Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász tanfolyam fórum

Fodrász tanfolyam (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. Letty18! (válaszként erre: 22. - 4ad5c2f25f)
2009. okt. 1. 15:28
Húzós lesz,de sikerülni fog,mert szerintem Te nagyon akarod és érdekel :) sok sikert hozzá!
2009. okt. 1. 14:43
van egy nagyon jó hírem! hétfőn indul a tanfolyamunk, megvannak a plusz fők ,akiért vártunk! hurrá-hurrá!!! Ha tudok mindent részletesen lefogok írni, hogy milyen egy tanfolyam hét hónap alatt :-p. Letty , igen tuti húzós lesz, erre fel vagyok készülve!
21. Letty18! (válaszként erre: 11. - 4ad5c2f25f)
2009. okt. 1. 13:29
Én suliba szakmunkásba kezdtem el,ingyenesen és ráadásul kaptunk még ösztöndíjat is havonta.Gyakorlásra nekünk is megvolt a tanműhelyben minden,de a vizsga suliban volt és oda saját cumót kellett vinni,mert ugye az a tanműhely tulajdona és ráadásul onnan is tűntek el a dolgok évente.Elég húzós lesz olyan rövid idő alatt:) én azért nem mertem belevágni!De neked gratulálok,látom tényleg nagyon érdekel a szakma:))
20. Letty18! (válaszként erre: 12. - 4ad5c2f25f)
2009. okt. 1. 13:23
Nekem jaguar ollóim vannak egy ritkító meg egy hajvágó amit mesterünktől kaptunk támogatásféleként vagyis a cégtől akié a tanműhely.Ő azt mondta 8.000 ft körül van egy jaguár ára.Meg még az elején vettem 10.000-ért mester által egy hikato-t ez egy japán olló.Nagyon kell vigyázni az ollókra,nem szabad leejteni,olajozni kell stb.De végtelen a tárház és nagyon drágán is lehet venni.Én azt mondom legjobb ha bemész egy fodrászkellékeshez és ha már megvan miből milyet ajánlottak neked a suliban,ott vedd meg.Ahova én jártam vásárolni,volt tanulói kedvezmény is.Jobb mint ha kiadnál egy csomó pénzt és a profiként beállított olló,lehet papírvágó:)
19. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 16. - 4ca460d3e8)
2009. okt. 1. 09:49
Szia! Neked mi a célod? Mikor szeretnél belevágni? Hol szeretnéd elvégezni? Nem-e békéscsabai vagy?:D , mert tudod keresünk pár embert, hogy elinduljon a tanfolyamunk....:).
18. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 14. - Nagual)
2009. okt. 1. 09:38
Szia! De jóóó, rád is számítunk :)
17. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 13. - Ffa1d14645)
2009. okt. 1. 09:36

Szia! Békéscsabára fogok járni a BRKK-én. ( Békéscsabai Regionális Képző Központ) Fodrász képzésre :). Egy év vagy 7 hónapos lesz az időtartalma.(tudom , hogy rövid idő a 3 éves szakmunkáshoz képest )

Te képzésre jártál vagy szakiskolában? És hol? Oksa számítok rád :) Köszi! Mi a másik célod?:)

2009. szept. 30. 20:03

Sziasztok! Én is gondolkodom rajta, hogy megcsinálom a tanfolyamot! Ha valaki előre megtudja szerezni a tételeket vagy valakinek megvan, légyszi jelentkezzen! Előre is köszi!

Amúgy az biztos, hogy sokminden kell hozzá, de majd csak megtérül!

15. Nagual (válaszként erre: 12. - 4ad5c2f25f)
2009. szept. 30. 18:41

Tényleg. Tanulóként elég egy Jaguar, de később már az sem lesz elég. Nagyon lehet érezni a különbséget az ollók között.. :)


[link]

14. Nagual
2009. szept. 30. 18:35

Sziasztok!


Régóta nyomom az ipart, ha bármi kérdésetek van szívesen válaszolok.. :)


Üdv

13. ffa1d14645 (válaszként erre: 1. - 4ad5c2f25f)
2009. szept. 30. 18:31
szia,hova készülsz?vagy már jársz?én elvégeztem 2 éve egyet,kérdezz bátran!elégedett voltam az oktatással és most egy másikra is beíratkoztam!
2009. szept. 30. 17:49

Azt hallottam, hogy nem mindegy milyen fodrász ollót veszünk...ez tényleg így van? Például a teszveszen láttam egy kétezer ft-os ollót,meg rikító ollót...linkelem:

[link]

11. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 10. - Letty18!)
2009. szept. 30. 17:46
Szia Letty! Nagyon köszönjük szépen,hogy megosztottad velünk! Ez igen tanulságos volt tőled,akik szakmaként tanul, vagy esetleg aki fizetős tanfolyamra jelentkezik. Nekem teljesen ingyenes lesz minden, max ollókat kell nekünk megvennünk,mert az előző tanulok ellopták.:S
2009. szept. 30. 17:18

Sziasztok

Én elvégeztem egy évet a háromból,mert én nem tanfolyamra jártam.Egész jól ment,de inkább visszamentem érettségizni mert azt hagytam abba előtte dühömben,nah de ez mindegy.

Az elméletben a kémia rész az amit utáltam,de a többi jó volt.Sok mindennel gazdagodtam egy év alatt.Saját hajamról is sok mindent megtudtam és sokkal kezelhetőbb lett számomra is:)

Én a sulihoz tartozó tanműhelyben voltam gyakorlaton,oda is ugyan úgy jöttek be a vendégek mint máshova,csak nem kellett időpont.Mesterfodrászok voltak az oktatók 2 nő és egy férfi.Divatfórumokra jártunk,persze nem kötelezően csak tanárainktól kaptuk az infókat,hogy éppen hol vannak jó bemutatók és aki tudott elment.Én jól éreztem magam és érettségi után szeptemberben szeretném folytatni a második évtől ahol abbahagytam.

Viszont nagyon nehéz jó szalont találni gyakorlati helynek.Mert vagy nem vállalnak tanulókat vagy csillagászati összegekért.Úgy éri meg elkezdeni ha van hely ahova mehet az ember,a tanműhelyek végig nem annyira jók,mert nem olyanok a tapasztalatok.És persze már első évben sok a kiadás babafejre(az enyém 13.000 ft volt:S),akkor annak a haját jól levágatni nekem 4.500 ft--ért vágták le.De pl a mesterem 10.000-ért vág babafejeket,mert azt mondják nehéz,baba haja lehet szar minőségű stb...de kellenek hajcsavarók,fésűk,meg ollók,hajszárító stb stb

És második évben még több minden.Még egy babafej kontyozásra,hajnyíró divathoz,sok kellék.Jah és a lényeg modellek!Azt már érdemes jó előre gyűjtögetni.pl első évben nagyon nem mindegy milyen férfi modelled van,jó hajnak kell lennie a vizsga múlik rajta nagy százalékban!

Elég költséges egy szakma,de szerintem megtérül.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit:)

9. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 8. - D3c6e89fee)
2009. szept. 30. 17:10

épp ezért is gondoltam, hogy érdemes elvégezni ezt a tanfolyamot, ráadásul önálló kis szakma lenne a kezedbe...amit bármikor előveheted, akár 50 évesen. Mert az egyik barátnőm aki velem jön 50 éves és tele van energiával, terveivel fodrászattal kapcsolatban. (látom benne a lehetőséget!)

Szerintem nézd utána hogy milyen lehetőséget kaphatnál, lehet hogy ingyen eltudod végezni.,persze ha munkanélküli vagy...

8. d3c6e89fee (válaszként erre: 4. - 4ad5c2f25f)
2009. szept. 30. 17:01
Nem nagyon találok munkát, viszont pl express tele van h ide meg ide is keresnek fodrászokat. Szóval eljátszottam a gondolattal, de nem hiszem, hogy lesz belőle valami...
2009. szept. 30. 16:48
hmbbbbb
6. 4ad5c2f25f (válaszként erre: 5. - Kis Babucika)
2009. szept. 30. 16:41
Szia! De kár....csak van valami megoldás. Bár ha nagyon szeretnéd akkor összespórolnád a pénzt (tudom nem egyszerű) és elvégeznéd akár 5 év múlva. Soha nem késő! :)
2009. szept. 30. 16:38
Én is gondolkodta rajta, hogy elvégezzem e csak sajnos fizetnem kellenne mert ez lenne a második szakmám. Most érettségin vagyok
2009. szept. 30. 16:38

Sziasztok! gerduska, én is félek, jelentkeztem most csak várnom kell, hogy meglegyen a minimum fő aztán indítják is a tanfolyamot. A szerencsém az hogy ingyenes lesz, mivel munkanélküli vagyok. Ha indul a tanfolyam beszámolok mindenről.:)

Morning, te is szeretnél fodrászatnak tanulni vagy már az vagy?:)

3. d3c6e89fee (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. szept. 30. 16:16
Biztos meg lehet tanulni!
2009. szept. 30. 16:02

Szia.én csak gondolkodom rajta,hogy elvégezzem,de még sose vágtam hajat..:D festeni,melirozni tudok..

félek attól hogy nem menne,nem lenne érzékem hozzá..:S Vagy meg lehet tanulni?

2009. szept. 30. 15:50

Sziasztok!


Szeretném összeszedni azokat az embereket akik elvégezték a fodrász tanfolyamot, mert szeretnék tőlük tapasztalatot szerezni.

Jöhetnek fodrásznak tanuló , készülő emberkék is.

Mottó: " Együtt könnyebb!"

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook