Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes fogászati asszisztensnek tanulni? fórum

Érdemes fogászati asszisztensnek tanulni? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 16. 14:10

Szerény véleményem az lenne, (így 26 éve a szakmában) hogy manapság NEM érdemes fogászati asszisztensnek tanulni.. Az elmúlt 5-7 évben olyan szintű a TÚLképzés, hogy képtelenség elhelyezkedni. Gondold végig, megéri e:

- a pénzed

- időd

- energiád

befektetni egy olyan szakmába, amiben aztán nem találsz állást? (az oktatás nagy üzlet) Mert kétségtelenül vannak hirdetések, csak miután válogathatnak, meg is teszik. Ez pedig nem a rátermettség vagy tapasztalat útján történik.. Hanem hogy kinek kell a legkevesebb fizetést adniuk! Szóval le vannak szorítva a keresetek, mert kihasználják az állástalanokat. Ez pedig a rossz munkakörülményektől, a fizetetlen szabadságokon át, a 12-13 órás (álló) munkaidőn keresztül a fizetetlen próbaidőig sok mindent takar! És nem hallomásból tudom, mert benne vagyok.

Vikibaba1 már 3 éve ezt írta, képzelhetitek, azóta mi van.. :o

2015. febr. 6. 09:34
Szerintem, ha ez az álmod, végezd el, mert külföldön keresett szamkma!! MAjd dolgozol máshol MAgyarországból nem nagyon lesz semmi, hülyeség oda tervezni...!
2014. máj. 11. 03:36
persze.
2014. márc. 28. 13:09

Dentolaw! Te most a Szegedi Egyetem 4 éves képzéséről beszélsz! továbbra is van a fogasszisztens utáni 5 hónapos klinikai hig. képzés. de ez okjs-pl pkg.hu

Az idézett szöveg az a főiskolai végzettségre vonatkozik. Ezt prevenció nappali alapszakon végezheted el és csak Szegeden, mert ők nyertek egy EU pályázaton 80 miliiót erre a projektre...

2013. jún. 18. 19:40

Sziasztok! Ez teljesen új hír a Fogászati asszisztens tanulóknak is, de főként a Klinikai Fogászati Higiénikusoknak: megjelent egy új rendelet, ami a képzéseken változtat. A régi képzéseket 2013. augusztusig lehet elkezdeni. Az új képzésekről 37/2013. (V. 28.) EMMI rendelet szól. Na most, a Klinikai F.H( röviden Dentálhigiénikusoknak üzenem ezt a meglepő fogalmazásmódot a rendelet 2. sz. mellékletéből:

"A klinikai fogászati higiénikus a fogorvosi team tagja. Rendelkezik a szükséges anatómiai-élettani, táplálkozási, fogászati, fogpótólástani, szájsebészeti, szájhigiénés szakmai ismeretekkel, így a klasszikus asszisztensi feladatok ellátásán kívül önállóan - AKÁR SAJÁT PRAXISBAN IS - képes a szájüregi vizsgálatokat és fogászati megelőző eljárásokat alkalmazni, képes a fogászati egészségneve-lésre, illetve a fogászati betegek ápolására és gondozására. A fogászati megbetegedések megelőző tevékenységeit az orvos irányí-tásával, egészségmegőrző, preventív fogászati ellátást önálló munkakörben végzi." Na én most erre a "AKÁR SAJÁT PRAXISBAN IS"-ban ra lennék kíváncsi......várom a véleményeteket, sziasztok.

2012. máj. 18. 18:35
Jó lenne még néhány vélemény :)
2012. máj. 17. 20:17

Kedves Vikibaba1!


Köszi a véleményt, ez ijesztő, mindenből túlképzés van :( Szomorú, de el tudom képzelni sajnos.

2012. máj. 17. 19:10

Szia!

Én mostanában nem nagyon javaslom neked a fogászati asszisztens tanfolyamot. Én gyógyszertári asszisztensként végeztem februárban, a suli ahova jártam fogászati asszisztenseket is képzett. Nagy a túlképzés, a tanáraink is azt mondták, hogy mi még csak-csak, el tudunk majd helyezkedni, de a fogászoknak esélytelen. Csak ebben a suliban tanult egyszerre min. 100 fő fogászati asszisztensnek, 1 évben 2x indítanak tanfolyamot, akkor gondolhatod, hogy csak Pesten 1 év alatt mennyien végzik el. Ráadásul nem könnyű gyakorlati helyet sem találni, sokan panaszkodtak, hogy nem kevés pénzt kért azért fogorvos, hogy ő odamehessen tanulni. Most, hogy az egészségügyben (is) ilyen megszorítások vannak, meggondolandó. Szerintem úgy érdemes csak, ha jól beszélsz angolul, vagy németül és külföldön próbálsz szerencsét.

2012. máj. 17. 15:14
Köszönöm!Már van végzettségem ami érdekelt, pedagógus vagyok egyébként, de nem szeretnék a szakmában dolgozni.Most jönne az ami hasznos is, szóval nem válogatnék.nem akarok milliókat keresni csak egy normális fizetésre vágyom.Egyébként most van munkám, de nem lehetek telefonos adminisztrátor sajnos életem végéig,már most is érzem hogy kezd megterhelő lenni.A fizum nem annyi mint közalkalmazottként, kicsit több, persze itt minden nap du 6ig megy a meló :) És a főnök rákérdezett már hogy mit akarok a jövőben, félek hogy lassan lassan rezegni fog a léc (1-2 éven belül) szóval szeretnék lépni.
2012. máj. 17. 14:59

Szia!

Egyáltalán nem értek hozzá, de laikusként szerintem nem rossz. Pont a napokban beszélgettünk otthon, hogy fogorvosnak vagy asszisztensnek kellett volna menni. Az embereknek vannak fogai és a nagy átlag azért igyekszik is ápolni azokat. Ehhez pedig fogászatok kellenek. Szerintem, ha jó vagy abban,amit csinálsz, akkor bőven van esély a sikerre :)

2012. máj. 17. 14:57
ha ehhez van kedved akkor tanuld ezt!szerintem nem csak az számít,h mennyit fizetnek érte,hanem,h az ember ha kicsit is de szeresse a munkáját
2012. máj. 17. 14:46
Remélem azért jár erre érintett :)
2012. máj. 17. 14:25

Sziasztok!Szeretnék egy új szakmát tanulni.Nem vagyok még túl idős, és szeretnék olyan szakmáért pénzt adni, ami piacképes, és azért meg is lehet belőle élni.Előnyöket, hátányokat is írjatok nekem, szeretnék a fogászati asszisztens szakmáról minél többet megtudni.Megéri ennek tanulni? El tudok helyezkedni vele Budapesten?Meg lehet ebből élni?


Segítségeteket nagyon köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook