Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodában 2500 ft ajándékpénzt/fő és 30 gyerkőc van, 1000 ft havi hozzájárulás plusz az ebéd díj. Szerintetek? fórum

Óvodában 2500 ft ajándékpénzt/fő és 30 gyerkőc van, 1000 ft havi hozzájárulás plusz az ebéd díj. Szerintetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
96. cipa (válaszként erre: 62. - D26ecf54c1)
2010. nov. 22. 00:03
MI AZ HOGY KELLETT??? F E L H Á B O R Í T Ó ! ! !
95. cipa (válaszként erre: 94. - Cipa)
2010. nov. 21. 23:54
bocs: szmk
94. cipa (válaszként erre: 17. - D26ecf54c1)
2010. nov. 21. 23:51

Az a "kedves" mszk-s hölgy - ha így rázza a rongyot - biztosan nem minimál bérért dolgozik, vagy esetleg nem munkanélküli.

Szerintem a csoportban lévő szülőknek közösen kellene eldönteni - ha fizetnek egyáltalán - a mindenkinek megfelelő (még bevállalható) összeget.

93. aeddc722e0 (válaszként erre: 87. - Anka71)
2010. nov. 21. 06:54

Én csak azt szeretném, ha nem lenne ellenséges hangulat az óvónők ellen.


Mert a nagyon sok pénz beszedését bizony általában nem az óvónők, és nem az óvoda kezdeményezi, hanem 1-2 agyament szülő. A többiek meg rábolintanak, mert félnek, hogy mit gondolnak róluk.


Ezért írtam, hogy ne engedjétek, nem egyezzetek bele, ne fogadjátok el!!


Az óvoda működését segítik a szülők azzal, hogy adnak a tisztasági csomagba wc papírt, zsebkendőt, szappant, fogkrémet. Igazság szerint ezt sem lenne szabad kérni -- de ha ezt nem tennénk, akkor összeomlana az óvoda. Amiért még fizetni kell, az a különböző szolgáltatások - amelyek nincsenek benne az óvoda nevelési programjában (színház, korcsolya, úszás, színház, stb.) Ezekre nyilván be kell adni a pénzt. De év elején meg kell szavaztatni a szülőkkel, hogy ilyen célokra mi az a max összeg, amit elfogadnak, és befizetnek.


De ilyen őrült ötletek, és összegek, amelyekről olvasok -- felháborító. És az a baj, hogy ezeken keresztül alakul az óvodáról a vélemény.

2010. nov. 21. 06:42

Sziasztok!


Megáll az eszem! hogy mik vannak óvodákban, az észbontó! 10 ezer forint óvodai ballagásra??


Egyébként annyit tudnotok kell, hogy óvónő semmiféle pénzt nem szedhet, nem kérhet szülőtől. Csoportpénzt meg főleg nem -- ezért nagyon megütheti a bokáját az az óvónő, aki ezt megteszi. Nálunk ez úgy történik, hogy a szülők megszavazzák saját maguk között, hogy akarnak-e csoportpénzt, és mennyit? a pénzt a szülők szedik, ők könyvelik -- ebből az óvónők teljesen kimaradnak.

91. inci47 (válaszként erre: 81. - Vaczila)
2010. nov. 18. 20:22
Én is ugyanezt írtam!
90. Anka71 (válaszként erre: 89. - 43b8d0cd13)
2010. nov. 18. 16:44
Tehát akkor 100.000-ért kaptak ajándékot fejenként. Nem semmi.
89. 43b8d0cd13 (válaszként erre: 88. - Anka71)
2010. nov. 18. 14:44
Ez az összeg 2 óvónőnek és 1 dadusnak lett kitalálva tehát akárhogy is számoljuk fejenként nagyon nagyon sok,és ez nem magán ovi hanem pesti külső kerületi.Mivel épp a bárányhimlővel hadakoztunk,nem fizettem egy centet sem,nem is ballagtunk...A ballagási ajándékra a gyereknek 3000ft-ot kértek,az ajándék bőven számolva kijött 1000ft-ból.
88. Anka71 (válaszként erre: 85. - 43b8d0cd13)
2010. nov. 18. 10:30

Ballagáskor 10.000???/fő??

Ha van 30 gyerkőc, akkor 300.000 Ft??

Elég nagyvonalú elképzelés lett volna.

Hány óvónőnek amúgy?

Nálunk a két óvónéni kapott, az egy dadus, és a vezető óvónő, tehát négy fő, és mind a négy ugyanolyan ajándékot, nem tettünk különbséget.

87. Anka71 (válaszként erre: 77. - Aeddc722e0)
2010. nov. 18. 10:23

Azt kérdezed, valóban olyan sok 800 Ft annak az embernek, aki 3 évig volt a gyermekeddel?

Ez egy érdekes matematika, mert 800 Ft az valóban nem sok (nyáron annyit elfagyizunk egy nap)

Inkább valahogy a 800 Ft/fő X 30 fő, szóval 24 ezer forintért ajándék (külön-külön 24 ezerért) egy embernek, "alanyi jogon", nekem ez valahogy nem tetszik ebben az egészben.

(Tudom, milyen árak vannak, szóval nem azt mondom, hogy horror összeg egy főre 24 ezer, de akkor is...)

Ez az elvi oldala nálam.

A gyakorlati oldala pedig az, hogy boldogan nyúltam anno a pénztárcámba, amikor a lányom ballagott az oviban, mert imádni való óvónői és dadusa volt, nagyon elkényeztettek minket, szülőket is, fantasztikus emberek voltak.

86. zazi52
2010. nov. 18. 08:40

Az ajándékról annyit:tényleg jólesik az embernek,ha megköszönik a munkáját,esetleg néhány szál virág kíséretében...de én pl. soha nem jegyzem meg ,hogy kitől kaptam és kitől nem..

A legkedvesebb ajándékom a búcsúzó gyerekektől egy album amibe a saját fényképük mellé rajzoltak...,egy másik csoporttól egy ezüst karkötő,kb 3-4 ezer Ft értékű ,amit mindig viselek amióta megkaptam (névjegykártya nélkül)...

2010. nov. 18. 08:28

Úgy látszik akkor nem voltunk egyedül amikor a befizetendő összegeken kiakadtunk.Nekünk a kislány állandóan itthon volt betegen,3 napnál többet nemigazán tudott járni,úgyhogy már a csoportpénz sem tetszett előre fél évre befizetni,mikor ki tudja mennyit fog járni,és olyankor azért nem az ovis ceruzát,ragasztót,festéket használja,amikor ezt megemlítettem nem tetszett,sőt onnantól kezdve ha éppen tudott járni a suliba készülő gyerekkel alvásidőben egyáltalán nem foglalkoztak(a többivel igen!),és az óvó?nő az elküldött üzeneteimre hogy beteg a gyerek,annyit nem válaszolt hogy gyógyuljon mihamarabb(bezzeg előtte amíg a pénzeket akarták kicsikarni).És számlát soha semmiről nem lobogtattak!

Ballagásnál pedig fejenként 10000ft-ot(NEM ÍRTAM EL!)akartak beszedni ajándékokra,amit enyhén szólva túlzásnak tartottam,pláne hogy a havi gyógyszerköltségünk a többszöröse volt mert ebbe az oviba a hányós-fosós lázas-köhögős ...mindenki bejárhatott fertőzve a többieket és azt senki ne mondja hogy így normális!Azt hiszem az ÁNTSZ sem tartotta volna normálisnak...

A szülők fejéséről szól minden...

84. zazi52
2010. nov. 18. 08:20
Számlával...most látom korán van...
83. zazi52
2010. nov. 18. 08:18

Gyakorló óvónéniként :nálunk az óvodai csoportok éves költségvetése (amit az óvoda költségvetéséből kapunk)43ezer Ft!!!27lurkó van, az 1593Ft /fő Ebből kellene csoportszinten mindent megoldani:játékok,papír-írószer,dekoráció,textilek(pl:asztalterítő, napos kötény,függöny..)könyv,CD,DVD,ajándék a gyerekeknek karácsonyra,húsvétra...anyák napja,esetleg kiegészítő bútorok,...meg ami most nem jutott eszembe......

Nálunk is havi 500Ft/fő a csoportpénz ,amit a szülők megszavaztak és szálával igazoljunk az SZMK fele,hogy mire költöttünk el

2010. nov. 18. 08:10
felháborítónak tartom ezt az összeget! nálunk 500ft a havi csoportpénz, ebből a gyerekek karácsonyi ajándékát, játékait fedezik. félévre kell vinni egy 100-as papírzsepit, 4tekercs wc papírt 1tubus fogkrémet 1csomag szalvétát. év elején kell vinni 40db írólapot, 40db rajzlapot, 1színes ceruza készletet, és 2ecsetet. mikulásbálra a belépő 3600ft ezt nem kötelező megvenni, a támogató jegy 2000ft. ebből újították fel tavaly a kisszekrényeket és vettek az udvarra új játékokat, mert a régiek 30évesek voltak, de ebből fognak még udvari játékot venni. ja ez egy kis falusi ovi, 26gyerek az összlétszám
2010. nov. 18. 06:34
Engem ez óvónő létemre is megdöbbentett. Ha nálunk lenne ilyen, én lennék az aki ezt leállítja. Mi tavaly egy fényképalbumot kaptunk a ballagó nagycsoportosokról, az egyik szülő készítette. Legkedvesebb ajándékom eddig ez volt. Szívesen előveszem és nézegetem többször is és nem került egy vagyonba.
2010. nov. 17. 21:58
Gyümölcsnapunk is van minden hónapban viszi az a gyerkőc a gyümölcsöt 2 kg kell vinni,aki épp a névsorban van, így mind a 30 nap esznek gyümölcsöt
2010. nov. 17. 21:56
Köszönöm Dafi, kedves és megértő hozzászólás volt.
2010. nov. 17. 20:50

Sziasztok!

Mi most,két hónapja kezdtük az ovit.CSAK tisztasági csomagot kellett beadni,papírzsepi,szalvéta,wc-papír stb mást nem ...Egyszer volt valamilyen előadás a gyerekeknek,arra szedtek 600 ft-ot.De semmi más pénzt nem kellett beadni,bár már rákérdeztem.de a rajzeszközöket,gyúrmát stb az ovi adta eddig.

Kekszet,pogácsát,ha valaki akar,be lehet vinni,azt odaadják a gyerkőcöknek,és egyszer volt zöldséghét,amikor a kertekben termett zöldségféléket lehetett bevinni.Aki tudott...

És a mi ovink egy "sima" falusi ovi:))

2010. nov. 17. 20:48

Én is óvónő vagyok, és mélységesen felháborít amiről írtál. De azt tudnod kell, hogy csak az történhet, amit ti szülők mind megszavaztok. Miért hagyjátok, hogy egy ember uralkodjon és diktáljon.


Mi is szoktunk - különösen nagycsoport végén komolyabb ajándékot kapni, de őszintén szólva nem szeretem. Mert tudom, hogy van, akinek nagy gond befizetni a pénzt. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem szeretek ajándékot kapni. De azt gondolom, hogy egy csoki, vagy kávé, vagy virág nekem jobban esik. Ám, ha belegondolsz, egy csokor virág egy tábla csokival -- ez is van 1-2 ezer forint.

Olvastam a hsz-eket -- hát némelyek ahogy viszonyulnak az óvónőkhöz -- elkeserítő. Pedig több évek át több időt töltünk a kis gyerkőcökkel, mint a szülők.


Visszatérve: ne engedjétek, hogy ez megtörténjen, ha nem akarjátok. Ha jó szívvel adtok 2.500-at 3 embernek (az annyit jelent, hogy 1 embernek adsz kb 800 Ft-nyi értékben) akkor add. És érdemes elgondolkodni --- valóban olyan sok 800 Ft annak az embernek, aki 3 éven át volt a gyermekeddel???


Hát ennyi az én véleményem. Van benne ilyen is -- megy olyan is... :-)

2010. nov. 17. 18:38
még egyszer köszönöm a válaszokat, nekem most mennem kell, de később elolvasok minden hozzászólást
75. inci47 (válaszként erre: 72. - D26ecf54c1)
2010. nov. 17. 18:36
akkor a vezető is ludas, hiszen az oviban nem lehet SEMMIRE legálisan pénzt szedni!!!
2010. nov. 17. 18:35
:)
73. 828429ecdc (válaszként erre: 70. - D26ecf54c1)
2010. nov. 17. 18:34
Ne haragudj de ez agyrém lehet pszihológusra kell neki a pénz.Ez ne százas ez a nő.
2010. nov. 17. 18:34
most nem a postaládára értettem hogy nem tudhatja a vezető, hanem a beszedett összeget. a postaládát szerintem tudja a vezető. és azért kellett ez a láda, hogy reggelente mindenki beletudja tenni a borítékokat vagy ha éppen délután akkor délután
71. inci47 (válaszként erre: 70. - D26ecf54c1)
2010. nov. 17. 18:32

Én megmondanám!...a főnök tudta nélkül, hogyan szerelhetett fel postaládát?


...válaszolj kérlek?

2010. nov. 17. 18:30
képzeljétek: felszerelt az öltözőbe egy postaládát és abba kell beledobni a borítékban a pénzt. külön kérte az 1000 ft és külön borítékban a 2500 ft-t ( az utóbbira nem lehetett ráírni az összeget csak a gyerek nevét: azért, mert ez titok, meg ne tudja a vezető.
2010. nov. 17. 18:26
Ha annyira tud másolni hogy minden gyerek szekrényébe rakott papírt, akkor miért nem másolja le a számlákat is ugyanígy?
68. inci47 (válaszként erre: 67. - D26ecf54c1)
2010. nov. 17. 18:25
Nálunk a szülői értekezleten kellett bemutatnia a szülőknek!
2010. nov. 17. 18:24
gondolom lesz számla is, de hogy mi ezt látjuk e majd, hogy én hozzáférhetek e mint szülő??? ki tudja
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook