Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitt kismamák fórum

Fitt kismamák (beszélgetős fórum)


1 2
44. Guccsy
2009. máj. 19. 16:58
A pilatest én is megszereztem.Azt te úgy ahogy van végigcsinálod?
43. Guccsy (válaszként erre: 14. - Kostyi79)
2009. máj. 19. 16:53

Szia!

Gratulálok hozzád.Le a kalappal elötted.A gyerekek mellett is van időd magadra.Nekem van egy tíz hónapos kisfiam.Akinél szülés után mondták,hogy terhességi cukorbetegségem volt.A cukorterhelésem rossz lett.Utána belgyógyászatra kellett járnom.Ott a doktornőnél mindig jók voltak az eredményeim(ujjbegyből).Igy megbeszéltük,hogy nem diétázok.A szülés után a gyerekorvos mondta,hogy több mint valószinű,hogy cukros voltam.Áki nagyon magzatmázosan született.Szülés után 3 hónappal a cukorterhelésem negatív volt.Most úgy néz ki várandós vagyok megint.Pénteken megyek dokihoz.Tudnál nekem abba segíteni,hogy miket ettél?Főt ételekre is gondolok.

42. kostyi79 (válaszként erre: 41. - Moncus)
2009. ápr. 24. 21:59
Abbahagyni szerintem sem kell, csak lightosabba tenni. Van sok kismama torna is, kismama joga, aqua fittness, meg ilyenek, ami nem jar semmilyen kockazattal, megis fitten tart.:)
41. moncus (válaszként erre: 40. - Kostyi79)
2009. ápr. 24. 21:36

köszi a gyors választ!

A doki most azt mondja, hogy a legfontosabb, hogy jól megtapadjon és ezért ne erőltessem túl magam, május 4-én megyen vissza uh-ra, majd akkor rákérdezek pontosan, addig meg csak lightosan tornázok, de nem futok.

Az úszáson én is gondolkodok, ha tényleg kiderül, hogy sikerült a bébi, akkor áttérek arra, mert akkor lesz sok időm, terveim szerint!

Azért félek, mert nekem volt egy vetélésem másfél éve, de az azért történt, mert amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, ablakot pucoltam és leestem egy létráról, így művi úton fejezték be a terhességemet 6 hetesen. Most minden olyan bajt kerülni szeretnék, ami a legkisebb kockázatot is magában hordozza, de a tornát semmiképpen nem szeretném abbahagyni.

40. kostyi79 (válaszként erre: 39. - Moncus)
2009. ápr. 24. 18:40

En ugy tudom, hogy normalisan nem hatraltatja, legalabbis nalam egyiknel sem volt gond. De ha gondok vannak, akkor azert szerintem meggondolando, hogy esetleg enyhebb testedzesbe kezdj. Az uszas pl. nem lehet gond, azt akar terhesen is vegig tudod csinalni. V. esetleg pilates? Az meg a gatizmokat erositi.

Dokit kerdezted, hogy mi a velemenye?

39. moncus
2009. ápr. 24. 16:10

Sziasztok!

Bár elég halott ez a forum mostanában, azért gondoltam felélesztem.

Én még nem vagyok babás, csak a várakozós időszakban vagyok, de azért gondoltam hátha ti tapasztaltak tudtok választ adni nekem is. Minden héten 4 edzést csinálok, kettő cardio kettő aerob, most azonban belekezdtünk egy gyógyszeres stimulációs babaprojektbe, mert az ördögnek sem akar spontán összejönni. Kérdezném, hogy mennyire hátráltatja a beágyazódást a mindennapos edzés? vagy inkább hagyjam abba, amíg össze nem jön és be nem töltöm a 12. hetet?

köszi mindenkinek, aki ír!

2009. márc. 26. 13:14

Sziasztok Fitt Kismamik!


Hova lettetek?

37. seryevi (válaszként erre: 36. - Kostyi79)
2009. jan. 26. 11:12
Szia! Köszi! Kezdek megnyugodni! Igyekszem nem parázni e miatt!
36. kostyi79 (válaszként erre: 35. - Seryevi)
2009. jan. 26. 10:53

Szia!

Nem vagy veszelyeztetett, ugyhogy ne aggodj! Az en fiam nem tudott jarni, mikor a lannyal terhes voltam, par hettel a szules elott kezdett el. Tehat vegig cipeltem, emelgettem. Meg tul is hordtam a lanyomat.:)

Most a harmadikkal mar kettot cipelgetek.:D

Anyukam meselte, hogy ot pl. a hugommal agynyugalomra iteltek, mert nyitva volt a mehszaj. Persze mellettem agynyugalom nem letezett. 42. heten szult.

2009. jan. 26. 07:45

Sziasztok!

Én a kisfiammal 7hónapos koromig doliztam!Mentem minden nap!Második babánkkal most lépünk a 17.hétbe.Kisfiam igazán formában tudna tartani, ha nem paráznék annyira az emelgetésétől!Persze vigyázok, ha mégis fel kell vennem!Hagyom kibontakozni, de nagyon nehezen állom meg, hogy ne vegyem ölbe annyiszor!Pléne, hogy igényli is!Nagyon bújós!Szerintetek, mennyire veszélyes az emelgetése?

34. 6b627443e3 (válaszként erre: 33. - Kostyi79)
2008. dec. 5. 12:17

Hat, azert ez nem ilyen egyszeru. Szerintem legalabbis nem. Zoldsegeket, gyumolcsoket es tejtermekeket kizarolag bevizsgalt (aproka)biogazdasagokbol veszunk es fogyasztunk. Felkesz- es keszetelt evek ota nem eszunk, illetve csak akkor, ha elkerulhetetlen (ertsd, vendegsegben, etteremben, stb.). Ennek szamomra szogesen ellentmondana, ha elkezdnek colat inni, kulonosen ebben a kenyes elso trimeszterben, amikor a babanak most alakul ki mindene. Ilyenkor az en szempontjaim egyertelmuen masodlagos a baba szuksegleteihez kepest...


Mas. Ti mennyit mozogtok mostanaban?

33. kostyi79 (válaszként erre: 32. - 6b627443e3)
2008. dec. 4. 17:31
Manapsag mar minden. A ferjem mezogazdasz, szerinte a zoldsegekben tobb van. :D Nyugodtan idd meg/edd meg, ami jol esik. Most az a fontosabb, hogy ne legyen hanyingered. Ami neked jol esik, az a babanak is. Nem kell degeszre zabalni magad, de mertekkel mindenbol ehetsz.
32. 6b627443e3 (válaszként erre: 31. - Kostyi79)
2008. dec. 4. 17:23

Oooh, orulok neki, hogy jol alakulnak a dolgaid.


Cola-t nem merek inni, mert tele van mindenfele mesterseges es ki tudja milyen hatasu cuccal.:(

2008. dec. 4. 13:53

Az nem jo.:( Probald ki a colat, nekem be szokott jonni. Lehet kapni koffeinmenteset is.

Nekem tovabbra sincs semmi tunet. Viszont voltam a 12 hetes uh-n. Minden ok, ugyhogy ugy nez ki, ez alkalommal osszejon az itthonszules.:D

30. 6b627443e3 (válaszként erre: 29. - Kostyi79)
2008. dec. 4. 11:48

Bocsanat, vagyok, csak elkapott ez a hanyingeres, hanyos idoszak es eleg nehezen viselem. Foleg az ebredes utani idoszakot es az esteket. Munkaban meg csak-csak tartom magam, hiszen muszaj, de estenkent eleg pocsekul vagyok. Kiprobaltam mar mindenfele praktikat, hol segitenek, hol nem.


Veletek mi ujsag?

2008. dec. 2. 09:32
Zoldbeku hova tuntel? Mi van veled mostanaban? Minden rendben?
2008. nov. 28. 14:28
Hat igen. A szervezet tudja, hogy mi a jo neki.:)
27. Jaeliethe (válaszként erre: 25. - Kostyi79)
2008. nov. 28. 14:10
Ő egyébként hét éve vegetáriánus, és beletanult rendesen, hogy semmilyen hiány ne alakuljon ki a szervezetében, ráadásul a pozitív teszt óta listákat gyárt magának, hogy a kismamának milyen vitaminokra van különösen szüksége, és azok a vitaminok milyen zöldségekben-gyümölcsökben vannak :-)
26. Jaeliethe (válaszként erre: 25. - Kostyi79)
2008. nov. 28. 14:07
Azzal nem is lesz gond, mert kívánom rendesen, tegnapelőtt is babos ételt főztem, mára pedig lencsefőzeléket rendeltem páromtól :-)
25. kostyi79 (válaszként erre: 24. - Jaeliethe)
2008. nov. 28. 13:40
Akkor a terhesseg alatt nagyon oda kell figyelned a protein bevitelre! Itt a vegaknak azt mondjak, hogy nagyon sok lencset es babot egyenek.
2008. nov. 28. 13:29
Én nem tartok semmiféle diétát, szimplán csak vegetáriánus vagyok :-) Tojást szoktam enni (ritkán, mert nem szeretem), sajtot, tejterméket bőven.
2008. nov. 25. 18:05
Most nezem, hogy Belgiumban elsz. En meg Angliaban. Nalatok is van otthonszules, v. korhazba kell menni? Szuleszno van v. nogyogyasz? Mikor lesz az elso uh-d?
2008. nov. 25. 16:49
Igen eloszor en is a polarorara gondoltam. Aztan ugy dontottem, hogy inkabb jojjon a joga meg a pilates, azok nem megeroltetoek annyira. Majd szoptatas utan johet a kardio edzes. Egyebkent eddig mindig viszonylag konnyen, 1-2 honap alatt sikerult tobbe-kevesbe formaba razni magamat, ugyhogy nagyon nem panikolok. Raadasul ez utan nem szeretnek tobb babat, ugyhogy azon gondolkodtam, hogy ez utan megprobalom a hasamon levo striakat is eltuntetni. Szerintetek lezerrel lehetseges?
21. 6b627443e3 (válaszként erre: 20. - 6b627443e3)
2008. nov. 25. 16:44
Bocs, egy nem-mel tobb lett az utolso mondatban, szoval a mozgast vegzo vegtagokba es nem a mehbe pumpalja..
20. 6b627443e3 (válaszként erre: 19. - Kostyi79)
2008. nov. 25. 16:42

Szerencsere hanyinger, rosszullet nalam sincs. A velem azonos stadiumban levo kismamaknal mar sokszor jelentkezik. Jo lenne meguszni..


Koszi, Polar oraval mozgok mar evek ota, ugyhogy abszolut egyenre szabott a pulzustartomanyom az edzesek alatt, sot, a napi kipihentsegemet vagy faradtsagomat is figyelembe veszi az ora. Altalaban 130-135 kozott pulzussavon belul mozgok. Par hettel ezelottig ez 140-154 kozotti sav volt. Ugyelek arra, hogy ne melegedjek ki nagyon, mert az anya testenek 1-2 C fokos emelkedese is kedvezotlen lehet, mint ahogy a tul eroteljes mozgas is, hiszen ilyenkor a sziv az oxigennel teli vert nem a mozgast vegzo vegtagokba pumpalja es nem a mehbe, ami nyilvan nem jo.

2008. nov. 25. 16:19

Hat, ha nem erzed magad faradtnak, akkor a sporttal nem hiszem, hogy gond lehet. En mindenesetre mind a haromszor kepes lettem volna ataludni az elso trimesztert. Azt viszont tudom, hogy a pulzusszamra egesz terhesseg alatt nagyon oda kell figyelni. A teremben az edzo biztos meg tudja mondani, hogy milyen ertek alatt maradjon.


A hanyinger meg ilyenek meg ha jol tudom a 8-9. het kornyeken jelennek meg. De errol nem tudok nyilatkozni, mert ilyenek nekem nem voltak.:)

18. kostyi79 (válaszként erre: 17. - 6b627443e3)
2008. nov. 25. 16:15
Gondolom ez attol is fugg, mennyire gaz a helyzet. En naponta 3x nezem etkezes elott es utana 2 oraval, ezek az ertekeim rendben vannak. A vizeletemben sem talaltak soha cukrot. Egyedul a terheles mutatta ki a csokkent glukoz toleranciat. Persze ott 70 g glukozt megitatnak veled. En ennyi cukrot soha nem lennek kepes elfogyasztani egy ulto helyemben.
17. 6b627443e3 (válaszként erre: 16. - Kostyi79)
2008. nov. 25. 16:00

Regebben en is light cola rajongo voltam, de par honapja lemondtam rola a sok mesterseges anyag es a koffein miatt (bar letezik mar koffeinmentes verzio is...).


A delutan 5-os agybadolessel kapcsolatban vannak ketsegeim, ugyanis altalaban este 8-9 utan vegzek. Utana szoktam mozogni menni es csak aztan esem haza.


Ket hettel ezelott volt egy alomkoros par napom, de szerencsere elmult.


Persze, az elso trimszeteres kockazatokrol en is tudok, ezert sem futok pl., vagy nem body jump-olok, korcsolyazom es egyebek. De arrol, hogy a 8. es 12. het kozott le kellene allni teljesen a mozgassal, meg nem hallottam, pedig eleg sokat utanaolvastam a temanak.


Azt hittem (ezek szerint tevesen), hogy a terhessegi cukorbetegseg alatt napi max 120 vagy 160 g CH eheto, amit szigoruan be kell tartani. ezek szerint ennyire nem szigoruan?

16. kostyi79 (válaszként erre: 15. - 6b627443e3)
2008. nov. 25. 15:41

Ne felj, nem lesz kemeny. Hamarosan olyan faradt leszel, hogy du 5-kor bedolsz az agyba, es meg igy is alig tudsz majd reggel felkelni. A veteles kockazata meglehetosen magas az elso trimeszterben, ezert ajanljak, hogy ilyenkor jobban vigyazzon az ember magara.

Nem szamolgatom a CH-t, nincs ertelme. Amikor a dieteikus elmondta, hogy mennyi szenhidratot fogyaszthatok egy nap, majdnem hanyatt estem. Eletemben nem ettem annyit. Azt javasolta, hogy inkabb minosegi szenhidratot vigyek be. Mert pl. a barna kenyer lassabban szivodik fel, es ezert nem emeli meg hirtelen a vercukrot. Sok zoldseget eszek, a gyumolcsokkel szinten vigyazni kell. Ezt azert banom, a gyumit nagyon szeretem. Persze, ha nasizni tamad kedvem, meg mindig jobb, mint a csoki. Zsirosat sem fogyasztok sokat, tobbnyire halat v. csirket eszek. Egyetlen, ami nelkul nem tudok letezni, az a light cola. De az "csak" egeszsegtelen, a cukromat nem befolyasolja, igy a dietetikus beleegyezet. Elvegre valami egeszsegtelen hadd jusson mar nekem is!:)

15. 6b627443e3 (válaszként erre: 14. - Kostyi79)
2008. nov. 25. 15:29

Szia,


De jo, hogy ilyen tapasztalt anyukak, kismamak jotanacsait is meghallgathajuk. Halas koszonet erte.


Hany gramm CH-t ehetsz egy nap?


Le a kalappal, hogy ilyen fegyelmezetten figyeltel a sulygyarapodasra mindegyik varandossagod alatt. Igazan peldaerteku!


Ha jol ertem, azt mondod, hogy az sem tragedia, ha az elso trimesztert a kezdo sulyommal zarom?


Errol a 8-12. het kozotti mozgasszunetrol, bevallom, nem hallottam, de utana fogok jarni. Jelenleg 6 het 2 napnal tartok, ugyhogy akkor lassan aktualis lenne ez a szunet... Nagyon kemeny lesz kibirni, ugyanis total mozgasfuggo vagyok, de a baba szempontjai a legfontosabbak, ez nem kerdes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook