Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fontos-e, hogy a gyerek már pár hónaposan sokfelé menjen a szülőkkel? fórum

Fontos-e, hogy a gyerek már pár hónaposan sokfelé menjen a szülőkkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2006. júl. 1. 02:48

Mi is mindenhovva vittuk a gyerkocunket annak idejen. Nem voltak nagyszulok, es egyaltalan senki rokonsag korulottunk, igy nem is lett volna mas valasztasunk.

Nem bantam meg, a fiam ertelmes, magabiztos kalanvagyo fiatal emberke most 23 eves korara.

8. zoja
2006. júl. 1. 02:12
vinni,vinni ahova csak lehet.Mindkét gyereket vittük és a mai napig visszük.Jó sokat eggyütt lenni,és ami a legfontosabb rengeteg dolgot megismer.a leg váratlanabb pillanatban idéz fel eseményeket,ismer fel tárgyakat amire mi nem is gondolunk,de nekik új és izgalmas még.MI kisbusszal közlekedünk.elég érdekes a látvány mert tiszta gyerekszoba,úgy beköltöztek a gyerekek./persze jó nagy kupi van benne/
2006. júl. 1. 01:39

Elolvastam az előttem szólók véleményét és csak egyet tudok érteni velük.

Mi is vittük mindenhova a gyerekeket, bankba, biztosítóba, bevásárolni, kereket cseréltetni, nyaralni stb. Van a családban ellenpélda is. Sehova nem vinni (még a játszótérre sem, mert összeszed vmi. fertőzést, mindig mindent ugyanabban az időben és módon csinálni (etetés, fürdetés stb.) Eredmény: A kicsi 5 éves múlt. Fél mindentől ami újdonság, nehezen tud beilleszkedni a saját korosztályába, csak felnőttek közt érzi jól magát, tele van félelemmel, szorongással, váratlan helyzetekkel nem tud mit kezdeni.

6. 72442562 (válaszként erre: 5. - Molntak)
2006. jún. 29. 14:15
Pontossan erre gondoltam én is:))
5. molntak (válaszként erre: 4. - 72442562)
2006. jún. 29. 13:12
Mi bevásárolni 1-2 órás sétákra 6 hetes korától vittük. Sétálni is nyugodtan elviheted, kell neki a levegő. Azért mert kicsi nem kell bezárni a lakásba. Ha pedig már 4-5 hónapos egyenesen kötelező vinned. Hát hogy fog az a gyerek megtanulni bármit is a környezetéről, ha bezárja az ember. Azt nem ajánlom, hogy hosszú utakra elvidd, de egy 2-3 órás utazástól nem lesz semmi baja, legfeljebb alszik egy nagyot. Egy ekkora gyerekkel már lehet kirándulni is. Jó esetben már elég stabilitást és biztonságot nyújtanak már neki a szülei. Tehát el lehet vele menni, a lényeg az, hogy a szülők ott legyenek.
2006. jún. 29. 13:03
Na most én nem egy ujszülöttre gondoltam,ha nem 4-5 honap tól.És nem külföldi utakra ,ha nem sétákra(kicsit hosszabb sétákra),bevásárlás stb.Szerintem fontos hogy a gyerek minél több helyet ismerjen meg.(bár lehet hogy van aki korainak tartja)
2006. jún. 28. 18:04
Nekem is az a véleményem, hogy pár hónapos babával nem jó hosszú túrát tervezni. Szerintem neki még inkább stabil, nyugodt környezetre van szüksége, nem arra, hogy jobbra-balra rángassák. Úgy gondolom, neki még először bele kell szoknia abba, hogy megszületett, és ha már nyiladozik a kis elméje, szóba jöhetnek a távolabbi kiruccanások.
2006. jún. 28. 17:35

pár hónaposan? bár nem vagyok gyakorló anyuka,szerintem ezt egy normális kereten belül kell tartani. Ergo: mondjuk nyaralni nem vinném el ,inkább lemondanék a nyaralásról,meg hosszabb utakra. max 4-5 óra ami szerintem normális,de lehet hogy most minden anyuka nekem ugrik.

Az meg,hogy fejlődik a személyisége? de most nem egy pár hónapos babáról van szó??

2006. jún. 28. 17:06
Szerintem nagyon fonttos.Mi is sok felé voltunk a (vagyunk) a kicsivel.Szerintem valamilyen szinten igy tanul és a személyiségét is fejleszti.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook