Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalon kivehető fogsor-hogy lehet így teljes élet fórum

Fiatalon kivehető fogsor-hogy lehet így teljes élet (beszélgetős fórum)


1 2
49. mona2 (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2023. szept. 21. 06:32

Szia

Nekem most csináltak alsó protézis,kettő fogam maradt meg eddig,de igy is mozog enni nem lehet vele,pedig hajlékony fog.Tudsz valami jó megoldást?Esetleg egy jó fogtechnikust?Bpi vagy?köszönöm

48. mona2 (válaszként erre: 41. - Ayesha)
2023. szept. 21. 06:27
Szia épp ebben a helyzetben vagyok,mint te leírtál.Azóta hogyan alakúlt a müfogsorod?
47. mona2 (válaszként erre: 42. - Pandamaci39)
2023. szept. 21. 06:25
Szia végűl milyen fogsorod lett?
46. Guruljka (válaszként erre: 44. - Pandamaci39)
2020. márc. 3. 17:15

A fogorvos is a saját fogtechnikusával dolgoztat. Nagyon ritka, hogy a fogorvos egyben fogtechnikus is legyen.

Én is csak fogtechnikust kerestem.

45. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Pandamaci39)
2020. márc. 3. 17:12
Igen, elég.
44. Pandamaci39 (válaszként erre: 43. - Bözsi néni)
2020. márc. 3. 12:12
A fogtechnikus nem húz fogat, addig marad a fogdoki. Utána már elég egy fogtechnikus is? Ezt nem is tudtam.
43. Bözsi néni (válaszként erre: 41. - Ayesha)
2020. márc. 3. 00:41

Szia!

Hagyd a fenébe a dokit, keress egy jó fogtechnikust. Ő megcsinálja úgy, hogy nem mozog, nem lötyög, nem kell ragadztani és orálozni is lehet nyugodtan.

2020. márc. 2. 23:40
Sziasztok. 40 múltam. Mindig mostam, ápoltam a fogamat. De sajnos odáig jutott a fogromlásom a felső fogsoromnál, hogy max 2 fogam menthető. Fogcsináltatás előtt állok. A fogorvosnak 2 ajánlata, ill 3 volt. 1. Implantálás... Ez anyagi okok miatt kilőve, gyári melós vagyok. 2. Teleszkópos kivehető fogsor 280000 Ft. 3. Kivehető fogsor 140000 ft. Szerintetek mi ill. Melyik a jobb?
41. ayesha
2016. aug. 4. 14:28

Sziasztok !

Nekem is kivehető lett az alsó fogsorom..Nem tudom használni.2 hónapja van a számban .Az orvos reszelgeti..de semmi eredmény.Már nagyon el vagyok keseredve.Nemhogy enni nem tudok vele,,de lötyög a számban,szinte amikor beszélek majdnem kiköpöm.Azt mondja ragasszam be,de hiába ..2 mondat után elengedi a ragasztó.Amikor meg eszek kalimpál a számban..van,hogy be kell nyúlnom a helyére tenni..

Ez egy vendégségben azért elég ciki.Szeptemberben talán újra csinálja az egészet.Nem tudom mi fog akkor változni ?Jó lesz ez valaha is ?

Nem az első kivehető fogam ez..már ezelőtt volt egy kapcsokkal rögzített is..de azt semmi perc alatt megszoktam.Szóval nem én vagyok türelmetlen.

De néha legszívesebben a kukába belevágnám.:-(

Doki mindig azt mondja majd megszokom..de ,hogy lötyög a számban ..ezt nem lehet megszokni.Amikor beragasztom pár falatot tudok enni..ameddig a ragasztó nem engedi el..na addig semmi gond vele..de utána..ki kell sajnos vennem.,mert valósággal becsípi az ínyemet.Ha valaki olvassa..kérlek írjatok már valami biztatót.Volt már valakinek ilyen? És még egy kérdés..ami kicsit kínos is .Nem tudom ti,.,akiknek már kivehető a foga..hogyan oldjátok meg az orális szexet? Ne nevessetek ki A Férjem szereti ..és én is adnám neki..ha tudnám..de most nem tudom.Ciki vagy nem ..kérlek valaki válaszoljon erre is !!!

Köszönöm nektek

40. Kata0312 (válaszként erre: 39. - Bagi7)
2016. júl. 1. 12:28

Szia !


Kész lett?

Nekem 1 hete lett kész, de még nem jó.

Neked milyenek voltak az első napok, hetek?

39. bagi7
2016. máj. 18. 22:46
Hát sziasztok! 45 éves leszek hétvégén! ez a második hetem, hogy fog nélkül tengődöm. jövő hét péntekem kapom meg a fogaimat.2 éve csináltattam koronát, és most ezzel küszködöm. fogínysorvadásom van, és már nem volt más választásom.a családom, barátaim. kollégáim, akik szeretnek és én viszont szeretek, jönnek vagy jönnének látogatni, de én legszívesebben elbújnék a világ elől.Nagyon várom a jövő hetet, hogy meglegyen a fogam, pedig tudom hogy újabb nehézséget kell legyőznöm. ha valaki olvasta ezt beszélhetnénk....
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Tímea7610)
2014. márc. 3. 14:03

Mostanság sokkal több lehetőség van a fogak pótlására!

Ne menj bele ebbe, ha a hagyományos protézisről van szó és ha teheted!

Valplast protézis sokkal modernebb, ha stabil fogak megmaradhatnak.

Vagy rögzített protézis, ami azt jelenti, hogy meglévő fogakat használnak a rögzítésre. Járj utána több lehetőségnek, illetve létezik sztk alapon is mozgó fogak sínezése, amit bizonyos stádiumban még meg lehet csnálni, legalább addig, amíg összegyűjtöd a drágábbra a pénzt.

2014. márc. 3. 13:39
Szia Mindenkinek! Tanácsra lenne szükségem a műanyag kivehető fogsorral kapcsolatban.Kezdem az elején:37 éves vagyok,s amióta az eszemet tudom,rendszeresen és rendesen ápoltam a fogaimat mindíg.Kb 10 éve elkezdtek romlani a fogaim.Felkerestem a fogorvosomat és tájékoztatott,hogy sajnos felül gond van ép fogak de kötük akad egy pár igen laza labilis fog ami azt jelentette 3 húzásra került és így porcelán pótlást csináltattam (akkor megengedhettem maganak) és jelenleg felül 4 koronám és 3 pótolt fogam van.Nagyon jól sikerült és nagyon örültem és ráadásul alul nem volt semmi gond.A jelenlegi helyzet pedig az,fogínysorvadás ,észrevettem újabb fogak keztek lazulni és már nem csak felül alul is ahol nagyobb a baj most, mert a teljesen ép fogak mozognak.Fentről 2-őt már kihuzattam hátulról ami szerencsére nem látszik (így már csak 8 saját fog maradt),de alul előről 4-et és mindkét oldalról 2-2 kéne húzni.Több variációt javasolt a fogorvosom.1:alul minimum kéne 12 max 14 porcelánfog(koronákkalegyütt)21000/db ami max 10 évig jó, hacsak ha nem sorvad gyorsabban.Gyors számolás és mérlegelés után hozzávetőlegesen 300 ezerbe fájna és még a felsőkhöz hozzá sem nyúlt persze maradna saját fogam hurrá,de 10 év után biztosan kuka ha nem előbb a sorvadástól függ(jelenleg ezt a lehetőséget anyagilag nem engedhetem meg magamnak).2 lehetőség:összeregasztja a mozgó fogakat hátulról amivel lehet kis időt nyerni.Ezen ismeretek birtokában nem jó a helyzet inkább előbb mint utóbb teljes kivehető fogsor kell,igaz a teljes húzásról még nem beszéltünk ,de nagyon hajlok-e felé.Természetesen műanyag fogsorra gondoltam amit talán kis spórolással még megengedhetek maganak a jelenlegi helyzetemben.Ezért kérem a tapasztalatokról az infót akinek ilyen van szép-e a műanyag is?milyen tartós?Milyen kellemetlenségekkel jár?És még egy fontos kérdés:Honnan tudom meg, hogy a fogorvosommal dolgozó technikus milyen minőségű munkát csinál?Lehet hülye kérdés,de a nagynénémnek pár éve készítettek műanyag fogsort ami rémísztő volt a szószoros értelemben mikor kinyitotta a száját olyan fogai lettek mint egy farkasembernek a filmekben.Nagyon félek nehogy ilyet kapjak én is.Előre is szeretném megköszönni aki válaszol!Tímea
2013. nov. 19. 23:51
Hogy alakult a fogad?Sikerült jól beállítani?
35. roneke
2013. nov. 2. 11:50
Szia!A fogdokim azt mondta ne ragasszam a megszokas alatt,kulonben a felso stabil megis tör,az also az billeg ertem miert töri,a hetveget kibirom hetfon mehetek dokihoz,csutortokig tappenzen vok,addig csak jo lesz igazgatasokkal,azert koszi a tanacsot
34. 273206364e (válaszként erre: 33. - Roneke)
2013. nov. 2. 08:35
Persze,igazítanak rajta,addig próbáld meg ragasztani,az is ad egy réteget és nem fáj annyira.
33. roneke
2013. nov. 2. 08:24

Sziasztok!

Hát a fogsor nem egy helyen törte fel az

ìnyemet,hanem alul és fölül is több helyen aprò fehér sebek keletkeztek az ínyemen... Ugye ettől még jò lesz valamikor a fogsor,ha igazítanak rajt??Várom a tapasztalatokat!

32. roneke
2013. okt. 30. 18:48
Megkaptam ma a fogsort!Nem olyan szornyu mint kepzeltem.vegre szep a mosolyom!Egesz jol ertik a beszedem,de sajnos hetfoig kimelo hasznalatban lesz a fogsor;ugyanis az also beszed kozben tor,hetfon mehetek legkorabban igazitasra,igy addig kirakatkent funkcional,na enni meg folyekonyat is nehez...A felso szupernek tunik s nincs hanyingerem......
31. roneke (válaszként erre: 30. - F.mangoo)
2013. okt. 29. 18:00
Szia!Hat sajnalom ,hogy te is hasonlo helyzetben vagy,de legalabb nem kell protkot hordanod,vigyazz nagyon a meglevő fogaidra!Sajnos nekem nagyon sok volt a mozgo fog,nem tudtak egymashiz rögziteni oket!Holnap lesz keszen a fogsorom,felek nagyon az egesztol,ugyanakkor jo lesz mar vmi szebbet latni a tukorben!
2013. okt. 29. 14:29
Szia! Nekem is 37 évesen brutál fogínysorvadásom van :( Sajnos a csontállomány is nagyon kevés :( Főként az első felső fogaimnál. Az egyik metsző elkezdett mozogni, ezt kihúzták a gyökerét levágták és a koronaa és nyaki részét a többi frontfogaimhoz sinezték, h nem menjek haza fogatlanul :( Egész hazáig sírtam az autóban. A férjemnek sem mertem elmondani mi van. Mivel olyan pöszén beszéltem. Aztán motyogtam valamit neki de észre se vette h megváltozott volna a beszédem. Ez volt augusztus 28-án. Ezt kb 1 hét alatt megszoktam és mostmár rájöttem h kell tartamon a szám az álkapcsomat h olyan s, sz, cs hangot tudjak képezni mint előtte. De sajnos mivel a fenti másik 2 frontfog is kb 2 mm-es csontállománnyal rendelkezik, most nov 6 -án lecsiszolják a 2 szemfogamat a többi 3 kuka és azokat pótolják :( Nekem mivel kevés a csont szóba se jöhetne a beültetés. illetve azért lenne kockázatos mert ugye be van/volt gyulladva az egész fogágy. Szóval nem vagy egyedül a problémával. :(
2013. okt. 27. 17:32

Mint már írtam,nekem csak a hátsó fogaim vannak kivehetővel pótolva.Nekem is azt mondták,h áztatás után tegyem vissza éjszakára.És tényleg jobb,mert volt h az áztatóban felejtettem,és így másnap kifejezetten tört.Persze az is elmúlik hamar,de minek fokozni a kellemetlenségeket:)

Ne izgulj,meg lehet azt szokni.Hidd el,és akard megszokni(tudod a bevonzás:))),és menni fog!

28. roneke (válaszként erre: 27. - Georgina319)
2013. okt. 27. 09:58
Köszi a megnyugtatást,látod nem is tudom,hogy műanyag vagy fémvázas a szájpadlàs,de mindegy így!Megprobalom az ejszakai viselest,csaladban nagyon megertoek, a szukebb csaladtagok mar tudjak;szurkolnak,de nyilvan probalom majd diszkreten intezni.
2013. okt. 27. 09:46
Ne aggódj, a fogsor vége, ha műanyagból van, nem fogja elérni a lágy szájpadot, amitől hányingered lehet. Ha igen, az orvos levesz a fogsorból. Ha viszont fémvázas lesz a szájpadlási rész, az egyáltalán nem fog oda érni. A fontos, hogy éjszakára ne vedd ki a szádból, mert akkor minden reggel újra meg kell szokni. A családnak sem kell arról tudnia, hogy kivehető pótlásod van. Mindig akkor mosd meg, amikor egyedül vagy a fürdőszobában. Ha behelyezték a fogsort, otthon hangosan olvass fel újságból magadnak, így meg fogja szokni a nyelved is, és könnyebb lesz a beszéd is. Ha törne, nem kell szenvedned, azonnal menj vissza a fogorvosodhoz, hogy csiszolja be. Időnként áztasd be egy két órára ecetbe, így nem lesz rajta fogkő, és fertőtleníti is az ecet a fogsort.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Roneke)
2013. okt. 27. 08:00

Ááá, nem hiszem, hogy ennyire rá kell parázni.

Most gondolj bele: ha a protézisedtől hányingered támad, akkor kiveszed egy kicsit és fokozatosan szoktatod magad hozzá, de ha pl. rögzített, akkor ilyen nincs, nem tudod kivenni....

25. roneke (válaszként erre: 23. - Bubi 54)
2013. okt. 27. 07:33
Szia!Köszi a biztatást,és a személyes tapasztalatokat az első napokròl.Nekem ugyanezeket mondta a fogorvos az éjszakai viseletről.Már csak az idegentest-érzéstől félek nagyon,tényleg állandò öklendezéssel jár?Gondolom,cukorka szopogatása enyhiti,es egyénfüggő a dolog!Most már csak párnap..holnap megyek probara...
24. grizus
2013. okt. 27. 00:18
Hát, igazából nem irígyellek. Biztos nehéz lesz, de kívánom, hogy meg tudd szokni a helyzetet. Minden jót.
23. Bubi 54 (válaszként erre: 1. - Roneke)
2013. okt. 26. 20:10

Szia!

Én ennyi idős voltam, mint te,ne aggódj,hamar meg fogod szokni.2-3 napig nagyon zavart a szaga, olyan műanyag illat.A pár nap elég arra,hogy megtanulj vele beszélni.De beszélni kell!Engem is nagyon zavart, a gyerekeim halálra röhögték magukat,de akkor is mondtam a magamét.Nekem a fogorvosom azt mondta,soha ne vegyem ki éjszakára, mossam meg és mehet vissza, másképp nehéz megszokni.Igy is tettem,amikor senki nincs itthon, akkor szoktam fogsortisztítóba áztatni.Ennek 20 éve,és még senki se látta a családból!És még szeretem is,mert megszabadultam rengeteg fogfájástól!Hidd el, nem a világvége.

22. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Roneke)
2013. okt. 26. 16:31

Na, akkor nincs min gondolkodni és stresszelni magad!

Kivehető lesz, ez van, nem dől össze a világ:)

Néhány hét alatt megszokod. Sok sikert és jobbulást!

21. d1d0eece08 (válaszként erre: 20. - Roneke)
2013. okt. 26. 15:46
Ne keseredj el, meg lehet szokni, úgy az étkezést, mint a beszédet, minden tanáccsal el fog látni az orvos,s a Hoxás társaid.Sok szerencsét!!!
20. roneke
2013. okt. 26. 14:21
Harcoltam volna én is a fogakért ha lenne értelme...Az allkapocsban nincs eleg csont a beültetéshez sajnos....be lehet ültetni a test mas reszeiböl csontot,de az hosszadalmas,fajdalmas es kb 2 millio....szoval nincs valasztasom...bar lenne...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook