Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítés után mi segíthetne a fogfájáson? fórum

Fogfehérítés után mi segíthetne a fogfájáson? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 4. 20:55
Sziasztok! Én ma voltam a HQ Dental-nál. Nagyon kedves és alapos volt a Gyöngyi (ő csinálta) úgyhogy csak pozitívan tudok vélekedni róla. A kezelés során tájékoztatott arról, hogy érzékenység, fájdalom előfordulhat a kezelés után. Hát sajnos bejött..... olyan érzékenyek a fogaim, hogy besz@rok, már 3 cataflam-ot beszedtem de semmi pozitív változás. Én megszenvedem a fehérséget..... :(((
12. wobbegong (válaszként erre: 11. - Petaluda)
2012. ápr. 19. 10:17
Én is most szombaton voltam ott és engem sem tátékoztattak ezekről, pedig nekem is beszélnem kell a munkám miatt. Vissza mentél utána, hogy valami kártérítést kérj? én most fogok visszamenni, mert ha ezt tudom, inkább lemondom, nekem nem ért volna ennyit. Én soha semmire nem szedtem gyógyszert, most viszont 3-4 óránként szedtem a fájdalomcsillapítókat és jó ha egy óráig tartott a hatása. Aludni, enni nem tudtam, lefogytam, belázasodtam. A fájdalomtól, volt hogy majdnem össze is estem, úgy levagyok gyengülve. Szerintem alap dolog lett volna, hogy mikor időpontot kértem (személyesen) akkor felvilágosítani ezekről, vagy mit kell tennem ezek megelőzése érdekében.
2012. febr. 1. 14:35

Sziasztok!Én most jöttem haza a mammut fogászattól, szintén fogfehérítésen estem át. Nekem senki nem mondta h előtte elmexet használjak és akkor nem 'szarom össze magam' miután kijövök onnan!!!!

Beszélni nem tudok, sem enni-inni, csak nyilal. Vettem sensodune-t, azt kentem rá, talán egy kicsit jobb,de nyilal folyamatosan, úgy h ki sem nyitom a számat...

Pedig beszélnem kéne, mert mennem kell dolgozni és vendéglátózom. Bevettem gyógyszert is,de még nem használt, cataflamom meg nincs...

SZóval minden óvatosan ezzel, kivancsian varom h 2 nap múlva mennyire lesz érzékeny!

10. makrai.lilla (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. jún. 28. 00:00
nah en pont ezert nem csinaltatok...
2010. jún. 27. 23:58

Kedves Godvin es mindenki aki DR Fresh fele fogheheritot szeretne kiprobalni!(bocsi az ekezetek miatt, de kulfoldon vagyok)

Nekem marciusban volt az eskuvom, es ugy gondoltam legyek tokeletes, ezert mivel sokallottam a fogfeheriteseket ugy gondoltam kiprobalom a DR Fresh fogfeheritot.Mar eleve az volt a bibi, hogy 1-et rendeltem, de 2 jott, gondoltam, maskor is jo lesz.Eldontottem, hogy megcsinalom, elso este feltettem azt a muanyagot, melybe a gelt beletettem es amelyet 15 percig tartottam a szamban.Nagyon fajt, de gondoltam igy a jo.15 perc utan mikor kivettem nagyon verzett a szam, es fajt.Gondoltam masnap elmulik.Na most masnapra annyira fajt, hogy beszelni nem tudtam, es minden mozdulattol sirtam, nem beszelve arrol, hogy ahogy hozzaertem a szamhoz, jott a ver. Gondoltam varok meg 1 napot.3nap elott mar semmit nem aludtam ejszaka igy reggel elmentem fogorvoshoz, aki adott egy injekciot es Curasept oblogetot.Nagyon lecseszett a doki, mert azt mondta, hogy ez az egesz atveres, radaul megmutatta, hogy hidrogen-peroxid van benne, es ez teljesen tonkretette az injemet,a szamat, a fogaim meg 10 napig nagyon erzekenyek voltak, szoval nagyjabol 2 hetbe kerult, hogy rendbe jott a szam, es csak 1x tettem fel, pedig 10 alkalmat ir..Jezusom mi lett volna akkor?Talan mar nem is lenne szam..Szoval felejtsetek el a Dr Fresht, egy nagy atveres!!!!!!!!!!!

8. godvin (válaszként erre: 3. - Tothsandor_sw)
2010. jún. 18. 22:23
Halló!Most olvastam a hozzászólást,és nagyon örültem mert,elötte gondolkodtam hogy,megrendelem a Dr.fresh féle fogfehéritő "szerkezetet",az 1ik fórumozó nagyon dicsérte!Nem tudom hallott e róla,www.dr.fresh.hu-n,láttam én is,és kérdezném hogy,mi a véleménye róla,ha ismeri a terméket?!előre is köszönöm!
7. Ajnácska85 (válaszként erre: 5. - Flasch)
2010. jún. 18. 10:26

Szia, nekem 50.000 körül lett volna, ha kell fizetnem, de szerencsére ismerős volt a fogorvos.

Ennél olcsóbban szerintem ne vállald be. Előtte már semmiképp ne moss fogat 4 órával:) Akkor is csak ELMEX-szel:)

2010. jún. 18. 10:22

Szia Flasch!


Rendelői fogfehérítést lehet foganként is végezni. A gond csak az, hogy nehéz behatárolni, hogy mennyire kell fehéríteni ahhoz, hogy ugyanolyan legyen, mint a többi. Árban pedig nem hiszem hogy van különbség.


Arra azért vigyázz, hogy ha csak egy-két fog különbözik a többitől a színét tekintve, akkor annak valami oka van. Célszerű először futni egy konzultációs kört.


Árakat találsz a Google-ban a hirdetések hemzsegnek a különböző akciótól. Csak azt nem értem, hogy hogy tudják most féláron adni a fehérítést. :) Vagy inkább optimistán: Hurrá, féláron adják a fehérítést.


Azért kicsit olvass utána, mielőtt kiválasztod a legolcsóbbat. Ajánlom neked is figyelmedbe az elmex gélt, és nézd meg az egyik magyar videómegosztó portálon, hogy miért kell garanciát kérni. :)


További szép napot!


Tóth Sándor

5. flasch (válaszként erre: 4. - Ajnácska85)
2010. jún. 18. 09:58

Szia! Rendelőben fehérítetted ahogy olvasom, gondolkodom ezen én is, de nem vagyok tisztában az árakkal. Ha nem is pontosan, de nagyjából behatárolnád, hogy mire lehet számítanom? És csak egész fogsort lehet fehéríteni? Nekem csak pár fogam van elszíneződve, de nem tudom, hogy lehet-e egyesével is fehérítést kérni. (ha buta a kérdés, bocs, de tényleg nem tudom)

Köszi előre is! És Sok mosolygást!!!:)

4. Ajnácska85 (válaszként erre: 3. - Tothsandor_sw)
2010. jún. 18. 08:23

Szia, nagyon kedves vagy, köszönöm szépen. Szerencsére reggelre elmúlt, mint amit elvágtak, jól tudtam aludni is.


A fehérség elmúlásától nem félek, mert nekem 5 éve már volt ugyanezzel a módszerrel fehérítve a fogam, de csak felül és még így 5 év után is nagyon meglátszott a két fogsor között a különbség.:)

Most egymáshoz fehéredtek. Pedig akkor csak az első 20 percet bírtam ki.


Amúgy való igaz, előtte nem használtam elmexet, erre nem figyelmeztettek, mérges is vagyok így utólag.


De mostanra azt mondom mégiscsak megérte, mert már nem érzékeny, viszont villogóan fehér:)

2010. jún. 18. 02:54

Kedves Ajnácska95!


Szerintem nem éri meg a fájdalom, és tapasztalatom, hogy valószínű 2 héten belül vissza fog esni a fogszíned. Elmondom miért:


Az érzékenységnek több oka van: magas koncentráció, hosszú hatóidő, a demineralizáció, a dehidratáció és a fog melegedése. A 3x20 perces kezelést nem bírtad, tehát a hosszú hatóidőt kihúzhatjuk. Az összes többi viszont valószínű bekövetkezett.


A demineralizáció (fogak ásványi anyagának vesztése) bekövetkezett, ha a kezelés előtt nem használtál Elmex gélt.


A dehidratáció bekövetkezett, főleg ha a lámpás megoldást választottad és fogfehérítő anyag szinte megszáradt a fogadon.


A dehidratáció akkor is bekövetkezik, ha sokáig tart az előkészítés (ínyvédelem felépítése).


A magas koncentráció 15% felettit jelent, ami a te esetedben adott.


Mivel a világon csak néhány rendszer van, ami nem melegíti a fogat, de hatékony (led tömb technológia), de az nem 3x20 (elég a 5x8perc 4x10 perc) percig tart, ezért a fog melegítése is adott.


A dehidratáció legfőbb jele a magas fogérzékenység / fogfájás / lüktetés. Sőt az ínyed is tud sajogni a hőtől amit kapott a fogfehérítéskor.


Te magad azt láthatod, hogy fehér csíkok, kréta színű / matt foltok vannak a fogadon.


A fogad szerencsére vissza fogja nyerni a vízháztartását, így a dehidratáció el fog tűnni. A probléma, hogy a fogfehérítés eredményének a legtöbb esetben a dehidratációt tekintik. Ha megszűnik a dehidratáció, meg fog szűnni az eredmény is. Bár ne így lenne... Van erről egy video is az interneten, hogyan lehet 10 perc alatt gép nélkül fehéríteni...


Valószínű, hogy kezelés előtt nem használtál Elmex gélt, pedig próbálom minden fórumon hangsúlyozni egy japán kutatás eredményét, amely egyértelműen kimondja, hogy fluoriddal előkezelt fog fogfehérítés általi károsodásának esélye drasztikusan lecsökken.



A lényeg, az érzékenységet okozó tényezők megszüntetése:


1, dehidratáció - magától megszűnik, a folyamat nem gyorsítható 1-2 nap múlva kezdődik, 1-2 hétig tart.


2, demineralizáció - vissza kell pótolni a fogzománc ásványi anyag háztartását. Erre a legjobb a GC Toothmousse, amit fogászaton kaphatsz. Másodlagosan jó az ELMEX gél, ami a magas fluorid tartalomnak köszönhetően a nyálban oldott ásványi anyagok beépülését segíti. Az Elmex gél inkább preventív megoldás.


3, többi tényező - nem tudsz sajnos segíteni rajta. A legjobb amit tehetsz, hogy beveszel valamilyen fájdalom csillapítót. Cataflam nagyon jól hat. 6-7 éve, amikor elkezdtem a fogfehérítést, tőlem is kérdezték az orvosok, ahová fehéríteni jártam, hogy hoztam-e. Aztán megszokták, hogy van ahol nem kell.



Szóval Ajnácska85, remélem segítettem, egy kicsit hosszú lett, de remélem te és mások is fel tudjátok használni ezeket az információkat. Reggelre jobb lesz, vegyél be egy fájdalomcsillapítót, és emeld a fejedet magasabbra, mint a tested többi része... az is fog segíteni.


Sajnálom, nem szükségszerű a fájdalom! Olvasson mindenki utána a dolgoknak.


Jobbulást!


Tóth Sándor

xxxx gép importőre,

xxxx fogfehérítési franchise rendszer megalkotója

2. fogtunder_ (válaszként erre: 1. - Ajnácska85)
2010. jún. 17. 23:04
Sensodyne vagy zöld Elmex, esetleg Elmex gél. De ne fogat moss velük, hanem az ujjadra teszed, bekened a fogaid, és néhány percig a szádban igyekszel tartani, idő kell a hatáshoz, utána fogat moshatsz. Minél többet ismétled annál hamarabb elmúlik. Természetes velejárója a fehérítésnek. De megéri ez az egy-két nap kellemetlenség! Amíg érzékeny kerüld a túl hideg vagy túl meleg, vagy savanyú ételeket, italokat! Kitartás!
2010. jún. 17. 22:53

Ma 3-kor volt rendelőben fogfehérítésem. Nem bírtam végig a 3X 20 percet, csak az első kettőt. Most rettenetesen érzékeny a fogam, alig bírom kinyitni a szám, aludni nem tudok. Nyilall, összevissza az egész fogsorom hasogat. Már megbántam az egészet.

Reggel óta nem ettem:S

Elmex-szel kenegetem. Van valami amit tudok tenni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook