Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfidadus az óvodában - szerintetek? fórum

Férfidadus az óvodában - szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 16. 17:48

Nagyon kellene sok-sok területre a férfi.

Bárhová megyünk, lassan mindenhol csak nők vannak...

Kell a férfi mintakép!!

34. 74f8c12b8e (válaszként erre: 32. - ESzTam)
2012. aug. 16. 17:36
hajrá,sok sikert:)
33. timycat (válaszként erre: 32. - ESzTam)
2012. aug. 16. 17:34
Nálunk bölcsiben volt férfidadus a gyerekek imádták :)
32. eSzTam
2012. aug. 16. 17:30

Hello!

Már rég írtak ide, de hátha fellendül megint. :)

Nos, én a jövő héttől férfiként fogok óvodapedagógusként dolgozni. Vagyis óvóbácsiként. 2005-ben végeztem, eleddig sajnos mást dolgoztam, de most nyílt egy lehetőség, igaz, csak 6 órában, de nem ez a fontos.

A vezető óvónő nálunk is elsőre -telefonon -ódzkodott, de aztán személyesen találkozva azt mondta, hogy gondolkodott a dolgon, és szerinte jól sikerülhet a dolog. :)


(Csak legyek elég konzekvens és szigorú, mert vaj szívem van. ) )

31. fehér csoki (válaszként erre: 23. - A4cf17146e)
2011. okt. 25. 14:43
Nálunk is volt óvóbácsi az oviban és nagyon szerették a gyerekek.:)))
2010. szept. 7. 20:56
Az óvónénink mai produkciója megerősítette a véleményemet (hogy több óvóbácsi kéne).
2010. aug. 31. 13:30
Ém óvodapedagógiát tanulok, és elenyésző a fiúk száma az egyetemen... de akik vannak, nagyon szeretik csinálni, és a gyakorlatokon bebizonyosodik mindig, hogy a gyerkőcök is imádják őket.
28. vivili
2009. nov. 19. 14:47
Szerintem is nagyon örülnének a gyerekek. És nem beszélve arról, mennyire nem töltenek elég időt a gyerekek (főleg kisfiúk) felnőtt férfiak társaságában.
27. f66095b124 (válaszként erre: 26. - 66bb35c772)
2009. nov. 17. 21:09
Hmmm... :) Hidd el, hogy jó a férfi óvodapedagógus is..akkor a dadus miért ne lenne jó?
2009. nov. 17. 20:57
férfidadus???uuuu...:)menten elbujdokolok szégyenemben...:)én nem támogatom az ötletet...:)hogy nézne ki?...terítőket rak az asztalkákra meg oszja a leveskéket és altatáskor álmosító dalocskákat dúdol csendben az ovónénivel....:)na ezt nem kellene talán...:)méghogy férfidadus...:)
25. f66095b124 (válaszként erre: 19. - D70dba7a0a)
2009. nov. 17. 20:55
A dadus gondozási teendőket lát el. Az óvodapedagógus munkáját közvetlen segíti.
2009. nov. 17. 20:51

Egy oktatási intézményt vezetek. S igen férfi dadusra is nagy szükség van és lenne az óvodáknak.... mivel a gyermekek lelki fejlődése szempontjából fontos, hogy nem csak egy irányba tolódjon el. Családmodell fejlesztő szerep. Ismerek nagyon jó férfi óvodapedagógust...s tudom, hogy a férfi dadus sem sokáig maradna munka nélkül.

Sok sikert kívánok s próbálja meg ám.... :)

2009. szept. 3. 09:28
Én már dolgoztam együt Óvóbácsival. Kellene nagyon a gyerekeknek a bácsi is az oviban. Csakúgy mint az iskolában.
22. petka
2009. szept. 2. 20:08
En meg nem talalkoztam ferfi dadussal, de egyaltalan nem bannam ha lenne. Nem kell hogy ez a hivatas csak a noke legyen. Mire nekem lesznek babyk, orulnek is ha lenne.
2009. szept. 2. 20:03
Az én lányom (két és fél éves) egész biztos odáig lenne egy óvóbácsiért, imádja a férfiakat. Más kérdés, hogy a férjem viszont soha nem egyezne bele, hogy egy férfi törölgesse pisilés után. Nekem nem attól szimpatikus valaki, hogy férfi vagy nő, hanem a képességei alapján. Szerintem is több férfi "óvónő" kéne, mert sok gyerek tényleg csupa nő között nő fel. Viszont talán a dajkaság több fizikai kontaktust igényel a gyerekekkel, mint amit manapság a szülők tolerálnak.
2009. szept. 2. 19:53

Úgy tudom, a gyermekgondozói tanfolyam más, mint az óvodai dajka tanfolyam.

Vigyázni kell nagyok, sok a kamus OKJ tanfolyam, óvodába inkább dajka tanfolyam kell.

2009. szept. 2. 19:50

Szia!

Nem tudom, tudod-e, mit takar a dadus munkakör - tulajdonképpen takarító/nő, aki a csoportokban kitakarít, felmos, rendet rak, kihozza a gyerekek ételét, időnként ha a pedagógus nem ér rá, vigyáz pár percig a gyerekekre. Ha kimennek az udvarra az ovisok, a dadus öltözteti-vetkőzteti őket. Ha az egyik gyerek bepisil, vagy bekakil, a dajka zuhanyozza le őket. Ha valaki elvágja az ujját, a dadus fertőtleníti a sebet.

90%-ban takarító, segédmunkás, kb. 10%-ban van a gyerekekkel.


Szerintem ez inkább női munka, de ha a párod elhivatottságot érez, miért ne? Anno szolgálatos katonák is voltak óvodai dajkák, a mi óvodánkban is volt egy kedves dajka bácsi, nagyon szerettem.


Sok sikert, ha belevág!:)

18. Manilu
2009. szept. 2. 13:57
Sziasztok,nállunk 2óvóbácsi is van,imádják a gyerekek,az egyik "csokifiú",de nagyon aranyosak.
2009. szept. 2. 12:58
nálunk is volt és a gyerekek imádták, de jobb állást kapott és elment
16. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - Hihi)
2009. szept. 2. 11:28
Én is ugyanezt akartam írni.
2009. szept. 2. 11:27
Szerintem nagyon jó! Sok gyerek előtt nincs apakép. +vannak olyan gyerekek, akik szívesebben beszélgetnek férfiakkal, mint nőkkel.
14. mimmo33 (válaszként erre: 12. - 3952bcd4e7)
2009. szept. 2. 11:24
Ilyen nálunk is előfordul...De nálunk ovónénik vannak;):(
13. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 7a23ed9179)
2009. szept. 2. 11:24

Igaz Én már nem ovis voltam, hanem 1 osztályos, amikor a napközis tanárunk egy frissen végzett tanító"bácsi" lett. Imádtuk, sokkal türelmesebb volt velünk, mint az utána jövő tanító nénik.

A tanító"bácsi" egyébként az óta is az iskolában tanít, és imádják a gyerekek!

2009. szept. 2. 10:22
Igaz jókat szoktunk mi anyukák mosolyogni mikor megyünk a gyerekért és össze vissza áll rajta a kabát,sapka mikor öltözteti őket hogy kimennek az udvarra,de nem zavar bennünket.Tudjuk hogy nem ért az öltöztetéshez még fiatal kb.27 éves és nincs gyereke se.
11. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 1. - 7a23ed9179)
2009. szept. 2. 10:18
Lányomnak az ovijában is van egy óvóbácsi én szeretem aranyos nagyon.A gyerekek is elfogadták és szeretik.Nincs ezzel semmi gond szerintem,ha ugy érzi a férjed hogy tudná és szeretné ezt csinálni akkor nyugodtan szerintem.
2009. szept. 2. 10:11

szerintem szuper ötlet, csak sajnos az előitéletek azok elég erősek,

elképzelem,hogy mondjuk az ölébe vesz egy kislányt akit éppen meg akar vigasztalni, biztos hogy kutakodó szemmel figyelné mindenki, sajnos ez igy van. Tehát, ha ezt akarja csinálni, fel kell készülnie ezeknek a dolgoknak a kezelésére.

Sok sikert

9. 7a23ed9179 (válaszként erre: 4. - 97e35043a4)
2009. szept. 2. 10:05
KÖSZI!
2009. szept. 2. 08:30

Egyébként szerintem az is baj,hogy nagyon sok óvodában a vezetők is elzárkóznak e témával kapcsolatban sajnos!

Persze lehet nagyobb felelősség egy férfit alkalmazni ilyen munka körben,és a szülők véleményét is figyelembe kell venni,de amíg az intézményvezetőnek is vannak "ilyen " gondolatai,addig a szülőket is nehéz lenne meggyőzni.

7. 6e144430cb (válaszként erre: 4. - 97e35043a4)
2009. szept. 2. 08:25

Az a baj,hogy sok az előítélet!

Azért mert vannak ilyen emberek,mégg nem jelenti azt,hogy ha a férfi szereti a gyereket,akkor pedofil.

Szerintem jó ötlet az óvóbácsi,szorgalmaznám mindenhol.

2009. szept. 2. 08:25

Szerintem sokkal több férfipedagógusra lenne szükség!!!

A nagyfiam egyik tanítója is férfi és imádják a gyerekek annak ellenére, hogy szigorúbb, mint a tanítónéni.

Én is ismerek olyan családot, ahol teljesen természetes volt, hogy az apa maradt otthon GYES-en, az anya pedig dolgozott.

A férjem mindig is sokkal jobban el tudott játszani a gyerekekkel, mint én.

Tehát mindent összevetve és a kérdésedre válaszolva: nagyon jó ötletnek találom, hogy a férjed gyermekgondozó legyen!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook