Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férfiak Tapasztalata találkozó fórum

Férfiak Tapasztalata találkozó (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Férfiak Tapasztalata találkozó

93. kisgé
2005. szept. 30. 14:16

Sziasztok fiúk és hölgytársam, aki már tiszteletbeli fiú!:))


Jól eltüntem, Ti meg már csak itt vagytok.

Nos megvagyok, csak jövő héten szabira megyek, mert megyek angolból nyelvvizsgázni. Drukkoljatok, még lenne mit fejlődnöm!

Szóval utána újult erővel térek vissza!


Sziasztok!

92. 497f15547f (válaszként erre: 91. - 549be03e80)
2005. szept. 30. 12:50

Mindenféle tesztek szerint nem azon a pályán kéne dolgoznom, amin jelenleg dolgozom. Hanem a humán oldalon... :-/ Ja, csak abból nem lehet megélni,más gond nincs is vele.


91. 549be03e80 (válaszként erre: 90. - 497f15547f)
2005. szept. 30. 11:38
Ahaaa!!!!!!!Mostmar ertem, szoval itt nyelvtehetsegrol is beszelhetunk az esetedben! Nem gondoltal arra, hogy ezen a teruleten valasszal palyat, vagy talan ezen is dolgozol eleve? Semmi kozom hozza, csak gondoltam, ezen a modon, konnyebb a kenyerkereseted es az csak egy szep raadas, hogy szereted is amit csinalsz?!
90. 497f15547f (válaszként erre: 89. - 549be03e80)
2005. szept. 30. 08:30

Igen, van benne valami amit mondasz. Szoktam mondani azt is, hogy. "Speak slowly please", na akkor mintha ufo lennék elmondják lassabban, ha úgy sem értem akkor más szavakkal.

De nagyon jó érzés ha megértjük egymást, főleg ha kinyögök valami választ is, és így "elbeszélgetünk"

A középiskolában jártam angolra, annyira jól ment, hogy teszt nélkül elmehettem külfüldre, ott egy családnál laktam és angolul beszélgettünk.

Akkor értettem meg, azt a mondást, hogy annyi ember vagy ahány nyelven beszélsz :-)))

89. 549be03e80 (válaszként erre: 88. - 497f15547f)
2005. szept. 30. 01:39
Tudod, honnet van a jobb kiejtes? Mivel en altalaban is szeretem a nyelveket (annakidejen az atkos oroszbol sem "sikerult" 4-nel alabb jegyeket kapnom,es persze a nemet,keves francia is) olvastam a nokben nincs meg az a (szerintem esztelen) ferfi buszkeseg, hogy nem utanoznak masokat, es igy konnyebben sajatitjak el a kiejtest mint mi ferfiak,"mi aztan nem vagyunk baby-k" felkialtassal.Csak nezz meg egy anyat,hogy utanozza a babaja gogicseleset,es lattal mar ferfit aki a babaja fole hajol es mondja:"gugyigyigugyi"?!Egyebkent ha elkezdenek hadarni angolul, csak kerdd meg udvariasan oket, hogy "could you repeat" vagy csak "sorry" ebbol tudjak baj van nalad a megertessel, es lassan elmondjak ujbol, mint ahogy itt mindennap teszik az ujbevandorlokkal, sot mostmar en is teszem veluk:-)(jo erzes:-))
88. 497f15547f (válaszként erre: 87. - 549be03e80)
2005. szept. 29. 11:45

Igen Brizzy arra gondoltam, de kizárásos alapon rájöttem a jelentésére. Meg a szövegkörnyezetből is ki lehet következtetni.

Az úgy van,hogy ha elmegyünk nyaralni én csak fülelek. Mindent megértek, csak dumcsizni ne kelljen, pedig sokkal jobb a kiejtésem,mint a Kedvesemnek...Ill. mostmár neki is nagyon jó :-)))

Szóval ha eldumálgat valakivel,akkor én is értem, hogy miről, nevetek is, meg minden. Ebből arra következtetnek,hogy én is úgy beszélek,mint a Zolek és elkezdenek nekem is hadarni.

Na, ekkor lefagy az arcomról a mosoly és még azt is elfelejtem, hogy ma vettem-e fel bugyit vagy sem? :-P

87. 549be03e80 (válaszként erre: 85. - 497f15547f)
2005. szept. 29. 11:30

Elnezest ez a szaros onnallositotta magat, es engedlyem nelkul csak vitte a valaszom, szoval nekem ,MOST gyogyszerszedessel egyutt 140/90 a vernyomasom, annelkul 200/110 szoval nem vicc, de igy fogyogatva szepen visszaesett.Sot, amint megtapasztaltam, a 2 1/2 ora edzes utan mindig lejjebb esik a vernyomasom.(ezt az orvosom is elvarja, hogy naponta merjem sajat magamnak itthon), szoval jo az edzes.

Cooper, orulok, hogy segithetek, es foleg, hogy hasznat is tudod venni.

Mamba, a masik forumon emlitetted, egy angol szot nem ertesz, nem az obviusly-re gondolsz?"Nyilvanvaloan"-t jelent.

86. 549be03e80 (válaszként erre: 85. - 497f15547f)
2005. szept. 29. 11:24

Szia Mamba es Cooper,

Tudod Mamba, MOST

85. 497f15547f (válaszként erre: 82. - Cooper)
2005. szept. 29. 10:44

Szia Cooper!

Mitn ahogy Brizzy is írta, minden bajnak okozója a túlsúly.

Nekem magas volt a vérnyomásom.No nem olyan vészesen (140/90), de ez már a hypertonia első szintje. A dokim fel is írt vérnyomáscsökkentőt és pulzusszám csökkentőt. Nagyon be voltam gazolva, mert nem akartam 35 évesen gyógyszereket szedni.

Vettem egy vérnyomásmérőt és óránként mértem a vérnyomásom. 3-4 nap múlva eldöntöttem,hogy abbahagyom a gyógyszert (mert akkor meg állandóan aludni akartam) és úgy mérem magam.

Láss csodát, csak pár alkalommal volt kiugró értékem. Erre még elkezdtem fogyózni is.

Már minusz 3-4 kilónál mérhető volt a vérnyomás normalizálódása.

Most meg a lehető legjobb adatokat mérem.

Sajna a mi családunk is hajlamos az érproblémákra, szóval oda kell figyelni a súlyra.


2 kiló már nem is olyan sok. :-))) Ügyes pasmag vagy Te is.

84. cooper
2005. szept. 29. 10:14

Szia Brizzy!


Nem is tudom mire mennék a tanácsaid nélkül! Köszönöm szépen ! Még ma felvetem Hoxának a problémát!


Üdv.:

Cooper

83. 549be03e80 (válaszként erre: 82. - Cooper)
2005. szept. 28. 23:37

szia Cooper,


akkor jo,nem kell magyarazkodnom, a hitemet illetoen.

A betegsegeimet EGYERTELMUEN A TULSULYOMNAK KOSZONHETEM, a ,magasvernyomas,cukorbtegseg,MINDENFELE szivproblema ELSODLEGES oka,(persze a stress is!) a tulsulyban keresendo.Az ,hogy az utobbi 1 honap alatt kozel 10 kilot fogytam az nem csoda, hanem a dokim ELVARTA, es hetente ellenorzi,mint a sulycsokkenest, mint a vernyomast, es mindketto orvendetesen lecsokkent.A Hoxanak kene javasolni egy topicot ahol, keresek,cimszo alatt, minden amit keresunk, alberlet,lakas,kocsi,dietas cuccok,stb, mindenki felthetne az ohajat, ugyanugy az adok-veszek cimszo alatt, itt Au-ban ez nirmalis resze a forumoknak, sot az otthoni ausztralia forum,net-en is van.Neked kene, mert te akkor vagy ebren amikor Hoxa, nem mint en most.

82. cooper
2005. szept. 28. 14:46

szia Brizzy!


Csodálom a hitedet, és persze megértem én is hívő embernek vallom magam, de a nem járok templomba, mert annak semmi köze ahoz, hogy én hívő vagyok vagy nem , ahogy mondtad úgy kell élnem..

Szóval köszönöm, hogy imátkozol értem, anyukám is szokott (Németországban él) és szerintem ez sokat jelent.

Ahogy exbarátnőm mondaná: NÉMA GYEREKNEK AZ ANYJA PICSÁJÁT :-) -- szóval igazad van nem ártana nagyobb fórum életet élnem, és kérdezősködnöm.- és cselekedni is fogogk!


A betegségeid szerinted a túlsúlyodnak köszönhetőek? Mert az én családomban a legidősebb férfi 56 évs mert minden férfi tipikus túlsúlyos betegségben hal meg. Ez is egy oka a fogyókúrámnak.-- ja igen 84 kg vagyok reggelente, szóval már csak 2 kg az álomsúly!



Cooper

81. 549be03e80 (válaszként erre: 80. - Cooper)
2005. szept. 28. 13:16

Szia Cooper,


Azt hiszem, (hacsak nem minden balul sul el) nem fogod megbanni a dontesedet.Mivel keresztyen vagyok, nem azt irom, szoritok neked, hanem imadkozok erted, barmennyire is oregasszonyosnak hangzik, de ha azt irom,hogy imanak koszonhetoen elunk itt Au-ban, annak koszonhetoen, gyogyultam meg tobbfele, egyenkent is sulyos betegsegekbol legutobb 2 honappal ezelott egy heart stroke-bol, amibol altalaban meg az un. gyogyultak is, mozgaskorlatozassal kerulnek ki, nekem abszulete semmi nyoma nem maradt, es ez nem az en erdemem, hanem a meghallgatott imake, amire mindenki szamolhat,aki hisz(es persze ennek megfeloen el).

Szerintem az alberlettel,probalkozz hirdetessel, es meg ki tudja itt a forumosok kozt is talan van, aki segiteni tud, sot talan epp alberlotarsat keres.Tudod nema gyereknek hig a leve (vicc)es olcso husnak, meg az anyja sem erti a szavat....Szoval sok sikert, remelhetoleg mar Pestrol,vagy megjobb lenne Budarol irsz majd, az ujdonatuj alberletedbol...:-))))))))

80. cooper
2005. szept. 28. 12:21

Szia Brizzy!


Döntöttem megyek!

Szóval az életemben igen gyökeres változások várhatóak!

Nagyon fontos lesz mihamarabb fallbda partnert találnom Pesten, itt az a gond, hogy én a fallabdát nem pontra játszom, mivel nem a győzelem hanem a mozgás a fontos!

És még ezen kívűl albérletet is találnom kell, megfelelő albélőtárssal.

Szóval nem fogogk unatkozni!


Cooper

79. 549be03e80 (válaszként erre: 78. - Cooper)
2005. szept. 22. 12:17
Ha CSAK AZ ANYAGIAK az egyetlen problema, esha csak egetoen nem szukseges emiatt valtoztatnod, akkor maradj azt mondanam.Viszont epp amit eloszor leirtam, vilagot latni, mas varosokat megismerni mindig riziko is, de kaland is, es en kifejezetten szeretem a kalandokat.Kozben sok erdekes embert ismersz meg, es kotsz baratsagot.Ha valaki nekem azt mondja, 20 evvel ezelott, hogy az egyik legjobb baratom Mauritiusrol levo francia hazaspar lesz, hat kirohogtem volna. Ma ez teny es valosag, az mar csak krem a tortan, hogy mindez itt Ausztraliaban, es annak is a legszebb, es legidealisabb idojarasu allamaban!Kulonben is Budan dolgozni,az mar eleve szep kilatas!
78. cooper
2005. szept. 22. 11:29

Nagyon jól esik ,hogy bátorítasz, és bizony kell is nekem. Sajnos úgy alakult a helyzetem, hogy itt anyagilag nagyon nem jó! Viszont érzelmileg meg egyre jobb! Szóval bajban vagyok. A cég ahova mennék az Budán lenne, és sokkal jobban keresnék, csakhát az érzelmek.

Cooper

77. 549be03e80 (válaszként erre: 76. - Cooper)
2005. szept. 22. 09:04
Hat igen, "akarmelyik ujjad harapod meg, mindegyik faj", mondja a kozmondas, ha nem titok,akkor merre szandekozol menni,irhatod private-ban is, ha nem akarod, orszag-vilag tudja, de ha titok, nem nyaggatlak.Tapasztalatbol mondhatom, ez foleg toled fugg, en mar eddig 3 orszagban, jo nehany allamban es varosban eltem eddig, es voltak-vannak barataim, tehat ne aggodj, biztos lesznek barataid, csak arra vigyazz, soha ne hasonlitgasd ossze a regi barataiddal, es foleg ne ,hogy "bezzeg Debrecenben mennyivel jobb volt", megha jobb is volt, de a jelenben elsz, es epp abban a pillanatban alakitod a jovot.Tehat a mult, megha pozitiv volt is, visszahuzhat, es meggatolhatja kialakitani a pozitiv jovodet.Amit ma vetsz, elobb-utobb aratod, miert is ne vetnel pozitiv dolgokat magadnak, es akkor pozitiv dolgokat is fogsz aratni, nem?!(lasd dieta: ma nem eszel rossz dolgokat,sportolsz, holnap aratsz=sulyvesztes+egeszseg).
76. cooper
2005. szept. 22. 08:23

Szia Brizzy!


Debrecenben hideg van, de állítólag délkörül már megjön a jóidő ami 20-22 fok körüi.

Sajnos elhagyom a várost, mert itt korlátozottak a lehetőségeim, csak az a baj, hogy az összes barátom itt van.


Cooper


75. 549be03e80 (válaszként erre: 74. - Cooper)
2005. szept. 22. 00:39
Persze, hogy figyelem, sot valoszinu lassan-lassan teljesen atteszem a "szekhelyem" ide.Mi ujsag Debrecenben, csunya az osz?
74. cooper
2005. szept. 21. 16:25

Szia Rizzy!


Kicsi a világ, meg a Net!

Én valszeg itt fogok tevékenykedni, szóval a szokásos kérdéseket mostmár itt fogom feltenni! Remélve, hogy te (ti, gondolok itt minden kedves "tanácsadómra") is figyeled ezt az oldalt.



Cooper

73. 549be03e80 (válaszként erre: 72. - Cooper)
2005. szept. 21. 13:12

Szia Cooper,


Kedves dolog veled itt is talalkozni!!!:-)

72. cooper
2005. szept. 21. 12:21

Sziasztok!


Cooper is visszatalált az oldalra.! :-) Üdv. mndenkinek


Cooper (és elődje)

2005. szept. 20. 13:05

Es, hogy ne jojjek ures kezzel, itt adok meg nehany website-t ami dietaval foglalkozik, a Tony Ferguson az aminek a segitsegevel en is lefogytam:

[link]

[link]

[link]

Remelem hasznotokra lesz, legalabbis az angolul tudoknak.

70. 549be03e80 (válaszként erre: 69. - Hoxa)
2005. szept. 20. 12:54

Szia Hoxa,


Itt uj vagyok, de Zazukanak koszonhetoen akadtam ra erre az oldalra, es hat a masik oldalbol kifolyolag nem ismeretlen a neved..:-)

Orulok ennek a topicnak , itt a fiuknak is van kulon temaja. En is lowcarbon vagyok itt Ausztraliaban az elmult 8 honapban es eddig 37 kilot sikerult leadnom a '"haza oltaran".Ebbol 10 kilot az utolso egy honapban, ami mondjuk kisse szenvedos volt a szamomra, napi 2 es fel ora kemeny edzes, es csak shake+ kis hus sok zoldseg, de megerte.

Kerdesem:lehetne itt kepeket feltenni? Mert a masik forumon csak a cimet tudtam megadni, nem tudtam racopuzni az ablakba(ebbe, amibe irok)Sajnos nem vagyok computerzseni.

69. Hoxa
2005. szept. 16. 11:08

Sziasztok!


Meglepődve látom, hogy itt élet van kérem :)

Csak tesztből tettem fel, hogy megnézzem mim maradt... :(( Hát nem sok, de azt örömmel látom, hogy írtatok.


Most kedvet kaptam, hogy ezt az oldalt újra életre keltsem. :)


Pusza:

Hoxa

68. Jay
2005. aug. 29. 13:06

Sziasztok!


A honlap egy ideig nem működött, de Hoxa is rájött, hogy közös lónak túrós a háta, úgyhogy újra indította ezt az oldalt, sokáig egy másik oldalra lehet innen átmenni, nem mondom melyikre, mert nem voltam, és vagyok velük megelégedve én sem.


Jay

67. LaDD (válaszként erre: 66. - 1e2db0da87)
2005. aug. 11. 18:36

Nem de nem is baj!:)


Épp itt van az ideje, hogy irogassunk bele.

Vagy csak csajok adják a fejüket erre a diétára?

66. 1e2db0da87 (válaszként erre: 65. - LaDD)
2005. aug. 9. 06:55

Szia!

Elöször is gratulálok!

Másodszor pedig, észrevetted, hogy a bejegyzések a fórumban egy évvel ezelöttiek? Itt már nincsenek emberek? Csak mi?

Üdv!

65. LaDD
2005. aug. 8. 17:21

Sziasztok!


3 hete csinálom, és 10 kilónál tartok. az első hét elég szörnyű volt, de valahogy átvészeltem. Mostmár egyre jobban érzem magam, és az energiám is visszatérőben van. Fokozatosan építem be a diétába a mozgást. Régen sokat sportoltam, uh. nem idegen tőlem. most heti 1 alkalom Kispályás foci (1 óra) illetve napi 20-30 perc torna. kezd rajztam meglátszani az eredmény. Mondjuk a versenysúlyom még messze van, de nem hajt a tatár, szal a mostani 3-4 nap 1 kiló tempóval elégedett vagyok. De gondolom ez lassulni fog. Sebaj, máris 10 kilcsivel kevesebbet cipelek nap mint nap. Még hátra van 10-15...

64. zazuka (válaszként erre: 63. - Vince)
2004. máj. 27. 07:47
Hűha, ha ezt tudom megkapaszkodtam volna! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook