Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főzőlap nélkül fórum

Főzőlap nélkül (beszélgetős fórum)


19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Kszb)
2015. júl. 23. 09:48

Az indukciós lap csak az edényt melegíti. Annyira, hogy edény nélkül be sem kapcsol. Ezért biztonságos kollégiumban is.

Rá sem ég semmi. Nem tud, még ha kifut sem.

18. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2015. júl. 23. 09:17
Persze, hogy gyorsabb, a gáznál minden gyorsabb, mert a gáz lángja elvész kis mértékben, ebből adódik, hogy ha fel kell melegítened egy liter vizet, akkor a gázzal lesz a leglassabb, utána az elektromos főzőlap, az indukció, és a leggyorsabb (egy icipicivel) a mikro. De a mikro többet fogyaszt, ezért vezet az indukció.
17. kszb (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2015. júl. 23. 09:15
így van, nem indukciós. Sima elektromos, kerámia. Nem szeretem én sem. Ha cserélni kell, gáz lesz.
2015. júl. 23. 09:14

Te kerámiát írsz,és van sima elektromos kerámia főzőlap, ami nem indukciós.


Az indukciós főzőlapnál nem emlegetik külön, hogy kerámia, mert nem kehet másmilyen.

2015. júl. 23. 09:13
2 nap miatt nem aggódnék ennyire, ráadásul ebben a melegben nem is kapcsolnám be a sütőt. Egyszer mi is nyáron költöztünk és 1 hétig nem volt konyhám, vagyis csak a hűtő volt, mi addig hideget ettünk:)
14. kszb (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2015. júl. 23. 09:07
nem a gyorsaságával van a gondom nekem :/
2015. júl. 23. 09:06

Az indukciós főzőlap habár kerámia, de egészen más, mint a sima elektromos.


A gáznál is gyorsabb, többen mondják, akik egyébként gázzal főznek vagy főztek.

12. kszb (válaszként erre: 11. - Andi0113)
2015. júl. 23. 08:59

nekem életemben először van kerámia lapom (3 éve már). Ha csere lesz, nekem is gáz lesz. A sütő ok, h elektromos, sőt, abban ragaszkodok az elektromoshoz, de kerámiát főzőlapnak, ha nem muszáj többé nem.

A lakásfelújítás időszakából nekem van egy elektromos rezsó a biztonság kedvéért a pincében.

11. andi0113 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:28
Volt kerámialapom, utáltam nagyon, ezért vettem most gázos főzőlapot. Egyébként szerintem gyakrabban van áramszünet, mint "gázszünet" Legalábbis felénk :)
2015. júl. 22. 11:58

Egyébként nem minden a gáz. Lehet üzemzavar is.


Egy indukciós (elektromos) főzőlap keveset fogyaszt, és nem tűzveszélyes, mert csak akkor melegít, ha edény van rajta. Ráadásul kicsi, könnyű, könnyen tisztítható is. Nem árt, ha van otthon, nem egy hatalmas költség, és bármikor előkaphatod ha éppen nincs gáz, vagy ha kempingezni mentek, esetleg kollégista gyerek van a családban.


Szerintem megfő a tojás a sütőben is, de inkább átvinném a szomszédba megfőzni. :D

2015. júl. 21. 17:11
csirkemell vagy karaj, vagy amit akarsz szeleteket beraksz a tepsi aljába, megsózod fűszerezed, paradicsomszeleteket karikázol rá és nyakon öntöd tejföllel,fólia alatt jól összesütöd és egy negyed órát még sütöd fólia nélkül.
2015. júl. 21. 15:34
vagy kihagyom belőle 
2015. júl. 21. 15:22

Azt nem tudom, hogy a rakott krumplihoz a tojást hogyan tudod sütőben megfőzni???

Talán ha van külön vízforralód, és annak segítségével, akkor még az is jó!!

2015. júl. 21. 14:32
köszönöm  Így már változatos lesz!Remélem elég lesz csak kettőt megcsinálnom az ötletekből! 😊
2015. júl. 21. 13:29
Tejszínes,sajtos csirke tésztával és Ma.... alappal.A hirdetésben látom mindig.Jó lehet:)
4. kszb
2015. júl. 21. 12:34
rizst is tudsz benne csinálni. Sőt! Tudsz oylat is, h rizs a tepsi aljára, mirelit mexikói zöldség keverék, hagyma karika, fokhagyma, stb, vagy friss brokkoli, stb, arra rá csirkecomb pld, és ahány bögre rizst tettél a tepsi aljára, annyi bögre vízben eleversz sót, borsot, vegetát, esetleg zöldfűszert, paradicsom pürét, ami tetszik, leöntöd vele, és alufólia alatt átpárolod. A csirkecombot kicsit még megpirítod, miután levetted a fóliát, és ha kedved tartja, tejföllel is meglocsolhatod, összesütheted a végén.
2015. júl. 21. 12:27
Rakott krumpli,tepsis krumpli,
2015. júl. 21. 12:22

Rácponty, ha a nyers krumplit uborka-szelőn leszeled, nyersen is összerakhatod vele + halfilével, először úgyis beborítod alufóliával...


De hasonló módon rakott kelt is vékonyra szelt kolbásszal...

2015. júl. 21. 11:49
Készülőben van az új konyhabútorom, most 2 napig csak a sütőt tudom használni (amíg be nem köti a szerelő a gáz főzőlapot) Tudnátok ötletet adni, hogy milyen ételeket készítsek a sütőben? Pizza már kilőve 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook