Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fisher Price ugrálós zebra - meddig élvezik? fórum

Fisher Price ugrálós zebra - meddig élvezik? (beszélgetős fórum)


1 2
58. azure_ (válaszként erre: 57. - Azure_)
2010. nov. 24. 19:04
Majd karácsony után nyilatkozom, hogy nálunk bejött e a zebra. :D
57. azure_ (válaszként erre: 56. - Csucsumucsu)
2010. nov. 24. 19:04
Ez is bizonyítja, hogy minden gyerek más és más. Próbálkoznunk kell és biztosan lesz olyan amit kidobott pénznek tekintünk, de meg kell tapasztalni.
2010. nov. 24. 15:26
Ja igen. Ugráló ló-tulajdonosok is vagyunk. Ezt viszont csak arra használják, hogy odaviszik az ablak alá és annak a hátáról néznek ki az ablakon. Illetve széknek gyurmázáskor. Ha valami, hát ez nekünk nem jött be.
2010. nov. 24. 15:20

Nekünk is van zebránk, két gyerkőc osztozik rajta. (3 éves és 15 hónapos). Mindketten szeretik, van, hogy kirobban miatta a cirkusz. Szerintem strapabíró, aranyos és a hangja sem zavaró. Tény, hogy nem ülnek rajta órák hosszat, de én nem is várom el.

Az agyi-, mozgás-, és beszédfejlődésnek egyébként kifejezetten jót tesz a jobbra-balra forgás és a le-föl hintázás (főleg együtt a kettő kombinációja). A játszótéri hintalovak előre-hátra lengenek, ez ilyen szempontból teljesen más.

2010. nov. 22. 09:09
Azt hiszem én meg a zebra helyett csúszdát veszek .Avval is tud mozogni...
2010. nov. 21. 10:52

Én bizony úgy döntöttem, nem lesz zebránk.

Az, hogy akinek van is azt írta, hogy naponta többször ráül a gyerek egy-két percre, szerintem még nem jelenti a játék kihasználtságát.

Persze ennél nem is lehet többet elvárni egy ilyen játéktól...

De szerintem, ha fogócskázunk, bújócskázunk, azt is épp így élvezi, és szintén segíti a beltéri lemozgatást.

Viszont a Rodi ugráló lovon gondolkozom.

Akinek van, mekkora (cm), és mennyi idős gyereknek jó minimálisan?

Mert kisasszony még csak 77 cm... Már stabilan jár, persze.

52. azure_ (válaszként erre: 51. - Modeszta)
2010. nov. 21. 08:13
Mi két év múlva szeretnénk ha megszülete a kistesó, így még egymáshoz nőnek majd, de már a kisfiam óvodás lesz akkorra, így talán könnyebb lesz. Talán... :D
51. modeszta (válaszként erre: 50. - Jk)
2010. nov. 20. 20:30
Nálunk még csak tervben van a tesó, de nagyon szeretném... (kopp-kopp-kopp)
50. Jk (válaszként erre: 40. - Modeszta)
2010. nov. 20. 17:40
na ilyen gondba mi is kerültünk. ruhát nem mert dunát lehet vele ársztani, játékot meg megkap mindent a nagy. aztán kitaláltam, hogy lehet ám mindent közösen adni. legalábbis nálunk. nem azt mondom, hogy csak egy darab játékot kapnak, mert nem kapnak többet, de azt közösen. pl közösen kapnak babaházat most, meg legot. kivéve a nagyon egyedi játékkból kapnak külön, mint a baba, vagy plüs.
49. modeszta (válaszként erre: 48. - Jk)
2010. nov. 20. 17:23
Köszönöm!
48. Jk (válaszként erre: 35. - Modeszta)
2010. nov. 20. 17:20
dehogyis. az előtted szóló erőszakoskodott. :)
47. azure_
2010. nov. 20. 11:31

A gyerek amíg kicsi azokat a játékokat kapja ami nekünk megtetszik, vagy jónak találunk. Keressük a tapasztaltabbakat akik tanáccsal láthatnak el, de játék ügyben igazán nehéz jó tanácsot adni. Az én fiam van úgy, hogy egész nap rohan a lakásban, játszik a teafilterrel, kipakolja az összes fiókot és ennyi. Ma meg egy hernyót huzogatott amire egy zsinórt tettünk, mert amúgy meg nem érdekelte ez a műanyag játék. A zebra is az én heppem. Apja azt mondja felesleges de ha én akarom... És itt van a lényeg. Ha én akarom. ...na és persze meg tudjuk venni. Nekem sincs mindig időm játszóra vinni a gyereket, pláne mert kertesházban lakunk és sokszor órákig bogarászunk az udvaron, el sem jutunk a játszótérig. - falun lakunk -. De ha bent vagyok akkor jó ha valamivel leköti magát és persze a mozgásigényét. :))

Nálunk a zebra megszavazva. Jön karácsonyra. Tanulószék leszavazva. Az nem jön. :)

Ezen kívül lesz még a fa alatt ugató kutya, karácsonyi mondókás könyv, mesekönyv, vasút meg a fene tudja még mi. A legjobban én örülök nekik.

Azt hiszem örök gyerek maradok és most élem második gyerekkorom. :D

2010. nov. 20. 11:15

Sziasztok!

Ha valaki megválna a megunt,kinőtt de még működőképes zebrájától szivesen megvenném.

45. bf5264a5b9 (válaszként erre: 29. - Azure_)
2010. nov. 20. 00:06
Én is használtan vettem anno, direkt úgy keresgéltem, hogy személyes átvétellel át tudjam venni, meg tudjuk nézni, ki tudjuk próbálni. Kb 3-4 hónap volt mire minden összejött, de nem bántam meg egy cseppet sem :) Nekünk megérte :)
44. modeszta (válaszként erre: 43. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 20. 00:05
Megnéztem én is ezt a lovacskát! Jövőre szerintem mi is beszerzünk egyet...
43. bf5264a5b9 (válaszként erre: 16. - Eszterxx)
2010. nov. 20. 00:03

Megvettem a lovat :) Nagyon élvezte a kisfiam! Köszi a tippet :) Ugyanúgy élvezi mint anno a zebrát, nevet rajta, és pattog ezerrel :)


Egyébként én is eladtam már a zebrákat, mert "kihízta" a gyerek. Használtan vettem, és kicsit drágábban adtam el, mint amennyiért hozzájutottam, így ingyen játszott vele egy évig :D

42. bf5264a5b9 (válaszként erre: 31. - Martin3)
2010. nov. 20. 00:01

Egy 13 hónaposnak magyarázd már meg, hogy hogy kell játszani egy játékkal... most 22 hónapos lesz, valószínűleg játszana a szivacspuzzleval, de miután le akartam törölni nedves ruhával, és engedte a színét, úgy gondoltam, hogy olyat nem adok a gyerek kezébe, amiből ki tudja milyen anyagok szabadulnak fel...


A szabadba kivitelről annyit, hogy nem mindenki tud naponta órákat tölteni a játszón, vagy az utcán, a gyerekeknek pedig nagy a mozgásigénye, így ki kell találni pótlékokat...


A hozzászólásokat ha normálisan végigolvasod, többen írták, hogy szerette a gyerekük a zebrát (többnyire azok, akiknek volt), és aki azt írta felesleges, azok meg sem vették!


A pénzkiadással kapcsolatban mindenki maga tudja mennyit bír a pénztárcája!


Nálunk is játékbolt van a lakásban, de ha valamivel sokáig nem játszik eladom... ez meg pusztán leleményesség kérdése

41. bf5264a5b9 (válaszként erre: 32. - Martin3)
2010. nov. 19. 23:57
Az, hogy kinek mi az olcsó, és ki mit vesz meg a gyerekének, az mindenkinek a saját privát dolga. Szerintem 12 ezer ft nem drága egy olyan játékért, amivel örömmel játszik a gyerekem...
40. modeszta (válaszként erre: 39. - Fulopke33)
2010. nov. 19. 23:32
Én is a tesóra alapozok ...:DDD Bár néha (és félve, mert mi van, ha nem jön össze) elgondolkodom rajta, vajon a tesónak mi a csudát fogunk venni ajándékként? Már ennek a törpének is megvan mindene...
39. Fulopke33 (válaszként erre: 15. - Modeszta)
2010. nov. 19. 23:26

az én fiam is az 1. szülinapjára kapta most szeptemberben. Eleinte, mint Modeszta fia rángatta, pörgette, aztán ráültettük és mutattuk, hogy hogy kell fel-le mászni rá. Azt is megtanulta és tetszett neki. Magától mászott fel-le, de használni csak most 2 hónap után kezdte. Most viszont már megy az örjöngés rajta. Nagyon szereti, reggel az első dolga, hogy rápattan és rugózik egy párat, aztán szalad tovább. Naponta többször ráugrik és még van mit tanulnia :)

Akciósan vettük, így is sokba került, de remélem kiszolgálja a gyereket 3 éves koráig, meg talán még a tesót is. Akkor elégedett leszek vele :)

2010. nov. 19. 23:10

Ezekkel a játékokkal az a baj, hogy idő kell hozzá, míg a kicsinél kialakul, mi is érdekli igazán. Addig pedig a szülő vagy a rokonság össze-vissza vásárolja a játékokat, amiknek egy része bizony érintetlenül marad, mert a gyerkőc rá sem bagózik. (Bár ez nem a játék hibája, egyszerűen a baba érdeklődése más...) Csak meg kell találni az igazit. Én például kinéztem egy fa vonat készletet, mert a 15 hónaposom már tologatja az autókat, de lehet, hogy belebukok... (Nem baj, majd apa játszik vele :DDDD )

Szerintem mindenki maga ismeri a gyerekét legjobban, ő tudja eldönteni, mi lehet jó a lurkónak. Értelmetlen ezen vitatkozni...

37. modeszta (válaszként erre: 36. - Martin3)
2010. nov. 19. 22:58

Igen, teljesen igazad van! Vannak a zebránál olcsóbb játékok is, amikkel ugyanúgy lehet játszani!

De attól még, hogy nektek nincs, mert te nem tartod jónak , nem kellene leszólni a játékot elég durván. Ez szerintem a te szubjektív véleményed. De ült már a gyereked zebrán? ő mondta, hogy egy kalap ...?

36. martin3 (válaszként erre: 33. - Modeszta)
2010. nov. 19. 22:51

mi sem jutunk el a játszóra sajnos minden nap, épp ezért érdekes neki még az ottani játék. Ha ott állna a szobában, megunná pár nap alatt. Ezért is szokták mondani, hogy pakoljunk el néha a játékok közül párat és pár hónap múlva vegyük elő. És ez igaz is, ma pl előkerült egy kb fél éve nem játszott játék, úgy játszottak vele, montha új lenne, most ez ismét a sláger...

én csak annyit mertem mondani, hogy ezen a pénzen sokkal több és értelmesebb játékot lehet venni? miért akinek nincs, az milyen mozgáskombinációból marad ki? max meglovagoltatja az apa a térdén a gyerkőcöket, vagy felpattannak a hátára és lovacskásat játszanak, ami ugyancsak le föl mozog, akár előre hátra, sőt még nyihog is hoozzá:))) ráadásul nem egy géppel mindezt, hanem az apjukkal, ami erősíti az apa-gyerek kapcsolatot...ja és ez ingyen van!!!!:)

35. modeszta (válaszként erre: 34. - Jk)
2010. nov. 19. 22:21
Ezt nekem írtad?
34. Jk
2010. nov. 19. 22:15
itt is egy tipikus elméletekkel meggyőzödött és meggyőzni akaró anyuka. mikor unjátok már meg hogy bezzeg az én gyerekem/gyerekeim. Minden gyerek más ahogy minden szülő is. Világot váltani meg nem egy ilyen kérdésnél kell azt gondolom.
33. modeszta (válaszként erre: 32. - Martin3)
2010. nov. 19. 21:48

Mi nem minden nap jutunk ki a játszótérre, de legalább itthon is tud játszani vele.

Tényleg vannak felesleges játékok, de szerintem ez pont nem az. De ez szemlélet kérdése...

Mi szeretjük a FP játékokat, mert nagyon jól bírják a strapát, és sokáig lekötik a kicsit. Én sok fejlesztő játékot vettem használtan, és a mai napig odaáll melléjük, és játszik velük.

32. martin3 (válaszként erre: 28. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 19. 21:23
pl épp elég a gyerek ilyesfajta mozgásigényét kielégíteni a játszótereken lévő rugós(ide oda mozgó) hintákkal..van belőle minden fajta a lovacskától kezdve a repülőn át, melyik játszótéren épp mi van.. ami korunkban sem volt ilyen játék, voltak más értelmes játékok, ma szerintem rengeteg felesleges játékot reklámoznak, a gyerekének mindent megadni akaró szülő pedig jól beveszi...ettől nem lesz kevesebb egy gyerek, ha nem lesz ilyen játéka, ezen a pénzen(mert szerintem nem egy olcsó játékról beszélünk) sokkal több, ennél értelmesebb játék vásárolható..
31. martin3 (válaszként erre: 28. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 19. 21:20

ok, nekem 4 gyerek is van(a legidősebb 5.5éves) és egyik sem esett bele a kiálló fadarabokba, és a habtapit sem tépte szét egyik sem, meg lett tanítva nekik, mi mire való és hogyan bánjunk a játékokkal.

amúgy akkor inkább egy hintaló, de ha nagyon örültködni akar a gyerek, vigyük ki a szabadba..szerintem akkor is csak pár napig érdekelné, mint ahogy ezt kb a hozzászólok 99%-a is írta. azért meg minek kiadni ennyi pénzt? azért mert jó a marketingje??

30. Manilu
2010. nov. 19. 20:12

Sziasztok!

Az én kisfiam 1évesen kapta,az elején nagyon tetszett neki,de nagyon hamar megunta...Ráadásul nagyon nagyon bepörgette a gyereket,én elég hamar felvittem a padlásra,azóta is ott van,lehet hogy eladom.

Ami nagyon lekötötte a fiamat azok a D...O játékok.

29. azure_ (válaszként erre: 28. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 19. 19:34

Kisfiamnak van egy bálnája amin ugrálni szokott. Ma apjával játszott és akkorákat sikongatott. Ugrált, kiabált. Engem most győzött meg, hogy jó lesz az a zebra, mert nagyon fogja élvezni! :) Ha egy gyerek örökmozgó, élénk és nem amolyan kis leülős akkor biztosan ki fogja használni a zebrát.


Egyébként a licites oldalakat megnéztem de nem olcsók használtan sem ezek a játékok. MOst a madaras teszkóban 17ért van. Ott a legolcsóbb és legalább garanciális. Használtam nem vennék, 14 alatt nem is nagyon láttam + a szállítási költség és még azt sem tudom milyen állapotban van.

Egy licit fut 10 alatt, de mire odaér tuti lesz vagy 13ezer.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook