Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogászati asszisztens. Megéri? fórum

Fogászati asszisztens. Megéri? (beszélgetős fórum)

2013. szept. 21. 00:51
Anyósom napi 8000-ret keres,6 órai munkával. Nem beszél nyelveket,viszont tény,hogy "bennfentes".
2013. szept. 20. 18:58
szegedi vagyok, és elsősorban szegedben is gondolkodom
10. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2013. szept. 19. 10:39

Ha minimum egy nyelven beszélsz,és van ismeretségi köröd akik be tudnak szerezni valahova-akkor igen.

Különben nem ,mert ez is egy zárt kör.Mindig van ismerős aki nyelveket beszél és megvan az iskolája.

2013. szept. 19. 09:41
2012-ben végeztem el, és csak most sikerült benne elhelyezkednem, október 1-től kezdek. Attól is függ merre laksz, Sopronba pl .sok a fogászat, pesten is könnyebb elhelyezkedni, de nálunk Veszprém környékén kihalásos alapon meg kb.. Tényleg telített a szakma, sokat képeztek most ki ... :S
8. 103cacdfd2 (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2013. szept. 19. 09:11
Inkabb azt kerdeznem, fogod-e birni???
2013. szept. 18. 21:11

Hát akkor viszont mindenképp megéri, ha anyagi akadálya nincs.

Az egészségügyben elvileg van egy csomó hiányszakma, bár a fogászati asszisztens nincs köztük. Ápolókat, szakápolókat, meg persze orvosokat keresnek dögivel. Szerintem itt nagyon fontos a gyakorlati hely, a piripócsi fogászati rendelésen eltöltött pár hónap nyilván nem ér fel egy fogászati klinikán elsajátítottakkal. Ha itthon akarsz benne elhelyezkedni, akkor ez biztosan számít.

2013. szept. 18. 20:58
Igazából az nem nagyon érdekel,hogy nekem mennyibe kerülne a képzés. Inkább az, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni, stb. :)
2013. szept. 18. 20:50

Ja, és egyébként az is nagy kérdés, hogy államilag támogatott, tehát első szakképzésed-e, mert akkor ingyen van, vagy legalábbis viszonylag olcsó, és úgy szerintem simán megéri, hogy legyen valamilyen "rendes" szakmád.

Felnőttképzésben viszont tegnap kaptam tájékoztatót: 230ezer + 70ezer vizsgadíj, plusz az apróságok (orvosi vizsgálat, oltás díja, nekem nem kevés utazási költség). Szóval nem túl olcsó.

2013. szept. 18. 20:48
megéri, a volt csoporttársam is ilyen munkakörben dolgozik. viszont az anyagiakat nem tudom.
2013. szept. 18. 20:47
Ugyanezen gondolkodtam én is az elmúlt hetekben, de mindenhol azt olvastam, hogy nagyon telített a képzés. Sajnos érdemi leírást/infót én sem találtam sehol, de azért kíváncsi lennék hozzáértők véleményére, vagy legalább olyanokéra, akik jobban rálátnak a helyzetre.
2013. szept. 18. 20:11
(Nem utolsó sorban: mennyit lehet ebben a munkakörben keresni!?)
2013. szept. 18. 20:08

Azon gondolkodom, hogy elvégzek egy fogászati asszisztens okj-s képzést. Szerintetek megéri? Mennyire nehéz/könnyű munkát találni egy ilyen képesítéssel?

Köszi! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook