Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tüzel a kutyusunk:-) fórum

Tüzel a kutyusunk:-) (beszélgetős fórum)


1 2
31. daroki (válaszként erre: 30. - Basztet62)
2009. dec. 26. 18:09

Szia!


Már viheted a műtétre,egyeztetni kell a dokival.

2009. dec. 26. 18:05

Sziasztok!

Az én kutyusom most 7 hónapos és alig mult el 6 hónapos amikor elősször tüzelni kezdett. És már majdnem 2 hete hogy elmult neki. De a gond az hogy az emlői nagyon duzzadtak és ezt már a doki is látta de lehetetlennek tartja hogy ennyi idősen probléma legyen vele e téren. Valami hormon injekciót ajánlott ha nem múlna el neki hamarosan. Eddig azért nem adot neki szurit mert mivel kistestű kutyus(csivava és palotapincsi keverék) bizonyosan túladagolná a legkissebb dózist is. Nagyon gondolkodom az ivartalanításon mert azt hallottam az ivartalanított kutyák tovább élnek és még egy csomó más előnye is van. De nem tudom milyen idős korába ideális a műtét?

köszönöm előrre is

2009. nov. 24. 09:22
az nem lehet kellemes,sisike egyre jobban viseli,kevesebb a sírás is,sztem rájött hogy nem ér el vele semmit:-)
2009. nov. 23. 14:25
Nálunk 2 lány kutyus is van és 2hét eltéréssel tüzelnek.Szóval azok a hónapok nálunk is retenettesek:-(Ágyunkban alszik a nagyobb hál istenek a kisebb az nem de a nagyobbal nem lehet birni.Nálunk bevált a tüzelő bugyi.Nagyon sürün leveszem róluk hogy tisztitsáák meg aluról magukat.A kicsi még nagyon jol viseli de a nagy az mindenkibe szerelmes.A szomszéd huskytól kezdve a másik szomszéd rotiig bezárolag.Havanese és máltaiselyem amugy az ennyémeim.
2009. nov. 23. 13:58

épp ezért van kinn az előszobában ilyenkor,mindenhova mehet,csak a hálóba nem,mert ott feltudok mosni ha véletlenül egy-két csepp:-)

a tüzelöbugyi nálunk nem vált be:-)

26. 3a92f8d690 (válaszként erre: 22. - Noncsi18)
2009. nov. 23. 13:53
Kutyáknak nincs tampon??? mekkora hüleség már ez megint hát én sem szeretnék a párod helyében egy tüzelő szukával aludni............
2009. nov. 23. 13:51

Pontosan így van, ahogy mondod. A tenyésztést is nagyon be kellene szigorítani. A házi szaporítások miatt, nagyon sok kutyafajtánk tönkrement. Tudod sokan vesznek drága kutyát. Úgy gondolják, hogy elletik párszor és visszajön az ára. Ők hiába vették a kutyájukat egy jó tenyészetből, ha ők csak aranyosság alapján párosítják akkor már az ő kiskutyájuk nem éri el a fajtaszintet. Nem ok nélkül vannak komoly fajtaversenyek és tenyészszemlék. Az itt felállított standarnek kell megfelelni. De ezt a szintet egy egyszerű (ezt nem bántásból írom így) kutyaszerető gazdi nem tudja elérni.

Ezért fajtatiszta kutyát mindig csak tenyésztőtől engednék venni, akik komoly ellenörzéseken esnek át. Aki nem ragaszkodik egy fajtához, hanem csak egyszerűen imádja kutyákat, imádja ha nyüzsög körülötte egy két szőrmedvény azoknak az állatotthonokat és menhelyeket ajánlom. Mindenhol gyönyörű kutyák vannak. A babáktól kezdve az idősebb kutyákig. Idősebb emberek például nem is szeretik a kölyköket, mert már nem bírják velük felvenni a tempót, idősebb, nyugisabb kutyákat visznek. Ezek a kutyák is igazodnak, összenő az új gazdival. És nem szabad elfelejteni, hogy a kutya a mának él. Hiába volt neki keserves előélete, ha most jó helyen van, akkor neki az a természetes és nagyon megbecsüli. Lehet, hogy egy kicsit hosszadalmas a kapcsolat kiépítése, de tuti megéri.

Imádom, mikor egy-egy örökbefogadó gazdi ír és elmeséli, hogy él most a kutyája. Ők nem mindig kíváncsiak a kutya előéletére. De mi ismerjük, és vannak esetek mikor egy éhhaláltól megmentett kutyáról küldenek olyan képet, ahol normális kutyaalakja van és hanyattfekve fetreng egy fotelben. Vagy egy láncon tartott kutya a gazdijával alszik a hófehér ágyneműben. Vagy szintén láncos kutya egy másik kutyával és gazdájával rohangál az erdőben.

Ezért van az, hogy ilyen ivartalanításpárti vagyok. Sokat vitázom emberekkel erről és sajnos kevesen értik meg.

Elnézést, hogy ilyen bőbeszédű vagyok, de ez a téma mindig magával ragad.

2009. nov. 23. 13:38
a tüzelőbugyit félretolja,az nem vált be nálunk,ugy irtam az elején!annyira tisztítja magát hogy 5 percenként félre van tolva,
2009. nov. 23. 13:37
azért a kutyusnem ember hogy betét meg bugyi meg gatya.nem türi meg magán a ruhát!
22. Noncsi18 (válaszként erre: 20. - 3a92f8d690)
2009. nov. 23. 13:36

Probléma??


Ha tüzelőbugyit úgy is ad rá és azt megszokta, akkor inkább adjon rá egy kis nadrágot és akkor velük aludhat, ha ezt szokta meg! Még mindig jobb, mint egyedül kint legyen az előszobába és sírjon!!!

2009. nov. 23. 13:36
ebben igazad van,csak a párom nem igazán szerti ha ilyenkor köztünk van,meg kisgyatónk sincs:_)nem szertem öltöztetni:-)
20. 3a92f8d690 (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2009. nov. 23. 13:34
jézus mária................
2009. nov. 23. 13:33
Éjszakára mért nem adsz rá tüzelőbugyit, meg egy kis gatyót!! Akkor veled tud aludni, mert nem tudja félre tolni!! Hm?
2009. nov. 23. 13:28
igy van,van aki tenyéészti söt inkább szaporitja,és van aki már emberként kezelé,ugyhogy belegondolva megértem mire gondolsz:-)
2009. nov. 23. 13:14

Nagyon örülök, hogy megértesz.

Sajnos kevés ember van aki felfogja, hogy mit is jelent a felelős állattartás.

2009. nov. 23. 12:47

Sztem,természetes a hozzá álásod,egyetértek veled,tény hogy nagyon jó helye van a kutyusomnak,és nem akarok neki rosszat,tudom hogy azok a kutyusok jó helyre kerülnek,mert csak olyanoknak adom oda akiket ismerek és vannak már vagy voltak már kutyusaik!Ha pedig egy.-kettő velünk marad,azt sem bánnám,mert szeretnék még magunknak is:-)

DE elgondolkodtató amit írtál,így lehet hogy nem lesznek kiskutyák...ezt még megbeszélem itthon:_)

2009. nov. 23. 12:21

És a kölyköknek lesz helye? Ez is nagyon lényeges. Biztos vagy abban, hogy minden kiskutyát jó helyre tudsz adni? Nem egy elkényeztetett hülyegyerek kapja meg, aki földhöz vágja mert nem szereti ha öltöztetik? Vagy kidobják azért, mert 1 nap alatt nem lett szobatiszta? Ez nem riogatás, ez tapasztalat.

Ha egy kutya ivartalanítva van, nem indul be a fajfenntartási ösztöne, akkor neki nem hiányzik az anyaság. Ő kutya, nem úgy éli meg az anyaság örömét, mint az ember.

Ne haragudj ha nyers vagyok egy kicsit, de annyi rossz tapasztalatom van a kutyatartókkal, hogy kézzel lábbal küzdök a kiskutyák ellen. Nagyon jó érzés, mikor ilyet olvasok, hogy valaki ennyire odafigyel a kutyájára, mint te, de hidd el nem ez az elterjedt.

Nagyon sok rémes dolgot látok, ezért én már csak a kutyák pártájára tudok állni. Tanítani kellene a helyes állattartást, mert sajnos a többség nem tuja mit kell kezdeni a kutyájával. Ha nagytermetű, kilökik az udvarra egy fémhordóba vagy láncra, ha pici akkor meg emberbébiként gyagyázzák, kiölve belőle a normális kutyalétet.

Ha szeretnél egy kicsit belesni a valós helyzetbe, nézz körül a lakóhelyeden. Biztos van valamilyen állatvédelmi szervezet, ahol meg tudják neked mutatni mi vár a kutyákra. Nem minden kutyára, hanem azokra akik nem olyan szerencsések, mint a tied.

2009. nov. 23. 12:08
egyetértek veled,és igazat irsz és mondasz,de majd szeretnénk neki kiskutyákat,mert ugy érzem egyszer megérdemli hogy átélhesse az anyaság örömeit,és utána köttetjük el,érted?most ö még 2 éves,és nem akarom hog ne tudjak vele lenni a szülés elötti 1 hét 24 órájában,és a babák érkezésénél is és utánna is 2-3 hétig 24 órában velük akarok lenni!
2009. nov. 23. 12:03

Az gyanítom műhiba lehetett. Nekem három kutyám van. Kettő fiú és egy lány. Mindhárom ivartalanítva van. Egyiket sem viselte meg a műtét.

Ivartalanítási mániám igaziból onnan ered, hogy egy állatotthonban járok ki segíteni. Rengeteg kutyánk van, köztük nagyon sok "márkás". Ők többségben úgy kerülnek ki, hogy az emberek megveszik az aktuálisan menő kutyákat maguknak, vagy gyerekeiknek. Nem ivartalanítják, mert az kegyetlenség, úgyis vigyázok rá, stb stb. és mégis győz a természet és lesznek kiskutyák. A kiskutyákon nem tudnak túladni, így jön az állatotthon, mert nekünk ez a kötelességünk, hogy ilyen árvákat is befogadjunk. Mi megtesszük, de amikor ugyanez a gazda már a harmadik "véletlenül" készült almot hozza ki, akkor már nagyon szeretnék olyan hatósághoz fordulni, aki lehetővé tenné a kutya elkobzását.

De ilyen sajnos Magyarországon nincs.

Nem téged akarlak bántani. De az állattartáshoz a szaporulat illetve annak megakadályozása is hozzátartozik. Én azt vallom, hogy szaporulat ott legyen, ahol szakértő emberek vannak. Ők lennének a tenyésztők. Hangsúlyozom tenyésztők és nem szaporítók.

Ha másik irányból nézzük a dolgokat. A szuka kutyának sem jó, hogy évente kétszer tüzel. A hormonok miatt várja a kiskutyákat. Lehet, hogy nem látványos szenvedése, de ők ösztönlények és ösztöneik azt diktálják, hogy nekik, most utódjuk lesz.

Ezt most nem taglalom tovább, mert gondolom már ez is "kutyaellenivétek", amit eddig leírtam.

De gondolkodjatok el rajta.

2009. nov. 23. 11:51
én azért nem mert pont tegnap olvastam,hogy vérzik folyamatosan egy ivartalanitott yorki,és nem eszik,iszik,nagyon beteg lett,azóta 2szer vol felnyitva,én ennek nem akarom kitenni a kutyusom:-(
2009. nov. 23. 11:44

Sziasztok!

Gondolom ez egy elég gonosz kérdésnek fog látszani a szemetekben, de miért nem ivartalanítjátok a kutyákat?

Ha utána olvastok, láthatjátok, hogy semmiféle hátránya nem származik belőle a kutyának, sőt még nyugodtabb lesz az élete.

2009. nov. 23. 11:44
nem egyhelyben alszik,folyton gurul ide oda,most az előszobába van ,mindenhova mehet csak a szobába nem,ott vannak a játékai,az ága,ahol csak feküdni szokott,minden kinn van,és lát is minket mert nem elzárva van,csak nem tud bejönni a szobába
9. cb82b220ce (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2009. nov. 23. 11:39

Nyüszögni azért nyüszög mert kutymorgó kéne neki :-)

Nálunk is ez a probléma,a köztünk alvás....Ilyenkor vagy tegyél neki valamit az ágyatok mellé,vagy ha tudod hogy egy helyben szokott aludni akkor tegyél oda olyan törölközőt ami nektek már nem kell,így nme éri a lepedőt.

2009. nov. 23. 11:36
sziamia! Nekem nagyon könnyen "átvészelte". Nem nyüszített, inkább egy kicsit többet aludt.
2009. nov. 23. 11:27

Persze ebben igazad van:-)

csak most nyüszög és sajnálom:-(

2009. nov. 23. 11:26
Nem rossz indulatból, de ki fogja bírni, nem kell ezzel annyira foglalkozni. ez egy természetes folyamat nála, mint ahogy nálunk a menstruáció, mi is kibírjuk.
2009. nov. 23. 11:23

értem,nekünk yorkinek van!más kaliber:-)

DE azért köszönöm :-)

2009. nov. 23. 11:22
Értem,ehhez nem tudok mit szólni,nekünk kinti kutyáink vannak.
2009. nov. 23. 11:21
nem fáj,neki,csak ilyenkor szeretném ha jobban átvészelné,mert a tüzelőbugyi hatástalan,mivel annyira tisztítja magát hogy félretolja:-)így ilyenkor nem alhat köztünk,és ez nagyon megviseli
2. Rékanya (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2009. nov. 23. 11:19
Fájdalma van?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook