Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról, hogy megvalósulhasson egy kiállítás Finnországban fórum

Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról, hogy megvalósulhasson egy kiállítás Finnországban (beszélgetős fórum)

2010. dec. 26. 15:34
Igaz itt az év vége, de Én most találtam erre a fórumra. Én is szeretnék hozzájárulni ehhez a nemes kezdeményezéshez! A képeslap sajnos már nem fog az idén oda érni.
20. 8f453e64f1 (válaszként erre: 19. - Little)
2010. nov. 13. 20:26

Határidő nincs konkrét, jó lenne, ha idén még megkapnánk, mivel 2011-re tervezett a kiállítás.


Igen, küldhetsz több lapot egy borítékban. Hogy írsz-e rá, vagy nem, azt meg rád bízom. :)


Nagyon köszönöm előre is!

19. little
2010. nov. 13. 20:21
Köszi megkaptam. Lehet elkerülte a figyelmem, de van valami határidő amíg lehet küldeni? Illetve attól, hogy borítékban küldöm a lapot, legyen rajta valami szöveg, vagy csak üres képeslap legyen? Akkor egy borítékban több lapot is küldhetek, postaköltséget spórolva. :)
18. 8f453e64f1 (válaszként erre: 16. - Little)
2010. nov. 13. 19:33
Küldtem priviben. Köszönöm előre is!
17. 8f453e64f1 (válaszként erre: 15. - 484b000711)
2010. nov. 13. 19:31
Privi ment. Köszi szépen előre is!
16. little (válaszként erre: 14. - 8f453e64f1)
2010. nov. 13. 18:30
Szia! Én Egerben lakom, úgyhogy van pár templomunk. Szívesen küldök olyan képeslapot, amin szerepel például a Bazilika, vagy esetleg másik kisebb templomunk. Írd meg priviben a címed. Üdv!
2010. nov. 13. 18:29
Győrhöz közel lakom. Győri templomokról szívesen küldök képeslapot.
2010. nov. 13. 18:25

A képeslapot az én címemre is eljuttathatjátok, én személyesen át tudom adni neki.

Címet privibe küldök.

2010. nov. 13. 18:25

Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról, hogy megvalósulhasson egy kiállítás Finnországban!


Nácsa János vagyok Pécsről. Idén, amikor Pécs magáénak mondhatja az Európa Kulturális Fővárosa címet, én is igyekeztem a lehetőségeimhez mérten segíteni a város sikerét. Úgy gondoltam, hogy a saját hobbimat (Finnország és a képeslapok) közérthető formában a nagyközönség elé tárom. A világháló lehetőségeit kihasználva írtam valamennyi finnországi plébániára, hogy legyenek szívesek a saját templomukról küldeni egy hagyományos képeslapot postai úton, s a gyűjteményből én összeállítok egy kiállítást, amit Pécsett rendezünk meg 2010-ben. Hozzátettem, hogy a gyűjteményt az év végén árverésre bocsátom, a befolyó pénzt pedig a gyógyíthatatlan beteg gyerekekkel foglalkozó Szemem Fénye Alapítványnak ajánlom fel.

A felhívásra több mint 800 képeslap érkezett, melyekből 2010. február 3-án nyílt kiállítás a pécsi postapalota előcsarnokában. 2010. május 1-jén ugyanez az anyag egy Pécs közeli falu, Geresdlak galériájába került. (Itt több finn család él.) A tervek szerint szeptember 18-tól Budapesten, a finn nagykövetség épületében lesz látható a kiállítás.

A váratlan sikeren felbuzdulva elhatároztam, hogy folytatom az akciót, de megfordítva. 2011-ben a finnországi Turku lesz az egyik város, mely viselheti az Európa Kulturális Fővárosa rangot. Fejembe vettem, hogy jövőre magyar templomokat ábrázoló képeslapokból rendezek kiállítást Finnországban. Sok mindent kell addig még tennem, az első lépés a gyűjtés.

Ezért kérem Önt, hogy legyen kedves, küldjön nekem egy képeslapot a saját településének templomáról, templomairól! A lapokért természetesen csak egy köszönettel tudok fizetni, de a kiállításhoz készülő írásos anyagban felsorolom mindenkinek a nevét, aki hozzájárult a tárlat létrejöttéhez. (Kérem, írja rá az e-mail címét a lapra, hogy tájékoztatni tudjam a fejleményekről.) Ennek a kiállításnak az anyaga sem marad majd az én tulajdonomban, mert 2012 elején ezt is árverésre bocsátom. A bevétel szintén a Szemem Fénye Alapítványt segíti majd.


A pécsi kiállításról a világhálón fellelhető két tudósítás:


[link]


[link] pokon_-_kepgaleriaval/24534


Köszönettel:


Nácsa János

nacsajanos@freemail.hu

2010. nov. 9. 12:35
:D:D:D
2010. nov. 1. 07:45
:)
10. 8f453e64f1 (válaszként erre: 9. - Ostkati)
2010. okt. 28. 15:58
Küldtem priviben.
9. ostkati (válaszként erre: 2. - 8f453e64f1)
2010. okt. 28. 14:41
Én is szivesen küldök, ha írsz egy postai címet!
8. 8f453e64f1 (válaszként erre: 7. - Doxikri)
2010. okt. 27. 20:49
Nagyon megköszönném.
7. doxikri (válaszként erre: 6. - 8f453e64f1)
2010. okt. 27. 20:17
Oké, megkeresem őket, mert hoztunk azt is! csak nem tudom, hová tettem. :((
6. 8f453e64f1 (válaszként erre: 4. - Doxikri)
2010. okt. 27. 20:11

Szia!


Képeslap formában kellene inkább, azért köszi, kedves tőled. :)

5. doxikri (válaszként erre: 4. - Doxikri)
2010. okt. 27. 20:04
Bocsi: tettem
4. doxikri (válaszként erre: 2. - 8f453e64f1)
2010. okt. 27. 20:03

Tudtok fényképről is képeslapot csinálni? Mert én most tetem fel a naplómba 2 zala megyei templomról képet. Mindkettő ritkaságszámba megy!!

Egyik, mert olyan régi, másik, mert annyira új.

3. hte23 (válaszként erre: 1. - 8f453e64f1)
2010. okt. 27. 19:37
Szívesen küldök lapot, ha kapok címet.
2010. okt. 27. 19:30

A képeslapot az én címemre is eljuttathatjátok, én személyesen át tudom adni neki.

Címet privibe küldök.

2010. okt. 27. 19:28

Kérlek, küldj egy képeslapot a településed templomáról, hogy megvalósulhasson egy kiállítás Finnországban!


Nácsa János vagyok Pécsről. Idén, amikor Pécs magáénak mondhatja az Európa Kulturális Fővárosa címet, én is igyekeztem a lehetőségeimhez mérten segíteni a város sikerét. Úgy gondoltam, hogy a saját hobbimat (Finnország és a képeslapok) közérthető formában a nagyközönség elé tárom. A világháló lehetőségeit kihasználva írtam valamennyi finnországi plébániára, hogy legyenek szívesek a saját templomukról küldeni egy hagyományos képeslapot postai úton, s a gyűjteményből én összeállítok egy kiállítást, amit Pécsett rendezünk meg 2010-ben. Hozzátettem, hogy a gyűjteményt az év végén árverésre bocsátom, a befolyó pénzt pedig a gyógyíthatatlan beteg gyerekekkel foglalkozó Szemem Fénye Alapítványnak ajánlom fel.

A felhívásra több mint 800 képeslap érkezett, melyekből 2010. február 3-án nyílt kiállítás a pécsi postapalota előcsarnokában. 2010. május 1-jén ugyanez az anyag egy Pécs közeli falu, Geresdlak galériájába került. (Itt több finn család él.) A tervek szerint szeptember 18-tól Budapesten, a finn nagykövetség épületében lesz látható a kiállítás.

A váratlan sikeren felbuzdulva elhatároztam, hogy folytatom az akciót, de megfordítva. 2011-ben a finnországi Turku lesz az egyik város, mely viselheti az Európa Kulturális Fővárosa rangot. Fejembe vettem, hogy jövőre magyar templomokat ábrázoló képeslapokból rendezek kiállítást Finnországban. Sok mindent kell addig még tennem, az első lépés a gyűjtés.

Ezért kérem Önt, hogy legyen kedves, küldjön nekem egy képeslapot a saját településének templomáról, templomairól! A lapokért természetesen csak egy köszönettel tudok fizetni, de a kiállításhoz készülő írásos anyagban felsorolom mindenkinek a nevét, aki hozzájárult a tárlat létrejöttéhez. (Kérem, írja rá az e-mail címét a lapra, hogy tájékoztatni tudjam a fejleményekről.) Ennek a kiállításnak az anyaga sem marad majd az én tulajdonomban, mert 2012 elején ezt is árverésre bocsátom. A bevétel szintén a Szemem Fénye Alapítványt segíti majd.


A pécsi kiállításról a világhálón fellelhető két tudósítás:


[link]


[link] pokon_-_kepgaleriaval/24534


Köszönettel:


Nácsa János

nacsajanos@freemail.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook