Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati asszisztens fórum

Fogászati asszisztens (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. anniihoney (válaszként erre: 38. - 529f1e2f3b)
2013. febr. 13. 19:18
Engem érdekelne. Írtam privit! :)
2013. jan. 30. 20:05

Sziasztok!


Frissen végzett fogászati asszisztens vagyok. A kinyomtatott, kidolgozott, lefénymásolt modul tételsoraimat (mind a 6 modul) szeretném továbbadni.


Nem meggazdagodni szeretnék, csak sajnálom kidobni, úgyhogy cserébe elfogadok valami hasznosat, vagy csak szimplán a nyomtatás/fénymásoltatás + posta árát.


Elég tetemes mennyiségről van szó, súlyra valószínűleg csak csomagként megy el, pontos díjszabást nem tudok, de ha van érdeklődő, akkor utánanézek.

37. Csikung (válaszként erre: 35. - Ronai)
2012. nov. 20. 14:02
Remény az van. Amennyiben szeretnél ingyen dolgozni/ mosogatni mindenképp. Én több mint féléve keresek munkát több éves szakmai tapasztalattal. Sajnos általános, hogy behívnak 1-2 ingyen próbanapra mindezt fizetés nélkül és "majd értesítjük" válasszal engem letudva, hívják a következőt majd a következőt... Így több hónapra biztosítva van az ingyen munkaerő! Sajnos a szakmában min. 10-szeres a túlképzés, és ha arányba állítjuk a végzett fogorvosok számával, eléggé lesújtó eredményt kapunk. Szóval mindenki jól gondolja át, mire költi a pénzét/ idejét/ energiáját.
2012. nov. 1. 19:46
pannon kincstárnál novemberben is indul 2 új csoport.
35. ronai (válaszként erre: 34. - Tiktak01)
2012. aug. 31. 17:19

Én is fogtechnikusból mennék fogászati asszisztensnek és amennyiben nincs ismeretségem (elköltöztem) akkor is van remény a gyakorlati hely megszerésére, ill. elhelyezkedésre?

Melyik a jó OKj képzés, melyik suliban?

Csepel szigetről.

2012. júl. 9. 13:33
Azt nem tudja valaki hogy ugyanezzel külföldön mennyit lehet keresni? vagy bármi infót erről a külföldi fogászati asszisztens munkáról? minden érdekel :D
2011. szept. 26. 19:30

ha valakinek saját maga által finanszírozott képzése van, vagy munkaügyi központos, az nem akadály...

a pkg pont hu oldalon még vannak helyek.

32. 7230827147 (válaszként erre: 31. - Kittus4)
2011. aug. 18. 23:20
Nagyon sok technikus tönkrement a válság után...sajnos már ez a szakma sem a régi. Mára már csak a hírneve maradt meg...
31. Kittus4 (válaszként erre: 26. - Eltim)
2011. aug. 18. 22:58
Azt mondják, hogy nagyon jól lehet vele keresni, menő szakma, DE kell az ismeretség, menni a meló után stb... Velem most jár egy végzett Fogtechnikus nem véletlen, hogy másba kezdett, bár nem is rátermett...
30. 7230827147 (válaszként erre: 26. - Eltim)
2011. aug. 18. 22:54
Igen, ingyenes lesz 23 éves korig, de NE KEZDD EL!!! Fölösleges pénz kidobás, és fölösleges időpocséklás. Ha csak nincs ismerősöd, aki technikus és a suli végeztével dolgozhatsz nála...
29. Kittus4 (válaszként erre: 28. - Jill000)
2011. aug. 18. 22:20

Szia

Szerintem nem nehéz helyet találni, az hogy kérnek e pénzt már változó, de én biztos nem mennék ilyen helyre, maximum, ha csak velem foglalkozna és akkor mennék mikor én akarok, de még így is anyagi csőd lenne. 180 alatt kompletten nem nagyon van tanfolyam és az is annak akinek még nincsen államilag támogatott OKJ-s képzése!

2011. aug. 6. 10:32

120 ezer körül ellehet végezni.Szerintem inkább a gyakorlati hellyel van baj.Mert azt nem biztosítanak ezek a képzések.

Tud nekem vk abban segíteni,hogy mennyire lehet gyakorlati helyet találni ahol ingyen oktatnak?

27. eltim (válaszként erre: 26. - Eltim)
2011. aug. 1. 20:09
tévedtem, mégis okj-s...a kérdés tárgytalan:-(
26. eltim (válaszként erre: 21. - Monyoci)
2011. aug. 1. 19:02
Nem tudodjátok, hogyha pl. kozmetikusi szakmám van (nem oKJ), azzal is ingyenes a fogtechnikusi képzés, ha most kezdem el?
25. Kittus4 (válaszként erre: 18. - Lucalilli)
2011. júl. 28. 21:02
Minden orvos más, minden rendelő más. Maga a munka az orvos kiszolgálásából áll(eszközök adogatása, fertőtlenítés stb) OEP-s helyeken rengeteg az adminisztráció ez magán rendelőben esetleg nincsen, mert van külön recepciós is. A munka idő változó, de általában államiba 6 óra, magán rendelőkben 8-9 is lehet. Állni kell, de ülni is az adminisztráció miatt, jobb helyen óránként jön a beteg. El helyezkedni lehet, igaz nincsen fent minden oldalon tömérdek állás, de munka van csak meg kell találni a forrásokat. A fogászat nagyon alakul, és mindenhol kell. DE aki csak az anyagi vonzata miatt szeretné az felejtse is el, mert azért akkor is egészségügy, vér stb. Anyagi vonzata 600-3000ft-os órabér is lehet. Ahogyan írtam is, ki kell próbálni akár egy gyakorlati napot a suli előtt, mert sok pénz a képzés ahhoz, hogy a végén ne dolgozzon benne az ember, mert nem bírja.
2011. júl. 28. 20:53
Én semmilyen ezzel kapcsolatos információt nem találtam, hogy diploma lenne belőle... Szerintem, csak az én véleményem, hogy felesleges is lenne, maximum ha az ember már a dentálhigiénikust szeretné letenni. Én azt tanácsolom lucalilli-nek, persze ha még aktuális, hogy még az iskola előtt menjen el és próbálja ki magát. Mert őszintén szólva valaki vagy rá érez vagy nem és a sok kidobott pénz. Én tanuló vagyok, járok gyakorlatra, de több is az annál. Előttem egy végzett szakembert küldtek el, mert egyszerűen szörnyű volt és egy hét tanítgatás után sem ment neki semmi. Én imádom csinálni:)
23. Rea1985 (válaszként erre: 18. - Lucalilli)
2011. júl. 27. 16:43
szia!Milyen új képzéeseket akkar inditani a sote és mikor?nagyon sokan várunk arra h diploma legyen ebből a képzésből.
2011. júl. 23. 22:05
Bocsi, elnéztem igazad van, viszont sok embernek van már állami OKJ-s képzése. És a vége így is 183 ezer:)
21. monyoci (válaszként erre: 20. - Kittus4)
2011. júl. 10. 00:12

nem nappalin, hanem estis képzés, nincs korhatár.

lényeg, hogy ne legyen még olyan okj-s képzésed, amit az állam állt vagy támogatott.

2011. júl. 7. 15:34
+ 63 a záró vizsga díj, így már 183 ezer, és ez nappalin ami azt jelenti hogy nincs még szakmád illetve nem vagy még 23.
2011. júl. 5. 13:50
sziasztok, a pkg pont hu oldalon most 120 ezer egy tanfolyam.
2011. máj. 16. 13:26

sziasztok.

szeretném el végezni ezt a képzést,van diplomám,de szeretnék 1 szakmát is mellé.az érdekelne milyen ez a munka,és el lehet e helyezkedni vele,vagy csak protekcióval?minden érdekel ami vele kapcsolatos.hallottam hogy a sote nem sokára indítani akar 3új szakot és ez az egyik lehetőség,ki tudja lesz e ebből valami de nem rossz .

17. Jaina
2011. ápr. 20. 11:38

Van itt olyan, aki elvégezte a képzést? Utána hogy sikerült munkalehetőséget találnia? Mennyire keresett ez a szakma? Milyenek a fizuk?

Én biztosítékképpen szeretnék egy ilyen képzést megcsinálni munka mellett.

16. vius90
2010. júl. 28. 13:08
sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy kb. mennyit keres egy fogászati asszisztens? Hány órát kell dolgozni naponta? Tudna nekem valaki segíteni? Előre is köszi!
2010. jan. 13. 11:10

Szia! Amikor én végeztem ezt az OKJ-s képzést 2000-2001-ben Gyulán,akkor kellett hozzá érettségi, és munkahely, ahol a szakmai gyakorlat egy részét leigazolták.

Tehát én fogászati rendelőben dolgozva (egészségügyi szakközépiskolai érettségivel) munka mellett csináltam meg.

De ugy tudom, a felvételhez mostmár elég az érettségi és mellette az iskola irányit a gyakorlati képzésre.

Gyakorlat a mi időnkben: szájsebészet ambulánsan és osztályon, fogszabályozás, paradontológia, általános fogászat, és fogtechnika volt.

14. 2b0bbeabcf (válaszként erre: 10. - 9925394c3b)
2010. jan. 13. 11:03
Én is odaakartam járni, most lennék 12-es. Csak máshova is beadtam a jelentkezésilapom, és nem is ezt jelöltem elsőnek. :)
2010. jan. 13. 11:01

Jah, az lehet. :)

Igen, azt én is olvastam. :)

12. 89b99f816e (válaszként erre: 11. - 2b0bbeabcf)
2010. jan. 13. 00:34
Szerintem félreértetted. Nem a munkához elég az érettségi, hanem fogászati asszisztensnek való tanuláshoz.
2010. jan. 12. 07:57
Hát, én nem tudom,olvastam pár helyen (hirdetésekben), hogy szakképzettséggel rendelkező fogászati asszisztenst kerestek. Sehol nem volt annyi elég, hogy csak érettségi. Meg gondolom valahol meg kell azt is tanulni, hogy hogyan kell kikeverni a tömést, melyik fog melyik STB. :) Mert, tudtommal ezek is a fogászati asszisztens munkakörébe tartoznak. :)
10. 9925394c3b (válaszként erre: 1. - 2b0bbeabcf)
2010. jan. 11. 17:17

nem kell hozzá előképzettség csak érettségi.

Bp-en a Raoul Wallenbergben van ilyen ez tuti, én is oda járok csak más szakra! A suli honlapján utána nézhetsz!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook