Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Finnországba vinnénk ki a kutyusunkat.Mit kell intézni hozzá? fórum

Finnországba vinnénk ki a kutyusunkat.Mit kell intézni hozzá? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 5. 05:19
A Malévnél érdeklődj, illetve az állatorvosnál!
12. Mzsuka
2011. dec. 5. 00:34

Elvileg Finnbe nem kell vérvizsgálat.Most találtam ezt:


2004. október 1-től a kedvenc állatok utaztatása különböző országokba eltérő feltételekhez van kötve.



Az Európai Unió tagállamaiba (kiv. Svédország, Nagy-Britannia, Írország, Málta) történő beutazás esetén szükséges mikrochipes megjelölés (vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás, melyeket 2011. július 03-ig fogadnak el), egységes európai állatútlevél valamint érvényes veszettség elleni védőoltás (az utazást legkorábban az első veszettség elleni oltás dátumától számított 21 nap múlva lehet megkezdeni).



Finnország megköveteli a beutazás előtti Echinococcus elleni féregtelenítő kezelést is.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mzsuka)
2011. dec. 5. 00:22

A mi esetünkben a kiutazás előtt egy nappal a féregtelenítésen, kötelező oltásokon kívül egy bolhátlanító átmosást is kellett volna az orvosnak igazolni.


Változhattak a szabályok is, de lehet csupán Anglia ilyen bogaras. tudo Olaszországba nem ilyen macerás, és Amerikába is fedélzeten vuhették a kutyát, pedig a távolság nem csekély.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mzsuka)
2011. dec. 5. 00:17

..de a legjobb, ha az állatorvosotoktól tájékozódsz.


Ahány hely annyiba kerül, a vérvizsgálat az fix, mert azt csak egyhelyen végzik.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Mzsuka)
2011. dec. 5. 00:15

Lehet oda nem kell az a speciális vérvizsgálat.


Mi Angliába szerettük volna és náluk három betegség nem létezik állítólag, egyik a veszettség a másik kettőre nem emlékszem talán latinul mondták, vagy csupán furcsa a neve. Ha megtalálom holnap megnézem hova kellett küldeni a levett vért és még szerencsések voltunk, mert abban az évben jöttek Magyarországra is, előtte külföldre küldték az anyagot.

8. Mzsuka (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 5. 00:09
Komolyan? Találtam egy oldalt,ott chippel,féregtelenítéssel,útlevéllel kb 15ezret írnak.
7. 29a51492c6 (válaszként erre: 5. - Mzsuka)
2011. dec. 5. 00:07
sajnos nem...csak a jogszabályokat tudom:)
2011. dec. 5. 00:02
Igaz nem tőlem kérdezted, de az utazáson kivül négyéve kb. 40-50 ezerbe kerültek a vizsgálatok, kiutazási papírok. Lehet több is. :S
5. Mzsuka (válaszként erre: 3. - 29a51492c6)
2011. dec. 4. 23:56
Köszi a választ. Árakról úgy kb nem tudsz valamit?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Mzsuka)
2011. dec. 4. 23:55

Mi másik EU. országba zerettük volna repülővel vitetni cicánkat. A repülő százezren felüli lett volna, mert csak csomagtérben szállították volna, és azért olyan drága, mert fűteni kellett volna a cica részére.


Az állatorvosi vizsgálatok is húzósak voltak, ezt végig játszottuk,külön speciális vérvizsgálat kellett, és az összes oltás,útlevél chipp.

Kocsival a szitu, vezetni egy utazási naplót, mikor melyik országban járunk, hát nagyon macerás, ha előtte érdeklődtem volna, megkínélhettem volna magunkat rengeteg kiadástól:S

Az állatorvosoknak kell tudni, hova milyen engedélyek kellenek, van is egy listájuk.

Sok sokert Nektek!

2011. dec. 4. 23:42

Állatorvostól az új uniós háziállat-útlevél kell (oltások igazolásával). Finnország a galandféreg elleni kezelést is megköveteli...


Az azonosíthatóság érdekében az állatoknak elektronikus mikrocsippel (válaszjeladóval, ún. transzponderrel) vagy 2011. július 3-a előtt alkalmazott, jól olvasható tetoválással kell rendelkezniük.

Ennyi

2011. dec. 4. 23:39
És mennyibe kerül kb?
2011. dec. 4. 23:39
Finnországba vinnénk ki a kutyusunkat.Mit kell intézni hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook