Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatal korom ellenére magas vérnyomás beteg lettem. :(... fórum

Fiatal korom ellenére magas vérnyomás beteg lettem. :(... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

19. ,zumba (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. ápr. 11. 19:01
Neki a felírt orvosság annyira lerontotta az életminőségét, hogy a távoli városba a vizsgálatra nem tudott elindulni a szédülés miatt-de szedje....
18. globus (válaszként erre: 13. - ,zumba)
2023. ápr. 11. 18:36
A vérnyomáscsökkentő nem feltétlen csökkenti, hanem nem engedi kiugrani. Ha valaki annyira stresszel, hogy a köpenytől felmegy, bizonyára sok más, számára nyugtalanító helyzetben is, csak ott nem mérik meg. Amit jónak ítél, az otthon van, nyugalomban. Kicsit magas, kicsit magas, aztán felugrik 200-ra, paff. Sztrókhoz kevesebb is elég.
2023. ápr. 11. 18:30

Én első körben megpróbálnám ezt mozgással ellensúlyozni.

Az én példámat tudom felhozni, ha egy nap elmegyek kicsit tempósabban sétálni, utána egy átlagos napon, mikor nincs front, nem húzott fel senki, volt olyan, hogy 107/75/-es értéket mért a vérnyomásmérő.

De az információid nagyon hiányosak, nem tudjuk mennyi az annyi és azt sem, hogy igazából mennyi idős vagy.


Nekem két és fél éve miután covidos voltam nem egyszer 145/90-es volt a vérnyomásom. Mikor ezt a háziorvosnak és a kardiológusnak elmondtam, azt mondta, hogy határérték, még nem adna gyógyszert, inkább mozogjak, valamint kevesebb sót tartalmazzon a táplálék, amit megeszek.

16. horex
2023. ápr. 11. 18:21

Newm értvén hozzá, kérdezem, mondom

Jónéhány terhesség esetén lép fel magas vérnyomás is ha jól tudom

Azt is kezelik tünetileg vagy kivizsgálják?

Merthogy olvastam vese artéria szűkületröl ami magas 200 körüli szisztolés v.nyomást okozott

15. horex (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2023. ápr. 11. 18:18

az ereimet pedig ultrahanggal nézettem meg. Tiszták és rugalmasak."

Háthogye! Igaz hogy érszkületet mérnek UH-val is, de a többi csak duma

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - ,zumba)
2023. ápr. 11. 13:14
Ja!🙂
13. ,zumba (válaszként erre: 10. - Nemer Eszti)
2023. ápr. 11. 13:13
Igaz.Rögtön az orvosságot szedetnék az emberekkel. Olyannal is, akinek a fehérköpeny látványtól emelkedik meg.(unokatestvérem). Okot kell megtalálni, megszüntetni.
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Nemer Eszti)
2023. ápr. 11. 13:11

Valóban. Az egészség nem jár alanyi jogon. Azért tenni kell!

Biztos többen nem értetek velem egyet amivel nincsen baj, de elárulom, nekem nem az orvos az első ha valaminek a kezdeti tüneteit észlelem magamon. Sőt, az életmódommal a megelőzésért megteszek mindent amit lehetséges, vagy a tudása birtokában vagyok. Időnként sajnos az orvos megkerülhetetlen, de sok mindenre van egyszerűbb megoldás is.

11. Greeneyed (válaszként erre: 6. - Myra)
2023. ápr. 11. 13:04
Egyetértek. Nekem gyomor- és bélgyulladás okozta. Sem azelőtt, sem azóta nem volt magas vérnyomásom, csak akkor, amikor tartott a gyulladás.
2023. ápr. 11. 13:00

Kimondta, hogy magas vérnyomásos beteg lettél? Az emberre olyan könnyen ráragasztják a beteg jelzőt, aztán jöhet a gyógyszerezés.

Ha a vérnyomásmérő magas értékeket mutat nem egyszer, nem kétszer, és ha netalántán tapasztalsz is tüneteket, akkor ezt egy fontos jelzésnek érdemes tekinteni.

Éled az életedet valamilyen módon, mostantól éld másként! Hogyan? Min változtass? A válaszért, az egészségedért dolgoznod kell. (informálódás, az ismeretek alkalmazása a gyakorlatban, önreflexió, kitartás)


Fiatal anyuka vagy, nagyon jó esélyed van rá, hogy ne legyél beteg. És jöhet a kis tesó is.

9. 55Judit (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2023. ápr. 11. 12:02
jav: mást is...
2023. ápr. 11. 11:52

Szomorú olvasni ezt a fórumot.

Az orvosi segítség létfontosságú a kellő kivizsgálással kezdve. Viszont mi is tehetünk valamit. Változtatva az életmódunkon megfelelő mozgással, táplálkozással és van nagyon hatékony kiegészítő is ami az erek egészségért felel. Én pl. hosszú évek óta dolgozom azon hogy normál vérnyomásom legyen, és rugalmas, tiszta ereim. A mellékelt ábra szerint sikerrel. A vérnyomásom évek óta normális, az ereimet pedig ultrahanggal nézettem meg. Tiszták és rugalmasak. 68 éves vagyok. Nem dicsekvés volt csak figyelemfelkeltés anak aki a gyógyszeren kívül mást tenne.

Kívánok jó egészséget nektek is!

7. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 11:32

Nekem is magas a vérnyomásom. Addig nem is foglalkoztam

vele, amíg egy baráti társaságban az ünnepel megmutatta

a digitális vérnyomásmérőjét, és egyúttal megmérte az

összes jelenlévő vérnyomását. Nekem azt mondta, ezzel

bizony foglalkozni kell. Ezután mentem csak orvoshoz.

Kérdeztem a doktornőtől, hogy ezt a gyógyszert meddig

kell szednem? Azt válaszolta, életem végéig. Képzeljem

el úgy, mint a reggeli kávét, vagy a kávéba a cukrot.

Szedem a gyógyszert, semmi bajom, a fejem se fájt soha.

6. Myra
2023. ápr. 11. 10:13
Ne csak gyógyszert szedj, vizsgáltasd ki magad és ne higgy az orvosoknak ha néhány labor után azt mondják semmi bajod, engem is nyugtatózni akartak, de nem hagytam, 2 év után derült ki hogy 2db hormontermelő mirigyet tartalmazó bélpolipom van, ez okozta, mióta kivették jól vagyok. Vizsgáltasd ki magad. Akár privát is.
5. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 10:02
A magas vérnyomás népbetegség, de komolyan kell venni. A stresszes élet okozza, de van aki örökli. Mielőbb gyógyszeres kezelés kell, nem lehet vele várni. Azonnal menj orvoshoz!
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 11. 10:01

Én is csak biztatni tudlak. A magas vérnyomás nem zárja ki a terhesség lehetőségét.

De ne borulj ki! Igen, majd az orvos tudja, mit kell tenni.

Biztos, hogy a magas vérnyomásod nem csak átmeneti? Csak nem magadat diagnosztizáltad? Ez csak azért merült fel bennem, mert azt írtad, gondolod, gyógyszert kell szedned majd. Ha voltál orvosnál, akkor nem mondta meg rögtön, hogy mi a teendő?

Van ám, amikor felmegy az ember vérnyomásra, mégsem lesz magas vérnyomásos beteg.


Bárhogy is van, előre ne borulj ki!

2023. ápr. 11. 09:47

Nyugodj meg, ez nem a világvége, simán élhetsz ezzel is teljes életet.


A tervezett terhességről az orvost kell tájékoztatni, akkor olyan gyógyszert ad.


Egyébként nem kizáró ok, sok sikert!

2023. ápr. 11. 04:02
Én is fiatalon lettem. Szedem a gyógyszert. Népbetegség, minden második embernek magas a vérnyomása. Beállitanak téged is. Attól még jöhet a terhesség.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook