezeket a gyógyszereket szedtem.


Remélem, segítettem valakinek.

6. Mariann63 (válaszként erre: 1. - Kata 222)
2012. nov. 17. 19:16
Nekem is volt, mielőtt sikerült lefogynom. A magas vérnyomástól volt valszeg, az pedig a túlsúlyomtól.Talán nálad is vérnyomásgond lehet, nézesd meg azért, ha lehet.
2010. aug. 29. 22:34
-nemfog.Elírtam.:)
2010. aug. 29. 22:33

Hát igen.Ezzel én is tisztában vagyok,hogy megszünni megfog,csak megszokom.:)Amúgy most jobb,aztán hogy meddig ki tudja...

Az orvosoknak ilyen téren,még fejlődniük kell!

Köszi a választ.

2010. aug. 28. 15:01
Esetleg még annyi, hogy pl benőtt bölcsességfog is okozhatja!
2010. aug. 28. 15:01

Én még olyant nem nagyon hallottam, hogy valakinek elmúlt volna a zúgás. Nekem is tart már egy ideje, anno szedtem rá gyógyszert, amitől nem javult semmit, viszont erős székrekedésem, vese-mellkasi fájdalmaim voltak. Végül hasi ultrahangon is voltam ezek miatt, ott sem találtak semmit. Miútán abbahagytam a gyógyszert ezek a panaszaim megszüntek, ennek ellenére nem ismerik el, hogy a gyógyszer okozta. Zúgásra is kaptam keringésjavítót is, infúziót is, próbálkoztam kövirózsacseppel is, eredmény semmi. Voltam MR-n is, meg hallóideg vizsgálaton is, nem találtak semmit.

Fiatal vagyok, egyébként egészséges és sokat is mozgok, szóval én a keringést eleve nem hiszem, plussz az többnyire szédüléssel jár. Igazából ennyi. Nem akarlak elkeseríteni, de túl sok reményt ne fűzz ahhoz, hogy elmúlik, mert millióegy dolog okozhatja és többnyire az orvosok sem tudják megállapítani mitől van, így kezelni sem lehet hatékonyan.

Én mióta nem szedek rá semmit, és nem járok orvoshoz vele, jobban érzem magam.

2010. aug. 27. 15:21

Sziasztok!


Nekem most 5 napja zug a fülem.Csak a bal oldali.Nem sípol,inkább ilyen morajlás hang.Be is van dugulva.Rosszabbul nem hallok tőle,csak kellemetlen.Ha csend van-ha zaj akkor is hallom.

Volt már ilyen akkor stressztől volt és magától elmúlott.Gondolom most is így lesz.Most 23 hetes terhes vagyok.Ehez tudom semmi köze a fülzugásnak csak leírtam.Dokihoz nem megyek,igazából nem nagyon tudnak vele mit kezdeni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook