Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati asszisztens fórum

Fogászati asszisztens (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. dec. 11. 20:22
Sziasztok! Örülök, hogy ráraláltam erre a fórumra, ugyanis mostanában fontolgatom, hogy elvégzek egy ilyen tanfolyamot, mert mindig is érdekelt ez a fogászati terület, csak eddig másfelé fújt a szél. NA DE! Az egy dolog, hogy érdekel, nem tudom mennyire bírnám így idegzetileg ezt a szakmát. Erről lenne egy bár egy pár kérdésem, hogyan is kell egy "munkanapot" elképzelni. Mennyire gusztustalan? Gondolok én olyanokra, hogy például, ha tőlem vért vesznek én általában lesápadok. A múltkor mentem kórházba látogatóba és ott is jobb volt leülnöm, miután megláttam, hogy kiből honnan mi lóg ki. De mindig kínzom magam, hogy akár ilyen orvosi videókat nézek meg témákban olvasgatok, mert amúgy nagyon érdekel. Ezekután nem tudom alkalmas lennék-e egy fogászati munkára. Vagy nem olyan vészes az? Meg lehet ezt szokni? Kíváncsi lennék azt fórumozók véleményére, illetve tanácsára. :)
68. Miss Angel (válaszként erre: 67. - Njerika)
2014. nov. 17. 21:54

szia.

én a Discimusban végeztem a fogászasszisztensi képzést,levelezőn,igaz a Kapos több nagyvárosban indít képzést,de én úgy vélem,ezt távoktatáson nem lehet megtanulni,mármint úgy hogy jó szakember váljon belőled.hacsak nincs valami tuti jó gyakszihelyed ahol foglalkoznak veled külön.A Kapos nem is biztosít neked gyakszihelyet+csak 1 éves az egész képzés,így,távoktatáson...szóval nem érzem az egészet túl komolynak,arra jó,hogy kapj egy papírt amiért elveszik a pénzedet.nem választanék ilyen sulit...

2014. nov. 8. 11:42

Sziasztok!

Engem is a Kapos2007 képzése érdekelne. Valaki elvégezte már? Légyszives írjon véleményt! Egyáltalán ér valamit ez a fogászati asszisztensi, amit ők adnak, mert én úgy értelmeztem, nem OKJ-s, csak utána letehető valahol a vizsga. Távoktatás...Meg lehet ezt tanulni távoktatásban szerintetek?

66. Livair
2014. szept. 21. 16:11

Sziasztok,

Járt/jár valaki a Kapos2007be fogászati asszisztensire? Meg lehet csinálni otthon ezt vagy inkább válasszak olyat, ahová be is kell járni?

Köszi előre is.

2014. szept. 19. 10:03
Sziasztok! Érdekelne valakit egy vadonatúj Fogászati asszisztensek és dentálhigiénikusok tankönyve (2013 kiadás)? 5000 ft+pk. Privát üzenetben érdeklődhettek!
64. Gizus11 (válaszként erre: 60. - Mirjam00)
2014. szept. 15. 12:35
Engem érdekelnének a kidolgozott tételek! Légyszi írj a gizus11@gmail.com címre.
2014. szept. 14. 19:13

Eladó Győrben, egyben 4000 Ft.


- Dr. Orosz Mihály: Fogászati asszisztensek és dentál higiénikusok könyve I. (nyomdában készült, eredetivel megegyező másolat)

- Dr. Orosz Mihály: Fogászati asszisztensek és dentál higiénikusok könyve II. (nyomdában készült, eredetivel megegyező másolat)

- Szabados Tímea: Fogászati műszertan


Érdeklődni privát üzenetben!

62. timipapa (válaszként erre: 60. - Mirjam00)
2014. júl. 19. 09:50

Szia!

Én megvenném a következő kidolgozott tételeidet.

Egészségtan 26tétel

Gyermekfogászat 21tétel

Fogászati beavatkozások 17tétel

Ha még aktuális írnál priviben?

Köszönöm

2014. jún. 24. 16:18

Sziasztok!

Most járok fogászati asszisztens képzésre és hamarosan vizsgázok. Azt szeretném kérdezni, hogy az egyes modulok milyen arányban számítanak bele a vizsgaeredménybe? Nekem 3 modulom már megvan egy másik képzésből és érdekelne, hogy a végső jegybe mennyire számítanak bele. Tudja valaki? Az OKTÁV-nál tanulok egyébként.

Köszönöm a választ.

2014. jún. 4. 13:22

Sziasztok!

Megmaradt egy pár könyvem, a fogászati szakról. Szeretném eladni, akár egybe, akár külön.


Könyveim:

Interakció az egészségügyi ellátásban

Nagy József: Orvosi latin szógyűjtemény

Salczer Józsefné: Kórtani alapismeretek

Molnár Kornélia: Dolgozói biztonság

Aszepeszis, antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem I-II

Donáth: Anatómia atlasz


Sok tételem is van, utalás után ezeket elektronikus úton tudom küldeni, .docx formátumban. Nagyon sok munkám van bennük, tanárral ellenőrizett tételek!!!

Interakció az egészségügyi ellátásban 30tétel

Egészségtan 26tétel

Gyermekfogászat 21tétel

Fogászati beavatkozások 17tétel


Ha valakit érdekel bármi, nyogodtan megkereshet és megegyezzünk!

2014. márc. 20. 22:48
Sziasztok! Szeretném elvégezni a fogászati asszisztens tanfolyamot. Az érdekelne, hogy nekem kell keresnem gyakorlati helyet vagy van olyan suli, ahol ezt tudják biztosítani? Tudnátok esetleg sulit ajánlani? Előre is köszönöm: Mónika
58. pivl
2014. febr. 11. 15:21

Szia! Megvenném a könyveidet. Sűrgős! 06203165703

köszönettel,pivl

57. Lilu38 (válaszként erre: 56. - 529f1e2f3b)
2014. febr. 8. 15:30

Szia!

Engem érdekelnek a könyvek, meg a kidolgozott tételek is, ha még megvannak.

2014. jan. 11. 11:45

Sziasztok!


Úgy döntöttem, hogy eladom a fogászati könyveimet,

Egyben szeretném eladni. Egy részük nem eredeti, hanem "utángyártott könyv" a suli csináltatta nekünk, az eredetivel teljesen megegyező.

Ezek a teljes képzési anyagot tartalmazzák, ami a fogászati asszisztens képzéshez szükségesek.


A teljes lista:

- Dr. Orosz Mihály: Fogászati asszisztensek és dentál higiénikusok könyve I.

- Dr. Orosz Mihály: Fogászati asszisztensek és dentál higiénikusok könyve II.

- Szabados Tímea: Fogászati műszertan

- Vízvári László: Egészségtan

- Dr. Mándi Barnabás: Anatómia-élettan

- Dr. Nagy József: Orvosi latin nyelvi alapismeretek

- Dr. Nagy József: Orvosi latin szógyűjtemény

- Aszepszis-antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem I. oktatási segédlet

- Aszepszis-antiszepszis, munkavédelem, környezetvédelem II. oktatási segédlet

- Első ellátás - elsősegélynyújtás oktatási segédlet


Összességében szép állapotúak. A Fogászati asszisztensek és dentál higiénikusok könyveket beborítottam egy sárga borítóval, mert elég sokat lett forgatva, és a borítója nem bírta a strapát, illetve az anatómia könyv borítója az, ami még nem a legszebb, hasonló okokból.


Az adatlapomra töltöttem fel képet a könyvekről.


Csak egyben szeretném eladni, nem bontom meg.

Ára: 10.000 Ft (+ posta, ha nem személyesen veszed át). Személyesen Győrben átvehető, megnézhető.

2013. dec. 16. 12:39
Sziasztok !!Én is a Kaposhoz járok tanfolyamra !!A modul vizsgáimat letettem már a neten !Viszont ha valakinek lenne kidolgozott tétele szóbelire azt megköszönném! Email cìmem: fincike27@citromail.hu :) köszi előre is
2013. szept. 18. 16:41

sziasztok!

olyan embereket keresek, akik tudnak valamit mondani a kapos 2007 fogászati ssszisztens tanfolyamáról, vizsgákról stb..

Előre is köszönöm

2013. szept. 13. 19:46

sziasztok! segítséget szeretnék kérni azoktól, akinek van tétel, jegyzet, tananyag és el is küldi nekem, nagyon hálás lennék. Továbbá megvenném Orosz Mihány: Fogászati asszisztensek és dentalhigiénikusok tankönyvét.


alexandra0326@freemail.hu


Köszönöm szépen: Szandi

2013. júl. 16. 11:59
Frissen végzett dentálhigiénikusként keresek állást Győrben és vonzáskörzetében, aki tud, kérem segítsen, másfél éve próbálok elhelyezkedni... :(((
2013. jún. 18. 18:43
Azt szeretnem megkerdezni azoktol akik mar elvegeztek ezt a fogaszati asszisztens tanfolyamot, hogy nekik milyen dokumentumok voltak szuksegesek az EEKH-ban, ahoz hogy nyilvantartasba keruljenek.
2013. jún. 16. 14:08
Az egyetemi képzéssel kapcsolatban: a szegedi egyetem 2012-ben 80 mió Ft-t nyert a Klinikai fogászati higiénikus képzés elindítására, de még mindig nem tudunk róla többet. :-(
2013. jún. 16. 14:04

Sziasztok! Dentálhigiénikusi állást keresek Budapesten! Lehetőleg budán. Fogászati asszisztens is szóba jöhet.

Aki tud, az kérem írjon : higienikusok@gmail.com

Többi priv megbeszéljük. Köszi előre is.

48. marica615 (válaszként erre: 44. - Cukii)
2013. jún. 6. 22:59
Sziasztok! Létezik 1 éves suli is,igaz mennem kellett utána, 1 év sok idő és szeptembertől emelkednek az óraszámok, így az árak is sajnos. Ezért a dental higienikusit szeretném elvégezni minél hamarabb. Akit érdekel írjon rám és megadom a kontaktot privátban.
2013. máj. 4. 17:56
Én tavaly ősszel kezdtem el a fogászati asszisztens képzést a Metában, itt is 2 éves a nappali képzés. a kinek első szakma annak félévente 25.000 Ft-ba kerül. az iskola biztosít gyakorlati helyet. Ha valaki nemrég végzett és vannak kidolgozott tételei, kérem szóljon mert jól jönne egy kis segítség.
46. BettiK
2013. ápr. 24. 14:22
cukíí!! Köszönöm a válaszod,biztosan segíteni fog!Igen ez az 1. képzésem lesz! Annyi a baj hogy én olyat keresnék ami nem szombati,hiszen nem dolgoznék még mellette...hát nehéz kérdés,de remélem sikerül majd jót választani,amit nem bánok meg!:)
2013. ápr. 20. 20:42
Fogorvost, és fogászati asszisztenst keresek egy XI. kerületi rendelőbe. Jó hangulatú, barátságos, és igényes rendelőről van szó. Akit érdekel a munkalehetőség az küldje Önéletrajzát az allas.dental@gmail.com -ra.
44. cukii
2013. ápr. 18. 21:19

Köszönöm a választ!

BettiK!Szerintem már a legtöbb fogászati asszisztens tanfolyam 2 éves.Én most klinikai fogászati higiénikusnak tanulok az Oktav-nal.Szerintem teljesen korrekt suli.Az egyik ismerősöm pedig a Griff-nél tanul,de ott is 2 éves a szakma.Támogatottat keress valahol biztosan kell lennie,mert én úgy tudom,hogy az első (persze ha ez lesz az első)szakmát támogatják,és nem kell vagy minimális összeget kell érte fizetned.Én is így végeztem el a fogászati asszisztens tanfolyamot anno,5 éve,nekem akkoriban a vizsgát kellet csak fizetni,plusz a tankönyveket.

43. BettiK
2013. ápr. 7. 19:24
Sziasztok!Most ősszel kezdeném az asszisztensi tanfolyamot,(utána pedig ráépíteni a dentálhigiénikusit)tud valaki segíteni hogy hol érdemes,melyik hely a jó?Van erről tapasztalat?Annyi van a neten!Illetve hogy 1 éves támogatott nincsen?Mert én eddig abból csak 2 éveset találtam!Előre köszönöm a segítségeteket!
2013. ápr. 6. 21:42
Jó munkahelyre csak sokév gyakorlattal és nyelvtudással lehet bejutni, mert az orvosok a sziszi-fuszi munkát és a külföldiekkel való bájcsevegést ránk hárítják.Valahol igazuk van, a nagy pénzt az implanttal, és a fogpótlással lehet keresni, nem a depurálással. Csak nagyon nagyon jó gyakorlati hellyel, lehetőleg Oktató Intézményben, pl PTE Pécs és sok sok tanulással,alázattal lehet ebben a szakmában boldogulni, különben a hideg vízre valót se keresed meg.Én csak akkor engedném ezt a képzést felvenni, ha valamilyen e.ü. alap végzettséggel rendelkezik a tanuló,különben csak maszatolás lesz a vége.
41. cukii
2013. márc. 10. 21:42
Sziasztok!ÉRdeklődni szeretnék,hogy mennyi lehet egy fogászati asszisztens fizetése vidéken, 6 órában?Úgy ha nincs semmi plusz juttatás(étkezési utalvány,ruhapénz)?
40. itak14 (válaszként erre: 37. - Csikung)
2013. febr. 25. 12:58
Mind ez igaz. Én is ugyan így jártam. Szeptember óta keresek állást.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook