Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fontos számodra, hogy mit gondolnak rólad mások? fórum

Fontos számodra, hogy mit gondolnak rólad mások? (beszélgetős fórum)


2022. dec. 3. 08:23
egyentalan nem,ahol elek ez a dolog egyentalan nem nervado.
2022. aug. 9. 18:04
Valamennyire, de az inkább hogy mit mond rólam, mögöttem. mindig ilyen hüle voltam.😃
2022. aug. 7. 11:10
Ha ismer, és beszámítható az illető.
2022. aug. 2. 03:56
Abszolute nem.
2022. júl. 31. 17:21
Nem fontos.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Bichi)
2022. júl. 30. 21:58

"Ahogy nem azért nem sz.rok az utcán, mert mások mit gondolnának, hanem mert nekem nem lenne komfortos."


Ha mindenki odacarna, akkor te is megtennéd, de ez is egy elvárás felénk, hogy ne tegyük, ha a muszáj rávinne, persze, hogy égne a pofám. Csak magamat írom most példának, nem tudhatom másnak égne-e? Cartak már a villamoson az ülésre és nem égett a pofája. Vagy bejárta a világsajtót, hogy egy nő a repülőgépen a folyosóra pisilt. Tehát ez érdekel engem, mit szólnak, az nem milyen a ruha rajtam, tetszik-e másnak a hajam, vagy tetszik-e, amit most éppen idepötyögök.

17. Bichi (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 30. 19:35

Hát ez hülyeség, a társadalmi elvárásoknak való megfelelés az együttélés alapja, és semmi köze ahhoz, hogy másoknak mi a véleménye rólam. Főleg azért, mert ezek a saját komfortosságomat érintik.

Ez olyan, mint hogy a munakhelyemen nem tud felhúzni még a leghülyébb kuncsaft sem, mert egyszerűen lepereg rólam a hülyesége, ami mondjuk a családom környezetében nem így lenne. És az, hogy türelmes vagyok, nem azért van, mert ez az elvárás, mert a főnök azt mondja, hogy legyek türelmes, hanem mert ez a saját érdekem, hogy ne csessze szét az egész életemet.

Ahogy nem azért nem sz.rok az utcán, mert mások mit gondolnának, hanem mert nekem nem lenne komfortos...

Persze mindenbe bele lehet magyarázni sokmindent, ha valaki ennyire akarja...

2022. júl. 30. 19:18
Egyre kevésbé .
2022. júl. 30. 19:18
Úgy nőttem fel, hogy a világon a legfontosabb hogy másoknak mi a véle rólam. Folyamatosan azt hajtotta anyám, "mit fognak szólni az emberek?" Mindig meg kellett felelni valakinek. Szörnyű volt. Ma már kicsit se érdekel ki mit gondol rólam. Egyébként se tudnám meg, hisz nem látok bele senki fejébe. Ennél sokkal- de sokkal fontosabb dolgok vannak az életben. Aki ezt nem tudja, annak nincs élete.😀
14. Ildi
2022. júl. 30. 18:58
Soha nem érdekelt
2022. júl. 30. 18:58
Már régen nem számít ki mit gondol.
2022. júl. 30. 15:38
2022. júl. 30. 15:04
Néha igen. -----még olyantól is, akit személyesen nem ismerek. De van, hogy a közeli rokonoké nem számít, nem érdekelnek.
2022. júl. 30. 13:13
Nem meghatározó mások véleménye, ilyen meg még nem fordult elő velem, hogy hazugságot hallottam volna vissza magamról (vagy bármit..) szóval nem tudom mit csinálnék, valószínűleg semmit.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Bichi)
2022. júl. 30. 13:05
Részben igazad van, de ott a de. Ha alkalmazkodsz valamiért, már érdekel mások véleménye, ha nem érdekelne, akkor nem alkalmazkodnál.
8. Bichi (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 30. 12:34

Hát akkor én hazudok, mert nem érdekel a mások véleménye, kivételt képez ezalól a családom, de az övéké sem minden kérdésben.

Egy közösségben alkalmazkodni kell, és elfogadni az ottani szabályokat, de ez közel sem azt jelenti, hogy érdekelnie kell, hogy mi a véleményük..

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 11:58

Visszaolvastam a kérdést, nem ua. fogalomról beszélsz.

Az, hogy mit gondolnak és mit hazudnak nem ua. fogalom.

Ha hazudna valaki rólam valamit, azt el is hinnék,az kevésbé érdekelne, mert nem vette az illető a fáradtságot, hogy általam ismerje meg azt a tényt. Felületes, tehát nekem vele dolgom nincs.

De ennek is vannak fokozatai, pl. a nem jól végzem a munkámat, vagy éheztetem a gyerekem, pénzért árulom a testem, lopok. Egyik nem érdekel, a másikért feljelentem. Ennyiből érintene.

2022. júl. 30. 11:58
Bocs, kimaradt egy szó. ...amit mástól/másoktól HALL.
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 11:56

Úgy gondolom, nagyon is értem, hogy miről beszélsz.

Igen. Sok ember befolyásolható, és ész nélkül felül mindenféle mendemondának, amit mástól/másoktól Ahelyett, hogy arra törekedne, hogy saját maga megismerje azt az embert, akiről esetlegesen rosszindulatú pletykát terjeszt valaki.

Vannak olyan emberek, akiknek lételeme mások fúrása. Bármilyen indíttatásból teszi, ez az ő gyengesége miatt van. És vannak olyanok, akik isszák a hazug szavakat, pedig semmi alapjuk nincs.


Sem a valós életben, sem pedig a virtuális kommunikációban nem hagyom magam befolyásolni. Szeretem saját magam megismerni, kiismerni embereket.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 11:47

Aki azt mondja, hogy nem fontos mit gondol róla a többség, pl. egy osztály, vagy munkahelyi közösség, az vagy naivan áltatja magát, vagy hazudok. Vannak társadalmi elvárások, ha nem egy lakatlan szigeten élünk. Mivel mi emberek szociális lények vagyunk, ezért is érdekel mások véleménye.


Az viszont tény a legjobb emberekről is állítanak valótlanságot. Jézus a Biblia szerint jó volt, mégis keresztre feszítették.


Tehát fontos, de nem mindenáron. Mindenkinek nem felelhetünk meg.

Görcsösen nem lehet megfelelni, mert az már a személyiségünket torzíthatja, gátlásossá teget.


Szelektálj!

2022. júl. 30. 11:13
Csak annak a véleménye fontos, aki fontos nekem, a többieké nem.
2022. júl. 30. 11:09
nem lehet mindenkinek megfelelni, meg mindenkinek más az értékrendje
2022. júl. 30. 10:56

Valaki,mond rólam valamit,mindig az nézem meg ,"ki" mondja! Sajnos nagyon sok ember,aki ártani szeretne,de nem tud,megpróbálja a többi ember látásmódját befolyásolni,a rólam alkotott képet rombolni,így erősítve saját magát,s hazugságait,szélhámosságairól elterelve a figyelmet!( Aki neki hisz,megérdemli!)

Van a hazugságnak egy olyan szintje,amikor,már nem a hazudozó a hibás,hanem aki elhiszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook