Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogsort fogorvossal vagy inkább fogtechnikussal érdemesebb készíttetni? fórum

Fogsort fogorvossal vagy inkább fogtechnikussal érdemesebb készíttetni? (beszélgetős fórum)

14. Soufflet (válaszként erre: 10. - Ramcsika)
2023. márc. 1. 01:03

A fogorvosom rajtam gyarolt fogkovevetelt es barazda zarast, amit az anyja felugyelt, mert maganpraxisuk volt (a noverem exe). Az apja fogtechnikus volt, a novere fogorvosom asszisztens.

Egy regi csaladi barat asszisztens volt, elvegezte a higienikusi kepzest, azota o csinalhat fogko eltavolitast. Nem lehet a rendeloben jatszani, az mindig az orvos felelossege.

Az egyik tesom recepcios fogorvosi rendeloben Sopronban, ahol koztudottan a legtobb fogorvos tomorult az orszagban, es bejutni sem egyszeru.

Ha csak egy fogko eltavolitas, ahol 3 rendelo van, nem feltetlenul az orvos vegzi. Olyan helyre nem is mennek, ahol nem biznek meg az orvosban. Bizalom alatt azt is ertem, hogy hulyere nem bizza.

13. globus (válaszként erre: 8. - Soufflet)
2023. febr. 27. 09:15

Pontosan így van.

Jártam fogtechnikusi laborban: pultok mellett fúrtak-faragtak, ragasztottak, de pácienst nem láttam fogorvosi székben. Ez egy "műhely". Mintát sem ők veszik le, hanem fogorvostól kapják.

Eszembe nem jutna hiányos, romlott, pótlásra-javításra szoruló fogazattal fogtechnikushoz menni. Azt sem tudom elképzelni, hogy fogorvos lecsiszolná koronához ingyen, aztán köszönöm szépen, lelépek, a nagy zsét máshoz viszem ... :D

2023. febr. 27. 08:22
Csak szólok, fogtechnikus NEM dolgozhat szájban.
11. ikres_anyu (válaszként erre: 8. - Soufflet)
2023. febr. 27. 08:13

Egyetértek.

A dental hygienist akire gondolsz, itt nálunk fogászati asszisztens néven van, de nem jellemző hogy a fogkövet ő szedné le.

Nekem annyi szerencsém volt, hogy a fogorvosnő, aki csiszolta a fogaimat előtte fogtechnikus volt. DE: az egyetem választja el a két szakmát optimális esetben.

10. Ramcsika (válaszként erre: 8. - Soufflet)
2023. febr. 27. 05:50

De jártam fogorvosnál! És rendszeresen járok is ellenőrzésre. Nem tudom Te fogtechnikust kivel kevered? A fogtechnikus az aki a fogakat /koronát, pótlást, fogsort/ készít

A fogkövet nekem a fogorvos szedi le.

2023. febr. 27. 02:16
Bocs.
8. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 02:15

Nekem 20 eve van fix fogorvosom.

A technikus kiadott feladatokat csinal meg.

A dental hygienist fogkovet szedehet le, feherithet, asszisztal.


Ti meg nem jartatok fogorvosnal?

7. globus (válaszként erre: 6. - Ramcsika)
2023. febr. 26. 18:50
Nekem is volt technikusom, sőt. Először ő volt, felvitt a fogorvoshoz, és együtt találták ki a menetrendet, fazont, színt, anyagot. Mondjuk volt több gyökérkezelésem, egy beültetési terv- ami végül aztán elmaradt. Összességében jó lett, de talán olcsóbb lehetett volna.
6. Ramcsika (válaszként erre: 4. - Globus)
2023. febr. 26. 18:47
A fogtechnikus! Szuperül megoldotta! Ha kértem injekciót adott, ha nem akartam nem erőltette. Nagyon jó módszere volt a rövid ideig tartó beavatkozáshoz a fájdalom csillapítására. Nekem bejött. Sőt fogorvosnak is elmondtam. /baráti kapcsolatban voltunk/vagyunk. / nem volt kiakadva. Igaz ő azzal a technikussal nem dolgozott,én meg vele szerettem volna csináltatni, mivel nagyon szépen, pontosan dolgozott. Nem is lehetett panaszom, nagyon jó lett a pótlás.
2023. febr. 26. 17:19

Egyik kollégám szenvedett a hagyományos technológiával készült fogsorával. Folyton tört, hányingere volt tőle, nem volt stabil. Aztán rátalál erre: [link]

Mintha kicserélték volna a kollégát. Már lehetett vele beszélni.😀

4. globus (válaszként erre: 3. - Ramcsika)
2023. febr. 26. 17:17
Ki csiszolja le, amire ragasztják?
2023. febr. 26. 14:15
Ha ismersz, megbìzható, jó technikust az a nyerő! Én jó pár évvel ezelőtt technikussal csibáltattam pótlást. Fogorvos kihúzott egy fogamat, és utána elmentem technikushoz. Fele árért vállalta, és szuper lett.
2. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 13:57

Egy ismerősöm az elmúlt hőnapokban fogorvosnál kezdte és kifizetett 81ezret

Az elskészült híd egész más volt mint ami neki jó volt, visszakélrte és kapta a pénzt

Elment ahhoz a technikushoz aki a hidat csinálta, az meg csodálkozott hogy ez nagyon nem stimmel. Sokkal olcsóbban bevállalta és készitette el

Szoval technikus, ha vállalja

2023. febr. 26. 13:47
Melyikhez forduljunk elöször inkább? (ha nem kell húzatni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook