Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogynom kell, de egyedül nem megy fórum

Fogynom kell, de egyedül nem megy (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. 10cc61fb5a (válaszként erre: 40. - A03dd05915)
2017. szept. 28. 13:42
Tudom. De arról nem tudok lemondani. Az esti fröccsözés felbecsülhetetlen. :D
40. a03dd05915 (válaszként erre: 39. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 28. 13:14

Ha a száraz fröccs az szóda üresen, az ok.:)


De az alkohol is sok cukrot tartalmaz.

39. 10cc61fb5a (válaszként erre: 38. - A03dd05915)
2017. szept. 28. 12:44
Én már eljutottam oda, hogy a csoki vagy édesség helyett, inkább iszom egy száraz fröccsöt. :D XD
38. a03dd05915 (válaszként erre: 37. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 28. 11:37

Ez lenne a feladat.:)

Hogy mindenki úgy vásároljon, hogy megnézze a terméken feltüntetett energia és összetétel táblácskát.

Hogy nyáron is inkább a citromos vizet válassza a szervezet hűtésére, mint a jégkrémet, fagyit.


Át lehet állni, sokaknak sikerült már.


Elmúlik, ha megtanulja utálni az ember a cukrot.:)


[link]

37. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 33. - Dolcsy1989)
2017. szept. 28. 11:28
Nem múlik el, csak visszavonul, hogy azután nagyon durván térjen vissza ( lásd még a cukrászdás példát) Kivéve, ha valaki fejben eljut odáig, hogy egészséges szintre mérsékelje a bevitt cukrot/szénhidrátot (nem egyenlő a megvonással) A saját érdekében. Nem holmi álomalakért, hanem az egészségéért.
36. dolcsy1989 (válaszként erre: 35. - Dolcsy1989)
2017. szept. 28. 11:05
Oke megis linkel csak iraskor nem ugy muatta Xd
2017. szept. 28. 11:04

[link]


Valamiert ugy latom nem linkel csak siman bemasolta de igyis megfelel a celnak ha valakit erdekel. :)

34. a03dd05915 (válaszként erre: 33. - Dolcsy1989)
2017. szept. 28. 11:02
Linkelnéd azt a cikket?
2017. szept. 28. 10:54

Amugy a cukros es magas ch tartalmu etelek utani csillapithatatlan vagy, es azt megvonva a szervezettol kovetkezo idegesseg es agyi belassulas az csak a szervezet ch fuggosege miatt van. Idovel elmulik. En tapasztaltam mikor ketogen dietaba vagy inkabb eletmodba kezdtem. Igaz most mar nem kovetem mert eleg korulmenyes, de egy ket het utan a tested leszokik a chrol es ujult energiakat tudsz mozgositani. A fogyas erdekeben is hasznos de nem elsodlegesen azert lett "kitalalva".

Van egy cikk itt a hoxan a temarol ami engem lenyugozott...sajnos az iroja nem jar mar fel de erdekes dolgokat taglalt ki benne.

Engem a cikk gyozott meg majd bizonyossagot nyertem az igazarol mikor kiprobaltam. Egyetlen hatranya hogy nagyon kell figyelni es joforman csak otthon elkeszitett eteleket fogyaszt az ember amit kulon maganak foz. Ezt leszamitva nagyon erdekes dolgokat tapasztalsz a testeden ha betartod es kibirod azt a ket hetet mig beallsz agyilag is a ch mellozesere.

32. 10cc61fb5a (válaszként erre: 31. - Csillagom2)
2017. szept. 28. 10:22
Én is minden nap főzök a férjemnek. A munkába pedig rendelek update ebédet. Sőt a gyereknek is mindennap megveszem az 1 darabka kiflit vagy zsömlét, én meg eszem a ch-csökkentett toast-ot. :)
2017. szept. 28. 10:00
Nekem nehézséget okoz hogy szinte napi szinten főzök a családra és biztos lustaság de nincs kedvem még külön magamra is főzni! Néha csinálon de macerás!
30. csillagom2 (válaszként erre: 24. - DTJ13)
2017. szept. 28. 09:58
Ha Pesten laknék eljárnék aLife Tilt-es sráchoz😄
29. csillagom2 (válaszként erre: 20. - Babyapocakban)
2017. szept. 28. 09:57
Köszönöm😄😄
2017. szept. 28. 08:51

Szerintem a szervezetünknek nincs semmi szüksége a külön bevitt cukorra.

Néha megkóstolható egy-egy különleges édesség, de az, hogy naponta fogyasszunk silány minőségű csokit, cukrot, süteményt az egyenes út a szervezet működésének felborításához.


Ajánlom elolvasni: Cukor Blues (William Dufty)

27. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 26. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 28. 08:42
Amikor bűnözésnek nevezzük az édességfogyasztást, azt erős túlzásnak tartom :) Különben ugyanolyan jók az édesítővel vagy fehérliszt nélkül készülő sütemények is. Ha már a cukrászdáknál tartunk, nekem pl minden évben jobban ízlik a cukormentes országtorta mint a "rendes" :)
26. 10cc61fb5a (válaszként erre: 25. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 28. 08:34

ezzel egyet értek. Viszont szerencsére ma már több helyen kaphatók cukormentes édességek, péksütik, csokik, amivel elég jól helyreállítható az "édesség utáni vágy".

Én anno 10 éve vagy 60 napig nem ettem semmiféle cukrot, cukrosat (még a savanyúságól is csak édesítőszereset) és nagyon letargikus állapotba kerültem. De akkor még nem nagyon találtam olyan édességet, ami bűnözés nélkül ehető.

25. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. szept. 28. 08:14
Pont ezt mondom én is. Vagy a cukrászdában találja magát amint épp felvásárolja a pult tartalmát, vagy olyan idegállapotba kerül, hogy a környezetében élők - ahogy Apukám mondaná - az égen csináljanak maguknak házat, ott is félreeső helyen :)
24. DTJ13
2017. szept. 28. 07:45

Sziasztok!

A Lifetilt Diéta Pro fb csoportban most indul program, szupi étrenddel meg edzéstervvel, motiváló közösséggel :)

Hátha érdekel valamelyikőtöket :)

23. 31bc25d879 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2017. szept. 28. 06:21
Ez így van:)
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Babyapocakban)
2017. szept. 28. 00:25

Annyira azért ne csökkentsd a CH-t.


Én is, de még sokan mások is egyre inkább elhagytuk a felvágottakat, mert sok vaackság is van bennük, meg zsiradék is, fehérje ugyanakkor még a jobbakban is kevés.

Sütőzacskóban sütött sovány húst jobban megéri enni.


Aki nagyon megvonja a szénhidrátokat, az előbb-utóbb agy cukrászdában találja magát két szelet torta között...

2017. szept. 27. 13:58
A lemondás, a dolgok megvonása magunktól, ez a "csakazértseeszeksütit" attitűd hosszú távon nem vezet jóra, csakúgy mint az általad gyűlölt de egészséges élelmiszerek erőltetése. Az ember egyszer csak elér egy pontot, amikor rohadtul besokall és teletömi magát megint valami zsíros mű sz.rral. Fejben kell odáig eljutni, fejlődni, hogy nincs szükséged csokira, sütire, gyorskajára és társaira és megtalálni azt az egészséges kaját (vagy többet) amiből igenis szívesen fogyasztasz. A mozgással ugyanígy van. Hiába papolják valakinek, hogy milyen hasznos a futás, ha mindig is utálta. A cél lrdekében talán megy egy ideig de ha nincs mögötte lelkesedés, egy idő után "abbamarad" Az erőlködés csak frusztrációhoz vezet azt pedig normális lelkivilágú ember nem bírja hosszú távon.
20. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Csillagom2)
2017. szept. 27. 13:51

Reggelire ch csökkentett kenyér, zöldség, felvágott (ilyen sonka jellegű általában)

Ebédre valamilyen húsféleség zöldséggel, salátával

Vacsorára mostanában fehérjeturmixot szoktam inni.

A köztes időben és reggel is kávézom, arról nem tudok lemondani, de édesítővel és nagyon kevés tejjel iszom.

Zöldségből mindent eszek, gyümölcsből csak a bogyósokat (sajnos most már vége a szezonnak). Húsból általában csirkét, ritkábban sertést és pulykát.

A péksütikből csak a ch csökkentettet és csak reggelire szoktam, épp kezdek leszokni róluk.

19. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Csillagom2)
2017. szept. 27. 13:10

Én eszem, ha éhes vagyok. De olyat, ami nem hizlal.

Ha így állsz az ételhez, akkor javaslom vásárolj be update termékekből. Abban van, puding, csokik, sütik, ropi...stb. Engem ez indított el a fogyás útján. 1 hónapig nem akartam mozogni sem, de csak U1 kajákat ettem. Ez levitte a súlyomat egy kicsit és már boldogabban és energikusabban tudtam nekiállni futni. Ez 1 éve volt. A súlyom maradt de az alakomat teljesen átformálta a futás. Mára 8-10 km-t is lefutok óra alatt megállás nélkül. ;)

18. 4331bba7c7 (válaszként erre: 13. - Csillagom2)
2017. szept. 27. 10:47

Sztem éhes ember egyen. Nem koplalással fogsz eljutni a célhoz.

Hús, zöldség, tejtermékek, gyümölcs.

Csokival, rántásos főzelékkel is lehet fogyni. Sőt.

A mozgás nagyon sokat számít. Ha mozogsz, és nem 3 sütit vagy 3 kakaós csigát eszel, akkor fogyni fogsz. Ha megállod, koplalsz, más étrendjét követed (mert neki bejött..), akkor könnyen kialakulhat a yoyo effekt.

Hajrá!

17. presike (válaszként erre: 11. - Csillagom2)
2017. szept. 27. 10:15

Nagyjából 6 hete kezdtem el és úgy 5-6 kg mínusznál járhatok.Nem mértem mostanában.De még 10-et le kell nyomni minimum.

Annak idején a kalóriabázissal fogytam le több,mint 10 kg-ot.Nagyon jó volt,csak aztán mindent visszaszedtem.

Most nem követek semmilyen diétát.Önmagamhoz képest rengeteget sportolok.A kajában odafigyelek,hogy mikor mit eszem.Ha édességet kívánok,azt igyekszem délelőtt megenni.Ha kevésbé diétás kaját kívánok,abból kis mennyiséget megengedek magamnak.

Több ételt elhagytam,főként szénhidrátot,de hosszú lenne sorolni.

Facen is találsz csoportokat,hátha ők is tudnak segíteni.

2017. szept. 27. 09:52

Ha elore betervezed minden napra hogy mit eszel akkor az sokat segit. Kaloriabazisra regisztrajl es ott tudod figyelni mi hany kcal, es a sajat egyeni kcalbeviteledet is ki tudod szamitani hogy mennyi kell h fogyj es ne stagnalj vagy hizz.

Rengeteg folyadekfogyasztas nagy segitseg szinten. Mikor megehezel, eves elott igyal meg annyi vizet amennyit tudsz es csak aztan egyel....nekem ez is hasznal.

A hirtelen radtoro ehseg amikor ugy erzed ki tudnad zabalni a hutot az altalaban a nem egyenletes inzulinyermeles miatt van...amit naponta tobbszori kevesebb adagokkal tudsz egyenletesse tenni. (Persze fontos h mivel)

Nekem nagy motivacio az is amikor megnezem h egyes kajak hany kcalt tartalmaz es a masik meg milyen keveset...es rajovok hamar h inkabb eszek tobbet abbol ami kevesebb kcal mint ami kcalbomba es nem telit el...

Pl a rantotthus sult krumpli helyett mondjuk natur csirkemell vagy karaj karfiollal es kis sajttal a tetejen sutoben sutve sokkal jobban telit, vagy akar fuszeresen olivan kisutve egy nagy adag gorogsalival hasonlo kaloriat eredmenyez de az adag belole sokkal nagyobb...erted :) ?

Mar az is jot tesz a farkasehsegnek ha a hagyomanyos koreteket lecsereled nagy adag salikra.

15. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 13. - Csillagom2)
2017. szept. 27. 09:45
semmi - eszem pl. egy fel almat
14. tavasz007 (válaszként erre: 13. - Csillagom2)
2017. szept. 27. 09:44

amkor éhes vagy, akkor egyel, nem attol fogsz lefogyni ,h nem eszel, amikor ehes vagy, hanem h mit eszel..

ha nem eszel, csak lelassul az emesztesed,--

aztan mar akkor sem fogsz, ha nem eszel..

2017. szept. 27. 08:55
Arra lennék kíváncsi hogy amikor éhesek vagytok mi tart vissza hogy ne egyetek??
12. csillagom2 (válaszként erre: 6. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 27. 08:29

Csak annak nem😄

Cigiről pl simán leszoktam nasiról meg nehezen!

Hátha segít😄😄

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook