Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász tanfolyam fórum

Fodrász tanfolyam (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. hoana (válaszként erre: 50. - Ecetke)
2009. okt. 29. 23:03

Szia!

Anyag és szakmai könyvet mi kaptunk és szerintem azt majd ti is.Jók de a tanár nekünk annyira jó volt,hogy a könyv szinte csak kiegészítésnek kellett.Sajnos még a könyveim dobozokban vannak/a költözés :( /de amint kiszabadítom leírom a címeket,számokat.

Nekem még most is van babafejem,szoktam gyakorolni,próbálgatni dolgokat.Egy tanulónak szerintem nagyon hasznos otthonra.A szaklapok nagyon hasznosak!Én 3-ra fizettem elő,de a legjobban a szépitész tetszett.Szerintem jók,igaz évek múltán sok helyet foglalnak és nagyon nehezek:))) A költözéskor nagyon éreztem:)))

Te is megtudod rendelni.

Nov.8-án lesz a Bp-en szakmai kiállitás érdemes ellátogatni.

Kriszta lemezei szerintem tényleg jók/de lehet elfogult vagyok :))

Ha az iwiwen vagy ott is vannak klubbok és küldik a prospektusokat,akciókat,meghívókat.

Szia

52. ecetke (válaszként erre: 49. - Hoana)
2009. okt. 27. 23:39
énis az f. kriszta lemezekkel szemeztem :D
51. ecetke (válaszként erre: 49. - Hoana)
2009. okt. 27. 23:34
a vizsgamunka az ilyen saját kreativitás-dolog? még nem volt ennyire bő tájékoztato, de gondolom nekunk is kell majd
50. ecetke (válaszként erre: 49. - Hoana)
2009. okt. 27. 23:31

hát annak nagyon örülnék, mindent szivesen fogadok. nagyon felkészult akarok lenni mindig, youtube-on már nézem a hajvágótechnikákat, csakhát angol és nem mindent értek, de legalább barátkozom vele.

bookline-on találtam 2 könyvet, az egyik a fodrász anyagismeret, a másik a fodrász szakmai ismeret, ezek jók? csak azért nem rendeltem meg oket még, mert még nemtudom milyen tankonyveket kapunk suliban. ajánlj bármit, amiről ugy gondolod hogy jó, nagyon megkoszonném :)

amugy érdemes itthonra beszerezni 1-2 babafejet ilyen asztali odafogatoval? gyakorolni lehet rajta rendesen pl kontyépitést vagy ilyesmi? mert ugye ami majd a suliba kell, azt nem lehet elhozni (szerintem), és jobb is lenne ha lenne itthoni, amivel tudom hogy tényleg azt csinálok amit akarok, mit gondolsz errol?

a másik, hogy szerinted érdemes megrendelni szaklapokat? ezeket énis merendelhetem, vagy kell hozzá a szakma?

49. hoana (válaszként erre: 46. - Ecetke)
2009. okt. 27. 21:28

Akkor neked nagyon jó! A lemezekről csak annyi,hogy van amelyik tényleg nagyon jó.Nekem van 5-6 és nem bántam meg,h áldoztam rá.Én F. Krisztát nagyon szeretem,az ő munkáit szinte csodálom.


A sulival kapcsolatban csak annyit,hogy nekünk kellett készíteni vizsgamunkát.Ha tudok szívesen segítek.Esetleg könyveket is tudok ajánlani amik nagyon jók.

48. ecetke (válaszként erre: 47. - 4ad5c2f25f)
2009. okt. 27. 20:03
kösziii. :) bocs, elirtam, nekunk is 8-2ig. hmm. tényleg kb ugyanazt csináljuk, és még időben is közel vagyunk :D legalább majd elmondhatod hogy mennyire volt nehéz a vizsga, vagy mennyire voltak veled szigoruak :D
2009. okt. 27. 18:30
Szia ecetke! Gratulálok a sikeres döntésedhez! Akkor nagyon hasonló a tanfolyamunk., mert nekünk is heti 5x6 órában kell ott lennünk, azaz 8-2-ig. Bár abban más hogy a gyakorlati helyünk ugyanabban a teremben van ahol az elméleteket vesszük. És a tanfolyam vég ára pedig jóval olcsóbb nálunk, azaz kb 390.ezer ft. November már mindjárt itt is van, szóval nem kell sokat várnod! :) Kivi vok majd rád! :)
46. ecetke (válaszként erre: 45. - Hoana)
2009. okt. 27. 17:10

jah, szerencsére énis ilyen "neveshez" jutottam be :D ezért jártam jobban igazából, mint ami az eredeti tervem (corvinköz) volt. és 100%osan finanszirozzák nekem. csak kezdődjön már el...:)

jaj az oktatódvd-ket valamelyik nap megtlaáltam neten, 4-5ezer ft egy lemez. tényleg ennyire jó? megéri megvenni? mert akkor beszerzem őket. nem irom le pontosan ki csinálja, mert gondolom már reklámnak minosul.

45. hoana (válaszként erre: 43. - Ecetke)
2009. okt. 27. 15:53

Helyet találsz az biztos,csak jól kell döntened.

Szerintem az a jó ha többen vagytok mert mindenkitől tanulhatsz. Én jártam előadásokra, Miskolcon minden évben van a kézműveskupa ami nagyon jó.Nagyobb nevű fodrászok is tartanak tanfolyamokat amik szintén jók/igaz kicsit drágák/.

Az oktatókazetták is segíthetnek.

44. ecetke
2009. okt. 27. 14:24

egyébként ma voltam a suliban beiratkozni, meg az orvosin, heti 5x6 óra lesz. szoval mindennapos, a vizsgák hétvégén lesznek, és nem kell megvennem a tankonyveket, meg ilyenek, ugyhogy jol jártam :)

a tanfolyam végosszege 575.900 ft, ami szerintem durva, és ezt fizeti nekem az állam. mivel minden nap megyek, és nem hetente 3x, igy 8-9 hónapra jön ki. az elmélet és a gyakorlat két kulon helyen lesz, általában 9tol 2ig. november 9-én lesz az elso nap, már nagyon várom, teljesen bezsongtam. :)

43. ecetke (válaszként erre: 42. - Hoana)
2009. okt. 27. 14:21
koszi hogy leirtad, jo ilyet olvasni :) márcsak azért is, mert sokan mondták, hogy jaj, nem fogok tudni majd elhelyezkedni blabla.. remélem találsz most is valamit :)
42. hoana (válaszként erre: 35. - Ecetke)
2009. okt. 27. 07:48

Sziasztok!


ecetke: Én Miskolcra jártam suliba nem munkaügyi által,önerőből.

Mikor levizsgáztam Egerbe kerestem egy szalont, kiváltottam a vállalkozóit és elkezdtem dolgozni.Szerencsém volt mert a kolléganőm egy nagyon rendes csaj volt/akivel mai napig nagyon jó barátnők vagyunk :)/ sokat segített.

Az oktatómhoz is fordulhattam ha gondom volt.


Most Székesfehérvárra költöztem és a nulláról kezdhetem újra.Kicsit nehezebb mert nincs helyismeretem és nem ismerek senkit.De remélem sikerül itt is jó csapatott találnom.


Ha kérdésed van szívesen válaszolok.

Sok sikert és kitartást!

41. ecetke (válaszként erre: 40. - 4ad5c2f25f)
2009. okt. 25. 23:58
dejo, hogy nincs hétvégén :) oké, kedden jelentkezem.
40. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 34. - Ecetke)
2009. okt. 25. 20:40

Szia! Még nem tartok ott hogy hány modellt kell hetente hoznom magammal. Majdnem mindennap, csak hétvégén nem. Tehát hétköznap 8-2 ig tart a tanfolyam. Orvosi alkalmasságin leadtam a papírt, és beszélgetünk, majd kitöltötte, ennyi. Nem tom hogy nálatok mit kérnek pontosan. , de nekünk ez kellett. :)

majd mesélj mi lesz azon a keddi napon.

39. ecetke (válaszként erre: 37. - 6210249bc9)
2009. okt. 24. 13:52
ja és szerintem nem kizárt, hogy fognak még indítani
38. ecetke
2009. okt. 24. 13:51

jaja! pesti vagyok.


a munkaügyiben ezek igazából nem ugyanazok a képzések, mármint én is csodálkoztam, de úgy volt, hogy szeptemben 21-én inditottak egyet a corvinban (tudod, a corvinköz), oktober 21 környékén csepelen, és most meg ezt. szóval semmi összefüggést nem látok :D egyébként én a corvinba akartam menni, de nem engedtek oda. de így még jobban jöttem ki belőle végül, mert ez a vofás jobb mint az:D


hogyha betelefonálsz a munkaugyibe, és egyből a képzésekkel foglalkozo részt kéred, szerintem meg fogják tudni mondani neked, hogy van-e még hely.

37. 6210249bc9 (válaszként erre: 33. - Ecetke)
2009. okt. 24. 09:16

köszi ecetke!

Igazad lehet, de ha ez a tanfolyam tényleg jó, akkor érdemes várni amíg beférek én is egyre :-)

Hétfőn megpróbálok érdeklődni, akkor talán okosabb leszek.

Te pesti vagy?

36. ecetke
2009. okt. 23. 23:57
egyébként keresztanyum fodrász, és ő aztmondta, hogy ha anno lett volna lehetősége ilyenre menni, akkor ilyenre ment volna, és hogy ne foglalkozzak azzal, ha valaki lehúzza amiért rövid, aki tényleg akarja, megtanulja, és ha esetleg bénácska leszek, majd mehetek hozzá gyakorolni.. :)
35. ecetke
2009. okt. 23. 23:55
hoana! írnál pár szót az elhelyezkedésedről? hogy hogyan sikerült, miután kiengedtek an agyvilágba?
34. ecetke
2009. okt. 23. 23:53

hecsedli: köszi a választ, esetleg még annyi, hogy mostmár ne tűnj el!!:D


a másik, hány modellt kell vinnetek hetente?

a harmadik, hányszor mész egy héten?:D

bocs a kérdésekért, csak érdeklődöm, én csak kedden tudok meg mindent. :)


mégegy;D az orvosi alkalmasságin mi volt? én még csak tüdőszűrőn voltam, az orvosi alkalmassági kedden lesz.

33. ecetke
2009. okt. 23. 23:52

szia krisztike76!


nem akarlak elszomorítani, én aug. 14-én adtam le a jelentkezésemet, és azóta már 2 tanfolyam indult, és a harmadikra fértem be :( szóval óriási harc volt, nagyon sokat rohangáltam be.


de azért próbáld meg, hátha bejutsz még, nemtudom van e hely. elvileg csak akkor indítják el, ha megvan a létszám, éshát ennek már megvan a kezdő időpontja. :/ érdeklődj a pályakezdők munkaügyijében!

32. 6210249bc9 (válaszként erre: 29. - Ecetke)
2009. okt. 23. 14:28

Szia ecetke!


Én is épp tanfolyamot keresek, a vofa-sra van még hely, nem tudod? Mondanál róla pár szót? Már annyi tanfolyamot olvastam, de nem tűntek túl komolynak, ez viszont úgy néz ki jó lehet...

2009. okt. 22. 21:22

Sziasztok! Bocsánat hogy eddig nem jelentkeztem!


Ecetke: mivel a munkaügyi által a BRKK téríti a tanfolyamot, nem is kell megvennem semmit, mert ott van minden hajszárítótól kezdve minden. Az ollós ügy meg jobb ha mindenkinek van sajátja, de azt is tudnak adni ,csak párat,mivel az előző tanulók ellopták. Már 2-3 hete megy a tanfolyam, és még az elméletnél tartunk. ,de mivel rövid képzésről van szó, már novemberben elkezdjük a hajmosás,masszázs, szárítás, hajvágás technikákat. Aztán később majd a festést is. Jaaa,és magunknak kell gondoskodnunk hajmodellekről. - de ez csak így mehet :). Szóval most tanulunk, tanulunk :)


hoana: tudom hogy kevés az a 7-8 hós képzés., de mindenki azt mondja hogy a kézügyesség a fontos. Majd kiderül hogy én mennyire vagyok ügyes,vagy béna??:):D.

Az oktatóimról annyit mondok hogy szuperek! :)


Bármi kérdés, válaszolni fogok előbb - utóbb:)


Ja, és aki szeretne hajmodell lenni nálam, jelentkezzen :)!!!!

30. ecetke
2009. okt. 21. 18:06
ja, és hecsedli: neked így, hogy szintén munkaügyis vagy, miket kellett venned?
29. ecetke
2009. okt. 21. 18:05

Szia hoana! te hova jártál? de jó, hogy találtam egy élő fórumot :)


hecsedli: jó neked, hogy már elkezdted :)))) beszámolsz majd ha van időd, hogy eddig mi volt?


én november 8-án kezdem el a Zsidró-féle vofa kft-s okj-s képzést. a honlapra az van írva, hogy 16 hónap, de a munkaügyi honlapján (mert ezen keresztül jutottam be, mondanom sem kell vért izzadtam, de megérte) más van írva. namost vagy elírták, vagy pedig sűrűbben kell majd bemenni. nemtudom, nem számít. mához egy hétre kell mennem beiratkozni, meg az orvosi alkalmasságira, ekkor tudok meg mindent a suliról, és nov 8-án kezdem, ugyhogy becsatlakozom hozzátok, és huuuu már nagyon várom. :) egyébként valaki ismeri ezt a sulit?

28. hoana
2009. okt. 16. 15:41

Sziasztok!

Én 5éve végeztem el a sulit, 1éves volt.

Sokszor szembesültem azzal a véleménnyel,hogy 1év alatt nem lehet megtanulni.Szerintem ha valaki akarja meglehet.

Nekem nagyon sok pénzembe került,de szeretem.

Ha sikerül jó oktatót találni fél siker.

Persze csak úgy lehet ebbe a szakmába is szép sikereket elérni ha rendszeresen képzed magad/ami persze nem kevés pénz/.

Én mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok!

27. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 26. - 336127c955)
2009. okt. 6. 18:03
Szia! Békéscsabán a BRKK-n(Békéscsabai Regionális Képző Központ) ., de már elindult a tanfolyam.,lehet még nem késő neked ha személyesen bemész és érdeklődsz! Megadom a címet vagy a telefonszámot ,de írj üzit nekem és visszaírok.
2009. okt. 6. 17:13
hol lehet jelenkezni a fodászra,? válaszoljatok
2009. okt. 1. 15:57
köszönöm szépen csajok! :)
24. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 19. - 4ad5c2f25f)
2009. okt. 1. 15:54

Szia!

Én jövőre szeretném elkezdeni a tanfolyamot! Idén végeztem el a kéz és lábáplót, most ebben képzem magam tovább, aztán majd a fodrászat! Amúgy nem békéscsabai vagyok! De látom írtad meglett a létszám! Várjuk a beszámolót, és sok sikert!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook