Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalon kivehető fogsor-hogy lehet így teljes élet fórum

Fiatalon kivehető fogsor-hogy lehet így teljes élet (beszélgetős fórum)


1 2
19. 273206364e (válaszként erre: 1. - Roneke)
2013. okt. 26. 14:11
Nyugi,meg lehet szokni! Vigyél apró cukorkát magaddal és rögtön tedd a szádba.Valószínű itt-ott törni fog,amin majd igazítanak, ragasztottam az első pár nap.Nem volt egy millám és azt hiszem nem is lesz.
18. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 1. - Roneke)
2013. okt. 26. 14:08
Szép egyenletes lesz, szerintem szuper lesz és sexi.
2013. okt. 26. 14:07
Símán nekem tetszene, komolyan.:-)))
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Ef7b486c67)
2013. okt. 26. 14:02

Nem, nem kerül pár millióba.

Az inplantátum kb. 120-180 ezer forint, amiből kell néhány, a korona ez esetben is 20-40 ezer között van darabonként.

Persze így sem kevés pénz, de mégsem néhány millió, hanem csak 1.

15. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Roneke)
2013. okt. 26. 13:37
Fogínysorvadás?Nekem is ilyet akartak..Addig harcoltam ...míg csak meghagytunk pár fogamat..igaz lazák..Így híd lett ...összefogatva...Hát..:)De három négy évet kibír..Brutális érzés...Aztán jöhet a beépített...Már ha összekaristolom azt a pármilliót rá...És vagy nem:))Remélem megszokod..és nem frusztrál majd..Fiatal vagy még ehhez...de van az a helyzet..:(
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Roneke)
2013. okt. 26. 13:30

De kivehető lesz, nem?

Én olyanra gondoltam, ami a maradék fogakhoz van rögzítve. Nem került szóba ilyen?

13. roneke
2013. okt. 26. 13:29

Szia!

A maradék fogakhoz lesz kapcsolva a protézis,a fogdoki szerunt jò támfogak lesznek,inkabb a beszed torzulásátol meg az idegen test- érzéstõl tartok,kevesbe attol hogy mozogni fog,ügyes,precíz a doki.

2013. okt. 26. 11:20

Na igen, van akinek már sokkal korábban kivehető fogsora van. Ezt nem tudom milyen lehet, de biztos nehezebben lehet megszokni, mint a rögzítettet. Ha van még 2 fogad, akkor nem lehet rögzíteni a protézist? Meg vannak a rugalmas fogpótlások is. Nem sokkal drágábbak. Valplast a neve. Én inkább ezt nézegetném.

Nekem van 2 hiányzó fogpótlásom, de híd formában, azaz nem kivehető. 2 fogamat lecsiszoltak és azok tartják a hiányzó pótlást. Már 2 éve csináltattam, de sokszor rajta kapom magam, hogy feszegetem a nyelvemmel. ez az első hónapokban nagyon rossz volt. Mivel hátul van a beszédemben nem volt zavaró. A fiamnak 18 évesen csináltak 1 koronát. Soha semmi problémája nem volt. Nem érezte idegennek, nem zavarta. Azt gondolom, hogy ez az egész egy kicsit pszichés dolog...

11. Mona..
2013. okt. 26. 10:55
Nekem nem kivehető, de 11 fogpótlásom van. 4 éve csinálták, de a mai napig nem szoktam meg tökéletesen. Eleve nehezen fogadtam el, hogy a 30-as éveim elején már ilyen kell, de a tejfogaim miatt muszáj volt. Pedig nincs vele probléma, de mindig piszkálom a nyelvemmel, és még mindig idegennek érzem.
10. roneke
2013. okt. 26. 10:01
Köszi az őszinte vàlaszokat, a fogorvosom már mondta, hogy minden esetben,ha töri az ínyemet,igazitani kell rajt, elsősorban az érdekelt hogy ki hogy elte meg az első napokat,de látom egyénfüggő a dolog, s nyilván sok mùlik a fogorvosi, technikusi munkán.
9. csutkamano (válaszként erre: 5. - Pimpike68)
2013. okt. 26. 09:46
Nem lehetséges, hogy a szájpadlás része nem jól van kialakítva? Az okozhat hányingert a visszarakáskor.
8. csutkamano (válaszként erre: 3. - Roneke)
2013. okt. 26. 09:44

Az első napokban biztosan furcsa lesz a beszéded, ahogy hallod a saját hangodat. Ha hiányos volt a fogsorod, az biztosan kihatott a beszédedre is, most viszont teli szájjal más lesz a hangképzés is. Ezt újra meg kell tanulni, mint ahogy az evést is. El kell telni egy kis időnek, hogy bátran bele merj harapni egy szendvicsbe, vagy egy szelet rántott húsba.

A legfontosabb, hogy jól illeszkedjen a fogsor, mert ha valahol feltöri az ínyedet, akkor majd nem akarod használni, ami pedig többet árt, mint használ. Lehet, hogy igazítani kell rajta itt-ott, mert nyom, vagy feltör, de addig kell visszajárni az orvoshoz, amíg tökéletesen nem illeszkedik mindenhol.

2013. okt. 26. 09:40

Nekem 44 évesen tették fel a felső fogsorra a koronákat.Eltartott több hétig,míg eltünt az idegen test érzés.

Kivehetőm csak alul van 2-2 a két végén.Ezt már 60 évesen kaptam.Nagyon nehezen szoktam meg,hónapok alatt.De idősen biztos nehezebb.A ragasztó csak fél napot bír ki(Lacalaut vált be).A kaja rendszeresen alá megy,állandóan kapkodom ki és mosom.De ezt könnyű,nem is okoz gondot,hányingert sem.Na de nincs hozzá szájpadlás.

Ha jó orvosod van,akkor nagyon jót tud csinálni.Láttam a környezetemben jót és rosszat

is.Addig javítgassák,míg tökéletesnek nem érzed,ha nem jó elsőre.Ezen ne csodálkozz,ez vele jár általában.Lényeg,hogy csak tökéleteset hozz el,addig ne is fizesd ki!És tanítsanak meg mindenre vele kapcsolatban!(ahogy itt már írták is)Sajnos láttam orvost,aki nem törődött ilyesmivel:(((

2013. okt. 26. 09:35

Az ember szervezete tudat alatt tiltakozik az idegen anyag ellen. Idovel azert meg lehet szokni, ha nehezen is. Az, hogy naponta 2-3-szor elvonulok - barhol - diszkreten fogat mosni, ma mar termeszetes.

Meg mindig jobb "botifoggal" elni, mint fogatlanul, osszeesett arccal lenni emberek kozott.

2013. okt. 26. 09:30
Szia. Nekem felső kivehető fogpótlásom van, de mondhatom én még a mai napig elég sokat kínlódom vele. :( Az hogy mindig hányingerem van és öklendezem, amikor tisztítás után visszarakom még megszokható lenne, mert ez kb. negyedóráig tart - nálam -, de észrevettem a beszédemen is, hogy változott.
2013. okt. 26. 09:26
Szia! Nekem nagyanyámnak van felső és alsó kivehető fogsora. Ő is nagyon fiatalon kapta, lehet még ennyi sem volt mint te. Neki teljesen problémamentes a dolog. Nem is ragasztja fel. Annyira fel tudja "szívni " a szájpadlására, hogy nem esik le neki. Alváshoz sem veszi ki. Teljes életet tud vele élni, nem beszél pöszén se. Szerintem aki nem tudja, hogy műfoga van az nem is gondolná.
3. roneke (válaszként erre: 2. - Csutkamano)
2013. okt. 26. 09:25

Szia!

Köszi a biztatast,elsősorban attol felek,hogy állitolag oriasi hanyingerrel jar az elejen a behelyezese, na azt nem bírom.Meg attol tartok,hogy megvaltozik a hangképzés s az feltűnő lesz a munkamhoz pedig sokat kell beszelni,a fogsor mehkapasa utan par napra mennem kell dolgozni!

2. csutkamano (válaszként erre: 1. - Roneke)
2013. okt. 26. 09:10
Ne aggódj, néhány hét alatt meg fogod szokni, hogy a szág újra tele van fogakkal. Az első időben ha ragasztót használsz, bátran beszélhetsz, nem fog kiesni a szádból a fogsorod. Az igaz, hogy furcsa lesz a beszéd, de hamar meg lehet szokni. Az evésre meg megtanít a fogsor készítője, legalábbis az én esetemben a fogtechnikus engem megtanított rá.
2013. okt. 26. 09:04
Sziasztok!38 éves leszek, s jővő héten készűl el a kivehető alsò és felső fogsorom.Alul ès felül is 2 fogam maradt,rèszleges lemezes kivehetò fogsorom lesz,s rettentően felek az egesztől,a fogagy betegseg miatt rengeteg fogam kihuztak,az is rossz volt,de most meg jobban felek, hogy tudok majd enni,beszelni,hozzá szokni!Sorstarsakat keresek,akik mar atestek ezen a nehez időszakon,s megosztják a tapasztalataikat!Köszönöm!roneke
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook